+1 oy
490 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Hanımlar sorumu şöyle açıklayayım evlilik ne zmn oturur düzene girer üç senelik evliyim haladaha alışılmadık durumlar var ikinci olarak eşlerizin ailesi sorunlu olduğu zmn eşiniz ne zmn görmeye başladı benim eşimin ailesi ne kadar kotulukde etse neler neler yapsada görmez asla bana hep savunur halbuki haklı olan benim babası sahip çıkmaz annesi desen zerre gram sevgi gostermez ama haladaha ailesinin peşinde oysaki ben ona o kadar sadık bir eşim ki anne babasından daha çok emeğim var 

26 Cevaplar

+3 oy
(2,725 puan) tarafından
5 senede oturur evlilik derler.ilk 5 sene boşanmazsan daha da boşanmazmışsın.ama bence herşey oturmuyorda, kabulleniyor insan artık bazı şeyleri. Allah iyi etsin ne diyelim 
(1,098 puan) tarafından
Çok haklı bir yorum hahaha
tarafından
Benim iki senem kalmış o zmn :) amin canım benim cümlemizin rabbim yuvasına huzur daim etsin inşallah
tarafından
Üç beş seneyle alakalı değil bu eşim 9 yıl evli kalmış sabretmiş yine boşanmış eski eşinden
-Reklam-
+1 oy
(4,340 puan) tarafından
Valla 6 sene düzene girer diye bekledim her gün daha çok sorunlar ortaya çıktı ve ailesine çok düşkündü bende baktım olacak gibi değil çok sevdiği ailesiyle başbaşa bıraktım. Ben bir insanın düzeleceğine asla inanmıyorum huylu huyundan vazgeçmez bir insanı değiştirmeye çalışmak bir süre sonra bizim ömrümüzden alıyor onu anlamış oldum
tarafından
Peki canım şuan ayrimisiniz 6 senede az değil ya böyle yapacaklarsa neden gunahimiza giriyorlar yazık degilmi bizlere o yüzden kadınlar her zmn eziliyorya
(4,340 puan) tarafından
Evet az değil 5 sene de sevgililik dönemimiz oldu. Aslında çok severek evlendik ve sevgisinden şüphem yoktu. Ama parayı bulunca kendini kaybetti alkol bağımlısı oldu hatta en son madde kullanmaya başlamıştı. Oğlum 5 aylıktı onu terkedince çekişmeli dava açtım hala devam ediyor davamız. Kendisi şu an cezaevindeymiş bakalım ne olacak
tarafından
Rabbim yardimcin olsun canım benim Allah'ım sana da çocuğuna hayırlı kapılar açsın herkez bir türlü sinaniyor
(4,340 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
(309 puan) tarafından
Sonuçta anne ve baba ne kadar kötüde olsalar annesi ve babası asla deistirmezler kimseye
tarafından
Babası küçükken hep şiddet ve alkol varmış eşim gece uyurken bile bagirir hep korku üzerinde kalmış anneside sürekli dışlar paran var benden uzak ol evime eşime gelme gibisinden
0 oy
(11,062 puan) tarafından
Esimin ailesi kotu demiyimde ben para sikintilarimiz vardi onlarla. Surekli veriyoduk esim yegenine çok duskundu mesela ailenin 4 sene tek toeunuydu. Ne zaman çocuk oldu esim kesildi bu konularda. Sonra benim 2.dogumumda abisiyle kustuler 1.5 senedir sen sağ ben selamet rahata erdim :)
tarafından
Senin kısa ve öz olmuş canım darısı benim başıma inşallah :) rabbim her zmn gerçekleri bizlere göstersin doğru yola koysun
(11,062 puan) tarafından
5 senelik evliyim. Ogrendimki karsindakini degistirmeye calismayacaksin. Neyse o yani. Kabulleneceksin adam buydu sonradan olmadiki oyle daha mutlu oluyosun :)
tarafından
En son çare o zaten başka seçenek kalmıyor boşama durumu olmazs ne yapasin çocuk için düzenin için birde elalim lafı var
0 oy
(1,098 puan) tarafından
 oturan tek şey totişlerimiz oluyor oda işten oturamıyor zaten hshshah
tarafından
Doğru canım vallaha Helede erkekler evde olunca ev neden öyle kötü hale geliyorki suan eşim işte sabah gelse ev talan:)
(1,098 puan) tarafından
Ayy benim ki mutfaga bi giriyor varya mutfakta harp çıkmış oluyor
tarafından
Gelde temzle mutfak çok çabuk dağılır ama toplamasi ya
(1,098 puan) tarafından
Bir kez yemek mi yaptın savaş mı versin dedim de küstü :D
tarafından
Sen yap daha karlisin:)
0 oy
(2,659 puan) tarafından
O biraz karakter meselesi. Kimisinde geçici bir süreç oluyor kimisinde devamlı kalıyor. Şükür öyle bir durumlarımız olmadı ama mesela babam 30 yaşındayım. Daha yeni düzeldi diyebilirim. Abisinin eteğindeydi hep. Abisi ağzına s*çsa şükür derdi o derece. Ama Allah gösteriyor işte zamanla aslında abisinin babamı nasıl sömürdüğünü, sırf abisi için bize karşı yaptığı haksızlılları filan.
tarafından
Doğru gerçekten onların hakaretleri bir tatlı geliyor ama biz birşey desek babanin evine der geçer rabbim iyi etsin inşallah evlilik gerçekten çok zor hiç göründüğü gibi degll
0 oy
(1,625 puan) tarafından
Hiçbir zaman düzene girmiyor arkadaşım kimse kimseyi kandırmasın. Kabulleniyorsun eğer çok da umrumda değil dersen çekip gideceksin.Ama çocuk icin oturuyor insan şeyinin üstüne. Ömür boyu tanıyamaz insan eşini mutlaka yeni yeni huyları çıkar 
tarafından
Çok doğru aslında eşim nişanlıyken öyle farklı bir insandıki takı aynı eve girdikten sonra çok degsti bu yüzünü hiç gormemistim insan kandırılmis hissediyor kendisini artık arsız oluyor çok afedersin
0 oy
(542 puan) tarafından
5 sene de girer Allah ın izni ile canım
tarafından
İnşallah canım benim rabbim esenlik versin
0 oy
(2,934 puan) tarafından
6 yılı geçti bizim eşimin huylarını seviyorum beni koruyan herkese savunan bir adam ama illaki ilk zamanlar yıllar birbirimizin aynı eve girdikten sonra öğrendik huylarını asla Sevgiliyken görmemiştim gercek yüzünü jdjdjd iyi bir ailede yetişmiş sadece tek sorunumuz kardeşi 12 yaşına gircem benim çocuklarımla alıp veremediği var o yüzden o kavgalar çıkarttım eşimde gerçekleri gördüğü için hep destek 
tarafından
Ne güzel canım senin adına çok sevindim eşinin sana destek olmasına yanında olmasına her halükarda iki yabancı oluyor insan ne kadar konuşsakda tanıyoruz desekte sonuç farklı oluyor kardeşinin yaşı küçük kiskaniyordur bence :)
(2,934 puan) tarafından
Evet kuzum kıskanıyor baya bende alttan alan bir tip değilim çocuklarıma bi el uzansın yangın yerine ceviriyorum herşeyi herkesin imtihanı farklı benimkide bu sanırım
0 oy
(5,301 puan) tarafından
Bi abla evlilik 5yilda oturur 7yilda demlenir 10yildan sonra icilir :) 
0 oy
(2,567 puan) tarafından
İki tarafli bi mücadele varsa evlilikte yıllarca sürer.Ama tek taraf mücadele varsa olmuyor canim .herşey karşılıklı olsa hayatı birlikte idame ettirsek mesela herşey güzel olur ama yok illa bı çürük çıkacak bı evde.rabbim evlatlarımızı güzelce yetiştirmeyi nasip etsin
0 oy
(83 puan) tarafından
7. Sene bitti hala oturan bişey yok :)) 

Galiba tek şanslı olduğum nokta eşimin ailesini hayatımıza dahil etmemesi kendileriyle asla sorunumuz yok ama kimin nerde duracağini da herkes bilir bu yüzden asla ezilmedim kimse tarafından çünkü kendi naparsa yapsın kendi ailemde olsa bana zarar vermeye kalkisirlarsa karşısında eşimi bulurlar 
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Genel olarak eşim ve ailesi iyi. Kalabalık bir ailesi var. Sadece bir eltim ve kaynim bize yanlış yaptı aylarca arayıp sormadı. Ben her defasında eşime derim ki o da gördüğü için nankörlüklerini haklısın der. Eşimin en sevdiğim huyu kim haksızsa onu söyler bu eşim ya da bu kardeşim demez. Zamanla anlar canım o da inşallah 
0 oy
tarafından
5 senede oturur derler ama bizim 17 yıldır hala oturmayan şeyler var evlilikte çoğu şeyi kabullendim görmezden geldim ben artık ama şöyle bisey var ailesine hep hak veren ailesi ne derse doğrudur diyen adam 5 6 yıldır artık onlar için bana bulaşmıyor aksine hak veriyor hatta dün büyük görümcem durum paylaşmış bende laf soktum durumuna (tamamıyla haketti)eskiden olsa eşim kızardı anlattım ablana söyle söyle yazdım bundan sonra bende böyle falan dedim yürü be kim tutar seni dedi istediğine hakettigi sürece herşeyi söyleyebilirsin bana şikayet ederlerse tınlamam falan dedi sanırım evliliğimizde en önemli şeylerden birinin oturması bu demek ama hala asamadigimiz seylerde var yani 
0 oy
(1,934 puan) tarafından
Valla eskiden 5 sene sonra derlerdi ilk yıllarında teneke yiliymis sonra bronz yili sonra altin yili ama, onlar eskidenmisti bence şimdi 10 senede geçse aynılar aileleri evlenince kıymete biniyor nedense bizimki de kac dene oldu gittikçe değişiyor tuhaflasiyor halbuki severek evlendik 
0 oy
(12,386 puan) tarafından
6 senelik evliyim büyük bi umutla benim sözüme geleceği günü bekliyorum şuan hem k.pederin hem kaynimin işlerine koşturuyor kendini kullandırmaya devam kızsa da vazgecmiyor
0 oy
(5,495 puan) tarafından
3 senede oturmadıysa sanmıyorum canım
0 oy
(1,162 puan) tarafından
Valla bacım olmadı mı olmaz dayım 17 sene boşandı iki kızı vardı bizim bi tanıdık 5 sene dedi de benim otırması için kv min eşimin evinden çıkması lazım eltim kv bin evinde beleşe oturuyor artı gr de kaç el evi var eşinden ayrılmış en son nokta evden çıkmaları oturması için benim biz gurbette kiradayız
0 oy
(271 puan) tarafından
İlk 5 senem çöp çok sabrettim Rabbime hamdolsun çok şükür buralardayız
0 oy
(2,001 puan) tarafından
Eşimin ailesi ile 1 buçuk sene yaşadım. O zaman ne kadar görsede elinden bir şey gelmiyordu. Ailesi yüzünden hep kavga ediyorduk. 1 sene önce evimizi ayırma kararı aldık. Evi ayırınca hemen ailesinden kopmadı. Bu seferde devamlı gidelim olayı başladı. Ama zamanla kaynanamın gelin ayırması yüzünden ben soğudum. Eşimde bunları görmeye başladı. Son 3 aydır aşırı huzurluyum. Kaynanam özellikle eltimi kayırır bu da benim işime geliyor, elime fırsat verdiği için. 1 aydır görüşmüyoruz bile

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 692 göst.
2 Ocak 2023 Aile kategorisinde Yni.anne (36 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 408 göst.
0 oy
8 cevap 183 göst.
7 Mart 2021 Diğer kategorisinde menda (193 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 360 göst.
29 Aralık 2019 Yemek-Tarifler kategorisinde Fadime (10 puan) tarafından soruldu