0 oy
1,616 göst.
Diğer kategorisinde (518 puan) tarafından
Eski Eşimle 9 yıldır tanışıyoruz, 5,5 yıllık evliyiz. Birisi 4,5 birisi 2,5 yasında iki çocuğumuz var.   defalarca kez kavgamız oldu ayrıldık. Bundan 2 yıl  önce telefon ve oyunlardan birileri yazıştığını görmüştüm o zaman ayrılmıştık ama boşanmamıştık çocuklarım çok küçük yeni doğum yaptım diye affetmiştim. Bundan 1 ay önce bana arkadaşlar ile balık tutmaya gidicez denize gidicez diye evden çıktı. Söylediği ilçeden çok uzak başka bir ilcede benim bir tanıdığım eski eşimi bir kadınla akşam 10da gezerken görmüş ve videoya çekip bana anlattı ve videoyu gönderdi. o gün sabaha kadar eve gelmedi ama ben onu aradığımda arkadaşlarının yanına geçmişti. Çünkü bana balık tutmaya gidicez sabaha kadar gelmem demişti. Muhtemelen kadınla gezdikten sonra arkadaslarinin yanina geçti. Neyse çok kavga ettik inkar etti kadın arkamdan yürüyor tanımıyorum filan dedi. Ama kendi abisi ramazan ayında da bir kadınla kafede baş başa otururken gördüğünu bana ben bu olayı anlatınca itiraf etti. Ben hemen gidip çekişmeli boşanma davası açtım. Neyse çekişmeli anlaşmalıya döndü tek celsede boşandık. Ama eşim ile oturduğumuz şehirde ben bir başıma yalnızım. Iki çocuğum benimle bir kamu kurumunda memur olarak çalışıyorum. Ailem mazeret tayini iste bizim yanımıza gel diyor benim annem ve babam da ayrı annem annemler ile kalıyor babam da 1+1 bir evde gitsem ev kiralayacagim  Ailem oturudugmuz şehirden 1 saat uzaklıkta bir şehirde oturuyor benim annem ve babam da ayrı genel olarak benim ailem de garipler. Eski esim ile evliyken bir ev bir araba almıştık tapuda ortak ikimizin adına ev ve arabayı satıp parayı bolusucez . Ancak ev satılana kadar ben evde oturacağım.  Ancak ev ve arabada gelen para ev almama yetmiyor. Ailemin olduğu şehire gelirsem de sadece çocuk acısından rahat ederim diye düşünüyorum bir durum olduğunda bırakırım zaten annem de çalışıyor  ancak şuanda çalıştığım kurumdan da düzenimden de memnunum siz benim yerimde olsanız ne yapardınız? 

38 Cevaplar

+2 oy
(2,917 puan) tarafından
Hiç yerinden kıpırdama derim düzen kurmak çok zor rkadasim eşinden boşanıyor ev tuttu çok pişman çok zorlanıyor 
(518 puan) tarafından
Her türlü ev satılınca kiraya çıkıcam canım bulunduğum şehirde kalırsam tek artışı çocukların ve benim düzenim bozulmayacak ancak yalnız olacağız kimsem yok ailemin yaşadığı şehire gitsem onlarla sürekli yapabilir miyim bilmiyorum
(234 puan) tarafından
Evi satma o evde sen yaşa 2 çocukla deli misin nıye satıyon
tarafından
Çunku kocasıyla ortak ve parayı paylaşmak zorundalar
-Reklam-
+1 oy
(294 puan) tarafından
Senin yerinde ben olsam daha perişan olurdum sen iyi ayakta durabiliyosun 
(518 puan) tarafından
Teşekkür ederim 1 aydır ne cektigimi bir ben bilirim birde Allah gerçi halen çekiyorum ama rabbim yardım edecek bu zor günler de gececek
(265 puan) tarafından
Şuan bende onu düşünüyordum allah güç kuvvet versin evlatlarınla güzel bir hayat diliyorum umarım hedeflerine varırsın
+1 oy
(2,195 puan) tarafından
Evi satmayın eşin size bıraksın orada yaşayın çocuk bakıminda da yardımcı olabilirlerse eski eşin ya da ailesi güzel olur aslında hatta evi çocuklarından birine bağış olarak yapsın o zaman ev satılamaz ibaresi alıyor o çocuk 18 yaşına gelene kadar kimse satamaz o evi 
(2,917 puan) tarafından
Kız allah aşkına böyle bi adam bunu yaparmı bende bosanirken eski eş evi yarı yarıya satacaz dedi acıyıp 2 çocuğum var onların üstüne devredeyim demedi bile köpek soyundan gelmişler
(518 puan) tarafından
Yok canım evi vermeyi kabul etmiyor zaten protokole satılacak olarak yazdık satıp parayı ikiye bolucez
(2,195 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun valla canım ne bileyim benim annemde babamda boşandı babam eşyalarını alıp çıktı hatta sokakta yattığı bile oldu o zamanlar bazı insanlar lafta adam
Bu devirde geçinmek hele ki iki çocukla tek başına zor olur eğer annen sana yardımcı olacaksa çocuklar konusunda annenlerin yanına git ama olmayacaksa canım zor olur ilk zamanlar ama sonra elbet bir düzlüğe çıkarsın
(518 puan) tarafından
Teşekkür ederim inşallah canım
+1 oy
(783 puan) tarafından
Canım benim karar senin tabiki ama ben senin yerinde olsam ailemin yanına giderdim çünkü çocuklar konusunda destek alırsan şu an çalışmam ve bir şeyler yapman daha rahat olur senin için
(518 puan) tarafından
Sağol canım yeniden düzen kurmak zor geliyor ama bakalım teşekkür ederim
+1 oy
(68 puan) tarafından
Annene bağlı açıkçası yanında iyi olacağından eminsen gidebilirsin birbirinize destek olursunuz yok diyorsan hiç düzenini bozma derim 
(518 puan) tarafından
Annem de çok iyidir ama bazı konularda pek anlaşamıyoruz birde başa kalkması oluyor bazen
+1 oy
(9,176 puan) tarafından
boşandıktan sonra aile yanında da yapamazsın. bekar günlerinde olduğu gibi onlarla yaşamanı isterler ama her şeyine karışırlar. çok şükür işin varmış. ev satılsa bir ev alamazsın ama başka bir ev için teminat olabilir. düzenini bozma 
(518 puan) tarafından
Bende aslında düzenimi bozmak istemiyorum ama çocuklar çok küçük hasta olduklarında yada ben hasta olunca cok zor oluyor onun için kararsız kaldım
(9,176 puan) tarafından
çok zor, böyle kolaymış gibi yazıyoruz ama yaşayan bilir zorluğunu. benzer bir durum olsa ben de düzenim bozulsun istemem. iki çocukla aile evine dönmek istemem. aile yapınız nasıl bilmiyorum ama genel Türk aile yapısı dul kaldın kızım laf söz olmasın gibisinden takılır. ha ailen bu şekilde değilse süper. keşke evi de satmak zorunda kalmasanız. ev sana kalsa eşin arabayı alsa olmuyor mu mesela, konuşup anlaşamaz mısınız?
(518 puan) tarafından
Yok canım maalesef kabul etmiyor ben üstünü bile taksit taksit ödeyim dedim kabul etmedi benim onunla konuşacak uğraşacak dermanım yok artık çok teşekkür ederim
(26 puan) tarafından
Nafaka vermeyecek mi
(17,266 puan) tarafından
Hain adam hem aldatıp senin çocuklarının düzenini bozarak sizi perişan ediyor. Hem de daha dikleniyor. Utanmaz
+1 oy
(408 puan) tarafından
Annemle babanla konuşsan onların olduğu şehirde ev ve arabadan gelen paranın üzerine yardım edip birlikte ev alma gibi bir durumunuz olamaz mı. Ev satılıp parayı aldıktan sonra yine her şekilde kiraya çıkacaksınız. Hangi şehirde kiralar daha uygunsa oraya geçin derim. Hem anneniz yada babanızla birlikte bir eve çıkarsanız masrafları da bölüşebilirsiniz. 
(518 puan) tarafından
Annemin de babamın da durumu yok canım her türlü kirayı  ben ödeyeceğim ancak annem çoğu zaman yanimda kalır ama annemle de pek karakterlerimiz uyuşmuyor bazen anlaşamıyoruz ama çocuklar da çok küçük hasta olduklarında yada ben hasta oldugumda çok ihtiyacimiz oluyor
(408 puan) tarafından
Peki annen nerede kalıyor annesiyle mı kalıyor o da. Çalışıyor annemde demiştin o nedenle destek olurlar belki dedim. Olduğun yerde de kalsan ailenin yanına da gitsen her şekilde kira ödeyeceksin zaten. Nerede rahat edeceksen o şekilde yap derim
(518 puan) tarafından
Annem ananemlerin evinde kalıyor. Annem maddi olarak destek olamaz, Çünkü neredeyse maaşı borçlarına gidiyor çok teşekkür ederiim
(408 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun
+1 oy
(593 puan) tarafından
Ev satılmasın size kalsın cnm sonuçta ikinizin çocukları illaki eski eşinde düşünür yani çoluk çocuk napacak oda yardımcı olcak mecbur. Annen çalışıyorsa çocuklarla ilgilenemez ki.. annen senin yanına gelse 
(518 puan) tarafından
Yok canım evi vermeyi asla kabul etmiyor teklif ettim. Zaten bende bir an önce bitsin diye kabul ettim anlaşmalı boşandık. Çocukların ikisi kreşe gidiyor kreş paralarının yarısını vericek nafaka olarak
+1 oy
(1,561 puan) tarafından
Bence hiç gitme işin güzel alişmişsin oraya gitsem ayrılar annen baban tek yaşıyorlar bu yaşta çocuk sesiyle hep soylenirler sende huzursuz olursun pişman olma
(518 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(1,551 puan) tarafından
Memur olarak çalışıyorsun gittiğin yerde de bence rahat çalışırsın diye düşünüyorum annenlede eğer bir arada rahat edeceksen annen geçimli biriyse çocuklardan rahatsızlık duymayacaksa beraber yaşayabilirsin iki maaşla daha iyi geçirirsiniz eline geçen paraylada küçük de olsa bir daire alabiliyorsan al 1+1 beraber yapamazsan sen oturursun yada kiraya verirsin
(518 puan) tarafından
Elime geçen para maalesef al almaya yetmiyor canım aslında bende annemle otururuz diye dusundum ancak annem çok iyi olmasına rağmen bir evin içinde pek de anlaşamıyoruz karakterlerimiz biraz zıt teşekkür ederim
(1,551 puan) tarafından
O zaman hiç düzenini bozma yada annenle aynı şehirde yaşa ama aynı evde olmasın çünkü sadece senin çocukların huzuruda çok önemli ne güzel kendi ayaklarının üzerinde durabiliyorsun
(518 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım
0 oy
(49,666 puan) tarafından
arabayi esine versen imza atsan çocuklar uzerine evi size biraksa olmaz mi teklif ettin mi bunu bide çocuklarına kim.bakiyor
(518 puan) tarafından
Teklif ettim canım kabul etmiyor, ikisini de satıp parayı boluscez dedi zaten protokole de öyle yazdık anlaşmalı boşandık. Çocukların ikiside kreşe gidiyor
(49,666 puan) tarafından
kreşe getir götür yada ileri de okula sorun olmayacaksa sen is düzenini hic bozma annen de calisiyormus ne faydası olur ki sana
(518 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(1,660 puan) tarafından
Yasadigin şehir büyükşehir mi ilçe filânmı? Çünkü ilçelerde o yarı yarıya aldigin paraya ev alırsın. 1+1 olsa yeter sana.
(518 puan) tarafından
Büyükşehir canım maalesef taşınma parası eşya parası ve kredi var üzerime denk gelmiyor
0 oy
(533 puan) tarafından
Çok zor Rabbim sabır versin kimse yerinizde olmak istemez ama Allah korusun bende boşanmış ve şuan sizin durumunzda olsam işimi kurulu düzenimi bozmam çocukları kreşe verin sizde çalışın gayette iyi ayakta kalırsınız düzen bozuldu mu birdaha toparlanmak zaman alır zaman da sizin gençliğinizi alır boşverin Allah büyük yalnızn yardımcısı Allah dua edin gerisini de Allaha bırakın 
(518 puan) tarafından
Allah razı olsun, çocuklar kreşe gidiyor zaten ama tek başıma bir şehirde 2 çocukla yalnız kalmak da korkutuyor beni ondan çok kararsız kaldim
(533 puan) tarafından
Rabbim yardimciniz olsun inşallah zamana bırakın biraz yanlız kalıp tek yaşamaya çalışın baktınız olmuyor ailenizin yanına gidin en son çare olarak
(518 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(5,151 puan) tarafından
Hayırlı kapılar açılsın inşallah ben ailemin yanına giderdim tek olmaktansa en azından hastalık gibi durumlarda destek olurlar 
(518 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(602 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun karar vermek için acele etme. Ama senin yerinde olsam ailemin yanında olurdum 
0 oy
(537 puan) tarafından
Vallahi yerinden kıpırdama düzenini bozma bence ne annen ne baban yardımcı olmaz aksine çok eleştiriler seni geride dönemezsin, artık herkes kendine anne bba sende annesin artık kendi evlarkarinla yaşıyorsn. Eve kamera tak Bi dadı filan tut daha iyi ev konusu da eşin insan olsa satmayalım iki çocuğumuz var ikisine olsun derdi
(518 puan) tarafından
Tesekkur ederim çocuklar kreşe gidiyor zaten aynen öyle derdi, evi bana ver araba sende kalsın dedim kabul etmedi
(537 puan) tarafından
Ay nankör niye kabul etmiyor çocuklara kalacak sonuçta
0 oy
(28,296 puan) tarafından

Çıkma yerinden düzenini bozma derim

(518 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(3,503 puan) tarafından

Eşinden sen al  evi aranızda anlasin senet vs ile ödeme kolaylığı sağlasın.Yada arabadaki hakkından vaz geç evi sana bıraksın.Yada çok daha cüzi bir rakama anlasin vs 

Araba ve eve fiyat bictiyseniz yarısı senin zaten ev fiyatının arabadaki hakkını da ekle kalanı taksitlendirsin sonuçta evlada bakacaksın 
(518 puan) tarafından
Teşekkür ederim taksit taksit ödeyim dedim ama karşıdaki adam olmayınca kabul etmedi
(3,503 puan) tarafından
O kötü olmuş.Asljnda memursun sen Ziraat kredi konusunda yardımcı olmuyor mu. (gerçi faizler çok yüksek ama seninde araba ev parası epey para oluyor aslinda)
Herseyi hesapla tasinma kira depozitosu kira faturalarin üste alinmasi emlakci depozitosu yorgunlukda çabası.Fark çok fazla değilse idare edebilirsin.
0 oy
(234 puan) tarafından
Ya adamnnasıl iğrenc biri hem alfattı hemde ne nafaka ne tazmınat böyle şey mı olur kresın parasınun yarısınu vermek ne demek  sende dankı sırf bosansn fıye herseyı kabul etmiş sn nıye derdin neydı bosamasaydın cekısmelı devam etseydı sende o evde yasardın ayyy bence süründürmemıssın adamı iş yerındekı düzene göre hareket edıp hıc kımsenın olmadıgı sehırde yaşama sakın vallahı yaşlanırsın çok zor olur  . Nolırsa olsun annenın yanına gıt arada bır çocuğunu bırakırsın bı işini yapar onun varlıgu bıle yeter  . Ama yalnız kalma  sakın   senın şuan bır duzenın yokkı duzenımı bozmayım dıyon işin iyi olması bır düzen degıldır  çocukların yalnız kalınca bısey olsa napcaksin  lütfen   yalnızlıgı seçme çok bunalırsın
(518 puan) tarafından
Teşekkür ederim, ben davayı çekişmeli açtım ama yıllarca onun yıpratıcı sureci ile uğraşmaya gücüm yoktu. Birde pislik yapabilecek bir tip kurtulmak istedim bir an önce
0 oy
tarafından
Ailenle aran nasıl bilmiyorum ama Allah göstermesin de ben ailemin yanına giderdim en azından onlar çocuklara bak sen çalışırdın
(518 puan) tarafından
Çocuklar kreşe gidiyor zaten aslında sanırım benim aradığım daha çok manevi destek

İlgili sorular

+1 oy
26 cevap 1,050 göst.
30 Aralık 2021 Aile kategorisinde Bahar59450 (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 153 göst.
21 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Merve Eroglu (409 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 258 göst.
28 Haziran 2023 Aile kategorisinde Ela94 (997 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 198 göst.