+10 oy
1,527 göst.
Diğer kategorisinde (2,851 puan) tarafından
tarafından yeniden etikenlendirildi
Sitemizin içinde Nisan var ve gürültü 7 düvele gider öyle bı gürültü ki halay halay halay.. zıkkım olsun 

İkizlerimle tekim bu akşam ve bütün camları kapadım! Sıcaktan patliyoruz kızım ağlayıp duruyor iki bebeği aynı anda susturmak tekrar uyutmak 

Oğlumu.mutfaga getirdim bitmesini bekliyorum nişanın yatak odası ve çocuk odası felaket gürültülü bangır bangir burası şehir merkezi kalabalık bı suru insan yaşıyor 

Hakkımı helal etmiyorum böyle insanlara dusuncesizlik ben katlanmak zorunda değilim gurultunuze uykusuzum uyuyamıyorum şuan niye çünkü çocuğu yatağına goturmeyi bekliyorum gidin dugununuzu nerde yapıyorsanız yapın umrumda değil ahirettte verirsiniz halaylarin hesabını çok sinirliyim bütün yaz ben bu düğünleri çekmek zorunda mıyım ya ne diyim Allah'a havale ediyorum...düğün bir gece idare edemiyormusun diyenler ne bir gecesi burda her gün düğün var nerdeyse savunucam diye komik olamyin. Sabrım taşti çünkü bir değil iki değil 

42 Cevaplar

+1 oy
(4,757 puan) tarafından
Doğa sokak düğünü eleştirdi diye kadını linç ettiler burada. En nefret ettiğim törenlerden biri. Paranız yoksa dağın başında toplanın son ses yapın düğününüzü. 
(2,851 puan) tarafından
İstedikleri kadar etsinler linclesinler ben her hafta burda düğün çekmek zorunda değilim ben düğün salonuna mi taşindim ya sabrım taşti artık ikiz bebeklerim var korkuyorlar sese ağlıyorlar aaaa dur bebeğim sen korkma çok normal düğün bu mu diyeceğim.? Ne kadar dusuncesizler bana tek ayet göster yaptığının haklı olduğu göstersinler bende tamam diyeyim.
(4,757 puan) tarafından
Bak ben hemşireyim sabah 6 da uyanacağım son ses sokak düğünü uyuyamayıp küfrettiğim geceleri bilirim. Ya gece 11 de filan bitirmiyorlar yalan. Gece 1 gibi bitiyor. Sonra sinirden uyku kaçıyor sabah uykusuz çok işe gittiğimi bilirim.
(2,851 puan) tarafından
Haklısın canım tabiki de
(2,359 puan) tarafından
Hoşmerim Konyalı mısın canım
(2,851 puan) tarafından
Yok degilim istanbulluyum normalde
-Reklam-
+1 oy
(9,176 puan) tarafından
yasaklanmalı çok açık ve net! kim ne derse desim hoş bir durum değil 
(2,851 puan) tarafından
Bide diyorlarki hakları var yahu ortak alanda kimin neye hakkı var ben burda niye yaşıyorum burası köy ağasınin mi?  Küçük yerler olur neyse şehirde böyle gurultulere nasıl müsade veriliyor ya hayret ediyorum İstanbul da herkes salon tutar
(9,176 puan) tarafından
haklı hiçbir yanları yok. eskiden oturduğum evin arka sokağı çıkmaz sokaktı yemin ediyorum her haftasonu düğün oluyordu, her haftasonu. 1 değil 2 değil. mazur görülemez bu. tamam sen 1 kere düğün yapıyorsun ama herkes aynı yetde düğün yapıyor. bunun bir de çeyizi, gelin alması oluyor. hadi sokak düğününü geçtim normal düğünde bile düğün bitiminde gelip bir de ev önünde oynaması vs.
cehalet başka bir şey değil. gelişmiş ülkelerin hangi birinde görürsün böyle şey
(2,851 puan) tarafından
Katılıyorum canim ama anlatamazsin gürültü cekmedigim için düğünlerinde oynamadigim için aksine suçlu oluyoruz baksana :)
(9,176 puan) tarafından
kim ne derse desin sonuna kadar savunacağım. sokak düğünü yasaklansın.
+1 oy
(515 puan) tarafından
Aşkım çok haklısın, ara polisi durumunu anlat çok zorlanıyorum de kessin seslerini. 
(2,851 puan) tarafından
Yok uyarı verilip devam ediliyor maalesef
+1 oy
(827 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum.bizim eski mahallede çingeneler oturuyordu arka mahallede. O kadar yüksek ses müzik açıyolardi ki durulmuyordu evde. Saat 12 1e kadar. Taşındık burada da oluyor bazen düğün ama sesi o kadar yüksek değil fakat rahatsız ediyor. Bebekte  var uyanınca uyumuyor 
(2,851 puan) tarafından
Buradaki sesleri sana anlatamam bide buna çoğu zaman havai fişek o bu eşlik ediyor gürültünün haddi hesabı yok bikere düğün oluyor sanıyor insanlar ben niye tasinayim ki tasinmak kolay mı.
(827 puan) tarafından
Yok canım taşınma taşınmak çok zor. Biz kira yüksek ev sahibi her yıl  depozito istiyor diye taşındık
+1 oy
(827 puan) tarafından
Şu 11de zaten bitiyor diyenler ne yaşıyor. Asla 11de bitmiyor. Bazen 1 2 esenyurtta.
(1,098 puan) tarafından
Şikayet etme hakkınız var biz o durumlarda arıyoruz polisi gelip dağıtıyorlar
(827 puan) tarafından
Valla canım polis kac kere geldi. Polis gidince devam ediyolar
(1,098 puan) tarafından
O sizin oradaki polislerin görev bilmezliği bizimkiler 1 tane adam kalmaya kadar başlarında bekliyor
(827 puan) tarafından
Olabilir canım  uyarıp gidiyorlar onlarda devam ediyor
+1 oy
(742 puan) tarafından
Hep derim hala da diyorum parası olmayan gidip nikahla evlensin kimsenin olmadığı yerde koyluk yerde yapsın ama kimse kimsenin düğününun sesini duymak zorunda değil. Kimin cenazesi var kimin acısı var bilinmez. Sabahtan bir basliyorlar gecelere kadar yok havai fişek yok konfeti... Her binadan birinin biseyi evlense yaz boyunca düğün olur. Kesinlikle yasaklanmalı. Ve bu gerçekten bı haktır vebaldir bende asla helal etmiyorum. Annemin oturduğu sokakta her hafta düğün var yazın istisnasız kadin çalışıyor sabah erken ise gidiyor. Eve gelip kafa dinleyecek ziriltilarindan dinlenemiyor. Cahillik diyorum başka bişey demiyorum. 
(2,851 puan) tarafından
Bide eğlenmeye hakları varmış diye savunuyorlar ne kadar benciller ya.
Silah patlar havai fişek atılır gürültü hat safhada neymiş biz haksisiz.. neyin dunyasi bu ya ortak alanda yapılan nasıl beni ilgilendirmez boyle birseh olabilir mi ya.
+1 oy
(524 puan) tarafından
Yaşiyan bilir polis zoruyla gece 1e kadar suruyorda bitiyor telefon ede ede herşeyin adabı var kızım durmuyor uyutamiyoruz neler çekiyoruz her akşam düğün 
(2,851 puan) tarafından
Yok olur mu canim onlrin halay çekmesi daha önemli
(524 puan) tarafından
Aynen görmemiş gibi gece yarısına kadar bizde tavuk alma vs var sırf millet rahatsiz olmasın diye yapmadım iykide yapmadım
+1 oy
(730 puan) tarafından
Ben bu yüzden gelin konvoyu bile yapmamıştım 
+1 oy
(334 puan) tarafından
Şuna bir açıklık getireyim. Dışarıda eğlence yapmak kul hakkıdır. Çünkü İslamiyette insanları rahatsız etmek günahtır. (Bir de dışarda, bütün herkesin içinde oynayan kadınların günahını ve bu günaha sebep olanları saymıyorum bile.) Bunun 1 günü, 2 günü, idaresi olmaz. Kul hakkıdır ve biz rahatsız olanlar da hakkımızı helal etmiyoruz. İnsanların hakkına girerek evlenenler o evlilikten nasıl bir hayır bekliyorlar acaba, çok merak ediyorum. 
+1 oy
(61 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bende hakkımı helal etmiyorum bikere benimde başıma geldi düğün gürültüsü yetmiyormus gibi bide torpil patlattılar kızım korkudan uyuyamadi gece noyu sayikladi . zehir zıkkım olsun diyorum böyle bebek aglatarak eglenenlere medeniyetin gözünü seveyim biz ne zaman gorecez bu medeniyeti.sokak düğünü nedir Allahaskina kirdugunu yapsinlar özel mekanlarda. paraları yetmiyorsa da uygun bir salon bulsunlar kimse kimsenin gutulsunu çekmek zorunda değil. Hayır bebekler  küçük cocuklarkorkuyor.torpil parlatiyolar ya yerleşim yeri olan kalabalik yerde bu yapilirmi çocuklar korkuyor buykleri gectim onlar zaten korkmaz ama çocuklar yazık günah yani...
(2,851 puan) tarafından
Ben zaten çocuklarım yokken kafama takmadım yine  sorun etmedim ama şuan öyle değil. Havai fişek o bu bazen panayira dönüyor burada  canim
0 oy
(855 puan) tarafından
Şuan uykusuz ve yorgunsun çok haklısın ama onlarında eğlence anlayışları farklı olabilir 11 kadar süreleri var umarım hemen biter ve bebislerin mışıl mışıl uyurlar ❤️
(2,851 puan) tarafından
Eğlence yaşayacak diye ben her gün bu zahmeti çekmek zorundamiyim peki size soruyorum kim nerde egleniyorsa eğlensin ama ben eğlenmek istemiyorum o an kime neye göre eğlence olsun ya müstakil ev değil koca koca siteler var kaç insan yaşıyoruz her gün asker eğlencesi sünnet düğünü kına.o bu düğün düğün  dinlemek istemiyorum hakkı varsa burda yaşayan olarak benimde hakkim var düğün salonu değilo burası bacım ikiz bebekle nasıl yrogun olmayayım şuan biri ayagimda biri mutfakta bekliyorum kaç kere uyandilar tek bugün olsa sürekli düğün. Parası olmayan dağ başında ormanda.yapsin düğünü kimse.yok oralarda.. herkes istediğini düşünsün allah sorar hesabini
(855 puan) tarafından
Çok haklısın canım , ❤️
(2,851 puan) tarafından
(⁠◍⁠•⁠ᴗ⁠•⁠◍⁠)⁠❤
0 oy
(2,198 puan) tarafından
11 de bitirmek zorundalar zaten evet bazen tahammül seviyemiz aşılıyor ama herkesin maddi imkanı salona yetmiyor veyahutta o an orası öyle denk gelmesi gerekmiştir 
(2,851 puan) tarafından
Bacım banane yetmiyorsa ben yazın burda sürekli düğün o bu dinlemek zorunda mıyım kaç hane var burda düşün kaç tane düğün oluyor bu kkul hakkından başka birşey değil.  Nişanda da oynamasın ben oynamadım mesela evimde yaptım mis gibi. Yok nişan sünnet düğünü asker eğlencesi kınası hangi birine katlanalim bukadar insanin ben bebeğe dur bugün 11 de yat diyebilirmiyim düşününce mümkün mü sence? Sürekli düğün var bu bebek yahu 2 tane küçük bebegim var hep aynı tantana yaşıyorum ya
0 oy
(3,972 puan) tarafından
bir saat aralığı  var o saate kadar yapabilirler  
(2,851 puan) tarafından
Zaten yapıyorlar ama ben hakkımı helal etmiyorum onlar düğün yapcak diye yaşadığım stresi kim ne biliyor onların eğlencesi beni eglendirmiyor çünkü benm eglencek halim yok şuan.
0 oy
(2,271 puan) tarafından
Bunun birde Antep de çeyiz ve asker düğünü versiyonu var. Mesela Pazar günleri sitenin içinde gümbür gümbür davul çalabilir sabahin köründe. Niye çünkü birileri aldığı tabağı çanağı evine götürürken herkese davul zurnayla göstermek zorunda. Düğün neyse anlarımda şu çeyiz olayını burda gördüm bir türlüde alışamadim
(2,851 puan) tarafından
İnşallah yasaklanir böyle adetlerde birtek onlar mı evleniyor ya hiç bohle şeyler yapmadım gittim dizdim eşyamı sessizce tamam.
0 oy
tarafından
Sizde haklısınız ama onlarda haklı bilemedim şimdi :)
(2,851 puan) tarafından
Ortak alanda yapılan her eylem orada yaşayanları ilgilendirir düğüne gelen dışardaki misafirleri değil öyle degilmi. Bu toplumda yanlış bir tavır herkesin doğrusu yanlısı bı kenara ortak alanda herkesin yaşadığı kapı önünde diğer insanlar mecbur bırakılmaz bir aonce bu düğünleri kapatılmasını diliyorum sadece. Az boz değil çünkü aldı başını gidiyor bütün yaz gürültü gürültü bu hiç beni eglendirmiyor
tarafından
Aslında dışarda mahalle de yasaklansa çok iyi olurdu sadece bir gece oda düğün salonun da yeterliydi bence biz Kürtler 3 gece dışarda oynuyoruz bende bunu doğru bulmuyorum mesela
0 oy
(696 puan) tarafından
Canim her gün düğün olmuyor ha hergun olsa da 7/24 olmuyor. Tabi bunlar senin rahatsızlığını geçiriyor mu ? Tabii ki hayır. Ben yuksek sesle müzik dinleyen,  balkonda kahkaha atarak beni rahatsız eden komşuya bile tahammül edemeyip uyarıyorum. Ülkemizde parasını verince her şeyi yapabilirsin sanıyorlar. Ama diğer yandan bakınca herkesin kendine göre bütçesi ve hayali var. Mesela benim 2 defa düğünüm oldu. Kendi memleketimde düğün salonu tuttuk ve eve uzak olmasını istedim. Çünkü misafirler hep eve dolacakti sonra annem ve kardeşim temizlemekten zorlanacaklardi diye düşündüm. Eşimde kendi kapısının önünde istedi. Hayalim kapı düğünü yapmak , salonda belli saatlerde kapalı alandanoluyor evimin önünde daha rahat dedi öyle yaptık. Düğün konusunda da site içinde yapılanlar için site yönetimine şikayet edebilirsin. Açık ve trafiği aksatmayacak alanlarda yapılması gerekiyor diye biliyorum. Onun dışında da insanlar evleniyor ve bir eğlence ortamı o. Bu nedenle sanmıyorum ki düğün sahiplerinin duyarlı davranabilecegini. 
(2,851 puan) tarafından
Kimseyi kırmak istemiyorum ama maalesef sürekli burda düğün var buna ister inanin ister innmayin üstelik çoğu zaman silah patlar havai fişek atılır.. bu gürültüler az boz dehil ben bu şekilde çekmek ve taviz vermek zorunda değilim bacim bende evlendim ama nikah yaptım kinamda salon tuttum dışarda zaten düğün yapmam bana göre değil mahreme dikkat ediyorum. He bu konu bana has ama ortak alanda yapılan her eylem ordaki tüm insanı ilgilendirir disardam düğüne gelen insanlari değil.
Burda her şekilde eğlence yapılıyor tek bizim sitedede değil ehr sitede ben bunların bir an önce şehirde yasaklanmasini temenni ediyorum. Herkesin doğrusu yanlısı herkese uymak zorunda değil benim kapımın onunde yapılan beni ilgilendirir bunun aksini iddia eden bencildir.
0 oy
(3,422 puan) tarafından
Sitenin kurali olmali ve o saate kadar musade edilmeli. Bizim sitede 11den sonra cocuklari bile parkta oynattirmiyolar. Bence site yonetiminin iyi olmamasindan kaynakli bi durum ki site bahcesinde boyle buyuk eglence olmasi da dogru degil. Bizim sitede buna musade yok mesela. Tamamen yonetimsel bi acik. He disarda sokakta oluyosa da 11e kadar olur bu kanunen de boyle bildigim kadariyla. Ses, belli desibel ustune cikilamaz vs vs. Kamu duzenini bozan her sey sikayet edilebilme durumu dogurur.
(2,851 puan) tarafından
Maalesef canim okadar sesli ki ses tee nerelerden duyuluyor öyle böyle gürültü değil mahalledeki seslere diyecek bir şeyim yok herkesi uyaramayiz netice de ama düğün vs gibi şeyler çok gürültü şekilde hiç olmazsa yapılmamalı biraz anlayışlı olmak yerine ..maalesef istediğimiz yaparız havasindalar
0 oy
(3,594 puan) tarafından
Gece vakti düğün sesi küçük bebeği olmayana güzel.

Benim de kızım küçükken yolda motor bağırtan hız yapan arabalara, evin dibinde susmayacak gibi havlayan köpeklere falan uçasım gelirdi. Düğünler olsa bi de hiç bilmiyorum ne yapardım  Bi de benimki çıt a uyanan huysuz bi bebekti.

Allah kolaylık versin. 
(2,851 puan) tarafından
Teşekkür ederim benim kızımda öyle çok hassas beşiğini başka tarafa taşidim düğün dolayisi ile mecbur.
0 oy
(3,560 puan) tarafından
Allaha önce neden çalgılı kadın erkek karışık aynı ortamda oranı buranı sallaya sallaya oynadıklarının hesabını verecekler dinimizde çalgılı kadın erkek karışık düğün yapmak diye bir şey yok .
0 oy
(2,816 puan) tarafından

Senin hakkını helal etmememen çokta umurlarındaydı :D Bazen ne kadar bencil ve komik oluyoruz ya. 

(2,851 puan) tarafından
Bebekler kadar bencili yok haklısın korkmakta uyumak istemekle ne kadar benciller değil mi? Ne yapacaksın bebeklerin iş bilmezligi  gerçekten çok komik .
Yahu burda her yaz böyle çocuklarım olduktan sora böyle bir sikayetimi belirttim yoksa yatar uyurum sese rağmen küçücük bebeklerden nasıl bir anlayış bekliyorsunuz ya komiksiniz Cidde
(2,816 puan) tarafından
Benimde kapımda 2 güne bir düğün oluyor. Kızım gece yarına kadar hırçınlaşiyor uyuyamıyor. Ne yapalım? Dünya senin üstüne kurulu değil. Bu ezelden beri gelmiş birşey değişmez. Sen otur kendini ye değişen ne oluyor pardon?
(2,851 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ne ben ne ailemde böyle bu şekilde düğün yapmadik. Hatta nikah günümde amcam sofordu korna çalarken bile hastası olan var çok calmayalim ses yapmayalım bir insandı. Biz görmedik gücü yeten salon tuttu evlendi yetmeyen nikah yaptı bunda abes durum yok İstanbul'da dogdum büyüdüm böyleydi. Ayrıca simariklik yapmıyoruz bir derdimiz oluştu burda paylaştık bunun için neden lincleniyoruz evet zorluk oluşturuyor gürültü bana iki bebekle kolay değil çünkü ayrıca kaç tane insan yaşıyor bunları tek ben değilim. Ben gürültü sevmiyorum sevmek zorunda da değilim burda da paylaşırım skntimi bunu size de soracak değilim Kimsenin düğünü basmiyoruz herkes yapıyor zaten yapcagini sitem ediyoruz diye suclanmak  niye anlamış değilim o an gerçekten zor durumda kalıyorum ve paylaştım bana katilmiyorsan sen keyif aliyyorsan bundan yazmayabilirsin. Dünya benim uzerimemi kurulmuş ben simariklik mi yapıyorum da böyle bir cümle kuruyorsunuz daha fazla size yazmaya da gerek yok katilmiyorsaniz yazmak zorunda değilsiniz..
(2,816 puan) tarafından
Pekala :)

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 427 göst.
10 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Selmaaa❤ (4,102 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 221 göst.
19 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde ❤ Ecem Lina'm❤ (3,560 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 304 göst.
29 Kasım 2020 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (11,017 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 91 göst.
25 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Es25 (3,798 puan) tarafından soruldu

395,485 soru

11,830,792 cevap

35,902 kullanıcı

...