0 oy
327 göst.
Aile kategorisinde (1,307 puan) tarafından
Kizlar eşim Bitlise ardından Muş'a göreve gidecek ne zaman gelecegi belli değil 3 gün de sürebilir 1 ay da sürebilir. Gurbetteyiz burda hiç kimsemiz yok akşamları eşim işten gelince oğlum şenleniyordu keyfi yerine geliyordu şimdi eşim de olmayacak napicaz biz oğlumu nasıl oyalicam

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ay bende 6 /7 ay yada tsyinden dolayı ayri gidecek sandım kız benim oğlum 2,5 yaşına kadar ara ara gördü babasını 3 gün öyle böyle geçer dışarıya çıkar gezdir çok krize girerse ki girmeden önce görüntülü konuşun anlatın 
(1,307 puan) tarafından
Kız zaten gurbetlik koyuyor annemleri özlüyorum eşim de gidince yalnız kalicaz ne biliyim oğlum da babasına çok düşkün nasıl idare edicem bilemedim
tarafından
Hiç merak etme geçer kız ben sinriden ağlıyordum neden babası yanında değil diye şuan eşim yanımda a beni deli ediyor bazen diyorum ki uzaktayken ne güzel rahattım:)) benim Oğlumda baba delisi anaa sanki hiç babasından ayrı buyumemis yapışık mesela oyuna dalınca aklıma gelmiyor biraz idare etmek için zorlanıyorum
(1,307 puan) tarafından
Eşim daha öncede göreve gitti 8 ay gelmedi ama o zaman uzun süreli görev olduğu için biz memlekete gitmiştik oğlum da o zaman hiç aramamisti babasını ilk defa böyle oğlumla yalnız kaldık o beni biraz strese soktu
-Reklam-
0 oy
(10,097 puan) tarafından
Annenlere git sende. Hem kalabalikta oyalanir. 3gun 1ay bisey degil. Benimki 6ayligina gitti 2ay olacak gideli. Memlekete geldim annemle 1ay oldu geleli bendede 2 cocuk var
(1,307 puan) tarafından
Uzun süreli olsa giderim de 3 gün sonra çıkıp gelirse diye gidemiyorum
(10,097 puan) tarafından
3 gunde gelmezse uzun kalacak demekki :) o zaman gidebilirsin. Ben kendim icin degilde cocuk icin geldim gercekten. Kalabalikta oyalaniyor bag bahce oynuyor babasi aklina gelmiyor cok
(1,307 puan) tarafından
Kuzum bende çocuk için stres oluyorum zaten çocuk olmasa akşama kadar yiyip içip yatarım korkmam da tek basima kalmaktan ama oğlumun canı çok sıkılıyor burayı da bilmiyoruz doğu görevine geldik daha ilk senemiz
(10,097 puan) tarafından
Benim esim gemici canim alistim artik 4 senelim evliyim defalarca gitti her gidisi en az 5 ay. Cocukla daha cabuk geciyo zaman. Onunla ilgilenmekten. Senin hemde tekmis. Benim tek olsa evimde kalirdim onunla ilgilenmek kolay ama 2 tane olunca cok zor oluyo disari cikmak falan
(1,307 puan) tarafından
Gorumcenin eşi de gemici tek başına yasiyor resmen sizinki daha zor
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Allah'a siginacaksiniz yapacak bişe yok.Bol bol açık hava park gezileri,evde oyunlar aktiviteler...Esinizin tez zamanda dönmesi için de dua ...
(1,307 puan) tarafından
Öyle yapıcaz hergün dışarı çıkarmayı düşünüyorum
0 oy
(316 puan) tarafından

Benimde eşim askeri personel 

Bende çok yalnız kaldım koca evde alışıyor insan 

Bitlis benim memleketim Muş'ta eşimin ilk görev yeri 

Postu okuyunca çok mutlu oldum memleketimin adını görünce. 

Çocuk yok mu? 

Benim çocuk olduktan sonra vaktim nasıl geçiyor anlamıyorum :D

tarafından
Ahh ahh kız bende hamileliğimde yalnızdm hep ağlıyordum eşim gidince oğlum doğdu mesela üst bölgesinde hiç gelemiyordu sürekli yalnızdik oğlumla 2,5 yaşında geldi şimdi oğlum 4,5 yaşında baba delisi ekstra bir babaya düşkün sanki o zamanların acısını çıkarıyor
(316 puan) tarafından
Öyle öyle gerçekten olan çocuklara oluyor
Bazı çocuklar babalarını tanımıyor
Allah herkesin yardımcısı olsun
Bizde 1.5 yaşında ki oğlum ile yalnızız
(1,307 puan) tarafından
Çocuğum var 3 yaşında oğlum. Babasına çok düşkün o da akşamları işten gelmesini dört gözle bekliyordu o yüzden napcam bilemedim
0 oy
(574 puan) tarafından
Ben çok zorlandım çok fazla çok uzun bir yalnızlık çünkü.ben idare edemedim baktılar psikolojim gidik eşim birim değiştirmeye çalışıyor şu an :) ama bı defa değil 5 defa hemen hemen üst üste gitti en az bir aylık 
(1,307 puan) tarafından
Ya memlekette olsak sıkıntı yok bı gün anneme gideriz bı gün ablama giderim bı gün onlar gelir derken zaman geçer ama gurbette tek başımıza nasıl oyalicam o beni strese soktu
(13,841 puan) tarafından
Sen nerdesin ailen nerde
(1,307 puan) tarafından
Ben urfadayim ailem Kütahya'da
(13,841 puan) tarafından
Baktin cok zorlaniyorsun ailene gidersin Rabbim yardimxin olsun
(1,307 puan) tarafından
Amin teşekkür ederim
0 oy
(3,708 puan) tarafından
Alışıyor insan zamanla . Çocuklarda alışıyor zor ama yapacak birşey yok. Olmadı bir kaç gün bekle annemlere git dönünce gelirsin zaman geçirmiş olursunuz 1 hafta da 1 haftadır . Gurbet işi zor 
(1,307 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum gidince belli olur zaten uzun sürüp surmeyecegi 7 de yola çıktılar öğleden sonra orda olacaklarmis uzun sürer bu görev derse memlekete gidicem
0 oy
(2,301 puan) tarafından
Eşime de görev yazdılar o da gidicek daha belli değil onunda ne zaman gidip ne zaman geleceği inşallah uzun sürmez biz.yeni.geldik doğu görevine memleketim de uzak daha bu sabah söylemişler görev yazdıklarını uzun sürmez diye düşünüyoruz 
(1,307 puan) tarafından
Bizde öyleyiz çok bilmiyoruz burayı doğu görevine geldik annemlerle aramda 23 saatlik yol mesafesi var öyle 3-4 günlüğüne gidip gelemem uzun süreli bir görev olsa giderdim bende.
0 oy
(163 puan) tarafından
Şuan aynı durumdayım canım eşim görevde oğlum sıkıntıdan patlıyor ama mecburum ilk yanlız kalisimiz değil 
(163 puan) tarafından
Benim bebeğim 11 aylık evimizde asansör de yok arabasını indiremiyorum beni görmeden durmuyo kucağımda belli bir yere kadar duruyo arada hava aldiriyorm bakalım babası gelecek 3 güne inşaallah bizimkide muşa gitti
(163 puan) tarafından
Eski postlariniza baktım biraz okadar çok sizinle ortak noktamız varki eş sorunundan sağlık sorununa kadar :')
(1,307 puan) tarafından
Hadi ya üzüldüm canım nerde yaşıyorsunuz. Muş ta ne var ki ya Muş'a gidiyorlar
(163 puan) tarafından
Görev için canım ben de bilmiyorum tam olarak nedenini Van'dayiz
(1,307 puan) tarafından
Biz urfadayiz
0 oy
(2,375 puan) tarafından
Benim eşimde askere gidecek bakalım ben napacam 
(1,307 puan) tarafından
Memleketteysen sıkıntı olmaz kız benim şurda bir tane tanıdığım olsa hiç stres yapmayacağım ama buraları bilmiyoruz daha kimseyi de tanımıyoruz
(2,375 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun inşallah zaman su gibi geçsin gitsin senin için umarım canım hemen kavuşursun eşine
0 oy
(13,148 puan) tarafından
Bizde Muştayken eşim göreve gitmişti Diyarbakır’a 4  cü gün geldiler 
(1,307 puan) tarafından
Urfa ceylanpınardayiz çok uzak. Bu kadar uzak olmasa 1 haftalığına da olsa gelirdim
(13,148 puan) tarafından
Baya uzak bizim 20226 da bitiyor Kütahya sonra doğu nereler çıkacak  acaba
(1,307 puan) tarafından
Bizim 2025 te bitecek Kütahya yazicaz bakalım hayırlısı
(13,148 puan) tarafından
Sizin ilk mi doğu
(1,307 puan) tarafından
Evet ilk doğu benim eşim polis batıya dönünce temelli dönüş yapıcaz
0 oy
(665 puan) tarafından
Al benden de o kadar 
0 oy
(1,179 puan) tarafından
Benim 2.çocuğum doğduğundan beri babasını 7 aylıkken gördü ilk çocuğu gece uykusunda baba gel diye sayıklamaya başlamıştı o da 2 yaşında ve bizde gurbetteyiz bir şekilde üstesinden geliyorsunuz 
(1,307 puan) tarafından
Çok zor ya Allah yardımcın olsun canım
(1,179 puan) tarafından
Sağol canım çok şükür dün geldi bugünde eşyalarımızı topluyoruz nasipse taşınacağız
0 oy
(1,061 puan) tarafından
Senin eşin 1 ay benimki 3 seneliğine gitti bi 6 ayda bir görücem dağda ben şuan ailemin yanındayım ama evimi eşimin olduğu yere taşıycam arada gider görürüm diye kızımıda götürürüm ve yanıma kız kardeşim gelicek senin böyle bir şansın varsa yapabilirsin bende tek zorlanacağım için kardeşim gelsin istedim ya da ailene de 1 ay değil mi gidebilirsin
(1,307 puan) tarafından
Ne kadar duracağı belli değil bugün gitti 3 gün sonra geri de gelebilir o yüzden biraz bekliycem uzun durursa gidicem ailemin yanına. Ailemle aramız 23 saat 3 gün sonra geri gelirse diye gitmedim o kadar yolu
(1,307 puan) tarafından
Ay senin ki daha zor Allah yardımcın olsun

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 112 göst.
30 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Mevah (1,506 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 279 göst.
10 Mart 2023 Aile kategorisinde Alyakus (2,379 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 302 göst.
6 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Butterffly- (568 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 220 göst.
29 Nisan 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde AlpereninAnnesi (759 puan) tarafından soruldu

381,701 soru

11,426,881 cevap

34,987 kullanıcı

...