0 oy
260 göst.
Aile kategorisinde (169 puan) tarafından
Eşim umre görevi için sınavı kazandı kendisi ücretsiz gidecek.Gorevli olacak .1.bucuk yaşında kızımız var .Bir daha bu fırsat elimize geçer mi bilmiyorum  nasip işi .Sadece ben ve bebeğim umre ücretini ödemiş olacağız .Tabiki de bir birikimimiz yok takılarimdan başka .Daha önce gideniniz oldu mu çocuk veya bebekle ? Sizce ne yapmalıyım fikirlerinizi merak ediyorum

10 Cevaplar

+2 oy
(10,094 puan) tarafından

image

daha geçenlerde bir bebek sıcaktan orada hayatını kaybetti mısırlı bir ailenin bebeği. oralar daha sıcak. bebeği götürmezdim ben

(10,094 puan) tarafından
canım orası Ekvatora daha yakın ve çöl iklimi. bizim buradaki gibi iklim bekleme orda. giden birileri bu konuda yardımcı olur ama ben bebeği götürmezdim. suudi yetkililere de güvenmiyorum çünkü. bir keresinde prens hac yapanları ziyaret edecek diye izdiham çıkmıştı. ha hep oluyor mu sanmam ama ben riske atmam. tek kendimi koruyabilirim ama bebek olunca korkarım
(169 puan) tarafından
Dimi haklisinz ibadet işkenceye döner böyle durumlarda da .Bı arkadas daha var birlikte bakarız diyo onunda kızı var .O gitme konusunda bayağı ciddi .Eşi de emin olamıyo benimki gibi .O da görevli olacak .Onunda kolaylığı olur elbet diyeyim
(169 puan) tarafından
Haberde, Yahya Muhammed'i tanıyan kişilerin görüşlerine yer verildiği görüldü. Açıklama yapan aile dostlarının da Yahya Muhammed'in yaşadığı evin çatısında oynarken düşerek hayatını kaybettiğini belirttiği tespit edildi.

Şöyle bir haber de gördüm
(10,094 puan) tarafından
onu bilemeyeceğim ama sıcaktan 1300 kişi öldü
(169 puan) tarafından
Herşeyi düşünmek lazım mevsim kış olursa giderim ama bu havalar sıcaklık tabikide uygun değil
-Reklam-
0 oy
(2,051 puan) tarafından
Gerçekten çok güzel bir fırsat ama bılen çıkar inşaAllah bebekle zor olur mu kaç aylık bebeğiniz
(169 puan) tarafından
19 aylik şuan. gönderecekleri zaman belli değil henüz görevli olduğu için diyanet ayarlıyo sanırım  onu da
(2,051 puan) tarafından
Anladım canım hayırlısı olsun hakkınızda nasip olur inşaAllah
(169 puan) tarafından
Amin  canım cümlemize inşallah
0 oy
tarafından
Aşırı sıcak hava koşullarını dikkate alarak bebeğin etkilenmeyeceği saatlerde ibadet edebilirsiniz. Bir sürü bebek görüyoruz annesinin sırtında babasının omzunda Kabe etrafında dönen.. sizin yerinizde ben olsam bu fırsatı kaçırmak istemez giderdim. Ama tabii orada eşinizin size bebekle ilgilenmek konusunda desteği çok önemli
tarafından
Bende böyle düşündüm ama esı zaten gorevlı gıdıyor kızın yanında bıle doğru düzgün bulunamayacak belki
tarafından
Aynen görevli olduğu detayını ben de yorum yazdıktan sonra farkettim. Sürekli tek başına bebekle kalacaksa zor olabilir
(169 puan) tarafından
Şimdi şöyle bı kafilede 12 kişi filan oluyomus onlarla ilgilenmekten bizimle ilgilenebilir mi bilmiyorum.Arkadasinin eşi de gidecek o da kazanmış dedi birlikte bakarız ederiz diye .yani bu fırsat bi daha elime geçmez yaşim ilerliyo . Maneviyatim hiç yok .Ömrüm boşa geçti geçiyor oralara gitmeye ihtiyacim var .Rabbim gitmek isteyen herkese nasip etsin
tarafından
Allah'ın evine gidiyorsunuz Rabbim kolaylığını verir inşallah. Bence kaçırmayın
0 oy
(1,313 puan) tarafından
Allah'ım bende giymeyi istiyorum. Rabbim hayırlı bir zamanda hayırlı parayla nasip etsin 

Eğer havalar çok sıcak değilse fırsatı kaçırma canım. Rabbim kabul etsin 
(169 puan) tarafından
Allahimm en güzel zamanda en güzeliyle gitmeyi nasip etsin . Herşey paraya bakiyo ama bı yerden birikim yapmaya başlanmalı . İnşallah gidebilirim ya
0 oy
(2,198 puan) tarafından
Ay çok güzel fırsat canm kuzenm gitmişti kızı iki yasndaydı ama başa takmalı şemsiye ile gezdirmişti birde uyku düzenini değiştirmişti gündüz uyutup gece dolaştırmşlardı
(169 puan) tarafından
Güzel fikir canım sagolasin yorumun için
0 oy
(221 puan) tarafından
1yaşında bebekle tatil bile burnumdan gelmişti bilmiyorum çocuğa bakıp hem ibadeti nasıl yapacaksın 
(169 puan) tarafından
Bilmiyorum herkesin 3 yaptığını bn 1 yaparım illaki zorlukları olur .Ben kızım için de heyecanlanıyorum açıkçası .Öyle zor bı bebek değil o yüzden Cesaret  veriyor bana .Sadece sıcaklık konusunda endişeliyim
0 oy
(1,045 puan) tarafından
Yani takini umre icin vermen sacma esin tek gitsin cocuk hasta olabilir oralarda hem cok kalabalik bulasici hastalik kapabilir hac degil umre zaten gonlunde varsa gidersin 
(169 puan) tarafından
Hac için gücüm yetmez . Bilmiyorum ya napsam bı daha elime fırsat da gecmezki yaşım ilerliyo bı yerden
(1,313 puan) tarafından
Neden takılarını umre için vermesi saçma olsun
Dünyalık birşey olunca problem yok değil mi
Sen bakma bacım böyle diyenlere. Allah yolunda ver ki Rabbim daha iyilerini nasip eder
(169 puan) tarafından
Canım biliyorum o takılar bı şekilde elimden kayıp gider zaten .Belki birini ibadet için harcasam 2 tanesi geri gelir bilmiyorum böyle şeylere inanıyorum ben çünkü etrafımda bu tarz şeyleri yaşayanlar çok var .Hatta yine gitmek istiyolar evi arabayı satıp .Çünkü karşılıgini aiyolar .Allah bin katını veriyo inanmak ayrı bı konu.Sadece mevsim şartları sıcaklık beni düşündürüyo
(1,313 puan) tarafından
Takını umre için vermen saçma diye bir yorum yapılmış ona istinaden yorum yaptım
0 oy
(374 puan) tarafından
Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah ama çocukla gitme fikri beni çok korkutuyor sıcaktan Allah korusun vefat eden 1 çocuk görmüştüm geçen aylarda ve yetişkinlerden de var o yüzden çok dikkat etmelisiniz ve çocuklar için tabiri hoş değil ama tasmalar var anne koluna bağlıyor diğer ucuda ya bebeğin koluna bağlanıyor ya da yelek gibi giydiriyor ondan alın çok kalabalık biliyorsunuz. Allah korusun bir kere elini kaçırdınız mı kaybolur. Trendyolda var zaten yorumlarda da hep diyorlar umreye giderken aldım çok rahat ettim diye. Şimdi diyebilirler bebeğe tasmamı takılır diye kesinlikle takılır o bebeğe bişi olursa sizin canınız gider başkasının değil. Allah nasip etsin inşallah 
(169 puan) tarafından
Aynen öyle Rabbim Kolaylıgini versin bn daha çok kızım gitsin diye de heyecanlanıyorum.Sıcaklik beni de tedirgin ediyor.
(374 puan) tarafından
Allah kolaylaştırsın inşallah
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Kuzenim  üç çocukla gitti en küçüğü 22 aylıktı çocuklar için özel tasma tarzı şeyler var umrede onları bağladı çok kalabalık ne olur ne olmaz diye ziyaret edenlerin çoğu bu şekilde çocuklarını korumuşlar 
(169 puan) tarafından
Evet güzel fikir sadece sıcaklık konusu beni tedirgin ediyor
(1,824 puan) tarafından
Bu sene her yer kavruluyor  sicaktan
0 oy
(17,910 puan) tarafından
Bence eşin tek gitsin. Sen de ileride evladına gidersin. Biraz daha buyumeli bence. Bizde de eşim hacca ve umreye yazılacak. Ben mecburen yazilamiycam. Çocuklar küçük. Bırakamam da. Ben de Allah nasip ederse biraz daha büyüdüklerinde giderim. 
(169 puan) tarafından
İleri de 2.cocugum olursa sanki daha zor olur gibi ya.Bir de yaşım ilerliyor.Bilmiyorumki herseyide düşünüyorum bebeğime göre hareket edersem bir sıkıntı olmaz gibi .Bir sicaklik mevsim filan endişelendiriyo
(17,910 puan) tarafından
Valla ben o haberi gördükten sonra göze alamam. Bilmiyorum. Tercih sizin
(169 puan) tarafından
Eğer kışın olursa sanki daha iyi olur gibi.Bu mevsimlerde gönderirseler Cesaret edemem sanırım.Niyetimiz belli en azından Allah nasip ederse başka bı zaman olur

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 589 göst.
0 oy
4 cevap 155 göst.
28 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Bidibidibidi (712 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 176 göst.
14 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 154 göst.
22 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu