0 oy
417 göst.
önce Yemek-Tarifler kategorisinde (18 puan) tarafından
Kızlar mesela kapı çaldı kahvaltı yapıyorsunuz kapıyı açar mısınız sofrada bişey yok diyelim  siz olsanız kapıyı mi açar mısınız yada sofrayı mı toplarsiniz benim çocuklarım 10 dan aşağı uyanmiyor ev sahibim geldi kapıyı çaldı deli gibi bir mutfak bı salon koştum sofrayı topladım utandım sofrada sadcee yumurta var diye hani illa bakacak ne yiyoruz diye sizce yanlış mı yapıyorum bu konuda kendimi kötü hissediyorum çocuklar kahvaltı yaparken acaba kapı çalar mi diye hep tedirginim çok soru sordum biliyorum ama tekim yanlızım yorumlarınjz motive ediyor 

11 Cevaplar

+3 oy
önce (595 puan) tarafından
Neden utanayım allah ne verdiyse onu yiyoruz sanki başkaları farklı şeyler mi yiyor ama ev dağınıksa toplarım tabiki açmadan
önce (18 puan) tarafından
Yumurta koruyorum yada haşliyorum birinden biri yanında başka bişey yok acaba kinar mi diye tuaf oluyor içim
Çocuklarım uyurekn evi toplarım kahvaltı ederken toplu oluyor oğlum aslında bana pskoljik tranva bıraktı anne hergun yumurta mı yicez dedi oda bana takıntı kaldı
önce (499 puan) tarafından
Canim benim mesela yumurtayi farkli sekillerde yapabilirsin ayrica devlet market karti neden basvurmuyorsun her ay bin tl bildigim kadari ile iyi kotu biseyler alirsin yine az cok
Başvuru yaptık ne olumlu ne olumsuz sonuç gelmedi ama çevremde çok kişi alıyor
-Reklam-
+3 oy
önce (499 puan) tarafından
Neden utanayimki bugun yumurta alur soframda yarin et olur acarim kapiyi buyur ederim soframa gelirse kendi bilir gelmezsede kendi bilir allah onu verdiyse cok sukur yumurta alip yedirmek kolay degil bu devirde  hicte utanma bence hosgeldiniz allah ne verdiyse buyrun beraber yiyelim dersin olur biter
Bilmiyorum pskojikmen benimkide çok takıntılı biriyim çoğu zman kahvaltılik alamıyoruz çocuklar için yumurta alıyorum ben hiç kahvaltı yapmıyorum onlar için hazırlıyorum yorumun huzur verici teşekkür ederim ❤️
+2 oy
önce (960 puan) tarafından
Ne yediğimden içtigimde kime ne ki
Alt üst oturuyoruz genellikle gelir sorar bakar
+2 oy
önce tarafından
Niye utanayım ki Allah ne verdiyse onu yiyorum ev dağınıksa toplarım ama
Ben aramam asla ama pskolojikmen tedirginlik yaşıyorum elimde değil
önce tarafından
Alışırsın merak etme
+1 oy
önce (689 puan) tarafından
Allah ne verdiyse onu yerim kimseden çekinecek birşey yok emin ol çok çeşit olunca da yenmiyor
Bende öyleyim ama hep bı tedirginim
önce (689 puan) tarafından
Zamanla aşarsın bu durumu
İnşallah
+1 oy
önce (581 puan) tarafından
Toplamam geleni de buyur ederim o sofraya :) nasibi varmış diye
önce (581 puan) tarafından
1 yumurta dahi olsa paylaşırım onunla :) utanacak olan siz değilsiniz
Asla cimri değilim ama utanıyorum sadce yumurta oldu için
+1 oy
önce (8,219 puan) tarafından
valla buna takmam ben. benim ne yiyeceğimi umursayan kişiyi de evime almam, ev sahibin bile olsa müsait değilim deme hakkın var
önce (1,640 puan) tarafından
Canım benim böyle insanlarla en baştan sınırını koruman gerekiyordu ama yine de geç değil yavaş yavaş ayağını kestirirsin, ev sahibin diye her gün Cat kapı evine almak zorunda değilsin.gelen kişi de öyle sofrayı dedikodu malzemesi yapmak için inceliyorsa o utansın ben hiç utanmam.zaten çocuğa da kraliyet sofrası hazırlanmaz genellikle tek çeşit yerler o onun ayıbı senin değil bunda ayıp bir şey yok herkes geçim derdinde
Çocuklarım dedin gibi sadece yumruta yiyorlar çeşit olsada bilmiyorum yerler mi ben gitmiyorum ev sahinime o geliyor sadcee pskoljim rahatladı vallahi teşekkür ederim canımsın❤️
önce (1,640 puan) tarafından
Rica ederim canım sevindim:)
önce (8,219 puan) tarafından
arkadaş doğru söylüyor çocuklar genelde çeşit çeşit yemez. ben de yumurta yesin yeter kafasındayım.
ev sahibeni kırmak istemiyorsan dediğim gibi kapıyı açma ya da açtığında ya ben de gidiyordum sonra gel falan geçiştir böyle böyle
Dedinizi deniycem bakalım
0 oy
önce (528 puan) tarafından
Hayr neden utanayim utanilcak bsey değil ki  bnde kızimla yumurta ve cokokrem yiyordum oda akşamdı canımız çekti kizmla pat dye arkadaşım geldi halime üzüldü evimde bsey yok sandı bilseydim sana  yemek getirirdim dedi ne alakası var dedim yani illa sofrada iki bsey olunca yemeğin yokmu oluyor 
Bilmiyorum ben kendimce tedirgin oluyorum sadece yumurta tavası oldu için yorumlar beni aşırı motive etti yorumunuz için teşekkür ederim ❤️
0 oy
önce (49,300 puan) tarafından
ev sahibi de olsa vakitli vakitsiz ne isi var soframdan utanmam da oyle sürekli de görsün istemem
Kahvaltisini işini yapar 10 buçuk 11 olunca Aşşada çocuklarim geç uyanıyor bende uyandirmiyorum erken uyansalar sıkılıyorlar çünkü tam kahvaltıya denk geldi için ister istemez tedirginlik yaşıyorum
0 oy
önce (420 puan) tarafından
Hiç utanmam eskiden bende snein gibiydim sonra dedimki soframda ne eksik goruyolar sa bir dhaaki sefere de onlar getirsin :) bu dusunceyle dusununce cok rahat ettim birde annemin resmen bir hizir a.s la anisi var ama kucukmusuz biz evde hicbirsey yokmus yaram tabak fasulye yemegi kalmis iki gun onceden.bir amca calmis kapiyi cok acim Allah rizasi icin bir lokma ekmek ver demis annemde disari gidecektim iki gun onceden kalan fasulyeden baska bisey yok demis amcada olsun yerim demis annem derki kapida oturuyordu verdim ama biz ac kaldik icinden demiski konsuya oturmaya giderim orda cocuklar doysunda ben idare ederim. Kapuya geri gelmis demiski amca ven gidiyorum sen rahatca ye tasi da esigime birak amca da sadece kizim o guzel kalbini bozmazsan her sey senin olur demis o zamab eski evler butun camlar kapilar demirli annem bizi komsuda doyurup eve bir geliyorki tas da su bardagida salon caminin onunde iceriden ..annem diyor ki hizir a.s di sonra ne oldu dersin eve donmeyen babam döndü mutfak doldu tasti hergun kapimizi birileri calardi bunlari size getirdik der erzak kiyafet ayakkabi birakirlardi yani demem o ki Allah rizka kefil nasibinde bir yumurta varki yiyebiliyorsun nasipte olmadimi bir yudum susuz ölüyor insan kendini rahatlat biraz diye uzun yazdim biraz 
Bu hikaye beni çok duygulandırdı annenin de ellerimden öpüyorum çok güzel kalbi varmış Allah razı olsun canım benim vakit ayırıp yazdın icjn
0 oy
önce (944 puan) tarafından
Maddiyattan dolayimj sadece yumurta yiyorlar yoksa yemek sectikleri icin mi.Neden utaniyorsunhz anlamadim neden ayip olsun ki
Malesef maddiyattan dolayı bende pskolojikmen tedirgin oluyorum
önce (944 puan) tarafından
Çocuklar aç sadece yumurta yiyebiliyor siz gercekten masanizin elestirilmesine mi tedirgin oluyorsunuz:(
Çocuklarımı aç bırakmam kendim yemem onlara yedirrim

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 162 göst.
19 Temmuz 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Sertuğ (351 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 197 göst.
16 Mayıs 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Yaya09. (176 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 898 göst.
0 oy
5 cevap 143 göst.
14 Kasım 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde M1e2l3e4k5 (252 puan) tarafından soruldu

391,013 soru

11,698,279 cevap

35,576 kullanıcı

...