0 oy
707 göst.
Diğer kategorisinde (700 puan) tarafından
Memlekete gittim kızlar, Diyarbakır dan sirnaga. Dokuz yıl sonra barismislardi . sonbahar da gidip bı kaç gün kalmıştım . Yeni kalıcı olarak gittim. Heves ve mutluluk ile gittim. Bir sürü hediye yaptırıp gittim. Eşimle bı gittim babam ve abim sadece dışarda oturuyordu. Annem içerdeydi ayağa kalkmadı bile ben gidip sarılıp öptüm. Sen mi geldin dedi. Neyse gece varmıştık oraya baktım yengem evinden kalan çorbasını getirdi dolapta eski bir makarna piknikten kalma bı salata koydular önümüze eşim yanımda olduğu için çok utandım. Neyse sonra annem sürekli laf sokuyor, diğer günler 1 yaşında bebeğim sofra etrafında dönmek istediği için babam iki kere tokat attı baya ağladı. Bebeğimi alıp yengemin evine gittim. 7 günde dayanamadım eşime gel bizi al dedim. Normalde 1 ay kalacaktım. Babam çocuklarimin lokmasını sayıyordu resmen. Ben akşama kadar ev işleri yapıyor düm gene memnundum . Ama onlar bebeğim küçücük bir şeye dokunsa kufredip kizdilar. Ailemin bu kadar kalpsiz olduğunu unutmuştum . Ağlayarak geri döndüm . Bı daha gidermiyim bilmiyorum.Ben bunları haketmedip , ailem dışında yengelerim arkadaşlarim herkes beni çok sever. Beni dovseler dahi laf etmeyen biriyim . Onca olana rağmen eşime ilaç getirtip evlerini hamam böcekleri için ilaç yaptım. Son geldiğim gün annem gülüyordu ama ne fayda kalbim yeterli şekilde kırıldı. Belkide döneceğim için mutluydu.Bi kere bile çocuklarımi sevmediler dayılari biraz sevdi sadece. Kalbim buruk ve kırık döndüm 

17 Cevaplar

0 oy
(542 puan) tarafından

Kıyamam sana . Rabbim yardımcın olsun. Yuvana dirlik huzur versin :'(

(700 puan) tarafından
Amin inşallah canım Allah razı olsun
-Reklam-
0 oy
(8,752 puan) tarafından
Bir Şırnaklı olarak utandım aileden ve üzüldüm senin için bir daha gitme cnm 
(700 puan) tarafından
Aynen canım gitmesem daha iyi
0 oy
(1,551 puan) tarafından
Maalesef bazılarımız anne ve babamızla sınanıyoruz sanki sen evladı değilmişsin gibi davranıyorlar bebeğine tokat atılınca ne kadar üzülmüşsün baban düşünceli olsa zaten aklı ermeyen dengi bile olmayan bebeğe el kaldırmaz canını hiç sıkma onlar seni nerden kırdılarsa kendileride öğle kırılır sana muhtaç olurlar 
(700 puan) tarafından
O kadar üzüldümki yediğim lokma boğazımda düğümlendi ne yutabildim ne cikarabildim . Az daha boğuluyordum . Canım çok acıdı kalbim parçalar halinde geri döndüm . Doğum günümdu unutmuştum en yakın dostum bana sürpriz yapıp kapıya kadar pasta getirdi ufledik . Neyse annemlerede bıraktım . İyiki doğdun bile demediler. Babama hediyesini verdim insan yalandan olsada teşekkür eder. Çok beğendi ama etmedi
0 oy
(322 puan) tarafından
Ay bır yasındakı çocuğa mı ıkı tokat attı   . Ay yuzlerıne bakmadan çıkar giderdim ordan daha da gıtme bencede böyle mı davranır insan 
(700 puan) tarafından
Çok vicdansız biri , bebeğim gülerek gitti ona sevdi onu . Ama o kadar bağırıp canını acıttıki , artık korkuyordu onu görünce kimildayamiyirdu bile.
(3,932 puan) tarafından
:/. Çocuğunun hissettiğine ben buradan üzüldüm. Kusura bakma ama eli kırılır umarım, baban da olsa çocuğa kalkan ele hiç acıyamam.
(700 puan) tarafından
Ne kusuru canım . Haklısın çocuklari sevmeyen kimseye Hayri olmaz. Cenneti göremez o adam.
0 oy
(550 puan) tarafından
Canım yalnış anlama kaçarak mı evlendin. Öyle bile olsa bu kadar tepkili olmaları yalnış 
(700 puan) tarafından
Evet canım kaçarak evlendim . Vermiyorlardı öyle oldu maalesef. Ama başlık parası alıp 9 yıl konusmadilar
(550 puan) tarafından
Benim kız kardeşim de kaçarak evlendi bir yılı doldu babam gelsin dedi bebeği oldu getirdi babam annem çok sevdiler evet ilk başta çok kızdılar ama sonra kızgınlıkları geçti.
Yani olmuş bitmiş uzatmalarının bir anlamı yok Rabbim yuvana huzur versin
(700 puan) tarafından
Amin inşallah canım çok teşekkür ederim. Rabbim sanada kız kardeşine de mutluluk huzur nasip etsin inşallah
(550 puan) tarafından
Amin çok sağol Allah razı olsun
0 oy
tarafından
neden bu kadar tepkililer size karşı? kendi karakterleri mi bu yoksa size karşı bir sıkıntı mı yaşandı. eğer karakterleriyse yazıklar olsun onlara. birdaha asla gitmez ve tepkimi de açıkça belli ederdim ben
(700 puan) tarafından
Evet karakterleri böyle ne yazikki. Travmali çocukluk geçirdik kardeşlerimizle. Bazılarımız ona benzedi  bazılarımız ise çok farklıyız.
tarafından
umarım Allah onların kalplerine merhamet koyar da çocuklarına yaşattıkları için pişmanlıktan kahrolurlar. çok üzüldüm Allah yardımcınız olsun
(700 puan) tarafından
Allah razı olsun canım, amin inşallah
0 oy
(1,303 puan) tarafından
İnsan içinde insana hasret bırakıyorlar işte bu tipler..Allah vicdan merhamet versin.Senin yerinde olsam bir daha gitmem 
(700 puan) tarafından
Aynen öyle maalesef kendi ailem böyleyse
0 oy
(429 puan) tarafından
Boşver canım muhtaç değilsin onlara babamın evi bana da kıymetliydi eşimin o tarafa işi düşünce koşa koşa giderdim peşine takılır artık gitmiyorum kimseye muhtaç değilim sil gitsin mesafe koy gitme evinde dur eşinle gez 
(700 puan) tarafından
Gitsem bile abilerime giderim . Onlar beni çocuklarımi çok seviyorlar. Daha da babamın evine ugramam
(429 puan) tarafından
Vallahi bence de öyle yap canım
0 oy
(3,932 puan) tarafından
Bir daha kesinlikle selam dahi vermem, çok net. Kimse ailem bile olsa çocuğuma karşı böyle davranamaz. Çıkarken siler numaralarını, bundan sonra ne ölüme ne ölünüze der dönerdim evime. 
(700 puan) tarafından
Bundan sonra ozlesemde sadece abime giderim.
0 oy
(408 puan) tarafından
Rabbim eşinle arana dirlik duzen sevgi huzur mutluluk versin. Öyle mutlu ol ki aile evinde yaşadıklarını unut inşallah. Bir evlat kaybetmek onlar için önemli değilse senin içinde onlar önemli olmasın boşver. 
(700 puan) tarafından
Allah razı olsun canım benim, çok haklısın ben onlara muhtaç değilim . Çok şükür eşim iyi biri tadamadigim sevgiyi o verdi .
(408 puan) tarafından
Maşallah nazar değmesin.
0 oy
(2,934 puan) tarafından
1 yaşındaki bebeğine nasıl tokat atar ya nasıl baba bu üvey felan mi ? Valla ben kendimden yola çıkarak konuşuyorum asla muhattap olmam ararlarsa açmam o uzaklığı onlara öyle bir yaşatırım ki. İnan ki çocuğuna tokat atılan laftan sonrasını okumadım o kadarı bile yetti bana saf olma kendini ezdirme ailense haddini bilsinler 
(700 puan) tarafından
Öyle valla canım, vicdan ve merhametten yoksun insanlar bunlar
0 oy
(17,266 puan) tarafından
Valla çok üzücü. Onlar seni ille çağırıp sen icindekileri iyice söylemeden gitme bi daha bence.  
(700 puan) tarafından
Uzun yıllar gitmeyi düşünmüyorum
0 oy
(1,660 puan) tarafından
Suç sende. Seni dövüyorlar sesin çıkmıyor, çocuğunu dövüyorlar sesin çıkmıyor. Hâlâ da gider miyim bilmiyorum diyorsun. Adim atmaman lazım. Kim olursa olsun niye kendinizi çocuğunuzu bu kadar degesizlestiriyorsunuz. Kimi annesine babasına kul kölelik yapıyor, kimi kocasına, kimi koca ailesine az sesiniz çıksın ya.
(700 puan) tarafından
9 yıl konusmadilarya , ses etmeyeceğimi bildiği için yaptı bence
0 oy
(1,007 puan) tarafından

Allah kocanla araniza sevgi huzur koysun diyeceğim o ki asla gtme Bn senin yerine utandım Bn eşimle pek mutlu deil iz  annemlere iki yılda bir gönderir onuda burnumdan getirir evime dönerken annem çok ağlar bnde hep özlüyorum :'(

(700 puan) tarafından
Allah razı olsun canım
0 oy
(424 puan) tarafından

Okurken çok üzüldüm kardeşim rabbim onların kapplerine vicdan merhamet versin inşallah, neden böyle davrandılar ki sana ve çocuğuna :(

(700 puan) tarafından
Çok vicdansız insanlardır. Anne ,baba merhameti yok içlerinde
(424 puan) tarafından
Peki onları bu duruma getiren ne
(700 puan) tarafından
Sadece karakterleri öyle
(424 puan) tarafından
Hmm rabbim kalplerine merhamet versin inşallah
(700 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(9,215 puan) tarafından