0 oy
184 göst.
Diğer kategorisinde (797 puan) tarafından
Kızlar ya oğlum 25 aylık. Şu 4 5 gündür aşırı derecede ağlama inatlaşma uykuya direnme başladı. Bahçeye çıkıyoruz hep kavga ağlama uykusu geliyor uyumak istiyor normalde kaç aydır sallamayı bırakmıştım illa ayağında salla diye ortalığı yıkıyor öğlen tam 1 saat direndi ağladı en son dayanamadım salladım da uyudu. Gece sürekli ağlamalar flan. Ayy oğlum çok şükür gerçekten akıllı öyle yaramazlığı inadı flan olmayan uysal bir çocuktu noldu buna böyle. Bağırmadan kızmadan ağlamasını durdurmaya çalışıyorum ma nafile 2 dk susuyor geri başlıyor ağlamaya. Sizde de böyle mi ne zaman geçer büyüme atağı mı yaşıyor acaba 

9 Cevaplar

0 oy
(19,970 puan) tarafından
2 buçuk yaşında çok şükür olmadı öyle şeyleri 
(797 puan) tarafından
Benimkinin de gerçekten yoktu öyle ağlama krizler flan. Bu aralar dışarıda oynarken herkes ne akıllı bak seni yormuyor bizimkiler duvara tırmanıyor flan diyor. 2 aylık ta hamileyim çok yoruluyorum sürekli onu taşıyıp sakinlestirmekgen
(74 puan) tarafından
Kanki Tellom❤️
(19,970 puan) tarafından
Nazaramı gelddi acaba yaa  ebrum nerdeydin sen yenimi geldin aşkom nasılsın ♥️
(74 puan) tarafından
İyiyim bebeğim çok şükür sen nasılsın Yok aşkım yani birkaç haftadır takılıyorum aslında ❤️
(19,970 puan) tarafından
Hiç denk gelmedim bende boş kaldıkça giriyorum bende iyim teşekkür ederim ♥️
-Reklam-
0 oy
(2,306 puan) tarafından
Benimki kız ama oda iki yaşında aynıydı. Artık büyüdüklerinin kendilerde farkında. Kendi kararlarıni bize diretiyolar. Olabildiğince sakin kalmak lazim ama bazen olmuyor. Simdi 2 buçuk yaşını geçti ama arada yine tutuyor o inatlaşmalar.
(797 puan) tarafından
Ya gerçekten öyle değildi. Hayret ediyoruz babasıyla nasıl bu kadar ağlıyor inatlaşıyor diye.
(74 puan) tarafından
Benim kızım da 21 aylık daha 2 yaşına geçmedi iştah sorunu yaşıyor musun o kadar minyon ki demezsin 2 yaşına girecek sanki bir buçuk yaşında sabit kalmış gibi
(797 puan) tarafından
İştah sorunu şöyle kahvaltıyi nerdeyse kesti yediremiyorum. Yemek te iyice acıkıyor da öyle yiyor ve yemek seçme işi çıktı başımıza
(74 puan) tarafından
Ben öyleyim İnan kahvaltı sadece 2 lokma kızarmış yumurta onun dışında ağzına hiçbir şey koymuyorum öğlen zorlarsan pilav seviyor biraz pilav yiyor onun dışında patates kızartması 2 3 lokma akşam zaten yine patates istiyor böyle sulu bir şey çorba vesaire hiçbir şey yemiyor inan var ya tıkandım ne yapacağımı şaşırdım O kadar psikolojim bozuk sinirden ağlıyorum 9.30 10 kilo çok zayıf ve boyu kısa
(797 puan) tarafından
Zamanla geçer diyorlar bilmiyorum. Eşim de büyüyor çocuk büyüme atağı geçiriyorsa zorlanır diyor. Ama beni de bitiriyor ben de zorlanıyorum. Geçen hafta ishal kusma salgını geçirdi o zamandan beri zaten kilo kaybetmişti bizimki de
0 oy
(74 puan) tarafından
Oğlum değil ama kızım 21 aylık şu son zamanlarda o kadar inat her şeye ağlıyor kendini yere atıyor uyumak istemiyor ikna edemiyoruz istedi olmadığı zaman kafasını vuruyor sağa sola yere atıyor 2.80 kendini ağlama krizleri geçiriyor yemek yiyemiyor dışarıdan eve girmek istemiyor banyo ettiriyorum banyodan çıkmak istemiyor çıkarttığımda çığlık çığlığa sanki çocuğa bir şey yapıyoruz gibi ağlıyor inan var ya çok zorlanıyorum Bir de 4,5 yaşında bir kızım daha var ikisi de çok zıtlaşıyorlar
(797 puan) tarafından
Hah işte ben de inan dışarıdan içeri bugün sürükleyerek getirdim kendini yerlere atıyor halbuki dışarıda da yeterince vakit geçiriyor. Öğlen uyumak istedi diyorum ya 1 saat dilim kurudu laf anlatmaktan ağlayacak birsey yok demekten. En son ben pes ettim salladım uyudu. 2 aylık ta hamileyim hiç halim yok zaten
(74 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım tek değilsin İnan ki en zor dönem 2 yaş dönemiymiş zaten sonrası artık düzeliyor diyorlar ben ilk kızımla bu kadar yaşamamıştım ama bu bayağı beni yoruyor
(797 puan) tarafından
Allah senin de yardımcın olsun gerçekten şimdiki çocuklar çok değişik . Sabırla beklicem artık inşallah geçici bir süreçtir
(74 puan) tarafından
Geçecek İnşallah canım Allah razı olsun
0 oy
(3,732 puan) tarafından

Tamamen aynisi hatta bugün babası eve geldi kapıyı ben açtım diye başladı ağlamaya adami attı dışarı bi daha kapıyı çal ben acicam dedi o da çıktı tekrar kapiya vurdu oğlum açtı öylece sustu :D

(797 puan) tarafından
Bizimki de işe gidiyor diye ağlıyor. 2 gündür eşimin iş saatine yakın uyutmaya götürüyorum görmesin gittiğini diye yoksa akşama kadar susmuyor yola kaçıyor eşimin peşinden
(3,732 puan) tarafından
Benim oğlum normalde böyle değildi kardesi olduktan sonra huyu değişti
0 oy
(1,853 puan) tarafından
21 aylık hep böyleydi artarak da devam ediyor deyim sen beni anla canım

Not: benimki kız:)))
(797 puan) tarafından
Gerçekten mi yaa bizimki hiç öyle değildi. O yüzden çok zorlanıyorum anlamıyorum niye böyle oldu
(1,853 puan) tarafından
Daha beterdi daha beter oluyor ahahah:))
(797 puan) tarafından
Kız korkutma beni ya 2. De yolda geliyor :) bilseydim biraz daha beklerdim
(1,853 puan) tarafından
İnşallah sakin akıllı bir bebek olur canım, sen bakma benim kız farklı:)
(797 puan) tarafından
İnşallah canım sağlıkla büyüsünler napalm geçer bu günleri de inşallah
0 oy
(4,373 puan) tarafından
2,5 yaşında uykuya direnme falan hiç yaşamadık inşallah yaşamam da ama dönem dönem bir inatlasmasi oluyor onda da çok üzerine gitmiyoruz  
(797 puan) tarafından
Biz de gitmemeye çalışıyoruz ama bazen öyle şeyler istiyor ki hayır demek zorunda kalıyoruz. Mesela az önce mısır haşladım tepsiyle koydum önüne. İlla tepsinin içine oturup öyle yicekmis su verdim kendisi bardağa doldurup iceccekmis. Garip garip şeyler
(4,373 puan) tarafından
İnatlasmayin her istediğini yapmayın tehlikeli şeyler hayır ise hayır geri adım atmayın ama şu plastik şişe de ise kendi doldursun izin verin hatta gün içinde de birşeyler isteyin çamaşır makinasına kirlileri siz ona verin o makinaya atsın kahvaltı hazırlarken cam olmayan kırılacak olmayan seyleri örnek  kendi plastik tabağı kaşığı hadi masaya sen koy gel deyin
(797 puan) tarafından
Onları yapıyor zaten çamaşırı beraber atarız beraber sereriz. Evi süpürürken yardım eder bulaşık makinesi boşaltırken koşar hemen yardım eder bana verir ben yerleştiririm. Ama işte ağlama krizleri zorluyor beni
0 oy
(9,761 puan) tarafından
Bizde bir iki haftadır uyku sorunu var uykusunda korkuyorum diye agakayak siçrayarak uyanıyor çığlık çığlığa ağlamak ama
(797 puan) tarafından
Evet evet bizimki de öyle. Noldu diyorum korktum diyor. Halbuki gece lambası var ve 1 senedir ayrı yatıyor. Sizinki kaç yaşında
(9,761 puan) tarafından
28 aylık. Bizimki genelinde huysuz dediğini yaptırmak isteyen inatçı bir çocuktu ama şuan gece uyanıp ağlaması zorluyor
(797 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun inşallah canım. Benimki zaten gece uyanırdı 2 3 defa ama dediğin gibi uyanı ağlıyor geri uyutmakta zor oluyor. İnşallah geçer bu günleri de
0 oy
(490 puan) tarafından
22 aylık oğlum bir haftadır öyle bazen o kadar çok ağlıyor ki saçma sapan sebeplere şaşırıyorum ne yapacağımı. Heralde 2 yaş sendromuna girdik diye düşünüyorum Allah yardımcımız olsun.
(797 puan) tarafından
Bizimki de sendroma girdi sanırım. Yoksa başka açıklaması olamaz. Her şeyi zorla yapıyoruz inan şu 1 haftadır 2 senede yorulmadıgim kadar yoruldum
0 oy
(133 puan) tarafından
Benim oglumda 25 aylik iki yas diyolar ama bence gelisim gostergesi olarak gormek istiyorm benimkide herseye hayir istemiyorum diyor paylasiyordu su iki uc gundur paylasmak istemiyorm agliyor herseye evde sureklo bagiriyor herseyi yere firlattip duruyo geceler kalkiyor geri yatiriyorm sanirm erkek anneleri cok buyuk imtihanla ugrasiyor kizim olmadigi icn bilmiyormda:):):):)herseyi konusarak haletmeye calisiyorm telefon tv cok izliyor kisitladm baya babasi gelince o kisitlama esniyor ama olsun surekli babasina anne bana kiziyor diyip duruyor oysaki kizmadan sakince konuşarak haletmeye calisiyorm:):):) istedigi seye bile hayir diyor aliyorm istemiyorsan diyince ver diyor bence akisina birakmak lazm bircocuklarimiz sozunu dinlemek lazm bazende anneler direktmeli ayakta sallamal istiyorsa konusarak deneyin yada ilgisini dağıtın derim simra tekrar deneym normal uyutmaya 
(797 puan) tarafından
Aynı bizimkini anlatmışsın. Oyuncakları fırlatıyor kendisi saklıyor sonra nerde diye ortalığı yıkıyor. Babasına aşırı aşırı düşkün oldu bir yandan hoşuma gidiyor ama bu sefer de ada 2 dk yanından ayrılamıyor işe gideceği zaman mahalle inliyor ağlamasindan. Gece uyanmalar bizde ağlayarak oluyor normalde ağlamadan süt ya a su içer tuvalete girer uyurdu. Şimdi direniyor uyumaya. Dün bayağı dışarıda yordum da öyle direnmeden uyudu Neyseki. TV bizimki nadir izliyor açık olsa bile pek bakmaz. Bilmiyorum gerçekten çocuk büyütme zor kendileri de farkında büyüdüklerinin sanırım o yüzden zorlanıyorlar

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 179 göst.
9 Mart 2022 Diğer kategorisinde Eylem Asya (334 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 139 göst.
26 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Gamzefb (55 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 309 göst.
24 Kasım 2022 Aile kategorisinde Neyleyim (341 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 222 göst.