0 oy
233 göst.
Aile kategorisinde (707 puan) tarafından
Oğlum 6 yaşında.İlkokula başladı öğretmen çok şikayetçi.Surekli sorun cikartiyor.Evde de ödevleri kesinlikle babasından başkası yaptiramiyor babasını bile delirtiyor.Doktor Haziran ayı gibi dikkat dağınıklığı ve hiperaktivite bozukluğu teşhisi koymuştu.Yarin rica edicem doktordan konusucaz ama büyük ihtimal ilaç veririm demişti o zaman.İlaca başlayıp çocuğu düzene giren var mı? 

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benimkinde de vardı atarax veriyor doktorlar. Ve çok ağır bir ilacmış o yüzden almamıştim
(707 puan) tarafından
Peki çocukta bir değişiklik var mı?Zamanla geçti mi?
tarafından
4 yaşında götürmüştüm. Şuan 5 yaşında eskiye göre daha iyi
(707 puan) tarafından
Ama işte okulda sorun yaşıyorlar seninki daha küçükmus.İlerde sıkıntı olur.
-Reklam-
0 oy
(979 puan) tarafından
Vala cnim ablmın oglu 13yasnda hala kullanyr
(707 puan) tarafından
Bir gelişme var mı çocukta canım.?
(979 puan) tarafından
Ilac kullndgı zman ***** gbi olyr bos bos bkıp kalyr istahı fln kapanyr ama sakinlesyr. Icmedgi  zman ipe sapa sgmıyor çatılardan atlamaya kalkyo kmse bas gelemyr söz dnlemyr. Mecbur ilacını veriolar cnim
(707 puan) tarafından
İşte bende ne yapacağımi bilmiyorum.İlac alsak bı dert almasak ayrı bir dert.
(979 puan) tarafından
Dktra dnıs cnim aklndaklri sor iyice
0 oy
tarafından
Ablamin kızında vsr canım 11 yaşında disleksi dendi ama tam disleksi değil sadece okulda odaklanmada skinti yaşıyor ablam eğitim hayatı için ilaç kullandiriyor . Doktor demiş ki bunu gözlük gibi düşünün hayatı boyunca kullanabilir demiş . İlacı içtiği zaman hiçbir sorun yok gayet güzel odaklanıyor derslerini yapıyor gayet başarılı içmediği zaman hayal dünyasına çok dalıyor hemen dikkati dağılıyor otururken eli dursa kolu durmuyor kitap okuyor mesela kitapda gelecek yazıyor o kendi kendine uyduruyor hemen gelmişti geliyordu gibi falan bu tarz şikayetlerden dolayı gitti ablam 
(707 puan) tarafından
İçimi rahatlattın Allah razı olsun.Bende oğlumu götürücem tekrar inşallah bizde de işe yarar.
0 oy
(1,358 puan) tarafından
11 yasindaki kizimda var ilac felan kullanmiyoruz kullanma okulda ek ders versinler sadece bi ögretmenle ben öyle yaptirdimm 
(1,358 puan) tarafından
Ekders alir canim benim kizimsuan halâ ayni durumda dikkatini veremiyor derse ogrenme guclugu var birinci sinif ta basladik biz orta okulda hala devam ediyorrekders parali degil okuldan bir ogretmen bir ikisaat sadece ikisi ders isliyor lar
(1,358 puan) tarafından
Rapor varsa mudur ayarliyor hocayii
(707 puan) tarafından
Ama doktora götürüp ilaç tedavisi baslatsaydin daha iyi olmaz mıydı acaba.Hani en azından dikkatini toplardi.Duzelirdi.Bilemiyorum çok kararsızım ilaçla çok iyi olanlar da var ama adı ustunde ilaç tereddütlerim de var.
(1,358 puan) tarafından
Bende ilactn korktum bide ilac tadavisi olursa ilerde universitede de karsisina cikar dediler
(707 puan) tarafından
Ben üniversite de bir sorun olacağını düşünmüyorum ama benimki erkek ilerde uzman çavuş olmak isterse olamiyormus diye duydum.

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 493 göst.
0 oy
7 cevap 194 göst.
24 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Ciciko (195 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 113 göst.
17 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Papatyam123 (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 215 göst.

378,780 soru