0 oy
442 göst.
Diğer kategorisinde (343 puan) tarafından
Evet kizlar sorum yukarda hamileliginizdr duyduğunuz en klişe söz yada sözler ne ? Ben 24 haftalık hamileyim ve hiç karnın yok 3 aylık  mi 5 aylık mi belli değil ?Ay deliriyorum ne yapayım? Minyonum artı iç karnım geniş herkes böyle dedikçe sinir oluyorum . Siz neler duydunuz? 

31 Cevaplar

+2 oy
(2,208 puan) tarafından
Artık 2 can taşıyorsun 2 kişilik yemelisin.

HAYIR! Ne kadar saçma sapan bir düşünce bu, gebelik boyunca diretti kaynanam, zorla ağzıma vermeye çalıştı. Israrı da ısrar ha...

Kendim için bile günde 1 öğün kafi geliyorken bir de bebek var diye iyice kendimi zorlayamam ki... yemedim tabi, maşallah gayet de sağlıklı doğdu.
(343 puan) tarafından
Kız zaten yiyemiyoruz ki yok bulanti yok mide yanması yok koku hasaasiyeti
(2,208 puan) tarafından
He işte beni zorluyorlardı düşün Allahımmmmm şu an bile midem bulanıyor düşündükçe. O dönem kimse alınmasın diye söylememiştim ama herkesin elinden tiksiniyordum. Temizlik takıntım oluşmuştu annemin ve kendimin yaptığı şeyler hariç yemek yiyemiyordum
(343 puan) tarafından
Ben bir çok seyd n tiksindim 24 haftaligim hala yiyemiyorum mesela tavuk lahmacun köfte yiyemiyorum dışarıda aciksam sadece çorba yiyebiliyorum o deree
(2,208 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun öff berbat bir şey gerçekten
(343 puan) tarafından
Vallaha öyle az kaldı deyip kendimi avutuyorum
-Reklam-
+1 oy
(550 puan) tarafından
Bana beş aylıkken bile ne zaman doguruyorsun diyorlardi karnım çok büyüyordu ciğere elleme güle dokunma balığa dokunma gibi şeyler çok duydum 
(343 puan) tarafından
Ay onlar ayrı birşey zaten benimde küçük diye karnım aaa hiç belli değil diyorlar
0 oy
(424 puan) tarafından

Bana zayıfsin bebeğin minicik olacak nasıl büyüyecek karnında diyorlar kızım hepsine inat güzel kilo aldı ve 39-2 haftalık gebeyim hala gelmedi :D:woot:

(343 puan) tarafından
Benim de kızım da öyle diyorlardı çıkı kadar karnın çocuk 2 kilo doğar diyorlardı bnm kızım 37 + 6 da 3 250 doğdu
(424 puan) tarafından
Maşallah sübhanallah darısı başıma inşallah yaa
(343 puan) tarafından
Allah isteyen her kadına nasip etsin
(424 puan) tarafından
Amin amin amin kardeşim benim
0 oy
(3,594 puan) tarafından

Klişe mi bilmem de hamile kişi ağaçtan meyve koparırsa o ağaç kurur diyorlar. Bizim bahçede de bikaç ağaç var hiç ellemedim bile üstüme kalacak diye :D

(3,594 puan) tarafından
Bilmiyorum ki ben de:)
(3,727 puan) tarafından
Ne alaka kız ilk gebeliğimde köydeki erik elma ağaçlarına dadanmıştım koparttıp yiyordum 5.5 buçuk sene oldu daha kurumadılar:D
(3,594 puan) tarafından
İşte ne bileyim bu da öyle bi hurafe:D
(3,727 puan) tarafından
Boş konuşmayı seviyor insanlar ya
(343 puan) tarafından
Aynn öyle herkes işine bakmaz seni konuşur
0 oy
(1,562 puan) tarafından
Limon yeme bebeğin kabullu olur 

Tuzlu yeme doguramazsin doğumda kalırsın sezeryan olur

İki canlısın ffazla ye 

Tatlı yersen erkek olur ekşi yersen kız 

Akşamlari banyo yapma kötü olur 

Hamileyken evde tek olma tek yatma birileri olsun 

Gebeyken türbe gibi yerlere gitme bebekte leke olur 

Daha niceleriii
(343 puan) tarafından
Ay çok değişik yaa herkes yok ciğer elleme et elleme kanlı bir şey ellersen elini bir yere sürme yok cilek eklersen elleri yıkamadan bir yerine dokunma
0 oy
(2,198 puan) tarafından
Koyacagım isme bile karştıalr kimi rüyamda şu isimdi dedi kimi annemn vasiyeti dedi :) 
(343 puan) tarafından
Ay yok konuda karışan olmadı ki ben ilk günden dedim kız olursa rahmetli ablamın adı olcak o yüzden bir şey diyemediler
(2,198 puan) tarafından
Valla canm inan diyen oldu aynısını dediğimiz halde benm taraftan bir isim olacak denildiği halde köpeklere bakma çocuk benzer diyen oldu :)
(343 puan) tarafından
Köpek değil de maymun domuz gibi hayvanlara bakma diye oldu
0 oy
(9,176 puan) tarafından
öyle aman aman bir şey duymadım ama benim karnım çoktu. kuzenim var ağustosun sonu gibş doğuracak. hiç karnı yok. yemin ederim yok hafif bir göbek bile yok. be bebeğin gelişimi ayıyla uyumlu. kiminde olmuyor işte. böyle deyip canını sıkmalarına izin verme 
(343 puan) tarafından
Yok kız sikmiyorum bende benim son adet tarihi Şubat 29 du ve Aralık 5 doğum görünüyordu ama şimdi benim doğum 24 Ekim doğum görünüyor ya üstüne gördüm yada gelişim 2 hafta kadar önde gidiyo
0 oy
tarafından
Bebek yaşıyor mu nefes alıyor mu diyorlardı hiç karnım yoktu çünkü 9 aylıkken bile 5 aylık duruyordu senin bebek 1 kilo bile doğmaz **** doğar dediler neler nelr duydum herkes benim kızı görünce bu senin karnından nasıl çıktı dediler
(343 puan) tarafından
İşte gereksiz gereksiz konuşmayı vazife saniyorlar
0 oy
(149 puan) tarafından

Bunlar iyi gunlerin:sick:

(343 puan) tarafından
Birde o var doğsun gör yaşına girdin gör okula başlasın gör büyüsün gor
0 oy
(5,145 puan) tarafından
Çok kilo kaybım oldu bu çocuk gelişmez yaşamaz vs vs vs  kızım 4 yaşında elhamdülillah 
(343 puan) tarafından
Herkes bir yerinden laf uydurma derdinde
0 oy
(2,659 puan) tarafından
Ben bir şey duymadım. Sadece bir kere düğüne gittik. 35. Haftadayım kayınvalidem arkadaşı filan dışarıda sigara içiyoruz.  Muhabbet ediyoruz. Kayınvalidemin arkadaşı eee çocuk ne zaman yapıcaksınız dedi 2 3 haftaya anca dedim niye 2 3 hafta bekliyorsunuz ki dedi yapın çıksın aradan dedi. Kadın benim hamile olduğumu bilmiyormuş. Ben de kadının benim hamile olduğumu bilmediğini bilmiyorum. 2 3 haftaya anca dünyaya gelir dedim. Kayınvalidem de hamile zaten dedi. Sonra kadın hani hiç belli olmuyor böyle hamile mi olur dedi bir de doğuma yakın gelmişsin burada tepiniyorsun dedi. Doğumu kolaylaştırır ne var bunda kendimi kötü hissetsem gelmem dedim. Sigaraları söndürdük içeri giricez. Kadın g*tün büyümüş erkek olacak dedi ki kadını ilk kez o düğünde görüyorum. G*tüm normal büyüklükte ama yanıldın kızım olacak dedim. Kadın tutturdu erkek bak gör diye. Tamam sen söyle gelinine erkek için çabalasın o zaman dedim. Boş boş muhabbetler. 
(343 puan) tarafından
Hha haa hiç güleceğim yoktu
0 oy
(504 puan) tarafından

İlk hamileliğimde kıza hamileydim kaynanam karnımı her görmeye yok doktor yanlış diyor erkek bu diyordu. Bi de ben aşırı buz yiyen biriyim yeme çocuk üşür hasta olur diyordu :D ikinciye erkeğe hamileyim. İkisine de geç öğrendim ilki 21 bu 23 te. Göstermiyor kesin kız, karnın farklı kesin kız. Erkek olduğunu öğrendim doğunca Bi de kız çıkıyormuş diyor. Çıkarsa çıksın sağlıklı olsun da. Aman dur hareket etme aman şunu yapma aman bunu yapma.. Tuvalete giderken dikkat et yere basarken düzgün bas. Ayyy fazla ilgiye alışık değilim ayol :D

(343 puan) tarafından
Allah'ım yarabim neler görüp duyuyoruz
0 oy
(1,098 puan) tarafından
Ben bu yüzden hastanede tartışmıştım kadın geldi hamile değilsin kalkta gelinim otursun hamile demişti. Bi sinirim bozuldu kadına hanimefendi 5 aylık hamileyim keyfimden oturmuyorum diyince kızım işte şeyy mırın kırın sinir etmişti beni
(343 puan) tarafından
Ya saçma sapan insanlar bende eshotta sinir oluyorum hamile gibi görünmüyordu diye yer veren bile olmuyo dusucem korkusuyla biniyorum hep
0 oy
(1,551 puan) tarafından
Bunlar iyi günlerin uyu uyuduğun kadar sonra ararsın bu günleri en çok duyduğum sözdü
(343 puan) tarafından
Biz sanki bilmiyoruz uyuyamicamizi keyfimizden yaptık siz bakcqksini sanki
(1,551 puan) tarafından
Laflar bitmez zaten doğdu bu sefer de kucağa alışmasın çok alma bigün birine bi kızdım köşe yastığımı doğurdum ben evladım alıcam sevicem büyünce zaten sevilmek istemiyorlar
(343 puan) tarafından
En sinir olduğum dokuz ay taşı karnında doğsun doya doya sevelim kokusunu çekelim diye kucak alıştırma sanane sen mi dogurdun deli oluyorum boylelere
0 oy
(1,007 puan) tarafından
Bnde ilk gebeligimde çok kilo almıştım bna ikizlere mi hamilesin diyorlardı 
(343 puan) tarafından
Ay evt ikiz değil okuzlere dicektin
0 oy
(1,007 puan) tarafından
Cnm  ztn sonlara doğru  karın büyüyor bazılarının iç karnı büyük 
(343 puan) tarafından
Benimde öyle zaten ve daha sonuçta beş buçuk aylık hemen doğum edecek kadar mı olcak buu
(1,007 puan) tarafından
Hyr başlarda karnın olmaması normal
(343 puan) tarafından
Ya 24 haftaligim hemen dogurcak gibi karın bekliyorlar sonra bu kız bu çocuğu nasıl tasicak nasıl dogurcak diyen yook
(1,007 puan) tarafından
Çok kilolu olmama  rağmen karnım  o haftalarda hiç yoktu
(343 puan) tarafından
Benim var ama sanki doğuma gitcek gibi göbek bekliyorlar
0 oy
(962 puan) tarafından
Sen doğunca gör :) sanki içimden canavar çıkacak gibi davraniyolardi:)
(343 puan) tarafından
Ay biz bilmiyorduk keyfimizden yaptik
0 oy
(75 puan) tarafından

Böğürtleni elleme vücudunda lekeli doğar çocuk demişti bi teyze :D

(343 puan) tarafından
Böğürtlen uçarak mi gircek ağzımıza asersek
0 oy
(1,162 puan) tarafından

Çiğ ete dokunma korkumda derin dondurucudaki etlere tavuk da dahil dokunamadım :D

(343 puan) tarafından
Alllahim gel pişir ver diceksin öyle diyenlere
0 oy
(2,934 puan) tarafından

Ben 40 kiloyla hamile kaldım herkes bebek çok zayıf doğar diyordu kızım ve oğlum ikiside 4 kiloyu geçer doğdu. Sonra sütün yetmez dediler maşallah deyim sütüm öyle yaradiki mama yemedikleri halde doktor süt diyetine şok dedi çok sasirmistim yani 2 saatte değilde daha fazla saatte emzir diyodu :)

(343 puan) tarafından
Masallah her denilene kulak asarsaj bizi bile diri diri gomerler

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 501 göst.
0 oy
34 cevap 889 göst.
11 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Mekiye (1,237 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 1,772 göst.
13 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Şalk (1,403 puan) tarafından soruldu

395,476 soru