0 oy
771 göst.
Diğer kategorisinde (1,234 puan) tarafından
Kızlar ben miyomdan ameliyat oldum rahim temizlenip rahatça hamile kalabilmek için neyse konu ikinci çocuktan açıldı misafir var eşimin taraftan onlari görmeye geldiler kayınpeder lap diye atladı neyinize yetmiyor bı tane ikinciye ne gerek var bak abinle ablan bı taneyle kaldı dedi kaynana da şuursuz gülüp aynen birine bakın önce dedi 

Eşim de döndü size bak diyen mi var faydanız mi var bizim uckurun derdi size mi düştü dedi . Ben ne haldeyim herifin derdine bak ne kadar terbiyesizce ve şuursuzca söylenmiş bı laf insan gelinine kalkıp öyle der mi ya ??

Bende döndüm sizi alakadar etmez o mesele benim eşimle aramda kimseye yorum yapmak düşmez birbirimize güvenip de dogurcaz  size bak diyen mi var dedim mosmor oldular 

Gitti daha da ne geldi ne  aradı 

Sizce tepkimiz sert mi olmuş haketti bence oğlunuz da olsa yatak odasına laf söylemek sana mı düşer terbiyesiz 

21 Cevaplar

+1 oy
(3,661 puan) tarafından
Az bile söylemişsiniz  çelik don alsınlar onları giyin bari
(3,661 puan) tarafından
Her sene bi tane doğur gitsin ;)
(1,234 puan) tarafından
Yok bacı 2 kafi :D
(3,661 puan) tarafından
Benim de ikincide feleğim şaştı:)
(1,234 puan) tarafından
Bence de 2 yeter :)
(3,661 puan) tarafından
Doğurunca onun bile çok olduğuna karar veriyosun:))
-Reklam-
+1 oy
(579 puan) tarafından
Onun söylediği de olmamış sizin söylediğiniz de olmamış.
(1,234 puan) tarafından
Yol gostermek değil bacım onun yaptığı üstünlük her şeye ben karışirim demek yok öyle bı dünya. Daha söylenecek çok şey var da ben susuyorum. Eşim de gayet yerinde cevap verdi sen karısına millet içinde istediğini söylersen alacağın cevaptan da gocunmayacaksin
(515 puan) tarafından
Bak bu alacağı cevaptan gocunmak değil, ben kendime yakıştırmam mesela uçkur muhabbeti yapmayı, tamam yine sert yanıt versin sessiz kalmasın ama uçkur muhasebesi gerçekten seviyesizce olmuş. Daha seviyeli ama yine sert cevap verilebilirdi. Çok bayağı bir yere çekmiş eşiniz konuyu.
(1,234 puan) tarafından
Uckur don demek canım göçmenlerde kötü bı laf değil göçmenler çok kullanır. Uckuru düşük uçkur topla kötü değil yani ama emin ol haketti çünkü her şeye müdahale beni ezme çabasında hep kaynanam da oda. Kötü niyetli demedi. İçi fesat olan kötü anlar bı şey diyemem
(515 puan) tarafından
Don da olsa uçkur da olsa çocuk yapmayı belden aşağı bir şekilde vurgulamış eşiniz onu diyorum, onun yerine bu bizim ailemiz aile planlamasını siz değil biz yaparız herkes kendi hayat planını yapsın deseydi. Gerek yoktu bel altı muhabbete onu diyorum. Çok yüz göz olunmuş.
(1,234 puan) tarafından
Çünkü ancak ondan anlıyorlar her halta karışmaya hakları varmış gibi görüyorlar. Her şeye ya her şeye karışma hakkını vermiyor kimse onlara esimi de delirttiler en sonunda
0 oy
(74 puan) tarafından
Yok verdiğin tepki gayet de normal kimsenin yapacağı doğuracağı çocuğa karışmaya hakkı yok ister anne olsun ister baba
(1,234 puan) tarafından
Evet size mi düşer dua etsin gayet kibar konuştum yalniz olsak olay çıkardı
(74 puan) tarafından
Yeteri kadar söylemezsin zaten anlayan anlamıştır boş ver canını da sıkma kimsenin haddine düşmemiş böyle boş boş yorum yapan insanlardan nefret ediyorum
(1,234 puan) tarafından
Bende her şeye muhalefet bide döndü sen calismican mi diyor kaynana normalde çalışıyorum şimdi amelyat için rapor aldım yo kocam bakar bana dedim sustu kaldı
(74 puan) tarafından
Ne densiz insanlar var ya Allah hayırlısıyla nasip etsin canım sıkma canını kimse için doğurmuyoruz zaten
(1,234 puan) tarafından
Sevmeye geldi mi sever ama
0 oy
(764 puan) tarafından

Kayınbabann Dediği laf edep dışı resmen saçmalamış ama kocanın seni savunması alfalk:ninja:

(1,234 puan) tarafından
Hele bı savunmasın böyle bı laf karşısında başına neler gelir çok iyi biliyor :D
0 oy
(9,176 puan) tarafından
anne baba olunca çocuklarının yaptığı her şeye karışma hakkın olmuyor. üstelik çocuk benim çocuğum istersem 10 tane doğururum kime ne. biraz sert olmuş evet ama bazen bu tarz sertlik gerekiyor 
(1,234 puan) tarafından
Az bile dedim emin ol sen kimsin de bana karışıyorsun ne demek yapma çocuk oğlunu tembihliyor bide millet içinde
(9,176 puan) tarafından
onların yaptığı terbiyesizlik zaten. bizim milletin genelinde var çocuk mevzusuna karışmak.
bir arkadaşım var asla çocuk istemiyor. 6-7 senedir de evli. istemiyorum diyor, daha evlenmeden de diyordu. hiç alakaları olmayanlsr bile şurda tüp bebek merkezi var, tanıdık doktor var, hiç tüp bebek düşündünüz mü diye hemen dalıyorlarmış konuya.
biz de eşimle ilk sene istemedik, sonra oldu kızım. halam bile demiş ben çocukları olmuyor sandım diye.
sizinkiler de yapma diyor. herkes az haddini bilse herkes rahat eder valla
(1,234 puan) tarafından
Aaa nerde kız olur niye olur derler olmaz neden olmuyot derler onların derdi ikinci olursa gelin calismicak normalde çalışıyorum yetmezse ondan isteriz diye düşündü herhalde
0 oy
(742 puan) tarafından
Boşver iyi olmuş buna sussan ilerde başka şeylerde karisirlar
(1,234 puan) tarafından
Az bile dedim oda misafir vardı
0 oy
(2,457 puan) tarafından
Uçkur kelimesi hoş değil ama yerinde bir tepki olmuş bence 
(1,234 puan) tarafından
Uckur göçmenlerde don demek don lastiği gibi bı kelime

Az bile oldu misafir olmasa neler derdik de dua etsin
0 oy
tarafından
Çok iyi olmuş 
(1,234 puan) tarafından
Az bile dedim sana mı düşer
tarafından
Ona mı düşmüş bunu düşünmek ya kadın kadinayken kaynanan laf arasında söyler anlarım da erkeklerin hele ki yaşını başını almış adamların bunu söylemeleri ne kadsr iğrenç
(1,234 puan) tarafından
Evet tiksindim duyunca . Kaynanam da söyleyemez çünkü alacağı cevabı bilir kızım 4 buçuk yaşında 1 kere baktı mi bakmadı yani ona da düşmez demek
0 oy
(360 puan) tarafından
Hayır bu yaşta insanların torun torun diye ölüp bitmesi lazım laflara bak ya ben kızım 9 aylıkken hamile olduğumu öğrendim ilk başta neye uğradığımı şaşırdım üzüldüm daha erken diye iki tarafta beni teselli etti benden çok mutlu oldular ne güzel oldu diye yazık insan olacak torunu için böyle ne gerek var diye düşünür mü bi lafı söylemenin bile bir üslûbu var ya 
(1,234 puan) tarafından
Bı tane yetermis çocuğun üstüne bı bayram da alır kıyafet onu da diğerine alıyor diye ayirmamak için alır bide kırkta bir gider markete abur cubur dediği laf sanki çocuğa her ay düzenli 5 bin atıyor gönderiyor gibi konuşuyor ben istenmeyen gelindim diğer gelin yapmayınca benden üremesin istedi herhalde soyu
(360 puan) tarafından
Kurban olsun sizden olan çocuklara yarın kimse dönüp yüzlerine bakmazda o sabi çalar kapılarını anlarlar
(1,234 puan) tarafından
Bakmaz  eminim Allah düşürmesin elime
0 oy
(666 puan) tarafından
Eşin söylenmesi gerekeni söylemiş zaten bacım, ekstrasına gerek yoktu bence ama kendileri kaşınmışlar
(1,234 puan) tarafından
Kendi kasindi kusura bakma kayınpeder e düşmez o hele millet içinde oğluna dersin ki o da hoş değil ama bana kalkıp da diyemezsin çocuk yapma diye
0 oy
(1,562 puan) tarafından
Sende eşinde iyiki susmayip paylarını vermişsin oylelerin evine de gitmeyin yaa gözlerine batıyor sanki onlar batıyor 

Benm pederde 2 tane getirin yeter çok getirmeyin diyor bende o yizde siz 6 tane getirdiniz deyince susmuştu
(1,234 puan) tarafından
Haha :D kendi yapmış sana akıl vermiş
(1,562 puan) tarafından
Ben saygizlik olur diye söylemiyorum biirsey baktım bir değil iki değil eşim susutor demiyor birseyy ben diyince bir daha demedi kaynanam der ama aynısı derim der eskiden korunma yoktu aynn dimi o yüzden millet bir yada iki tane getirir ama sen 6 tane getiriyon senin şansına korunma yok ama millete var derim
(1,234 puan) tarafından
Her b.ka maydanoz olmasalar olmaz illa gelinlere akıl vercekler
0 oy
(14,943 puan) tarafından
Yapacağım çocuğu kimseye sormam kimseye muhabbetini yaptırmam benim kaynanam bir daha doğur der arada bende şu an ikinci bir çocuğa bakamam o yüzden düşünmüyorum ilerde istersem olur diyorum eşin özellikle cevap vermekle iyi etmiş 
(1,234 puan) tarafından
Aynen hele bı vermesin zaten öyle bı şey karşısında ne yapacağımı çok iyi bilir başına kakar dururum
0 oy
(1,098 puan) tarafından
Ben 2. Bebeğime hamile kaldığımda duydum bu lafo derdine neydi ya yaptınız diye eşimde sim mi bakacaksınız diye sordu . Hayır dediler,o zaman derdine de siz düşmeyin dedi 
(1,234 puan) tarafından
Ohh iyi demiş
0 oy
(334 puan) tarafından

Eşin çok iyi cevap vermiş

Helal olsun valla. 
(1,234 puan) tarafından
Sağolsun susturdu
(334 puan) tarafından
Eniştenin ağzına sağlık
0 oy
(28,296 puan) tarafından

Az bile demişsiniz çok lafı hak ediyorlar çok patavatsizlar

(1,234 puan) tarafından
Hemde nasıl da işte saygıdan susuyoruz.
0 oy
(19,637 puan) tarafından
Ay kendileri hakediyolar çenelerini tutsunlar yani kayınpederin konuşacağı mevzumuymuş bu yerini haddini bilsin benim eşimde görümceme kızmıştı bu konuda yeter iki çocuk yapmayın bşka dedi eşimde senden izinmi alıcaz yaparken dedi annem bazen başka yapma kızım yeter der biz karar veririz der hemen daha ben bişey demeden :))))
(1,234 puan) tarafından
Arada gerçekten ağzının payını vermek gerekiyor :) oğluyla kızı bı tane yapmış banane yapsınlar 40 yaşında insanlar yapmamışlar bana düşmez sormak sana da bana sormak düşmez dimi delirdim duyunca ben canımın derdindeyim o ne derdinde neyse ki eşim verdi ağzının payını:)
(19,637 puan) tarafından
Aynen iyi olmuş :)
0 oy
(1,261 puan) tarafından
Ben diyemedim de ne oldu. Neler ettiler. Az bile demişsin hadsizler. Benim kaynanam da dedi büyüyünce yaparsın diye kimseye sormadım peş peşe yaptım.1 lira faydaları yok. Çocugumu 7 aydır aramiyorlar bile 
(1,234 puan) tarafından
Ee öyle ceneyle boşa konusurlar fayda dedin mj aa yok
0 oy
(348 puan) tarafından
İlk oğluma hamileydim kaynanam aceleniz neydi dedi.oglum bir buçuk yaşına geldi ikinciye hamileydim daha bu buyuseydi dedi.artk dayanamadı eşim de bende söyledik gelip bir tas çorba mi verdiniz çocuğuma mi baktinuz dedim.esimde şimdi olmayacak da yaşlanınca mi çocuk bakacağız dedi.ardarda buyusunler işte zaten zaman şu gibi geciyo dddi.suan üçüncü ye hamileyim hicbirsey diyemediler :-) yani bakan biziz katlanan biziz parayı kazanan eşim emek eden büyüten biziz kimsenin uckurumuza laf etmeye yorum yapmaya hakkı yok.istersek 5 istersek 7 dogururz kime ne bakabiliyosak ihtiyaçlarını karşılayacak durumumuz varsa kime ne
(1,234 puan) tarafından
Çok şükür kendi yagimiz da kavruluyoruz :) kime ne ?
(348 puan) tarafından
Aynen kuzum hasta olsak ailecek kimsenin gelip baktığı yok annem dışında bide laf ediyorlar ben 34 yaşındayım eşim benden 1 yaş kucuk ilk oğlum 4.5 ikinci 2 yaşında yani neyi bekleyeyim 40 yaşında mi anne olaydım tamam annelik her yaşta güzel özel bı duygu ama insanın Sabri gücü kalmıyor ki zaten geç evlendim ben 28 de evlendim
(1,234 puan) tarafından
Benim yaşım su an 28 ben bile 30 dan sonra kafamın kaldıramayacağıni düşünüyorum kızım 4 buçuk yaşında su an ideal ben hamile kalasiya 5 i dolduracak zaten
0 oy
(1,964 puan) tarafından

Abimlerin 3 cocugu var. Babam geçen yengeme diyordu 4. Yu yapın sana söz 12 bilezik alacağım. :D Herkes farklı bacım. Kendi kararınızı sorgulamak da kimseye düşmez. Sanki onlar bakıyor 

(1,234 puan) tarafından
Aa bizimki diğerleri yapmamış bizde yapmayalım istiyor ona neyse
0 oy
(149 puan) tarafından
Bu kadar tepkiye gerek yokmuş bence dönem zaten kötü maddi olarak çok çocuk doğurmak marifet değil büyük olarak yorum yapmışlar sen ilerde çocuğuna bu kadarcik laf soyleyemesen üzülmez misin
(1,234 puan) tarafından
Kimsenin özel hayatina yorum yapmak bana düşmez başka kimseye de düşmez bacım . Ona sormayacagim evet maddi olarak kötü bı ülke ama kardeş gibisi de yok . Millet içinde insan gelinine bu lafı der mi ?
(149 puan) tarafından
Ben benimkinin dediklerinden bahsediyim de şükredin:D boş bı zamanımda post acicam
(1,234 puan) tarafından
Valla ben sevmem boyle boş boğaz insanları
(149 puan) tarafından
Sen genede bence çok tersleme aylar yıllar geçer o oğluyla barışır sen kötü olursun erkeklerin hafızaları kısa süreli kocan unutur barışır sen ne barışabilirsin ne ayrı durabilirsin
(1,234 puan) tarafından
Kocam da artık biliyor kim haklı önceden çok geldi onların dolduruşuna boşanmaya kadar sürükledi bizi onlar ama noldu sonunda anladı kjm haklı

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 610 göst.
0 oy
9 cevap 379 göst.
2 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Deryavn (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 808 göst.
3 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Eso han (120 puan) tarafından soruldu
+1 oy
17 cevap 781 göst.
10 Mart 2023 Aile kategorisinde Ayasa (1,277 puan) tarafından soruldu