0 oy
1,105 göst.
Diğer kategorisinde (36 puan) tarafından
tarafından yeniden kategorilendirildi
28 gündeyim Eşim birlikte olmak istiyor. Ben kırkım cıkmadsn olmazz diyorum  anlamıyor ya  . günah diyorum. Kızdım ona. Ne yapmalıyım. Yanıma gelsin bile istemiyorum.  Normalde ıstemıyom

21 Cevaplar

+7 oy
(666 puan) tarafından
40 gün bekleyebileceğin en fazla gündür. 40 gün boyunca hiç bişey yaşamamak zorundasın diye bi kaide yok. Hani kanaman 15. Günde bittiyse ibadetine 15. Günde başlaman gerekir. 30da bittiyse 30da. 40 gün geçtiyse ve hala kanama devam ediyosa o artık özür sayılır ve ibaretlerinden mesulsundür. Namazdan da sorumlu tutulursun, eşine olan sorumluluklarından da. Önemli olan kanama durumunun bitmiş olmasıdır esasen, 40 günün dolmuş olması değil bilgin olsun
(205 puan) tarafından
rahmin toparlanmasi lazim bir sonraki dogumlarda rahim ici yapisiklik olabiliyor .Buraya sorana kadar biraz arastirsa kolaylikla ögrenebilirler
(205 puan) tarafından
dinimizde hükümler bellidir.Ancak sağlık konusunda bir sakınca varsa doktoru tabii tutmuştur.
(2,211 puan) tarafından
Doktor ne derse o olmalı. İslam da bunu savunur, tıp da. İnsanlar emzirince abdestin gider hurafesi gibi lohusalıktaki kan kesilse bile 40 güm ilişkiye girmek günahtır diye bir hurafe daha çıkarmışlar. Hayır günah değildir, doktor müsaade ettiyse birleşebilirler ama insanlar eğer fiziki ve zihinsel olarak müsait değilse o zaman günah olur çünkü kişinin kendine bile isteye zarar vermesi günahtır. Çok basit aslında. Ayrıca hangi kadın rahim ağzı toparlanmadan ilişki ister ki? Akıl var, mantık var. 10 cm açılan bir rahim ağzı bazılarında hızlı toparlansa bile hepimiz biliyoruz ki çok sancılı bir süreç. Burada iş Kocasına düşüyor. Anlayışlı olması lazımdı.
(205 puan) tarafından
Evet rahim ağzı açık olduğu için enfeksiyon kapıyor .Ben bu uygulamada şunu anladım anlamak istemeyen anlamıyor
(666 puan) tarafından
Hanımefendi günah olduğu için istemediğini belirtmiş, kanama bittiğinde günah meselesinin ortadan kalktığını belirttim. Günah olduğu algısında yanıldığını anlaması için, anlatabiliyo muyum derdimi? Sağlık açısından sakıncası yok demedim, tamamen iyileşmiş durumdasın demedim, kocan istiyosa yapmak zorundasın demedim, dini açıdan sakıncası yok dedim. Sağlık açısından sakıncasının olup olmadığını denemeden öğrenemeyeceğini belirttim. Herkesin iyileşme sürecinin farklı olduğu herkesçe bilinen bi gerçek, biri 30 günde iyileşirken bi başkası 130 günde iyileşemeyebilir, bu tamamen bünye meselesidir hani. Doktor iyileştiğini, sakıncası olmadığını söyler mesela, ama ilişkiye girdiğinde müthiş bi acı çekebilir, anlatabiliyo muyum? Bazı şeyleri denemeden emin olamazsın. Halihazırda açık bi yara varsa zaten kendini sakınması gerekir, bunu başkalarına sorma gereksinimi duyacak kadar akıl yoksunu olamaz kimse, anlatmaya çalıştığım tek şey kendini hazır hissediyosa günah sanıp kendini geri çekmesine gerek olmadığıydı
-Reklam-
+2 oy
(11,865 puan) tarafından
6 hafta çıkmadan dini kısmı da var tıbbi kısmı da Dr demedi mi eşine rahmin 6 haftada toplanır mikrop kaparsan hastanelik olursun. Bu adamları nerden buluyorsunuz ya. Karın ne yaşıyor sen ne yaşıyorsun hödük valla sinir oldum sabah sabah. Ufacık bir tehlikede insanlar 9 ay o işi yapmıyor evladıma eşime zarar gelmesin diye. İnsan bunun için yaşıyor olamaz ya
0 oy
(3,562 puan) tarafından
Günah zaten yani 
(36 puan) tarafından
Anlanmıyor ki  diyo bişey olmaz
(3,562 puan) tarafından
Böyle bir şey için kavga çıkarıp moralimi bozuyorsun ne istiyorsun sütüm mu kesilsin istiyorsun de bu erkekleri de anlamak mümkün değil
(36 puan) tarafından
çok haklısn cnm
(103 puan) tarafından
Kanaması bittiyse nerde diyo günah bitse bile kırk gün dolacak diye yapmamak isteyip istememesi kendine kalmıs ama isteyerek yapsa da günah olmuyo temizlendikten sonra. Saflık boyutu Baska günah boyutu Baska
0 oy
(668 puan) tarafından
Cevabı biliyorsun zaten.Net olmazsan ikna edeceğini düşünür.
(36 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Klkhukbgıl
(36 puan) tarafından
Aynen cnm
(1,660 puan) tarafından
Kendi doğursaymış o zaman. Kaç yaşında bu adam ergen gibi.
(36 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
PüüüKllp
(668 puan) tarafından
Hamileliğin riskli mydi? İlişki olmadı mı 9 ay?
0 oy
(28,296 puan) tarafından

Acalesi neymiş az beklesin günah rahim toparlansin bi

0 oy
(1,131 puan) tarafından
Asla olmaz çok günah
0 oy
(16,026 puan) tarafından
Bu kanama bitince kadim temizlenir diyenler hangi kafayı yaşıyor ben bilmiyorum ama öyle birsey yok canım rahim dinen de tıbbi  olarakta 6 6 haftada toparlanıyor yani iliski yaşaman sana enfeksiyon olarak geri doner
(234 puan) tarafından
ay ben de anlamadim kadinin biri yazmis yukarda allah akil fikir versin
(666 puan) tarafından
Sanıyorum burda bahsettiğiniz kişi benim. Bu soruyu soran kişi yazarken günah dediği için dini anlamda kanama bittiğinde temizlenme durumunun gerçekleştiğini ve ilişki yaşamasının günah olmadığını belirttim. Koşa koşa gidip ilişkiye girmesini söylemedim. Dikişleri olabilir, henüz iyileşmemiş durumda olabilir o dikişler, bunu benim bilme şansım yok. Şayet dikişlerim iyileşmedi deseydi uzak durma sebebi olarak kesinlikle uzak durmasını ve eşini bu konuda uyarmasını tavsiye ederdim.  Kendisini geri çekme sebebi olarak günah meselesini kullandığı için bu bilgilendirmeyi yaptım. Bilenler bilmeyenlere bildiklerini anlatmaktan mesuldürler. Her birikimin bi zekâtı olduğu gibi ilmin de zekâtı vardır, ben bildiğimin zekâtını ödedim. Bununla ilgili zerre kadar desen pişmanlığım da yok söylenen onca eleştirel söze rağmen. Beni Allah'ın yargılamasından korkarım çünkü, kullarının değil.
(234 puan) tarafından
ne anlatiyosun ya masallah hepiniz din insani kesildiniz basimiza bundan ssbep her seye dinimiz boyle buyurmus diye burnunuzu sokuyorsunuz
(666 puan) tarafından
Arkadaşım sen anlamıyo musun anlamak mı istemiyorsun?
0 oy
(1,162 puan) tarafından
Sen şimdi birlikte olursun kanaman olursa dr un ilk diyeceği söz tıp dünyasında birçok sıkıntı beraberinde getirir psikolojik sıkıntı kanama vs halk arasında da 40 ın dolmadan neden oldun günah ve kırkıncı gün kanaman olursa eyvah kırk başı kanaması yani her an korunmasız birliktelikte hamile kalman olası bunlar devam eder gider 

HERŞEYDEN ÖNCE SAĞLIĞIN VE PSİKOLOJİN ÖNEMLİ VE DİNEN DOĞRU DEĞİL BU İKİSİNİ UNUTMA BUNLAR ÇOK ÖNEMLİ SONRA HER KAFADAN SES DUYARSIN Bİ SORUN OLURSA 
0 oy
tarafından
Açık açık yazacam ilişkiye girmeden de eşinizin gönlünü hoş tutabilirsiniz
0 oy
(1,097 puan) tarafından
Kanamamız bittiyse olabilir, diğer türlü hem sağlık açısından hem de dini açıdan hiç uygun değil. Helalini haram etmiş olur. Biraz daha sabredebilirsiniz. 
0 oy
(9,176 puan) tarafından
heö günah hem tıbbi açıdan da riskli. enfeksiyon kapabilirsin Allah korusun. az sabretsin
0 oy
(7,116 puan) tarafından
Ben günahına sevabına bakarım dersen kanaman bittiyse ol günah olmaz. Ama benim sağlığım önemli en başta dersen rahim 40 günde ancak toparlanıyor kendini düşün derim. Gerisi sana kalmış. 

Ben kendimi hazır hissetmeden iyi olmadan yaklaşmadım 2 ay olmuştu.
0 oy
(1,732 puan) tarafından
Benim 40. Çıktı inanki halen hiç bişey istemedim çünkü çok zordu nedense doğumdan sonra korkuyorum herşeyden acısını tekrar hissediyorum 
0 oy
tarafından
Kanaman bittiyse kendini iyi hissediyorsan bence olabilir kırk gün beklemek zorunda değilsin 
0 oy
(1,234 puan) tarafından
6 haftayı doldurman gerek dinen de uygun değil tıpta da uygun değil . Kanama dursa bile 40 gün dolmadan ibadete de cinsel hayata da başlanmaz 
0 oy
(358 puan) tarafından
Ben 2 ay sonra girmiştim ilişkiye çok acımıştı yani 28 günde daha da acır bence 40 muanene gittiğinde doktor içinin ne durumda olduğunu ilişkiye hazır mısın değil misin diyor zaten içinde bir toparlandım kendine gelsin bu süreçte rahim sikilasiyor ilişkiye girersen geniş kalır dikişlerin var mıydı 

Bekleyin bence eşinde azıcık halden anlasın ya 
0 oy
(522 puan) tarafından
E sabredin biraz Allah Allah ya
0 oy
(7,793 puan) tarafından
40 gün dolmadan büyük günah sakın o günaha düşme
0 oy
(358 puan) tarafından
Kız naptın öbür postu silmissin konuştun mu esinle
0 oy
(1,650 puan) tarafından
Yani burda açık konuşmak istemiyorum ama yapamıyorsanız sende elinle tatmin et erkekler halden anlamaz ki önden sevişme yapıp elinle rahatlatabilirsin 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 420 göst.
2 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 177 göst.
14 Aralık 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 263 göst.
11 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde sweetlady (731 puan) tarafından soruldu
0 oy
42 cevap 2,108 göst.

395,487 soru

11,830,859 cevap

35,902 kullanıcı

...