0 oy
198 göst.
Diğer kategorisinde (504 puan) tarafından
Hastane çantamı hazırlayacağım ama emzik koymalı mıyım? Kızımda koymuştum ama hiç tutmadı. Zaten beni de emmedi. Emzik kolaylık mıdır? Ya da zor mu ne bileyim alıştıktan sonra bırakması falan? Göğüs ucum da yok denecek kadar az o yüzden belki ona alışır beni istemez diye de korkuyorum. Kızımı hiç emziremedim bari bu bebeğimi emzireyim diyorum. Sizce koymalı mıyım 

14 Cevaplar

+1 oy
(179 puan) tarafından
hastane çantasında gerekmez bence ya. zaten uyumaya eğilimli olacak. emip yatacak çocuk. emziği hangi aşamada kullanacaksın ki?
(504 puan) tarafından
Yani orası öyle. En iyisi Bi bana alışsın da sonra belki veririm.
(179 puan) tarafından
ben emziği ilk kez yoğun bakımda hemşire istedi diye vermiştim. ama ozaman çok minik olduğundan emme refleksi gelişsin diye kullandılar ve ağzına bantlayarak kullanıyorlardı. sonra istemedi bebeklerim. 4. ayda meme ve biberon reddi olunca bebeklerim 'emmek istiyorum ama ağzıma süt gelmesin' diye ağlayınca zorla emziğe alıştırdık. ama zorla yani mücadele ederek. mecbur kalmasam hiç de emzik kullanmazdım. çok gerekli bişey değil bence
(149 puan) tarafından
Gerek olursa hemşireler eldivenin parmak ucunu şişirip veriyor :) emzige alistirma
-Reklam-
+1 oy
(51 puan) tarafından
Ben emzik 2 tane koydum biri damarlı biri damaksiz damaksiz olanı kullanmadı diğerini kullandı gece çok ağladı hemsire geldi artık ne oldu diye gazını da çıkardık ama hep ağladı emdiği agzina koyunca aniden sustu hemsire birsey mi oldu ses kesildi dedi yok emzik ağzında diye sustu o saatten sonra beni biraz uyutmustu
+1 oy
(353 puan) tarafından
İlk etapta gerek yok canım çünkü anne memesini tutması lazim bebekte kafa karışıklığı yapar memeyi almayabilir. İlk önce memeni tutsun emmeye alışsın sonraki aşamada artık küme beslenme vs yaparsa emzikten yardım alırsın 
(504 puan) tarafından
Evet en iyisi öyle yaparım. Çünkü beni emsin istiyorum bu sefer
+1 oy
(441 puan) tarafından
1 aydan önce emzik kullanılmamalı diye biliyorum, emme kasları zaten gelişmemiş olacak çabuk yorulacak anneyi emmesi daha doğru. Silikon göğüs uçları satılıyor doktorunuz yönlendirieir fakat bebek kahverengi kısmı kavrayıp emiyor zaten, asla pes etmeyin emmiyor diye 
(504 puan) tarafından
Kızımda yaklaşık 2ay uğraştım hiç emmedi. Göğüs ucu aldım onu da tutmadı ama bu sefer ne olursa olsun vermeye çalışıcam. İlkinde doğum sonrası 5 saat çatalda kaldım. Belki de o yüzden tutamadı bilmiyorum hemen mama falan vermişlerdi
(441 puan) tarafından
Bazı annelerde süt hemen gelmiyor, onunla ilgisi yoktur bence. Ben 9 gün ayrı kaldım kızımdan sütüm az olduğu için anne sütü ve mama verdim, inşallah tutar mamalar pahalı artık ama tutmazsa da bu durumu stres yapmanıza gerek yok :)
+1 oy
(838 puan) tarafından
Knka emzigi bosver sen o olmadan uyumaya baksın yakınlarımda emzik bıraktırmaya çalışanları çok gördüm emzirmeyi keser gibi o kadar zahmetli ki helen iyiki tutmamış emzik diyorum çok istedim ama tutmadı şimdi iyiki diyorum 

Bi de konudan alakasız göğsünü şimdiden sagiyor gibi yap el pompasi varsa onunla vakumla beliginleştjrmeye çalış sıvı gelmemesine dikkat et de benim göğüsum belirgin olduğu halde bile çok tombul geliyordu ağzına helenin tabi en iyisinden bilirsin o ayrı 
0 oy
(1,417 puan) tarafından
Ben koydum ama ilk midesini bulandirdi kabul etmedi 2 ay emziği nadir kullandı şimdi sadece uykusuna Dalama kadar

Oğlumda öyleydi emziği de yirtilfi değiştirmedim kendisi bıraktı 

Yani hastane çantası için gereksiz bence 
0 oy
(1,666 puan) tarafından
Bir ay önce doğurdum ve emin koydum tutu dediğin gibi göğüs ucum hiç yok ve göğsümüde tutu bende ilk oğlumu emziremedim bebeğin emme refleksi tam gelişmişse ilaki tutar 
(504 puan) tarafından
Kaç haftalık doğurdun peki canım?
Ben kızımı 37+5 te doğurdum hiç emmedi. Yine göğüs ucum yok inşallah emer. Emmesi için ne yaptın peki
(1,666 puan) tarafından
38+6 cnm ilk gün emmedi emziği verdim ama sürekli emzirmeye çalıştım elimle ucunu çıkarmaya çalıştım zaten bir kere tutunca daha bırakmadı çok şükür
İlk oğlum 34+4 tü hiç emmemedi 2 ay zorla ağzına sıktım
(395 puan) tarafından
Bu sorun bendede var kizlar göğüs ucu çok az var korkuyorum bebeğim eme bilecekmi ac kalirmi NASIL olur
(1,666 puan) tarafından
Birkaç gün uğraşır denersin olursa olur olmazsa yapacak bir şey yok
(395 puan) tarafından
Aynen bakalim
0 oy
(10,597 puan) tarafından
Emzik ilk aşamada koyulmamalı. İhtiyaç değil. İlk günden emziğe alışır seni emmede sıkıntı yaşar. Emzik kullanımı isteğe bağlı bebek eğer uykuya dalmada sıkıntı yaşıyorsa 2. Aydan sonra başlanmalı. Benim kızlarım emdi biri 4. Ayda öbürü 2. Ayda başladı. Uyku konusunda rahatladım kendi uykuya dalmaya yardımcı oluyor. Ama her bebek farklı olduğu için şusn için ihtiyaç değil 
0 oy
(1,327 puan) tarafından

Ben koydum ıkı günlük sürecte de alıştırdım hemşire bır geldi emzik verme falan dedım benim bır çocuğum daha var oda küçük vercem mecbur,☺emzik büyük rahatlık iki çocuğumdada kullandım

Ha bu arada kızım ne yaptıysak emmedi beni ama oğlum  hemen emdi bunun emzikle alakası yok 
0 oy
(1,871 puan) tarafından
Hayır hayır hayır 
0 oy
(8,189 puan) tarafından
Emzik konusuna nedense karsıyim 
0 oy
(408 puan) tarafından
Beş yıl önce oğlumda hastanede daha verdik emziği. Hatta ebe geldi sordu emzik yok mu verin diye. Hemde ağlaması filanda yoktu sakince yatıyordu yavrum :) bizde verdik ama hiç sorun olmadı. 8 aylıkken kendiliğinden bıraktı bir daha da almadı. 
0 oy
(579 puan) tarafından
Koyma canım. 2 saate zormkaldırıyorsun zaten bide ilk ay emzik önerilmiyor
0 oy
(2,915 puan) tarafından
Hep götürdüm boş etmediler bi kaç ay sonra emiyorlar

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 212 göst.
18 Ağustos 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde H&S (294 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 350 göst.
30 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 154 göst.
0 oy
4 cevap 210 göst.
6 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Elifnur5634 (178 puan) tarafından soruldu

395,487 soru

11,830,860 cevap

35,902 kullanıcı

...