0 oy
275 göst.
önce Diğer kategorisinde (695 puan) tarafından

Kızım 4 buçuk yaşında bu aralar maşallah toplandi göbek falan yaptı haliyle çocuklar kilo alınca göğüs cevresi de toplanır neyse annemin arkadaşı gelmişti çok mu cilek yiyor bu dedi evet dedim belli göğüs ucu belirmiş hormonlu çilek çocuk erkenden ergenliğe giris yapar dedi dedim teyze sacmalama :D öyle saçma şey mi olur 

Bana çok saçma geldi szice de öyle değil mi? Aslı var mı acaba ??

16 Cevaplar

+2 oy
önce (960 puan) tarafından
Hormonlu yiyecekler maalesef erken ergenliğe sebep oluyor ama bunun tek sebebi çilek değil tabi 
önce (695 puan) tarafından
Tabiki de değildir hergun yemiyor sonuçta
-Reklam-
0 oy
önce (228 puan) tarafından
Bu millet ne diyeceğini şaşırdı iyice diş zamanı Bi laf ek gıda zamanı Bi laf kilosuna saçına yürüme zamanı Bi laf bunlar hiçbir zaman susmayacak salla gitsin saçma sapan laflar 
Kız öyle çok kilosu da yok 18 kilo
0 oy
önce (4,561 puan) tarafından
Sadece çilek değil endokrin bozucu hormonlar erken ergenliğe malesef yol açabiliyor 
Evet ama yani öyle belirgin değil . Sadece çocuklarda göbek çıkınca belirir öyle
0 oy
önce (1,793 puan) tarafından
Doğru kız doğru şimdikileri görmüyormusun maşallah bizden büyükler :)) tabi işin şakası ama yok kız inanma öyle şeylere 
Kız öyle belirgin de degil
0 oy
önce (8,219 puan) tarafından
çilekte olmazmış bu hormon. herkes çilek hormonlu zannediyor ben de dahil ama üreticiden dinledim tutmazmış hormon çilekte. 

ama tavuklarda var. çiftlik tavuklarında erken büyüsünler diye civcivlere östrojeni basıyorlar, ondan çabuk büyüyor. çocuklarda da eeken ergenlik sebebi olabiliyor. ha dediğin gibi kilo alınca memeler de şişer normal. çok tavuk yiyorsa ona dikkat et ama
Yok canım sadece göbek çıkınca kabarır ya vücudu öyle
0 oy
önce (1,046 puan) tarafından
Asli var hatta az bile demis ketcap mayonez fesfut ve hormonlu sebze meyveler malesef erken ergenlige ve hormon bozukluklarina sebep oluyor 
İyi de göğüs ucunda onun bahsettiği gibi bı belirti yok sadece çocuklarda göbek çıkınca çıkar ya vücudu öyle
Yani bence yine de cocuk hastaliklarina randevu al gotur hormon testi yaptir icin de rahat etsin normalde bence herkes yaptirmali
Bakarım ama sorun görmedim ben zaten bu ay içinde kontrol var doktora danışırm
0 oy
önce (717 puan) tarafından
Ya ne kadar pis zihniyetli insanlar var etrafta böyle. Ben olsam sana ne neyi çıkmışsa gözün oraya mı takıldı derdim. 4 yaşında daha bu çocuk askılı flan da giydirmez olduk çocuklara bir yerleri belli olacak diye 
Kadin asiri bilgili 4 yasinda cocugun meme ucu belirginlesip memesi buyumez ben de gorsem annesini uyarirdim hormon bozuklugunu erken fark etsin diye ayrica 4 yasinda bir cocugun memesi belirginlesecek kadar obez olmasi da anormal bir durum
Asla bilgisi yok sadece boş bogazlik . Çocuğum da obez değil 18 kilo 4 buçuk yaşında göbek çıkınca vücudu belirir ya çocuklarda öyle bir çıkinti göğüs ucu belirmesi degil
önce (717 puan) tarafından
Gayet normal kilosu benim oğlum 2 yaşında 14 buçuk kilo ama boyu var maşallah o kadar da belli etmiyor kilosunu. Her çocuk farklıdır tamam erke ergenlik diye birsey var artık ama sırf göğüs ucu görünmüş diye teşhis konmaz. Bazı insanlar Herseyi söylüyor işte bosver
Benimki minyon tipli ama göğüs ucu yok eminim gayet ideal kilosu
0 oy
önce (487 puan) tarafından
O saçma da avakoda çok fazla tüketilmesi kıllanma sorunu yapıyormuş bunu birkaç doktordan duydum birde sudo kremin 
önce (960 puan) tarafından
Sudocrem kesin bilgi yaa ben kızıma kullandım hemen kıllanmaya başladı bıraktım
Çok yemiyor zaten ve kilosu da ideal
0 oy
önce (95 puan) tarafından
Aslında çokta yanlış sayılmaz. Ama sadece çilek yüzünden değil. Şimdi kız çocuklarında regl yaşı iyice küçüldü bunun nedeni ne olabilir başka. Yediğimiz neredeyse her gıda da hormon var ve çocukların gelişimini etkiliyor. Özellikle de tavuklar. Fabrika ortamında basıyorlar hormonu büyümesi için. Ben mümkün olduğunca az tavuk tüketmeye çalışıyorum mesela. 
Bizim dedemiz tavuk bakıyor yumurta ve tavuk doğal ama bahsettiği gibi de belirti yok göğsünde
Belki yoktur sadece kilodan yada kıyafetten dolayı öyle görünmüştür ama hormonlu gıdaların böyle etkiler yaptığı da bir gerçek . Onu anlatmak istedim sadece
Anladım canım :) ama öyle belirti olsa annesi olarak farkederim
Tabii ki farkedersin
Ama yok oyle olsa agri ve koyulaşma da olur
0 oy
önce (84 puan) tarafından
Pis sübyancı nefret ediyorum şöyle kişilerden öyle bir şey yok bu arada 
Olsa bile benim aklım başımda farkederim öyle olsa
0 oy
önce (2,098 puan) tarafından
Sadece çilek değil sebep olan ancak hormon konusunda haklı . 
Mümkün olduğunca çok hormonlu şeyler vermemeye gayret ediyorum
0 oy
önce (18,800 puan) tarafından
Yani 4 yaşındaki bebeyede şu lafı demeleri iyce sapıttığını gösteriyor insanların
Kesinlikle abla :) ki öyle bı şey olsa ben farkederim kilo alınca belirir ya vücut o şekilde belirginlik var
önce (18,800 puan) tarafından
Ay garı çok cahilmiş yaaa
Sorma zır cahil
0 oy
önce (581 puan) tarafından
Fincan Kapama mevzusu kadar saçma olmuş :D
Ayy küçükken yapmışlardı onu bana:D hala gülerim bu mevzuya
önce (581 puan) tarafından
Bana da yapmışlardı ufacıktır hala bende dalga geçerim çay fincanlarından kapataydınız diye hdhshshs
Öyle çok da buyumediler oysa ki:D
0 oy
önce (313 puan) tarafından
Bu teyzeler de her şeye laf laf arıyorlar. Çocuk kilo alsa laf, zayıf olsa laf. Bi rahat bıraksınlar çocukları yaa.  Başka işleri güçleri yok mu bunların. 
Yok canım malesef yani dediği gibi bı durumda yok
0 oy
önce (268 puan) tarafından
Çocuğu dogurmadan kayınvalidem dedi ki hiç çocuk emzirmemiş bekar biri çocuğu emzirsin sesi güzel oluyormuş bursalılar öyle yapıyoryormuş , o zaman bütün Bursalıların sesi güzel olması lazım dedim kapattım konuyu. Sakin dedim önümden arkamdam iş çevirip yapmayın 
Ohaaa ohaa ohaaa o neymiş öyle bekar biri nasıl emzirsin çocuğu ayy saçmalığın ağa babası olmuş seninki
önce (268 puan) tarafından
Süt gelmicek ama memeyi emecek işte saçmalık. Sese ne etkisi var bunun
Off mide bulandırıcı
0 oy
önce (499 puan) tarafından
Aaa cilek bicik mi buyutuyormus kiz dur hele cekilim kenara sabah aksam yiyecem sipalar eme eme bicik koymadi:)))
Kız Allah iyiliğini versin kahkaha attırdın :D çok gülesin emi ♥️ haha ya ye ye şifa olsun biciklere dur kız bende yiyim bari benim de küçük :D teyzeye demek aklıma gelmedi hiç :D
önce (499 puan) tarafından
Ama tatlim aklinda bulunsun organik alma hormonlu ye ki busunler:)))
Tamam canım:D

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 335 göst.
0 oy
12 cevap 878 göst.
0 oy
4 cevap 142 göst.
29 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ruhugencanne.. (675 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 627 göst.
4 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

391,014 soru

11,698,293 cevap

35,577 kullanıcı

...