0 oy
1,269 göst.
Aile kategorisinde (181 puan) tarafından
İki kızım var bir 3 yaşında biride 27 günlük beni görenler keşke kız olmasaydı erkek olsaydı diyip duruyorlar herseye rağmen babamlara geldim annem artık yeter getirme dedi babamda erkek evlat şart diyip durdu ben iyimi kız oldu ikiside dedim artık dogurmayi dusunmuyom kizlarimida dünyalara vermem zaten aaa budami kız diyenlerin ağzına Osmanlı tokatini yapistirmak istiyorum 

77 Cevaplar

+2 oy
(540 puan) tarafından
İki kızımın tırnağını Bin erkek evlada değişmem evlat evlattir kızı erkeği Yok bunun neden kız evlat onların kanını taşımıyor sanki
(5,036 puan) tarafından
aynn oyle . heraeyden once erkekler evde beslenebilecek yapida degil bnce akli olan yatip kalkip kiz olsun diye dua etsin kizi olan sukretsin oglu olan rabbimden sabir dilesin oteki taraftaki azapdan dusecek derecede hu dunyada azap cektiriyor erkek cck:)
(540 puan) tarafından
Kız çocuğu rahmet erkek çocuğu nimettir Allah nimet için sorgu sual eder ama rahmet için sadece ödüllendirilir:))
-Reklam-
+1 oy
(900 puan) tarafından
3. Bebeğime hamileyim 2 kızım var bu bebisim  de kız olacak banada erkek olsaydım bir daha dogurmazdin diyorlar erkek olsun diye mi yaptn diyorlar ama kimse umurumda değil istediklerini söyleyip düşünsünler kızlarım benim cennet bahçem
(900 puan) tarafından
Aynen öyle zaman verecek onlara cevabi
(550 puan) tarafından
Ama bilmiyorlar soyu sürdüren kız çocukları peygamber efendimizin soyunu hz. Fatıma annemiz sürdürmüş.
(285 puan) tarafından
Zevke geldik yptik de,erkek olsun diye mi yaptın ne dmeek ya
(11,062 puan) tarafından
Ayy 3 kiz kardesiz o kadar seviniyorumki. Annem hep derki kız gibi malim olsun. Ablama hamile kalmis insallah kizdir demis dogurmus kiz nasil sevindim diyo bana hamile kalmis insallah byda kizdir Allahim demis ben dogmusum kiz :) kardesime kazayla hamile kalmis aramiz 5 yas. Diyoki bunda dedimki Allahim sen bilirsin ikiside kabulum ama erkek olsa baban icin sevinirdim diyo hani bisey demezdi ama icinde ufakta olsa bi erkek şeyi vardi. Onda ultrasona girmis doktor demiski neyin var 2 kizim var demis annem. Soylemedi diyo giremedim demis cinsiyeti :) diyoki ben anladim uzulcem sandi 2 tane var 3.de kiz diye. Hic uzulmedim diyo. Babaminda bir kere bile agzindan oglum olsaydi lafini duymadik Allah rahmet eylesin canim babam aslanlar gibi bakti bize saolsun. Simdi 3 kizkardes annemle bi toplaniyoruz kimseye ihtiyacimiz yok evellallah :))
(900 puan) tarafından
Bende evin tek kızıyım 3 erkek kardeşim var hep bir kız kardeşim olsun istedim ama kismet:)  Elhamdülillah Rabbim kizlarima tattirdi bu duyguyu
+1 oy
(311 puan) tarafından
Millet hep diyecek bişey buluyor canım. Benim bi kızım bi oğlum var görenler bi tane daha kız doğur, kızına arkadaş olur diyorlar en iyi boşvermek her türlü diyecekleri var nasıl olsa
(2,572 puan) tarafından
Bu sefer bidaha doğur oğlana arkadaş olur derler . :D
(311 puan) tarafından
Aynen ee kıza arkadaş yaptın niye oğlana arkadaş yapmadın diyecekler :)) hep diyecek bişeyleri var
+1 oy
(180 puan) tarafından

Ne kadar saçma gücünüz yetiyorsa erkek yapaydiniz de. onların ne haddine.allah ne hayırlı kılarsa onu yapar Allahin gücü herşeye yeter o 1 ve tek dir:ermm:  benimde 3kizim var onların saçının teline bı zarar gelsin dunyayi yakarım herkese verecek cevabım vardır herkes önce kendine baksın ve hiç takma söylenenleri evlat evlattir acısıda sevgiside hicbiseye benzemez...

0 oy
(827 puan) tarafından
Niye erkek evlat şartmış. Benim kızım var iyiki. Dünyaya bedel.
(181 puan) tarafından
Ya açıklamalarında buyutuyon besliyon el alıp gidiyormus
tarafından
Valla şu devırde kızlar  oglanları  alıp gidiyolar :D oh ıyı de yapıyolar oğlan da gıdecek kızda bırer yetişkin oluyorlar salsalar buyuduklerı zaman böyle düşünceler olmaz ama oğlan şart çünkü ilerde elim ayagım olur gel dıyınce gelır gıt dıyıncre gıder mantığı var kıza bunu yapamıyolar çünkü kocası izin vermez dıye düşünüyolar ama bılmıyorlar ko gelin de ızın vermeyebılır :D
(666 puan) tarafından
Sanırsın erkek çocuk ömrü boyunca dizinin dibinde oturuyo büyük saçmalık şu tavırları. Allah evlatlarının ikisini de sağlıklı sıhhatli şekilde büyütmeyi nasip, hayırlı, uğurlu, imanlı olsunlar umarım
0 oy
(2,572 puan) tarafından
Eşekten düşenin halini eşekten düşen anlar . Benimde iki oğlum var bazen kız olsaydı muhabbeti dönüyor ortamda. İçimden çok kızıyorum 
(181 puan) tarafından
Ya milleti çok cins ciden
(2,572 puan) tarafından
Aynen kimseye karışmam.  Üstüme vazife değil

Veren de Allah alanda
0 oy
(12,386 puan) tarafından
Benim bi tane kızım var Allaha şükürler olsun bir daha da düşünmüyorum yani noluuormus erkek olunca
(181 puan) tarafından
Mertebe olarak daha yüksekte galiba erkek
tarafından
Kızımla oğlum arasındaki farkı ben soyleyim manevı olarak hıcbır fark yok eşit seviyorum ıkısını de canlarım onlar,maddı olarak asla ayırmam ne sımdı ne ilerde tek fark bedenen oğlumun pipisi var işte ne işe yarıyor dersen işiyor falan ahahahahahha :D
İnsanlar cıns ay
(12,386 puan) tarafından
Yani kız erkeğe erkek kadına muhtaç bunu bir türlü ogretemedik bu topluma. Kaynanalik yapan kadınları zaten anlamıyorum kendileri de gelin oldu nedir bu eziyet
0 oy
(445 puan) tarafından
Bizim büyüjler keşke hepsi kız olsaydı daha vefalılar diyor annemde öyle der 
(181 puan) tarafından
Gerçekten öyle
0 oy
(1,098 puan) tarafından
Erkek evladı olanlara da aynısını yapıyorlar merak etmeyin bende de iki oğlan keşke bir de kızın olsaydı diyorlar 
(1,098 puan) tarafından
Aynen öyle bende dedim zaten siz bu kafadayken 100 çocuk doğursam onunda erkek olur diye
(13,822 puan) tarafından
Fahriye evcene de diyorlar ya kız olsun diye :)
(1,098 puan) tarafından
Bi ara 3. Çocuğa hamile diye çıkmıştı doğru mu acaba kıza çabalıyor sanırım sjhdhsha
(13,822 puan) tarafından
İnstagram kullanmıyorum kardeşime sordum doğru galiba dedi :)
(1,098 puan) tarafından
Hahahaha
0 oy
(9,176 puan) tarafından
yapıştır valla. evladın kızı erkeği olmaz. hayırlısı, sağlıklısı olur
(181 puan) tarafından
Ama bunu anlamıyorlar erkek olsun ne olursa olsun derler
(9,176 puan) tarafından
işte olmuyor öyle. eksik dua olur o. bir yakınımız 3-4 düşükten sonra dua etmiş hep. bir çocuğum olsun diye. ama kendi de diyor eksik dua etmişim diye.. oldu da 2 tane çocuğu oldu. büyük oğlu bir kas hastalığına yakalandı, genetikmiş. 21 yaşına kadar çocuk anne babanın gözünün önünde eridi 2 sene önce de vefat etti. kız olsa bu hastalık olmayacakmış, kızlarda taşıyıcı oluyormuş. şimdi bu kadına sen erkek olsun da ne olursa olsun diyebilir misin?
büyük konuşmamak lazım.
nice evlat görüyoruz evlat demeye bin şahit ister. kız olunca da hayırsız çıkabilir. Allah sağlık ve akıl versin.
eşim de hep kızımız olsun dedi, oğlan olmasın yaramaz olmasın diye. ona da dedim hep, hiç belli olmaz bazı kızlar oğlanı aratır sana. düzgün dua et diye. gönül ister Allah ikisini de tattırsın ama hangisi hayırlı olacaksa onu versin
(3,168 puan) tarafından
Bizimde bi akraba 7 kizi vardi allahim erkek olsun diye dua etmisler evet olduda ama kulaklari engelli duymuyor konusamiyor zekasi bi insandan kat be kat fazla ama ❣️
0 oy
(921 puan) tarafından
İnsanlar böyle garip....Allah'ım güzel kızlarına sağlık sıhhat versin sen kimsenin dediğini düşünme..benim de iki oğlum var 3. Yu yapta kız olsun diyorlar sanki bizimle evlat büyütüp zorluk cekiyorlarmis gibi..ben dogurmuyorum çok istiyorsanız siz yapın diyorum
(181 puan) tarafından
Aynen öyle sırf bir erkek için ben o zorlukları çekmek istemem
0 oy
(1,464 puan) tarafından
Canım benim insanları memnun etmek değil derdimiz , biz anne olmak için çocuk doğuruyoruz cinsiyet farketmeksizin haa evet gönül istiyor iki meyveden tatmak ama nasipten öteye gidilmez velhasıl benimde iki oğlum var küçüğüne hamile olduğum an söylentiler başlandı buda kız olur bir erkek bir kız olur bilmem ne oğlum oldu keşke kız olsaydı yani insanları anlamak namümkün bunun için yorma kendini çok şükür evlat sahibiyiz yeter Rabbim isteyene versin deyip geçiyorum ben 
0 oy
(546 puan) tarafından
Hiii dogru nolcak kiz evlada yedirdikleri icirdiklerinin karsiligini alacaklari zaman kiz evleniyor ama erkek gelin getirince hem ogullarinin hem el kizinin icinden geciyorlar sanki bana padişahlar bu nasil bir kafa bilmiyorum ama cok var malesef benim kaynanam da kizin olursa sevmeyiz biz kiz bebesini diyordu iki oglum var esime hep derdim ki insallah bir kızımız olsun onunda tadini alalim cahildi yok oglan olcak derdi Allah iki erkek evlar verdi ama kiz cocugu bambaska bende baska dogurmayi dusunmuyorum esim simdi ille.bi kızım olsun diyo kura mi atiyoz ne belli diyip cekiliyorum erkek cocuklari daha simdiden bakmiyor yuzumuzr kiz evlat vefali 
(181 puan) tarafından
Sanki bız ol desek olacakta
(546 puan) tarafından
Aslinda cinsiyeti erkek belirler yani onlarin ogullari yapamiyor :))
0 oy
(14,810 puan) tarafından
Ya benim eşimin tarafı sağolsunlar kimse böyle bir laf söylemedi ama kendi annem erkekde olsun 1 tane daha doğur diyor. Ben asla istemiyorum. 2 kızım var yetiyorlar bana. Erkek olacak diye 10 tane doğuracak halim yok. Eşimin normalde böyle bir düşüncesi yoktu şimdi keşke 1 tane daha yapsak. Kızlarımıza sahip çıkacak bir erkek kardeşleri olsa , gözümüz arkada kalmaz falan diyor. Kim soktuysa aklına bu aralar hep diyor. Sanki dogursam erkek olacağinin garantisini veriyorlar. 
(181 puan) tarafından
İşte bide sinir oluyom bide erkek dogur sanki sipariş veriyoz
(327 puan) tarafından
Kızlarımızı kendi ayakları üstünde duracak şekilde yetiştirelim de bir erkeğin korumasına ihtiyaçları kalmasın. Bazı erkek en küçük kardeşlerde ablalarının ömrünü yiyip bitiriyor nasıl olsa evin en küçüğü diye hep nazlı büyüyo büyüyünce de hiç kendi bir şey yapmıyor hala ablalarından bekliyor yani benim kardeşim mesela öyle
(14,810 puan) tarafından
Bizdede aynı canım. Erkek  kardeşim en küçüğümüz ve hala bizden beklenti içinde. Babamın herşeyi onun emrine amade. Bizi koruyup kolluyor mu desen , onada maalesef hayır derim. Bir sorun olunca arayıp yardım isteyemem  çünkü annem  onun başı belaya girmesin diye hep uzak tutar sorun olunca. Yani tek işlevi babamın soyadını devam ettirecek olması.
0 oy
(2,934 puan) tarafından
Benim bir kızım bir oğlum var kızım oğluma göre daha vefalı herzaman destekcim birde daha 5 yaşında olmasına rağmen 
0 oy
(3,932 puan) tarafından
Ay kim ne derse desin. Madem 3.’yü de erkek istiyor baban. Sana şimdiden o çocuğun ömürlük masraflarını da versin bakalım. Lafa gelince herkes yorum yapıyor ama icraat da kimseyi bulamazsın.
0 oy
(3,168 puan) tarafından

Kaynanami getiremmi yanina ayni durumu yaşıyorumda ☺

Bende şaş kaza kalmazsam bidaha doğurmam isteyen dogursun yüzlerine karsi sen dogur diyorum:woot:

0 oy
(655 puan) tarafından
Estağfirullah, şu insanlar ne acayip ya. Baksan ağzı dualı teyzeler erkek yok mu hıı olsun diyorlar sanki cinsiyetini Allah nasip etmiyormuş gibi. Sanki bizim elimizdeymiş gibi. Allah sağlıklı ve hayırlı evlat nasip etsin , oğlan olup seni perişan ettikten sonra ne kıymeti var. Hem kız çocuğu dinimizce de çok kıymetli ve değerlidir. Kimde ne yoksa onu söylerler illaki. 2 oğlun olsa bu seferde kız yok mu derlerdi
0 oy
(19,637 puan) tarafından
Erkek kız farketmez sağlık önemli hayırlı evlat olsunlar ananemde dün bana bitanede kız doğur diyor ne malum kız olacak siparişlenmi anane dedim gülüyor yoruldum ben çocuk büyütmekten hamile kalmaktan yeter anane dedim kaynanamda sağolsun haklı gelinim 3 tane oğlu var kolay değil erkek çocuk daha zor dedi destekledi yapma kızım yapma dedi 
0 oy
(10,441 puan) tarafından
Şu erkek evlat düşkünü insanları anlamıyorum kız olsun erkek olsun tırnağını dünyalara değişmeyiz bunu hiç anlamıyorlar ama kız çocuğu Bi ayrı güzel yaa keşke benim de kız evladım olsaydı 

İlgili sorular

+1 oy
1 cevap 179 göst.
28 Nisan 2024 Aile kategorisinde mehal (656 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 509 göst.
20 Ocak 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+2 oy
9 cevap 368 göst.
16 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Aycelennn-12 (347 puan) tarafından soruldu

395,486 soru

11,830,813 cevap