0 oy
200 göst.
önce Aile kategorisinde (398 puan) tarafından
Eşim 6 aylığına yurt dışına gidiyor hanımlar 3 aylık bebeğim var gurbette yaşıyoruz memlekete ,8 saat yol . Onun ailesi ile benim ailem de farklı illerde .iki aile arası da arasi  3 saat. Ben kendi evimde kalmak istiyorum eşim olmaz aklım sizde kalır düşer bayılırsin çocukla yemek yapıp yiyemiyorsun durmuyor çocuk çoğu zaman diyor burda kimsemiz yok diyor . Kaynanamgilde eltim beraber yaşıyor eltimde yeni doğum yaptı daha ve 5 yaşında bir cocugu daha var . Kendi anneme gitsem annemle pek anlaşamıyoruz . Çocuğa emzige bal sür su ver falan deyip duruyor lohusaligim da zehir etmisti evime geldiğinde. Kırıcı  şeyler söyleyip canımı yakmisti . Annem de zaten dedemlerle yaşıyor . Babamla ayrilar. Ben kendi evimde kendi düzenim vardı bebegimin aşısı esyalari her şeyim burda yani . Eşimi ikna edemiyorum kendi evimde kalmaya napicam ben . Ve eşimin gitmesi bana çok koyucak daha öncede gitmişti yeni gelinken zehir etmistim günleri kendime . Kendimi sahipsiz eşik hissettim çok . Kayinbabamlarda kalmıştım o zaman . 

6 Cevaplar

0 oy
önce (512 puan) tarafından
Canim eşin işe giderken de yalnız değil miydin? Sadece geceleri yalnız geçecek. Tabi eşinin çalışma düzenini bilmiyorum ama. Eşine de ki sen bir git 1 hafta 10 gün duralım çok zorlanirsak gideriz. 6 ay az bir zaman değil başkasının evinde kalmak için. 
önce (398 puan) tarafından
Olmaz aklım sizde kalır diyor . Burda komşular var diyorum düşer kalırsın başını vurursun gelen bakan olmaz diyor annende kalırsan yanında bı sürü kişi olucak diyor .ben istifa et diyorum onada yanaşmıyor ben çok kötüyüm:( ya
-Reklam-
0 oy
önce (1,050 puan) tarafından
Kesinlikle kendi evinde kal bu isteğini daha net dille anlat. Şuan fiziksel olarak yorgunluk olacakken, annelerden birine gitsem hem fiziksel yorgunluk hem ruhsal yorgunluk olacak bana bu eziyeti yapma kafam kendi evimde daha rahat de. Doktor düzen dediğiniz gjbi ilk aylarda düzenli kontrol önemli misafir olarak arka arkaya kaç kere gidebileceksiniz çocuk için en iyisini kendi aile hekimi. Ayrıca iki tarafta da her seyinize karışacaklar en güzeli kendi kendinize büyütmeniz 
önce (398 puan) tarafından
Eşim çok kararlı burda kalma diyor aklım sizde kalır diyor napicam hiç bilmiyorum . İstifa et dedim ben paradan geçtim başka iş bul dedim onada yanaşmıyor . Çok zor gerçekten yaa :( o gidicek ona ayrı üzülüyorum zaten
0 oy
önce (10,820 puan) tarafından
Valla ailende rahat edersen esin gelene kadar oraya git bence. Insanin tek cani sikiliyo. Benim esimde hep yurtdisinda ben anneme yakinim gecen sene 2.5 ay annemle memlekete giittim bide bende 2 tane var. Cok rahat ettim. Simdide koye hidicem kaynanama 20 gun
0 oy
önce (581 puan) tarafından
Ben doğumum yakınken gitti eşim göreve gittiği hafta doğum yaptım hemen taksi aradım ilçe hastaneye oradan büyük hastaneye gittim taksiye binerken de aileleri aradım ben doğurmadan herkes gelmişti ama eşim de aklım sende annemlere mi bıraksam diyordu ben rahat edemem bi çocuk birde hamile halimle dedim sende anlat durumu. 

Aile dostunuz yok mu orada bir.şey olursa size yardım edebilecek
0 oy
önce (97 puan) tarafından
Kaynananlarda rahat mısın peki daha önce kaldığın zaman nasıl davrandılar. Annenle olduğundan daha rahat ettiysen eğer orada kal derim. Eşin haklı aklı sizde kalır, küçük bebeğin var önümüz kış hastalığı var şeyi var. Kaldığın şehirde imdat desen koşacak kimsen var mı? Yada kışın bebekle çıkıp rahat rahat alışverişini yapabilecek misin? Herşeyi ince ayrıntısına kadar düşün derim karar vermeden önce. Hem birilerinin yanında olursan eğer eşinin yokluğunu da daha az hissedersin belki.
0 oy
önce (305 puan) tarafından
İki tarafta tek yaşamıyor biri eltinle kendi annen dedenle hani 1 ay 2 ay olsa sık dişini dur derdim de 6 ay da uzun her kafadan bir ses çıkacak kendi fikirlerini söyleyecek evinde kalsan çok güzel olurmuş aslında evim de evim derim ben. Bendr gurbetteyim yılda bir iki giderim ama 1 ay dururum ya biraz onda burda burda evimi ararım ya çocuların da bütün düzeni bozulur ister istemez onların düzenine ayak uydurmaya çalışıyorum, geçen benim küçük kız ağlıyor 2 buçuk yaşında annem diyo niye bu biberon içmiyor emzik emmiyor ben size mama yapardım cici bebeyle süt le güp diye doyardınız ağlamazdınız. Emzik 2 buçuk yaşında devam etmek ne kadar mantıklı, cici bebe ile hergün cici bebeyle mama mı olur ne kadar sağlıksız işte sonra geldiğime pişman oluyorum. Yanına gelecek kalacak ara ara kardeşin görümcen falan yokmu ayda 1 hafta 10 gün kalsa yada siz alışana kadar destek olur kız kardeşin olsa aslında 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 341 göst.
0 oy
13 cevap 392 göst.
24 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Miniktirtil (1,351 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 393 göst.
11 Ocak 2019 Aile kategorisinde Meriçç (46 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 113 göst.
30 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Mevah (1,597 puan) tarafından soruldu