0 oy
323 göst.
önce Diğer kategorisinde (2,560 puan) tarafından
Kızım 3 yasında. Ve evet gereğinden fazla oyuncağı var. Bugün pedagog bir arkadasımla tesadüf karşılaştık. Bende kızım 2 dk bir şeyle ilgilenmiyor dönemselmi anlamadım diye yakınırken bana oyuncak fazla evinde dedi. 5 tane oyuncak kafi aslında dedi. Hadi sen 15 tane bırak bebekler dahil ama kaldır onları farkı göreceksin dedi. Kafama da yattı. 

Daha önceden de düsündüm de cesaret edemedim. Yarın biraz oyuncak bırakıp diğerlerini kaldırıcam o uyurken görmeden. Bana 2 haftada ya da haftada ya da durumuna göre ayda değiştir oyuncakları dedi. Bakalım birde bunu deniyim ne fayda görürüm ne olurum bilmiyorum. İşte biz çok almasakta ordan burdan derken bir baktım yığılmış kalmış. 

11 Cevaplar

0 oy
önce (18,800 puan) tarafından
Ben tamda böyle yapıyorum bi sepet oyuncak var kaldırıyorum bi araba bi köpek bi kedi bi denge oyunu renkleri sayılar görselli bıraktım onun dışında hepsini kaldırdım ayda bi kere indiriyorum oynuyor ama hep az oyuncak veriyorum çok güzel oyunlar kuruyor kesinlikle sende yap bunu canım göreceksin etkiyi 
önce (2,560 puan) tarafından
Canım ayda bir indiriyorum dedin ya hepsini mi çikariyor sun? Bana değişim yap asla çok oyuncak indirme dedi de.
Ben evdeki oyuncakları arada bi döküyorrum ama belli 4 5 oyuncağı var onlarla oynar hergün canım
Anladım canım. Bakalım bende bir kaldırayım çok teşekkür ediyorum
Çok oyuncak hayal gücünü zorlamasına engel oluyo inşallah yap sonra post aç yine :)
1 ay sonra açarım :) insallah olumlu değişim olur.
-Reklam-
0 oy
önce (14,582 puan) tarafından
Kesinlikle faydasını görürsün. Az oyuncak olunca daha fazla oyun kurabiliyor , yetinmeyi öğreniyor , yaratıcılığı artıyor. Dönüşümlü olarak oyuncakları verince diğerlerini yeni almış gibi seviniyor. Az her zaman çoktur. 
Evet kesinlikle öyle. Bende yarın uyuduğunda hepsini kaldırcam bavullara. Kaydırak falan var onuda kaldırcam. Nasıl olsa süs biberi gibi duruyor.
0 oy
önce (1,848 puan) tarafından
Mesela ben oyuncakları kaldırıyorum okulda ki ders gibi düşün yemek uyumak dışında oyun hamuru saati o sırada ortamı hazırlıyorum yer masası kalıplar falan. ondan sıkıldı aynı şekil saklıyorum başka bir kutu oyuncağını bir saat sonra veriyorum ama ikisini aynı anda alsa ikisine de odaklanamaz. veya çok oyuncak haftada bir sıra gelir herbirine yeni oyuncak almışsın gibi hevesle oynar
Evet çok sıkılıyor. Ama odası oyuncak dolu ben 1 saat ara ile versem de değişmez ki. Benim tamamen göz önünden kaldırmam gerekiyor.
önce (1,848 puan) tarafından
Mesela benim şuanda oyuncaklar balkonda kapalı kutuda baksada görmez paten scoter bisiklet tarzı şeylerde balkonda. kutu oyuncaklar elbise dolabının üzerinde satranç tarzı kutu oyuncakları koltuk altına sakladım.  kineyim kum oyun hamuru boyama kitlerini kitaplık üzerinde hep kutularda baksa anlamaz çocuklar
0 oy
önce (2,392 puan) tarafından
Kizim 1 yaşında hiçbir oyuncağı ile gerektiği gibi ilgilenmiyordu kaldırdım ben de 1 2 tane bıraktım ortada bakalım 
Değişen birşey oldu mu peki?
önce (2,392 puan) tarafından
Yokluklarini kesinlikle hissetmedi. Kitap almıştım renkler vs öğretici bit şey arada bir ona bakıyordu ama yine de hala kısa süreli ilgileniyor uzun uzun oynamıyor
0 oy
önce (160 puan) tarafından
Kiz yaklasik 2 aydir o sekildeyix bizimkide 2 bucuk yasinda odasi oyuncak doluydu yemin ederim 3 buyuk oyuncak kutusu cikardik kaldirdik simdu dolapta bir rafi var o kadar guzel oynuyor kii anlatamam onceden odada durmuyodu dagitip cikiyodu bende her zaman topla topla biktim hele bi misafir gelsin heryer oyuncak oluyodu suan o kadar memnunum ki arada degistiriyorum disarda olan oyuncaklari
Ya gerçekten mi :) kaç parça oyuncak kalmıştır tahmini?
önce (160 puan) tarafından
Sadece 5 set oyuncak biraktim canim. Biri mutfak seti,  biri de jenga ahsap bloklari onlardan kule yapıyoruz çünkü , kucuk hayvanlari bir kutuda minicikler onlardan  ciftlik kuruyoruz . Bir sette peluslari biraktim 4 5 tane hasir sepetinde birde oyun hamuru setini biraktim oklavasi sekilleri ve ahsap yuvarlak sinisiyle iste. Yani ben oyuncaklari kategorilendirdim. Mesela ****** setinin içinde  traktoru vs de var  bunu ben kendim yaptım set iceriginde yoktu yani. Bu sekilde kutu kutu aliyor istedigini ve gun icinde oynuyor kutuyu topluyoruz birlikte ve baska oyuncak aliyor her oyuncak seti bu sekilde suan yazinca cok gibi geldi ama 5 set sadcee ve iki kucuk kare rafta duruyorlar kutusuyla
0 oy
önce (1,276 puan) tarafından
Oyuncak değişikliği yapabilrisin çoğunu kaldır az bişey bırak 1 2  hafta o dursun sonra onu kaldır diğerlerinden koy ki çocuk sıkılmasın hem sanki yeni oyuncak alınmış gibi artar ilgiisi
0 oy
önce (581 puan) tarafından
Bir sürü oyuncak var ama hepsini dönüşümlü çıkarırım birilerinden sıkılırdığını anlayınca başkalarını çıkarır ötekilerini saklarım böyle gidiyor bizde de diger türlü hepsi ortada ama oynamıyor 
0 oy
önce (420 puan) tarafından
Bence çok etkili oluyor yeni görüyormuş gibi o oyuncağı ile felan tekrar oynuyor 
0 oy
önce (1,683 puan) tarafından
Bazen bizimkinin hepsi ortada olur asla oynamaz yüzüne bakmaz, bende dağınıklığı azaltmak adına kaldırırım, bı hafta sonra kendi buldugunda veya ben verdiğimde acayip özlemiş şekilde oturur oynar:))
0 oy
önce (73 puan) tarafından
Ben öyle yapıyorum Bir dünya oyuncak var evde sadece bir bölümünü çıkartmışım şimdi kaydırak dahil ama kaydırağı hiç kaldırmıyorum diğer oyuncaklarını bir hafta sıkılana kadar oynamalarını sağlıyorum sonrasında onlar yatmışken topluyorum diğer oyuncaklarını koyuyorum topladıklarımı da kaldırıyorum farklı yere koyuyorum en azından hem unuttukları için severek oynuyorlar hem de çok fazla oyuncak kalabalığı olmuyor gözlerine çok fazla dolu dolu gelmiyor sıkılmıyorlar ben oyuncakları dönüşümlü saklayarak değiştirerek oynamalarına müsaade ediyorum 
0 oy
önce (130 puan) tarafından
Ben oldum olası buna karşıydm zaten evet bizde de çok oyuncak var gördüğünü istiyor e bizde kiramayip alıyoruz.  Ama evimde asla oyuncak dağınıklığı olmadı.  Oğlum 5 yaşında oyuncakları odasında o gün oynamak istediğini alır gelir salona bir kaç gün onunla oynar sonra kaldırırız. Ortak alanda 1 en fazla 2 oyuncagmiz veya eşyamız olur. Sırf oyuncak değil şimdi biraz daha büyüyünce defter kitap çeşitliliği arttı. Kalemligi var boyaları var veya aktivite yapması için aldığımız şeyler onlar da ortada kalmaz işi bitince odasına götürür. Çoğu arkadaşım çocuklu ve evleri cidden oyuncak yığını bazı evlerde oyuncaktan oturacak yer bulunmuyor. Yani mesele dağınıklıkda değil çocuklu ev dağınık olabilir. Ama zaten her oyuncagin parçası başka bir yerde . Hiçbiri kendi işlevini yerine getirmiyor bir anlamı kalmıyor yani onunla oynamasinin.  Söyleyince oynasın diye alıyoruz oynycaklar tabi diyorlar ama benim tanıklık ettiğim kadarıyla o çocuklar hiç oyuncakla ilgilenmiyor ki ya amacından farklı kullanıyor ya telefondan gözünü ayıramıyor. Yani en doğrusunu yapmışsın.  Yani tabi ki istediğiniz kadar oyuncak alın ama ortada kalmasına gerek yok oynayınca kaldırırsın 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 74 göst.
16 Haziran 2023 Diğer kategorisinde eskilerdennn (114 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 106 göst.
4 Kasım 2021 Diğer kategorisinde bebem88 (55 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 253 göst.
0 oy
5 cevap 177 göst.
2 Mart 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde dadianne (50 puan) tarafından soruldu

391,013 soru

11,698,266 cevap

35,576 kullanıcı

...