0 oy
183 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (455 puan) tarafından
Hanımlar aranızda idrar yolu enfeksiyonu için dut kurusu çayı kullanan oldu mu. 35 haftalık hamileyim enfeksiyonum var çay nasıl yapılıp nasıl içiliyor bilen tarif verecek olan var mı.

4 Cevaplar

0 oy
(10,026 puan) tarafından
normal syyu kaynat 1 bardak suya 1 yemek kaşığı koy 7 dk bekle iç dutu da ye ama geçmrz belki hafifletir. doğumdan sonra da yap bu çayı süt yapar 
(455 puan) tarafından
Peki her gün mü içiliyor, yada günde bir kere mi iki kere mi, aç mı tok mu çok soru sordum kusura bakmayın :)
(10,026 puan) tarafından
günde 2 fincandan fazla içme
(455 puan) tarafından
O zaman bir su bardağı suya yaptığım çayı iki kere de içeyim. Doğru mu anladım :)
(10,026 puan) tarafından
çay fincanı oluyor ya ondan 2 tane iç
(455 puan) tarafından
He tamam anladım canım teşekkür ederim :) fincan diyince aklıma otomatik olarak kahve fincanı geliyor :) çok sağolun hakkınızı helal edin :)
-Reklam-
0 oy
(6,632 puan) tarafından
Hiç bilmiyorum ama ben gebelikte eczaneden nioli yağı aldım onu kullandım çok iyi geldiydi tabi sen bunu doktora belirt danış 
(455 puan) tarafından
Nioli yağı aklımdaydı sormayı unuttum son kontrolümde bir sonrakine de 10 gün var daha unutmazsan sorarım.Dut kurusunu da sordum ama bilmiyorum duymadım dedi belki nioli yağını da duymamıştır.
(6,632 puan) tarafından
Olabilir canım bizim doktorlarda bilmiyorum dedi şimdi kızıma da kullanıyorum nioli yağını onun ki sadece sulandırılmış sprey 1.5 senedir önce Allah sonra o sprey sayesinde enfeksiyon geçirmedi bu hafta bı enfeksiyon geçirdi onuda hafif geçirdi
(455 puan) tarafından
Yarın sağlık ocağına gidince oraya sorayım bari bilirler belki sağolun
(6,632 puan) tarafından
İnşallah bilen biri çıkar canım
0 oy
(8,196 puan) tarafından
İdrar testi sonucunuz ne? Tam olarak benimde varda :( +- çıkmış en son doktor hala var dedi bol bol şu iç geçer dedi ama geçmiyo 
(455 puan) tarafından
Minnos_1 sağlık ocağına gittim dün antibiyotik bitirmiş olmama rağmen yine enfeksiyon +3 çıktı anlamış değilim.
(8,196 puan) tarafından
9 aydır mı çok uzuunmuş gerçekten canım doktor ne diyor? Bide ne gibi belirtilerin var?
(455 puan) tarafından
Hamile kaldığımdan beri gitmek bilmedi enfeksiyon. Hiçbir belirtim yok, ne yanma ne kaşınma ne koku sadece akıntım oluyor ama hamilelikte o hep oluyor. Sağlık ocağı doktoru da şaşırdı. Enfeksiyon hastalıklarına sevk etti ama gider miyim bilemiyorum. 35 haftalık hamileyim otobüsle bir yerden bir yere gitmek çok zor geliyor artık
(8,196 puan) tarafından
O zaman Bence sen de vajina enfeksiyonu var herhalde. Çünkü benim 3+ çıktığında sık sık idrarım gelirdi idrar hissim olurdu idrar gelince yanardı bir de cinsel ilişkide çok acı çekerdim. Şimdi onlar geçti hafif yine var gibi hissediyorum. Kadın doğuma git bence sen
(455 puan) tarafından
Her ay gidiyorum zaten kadın doğuma
0 oy
(100 puan) tarafından
Kızılcık bulunurmu yasadiginiz şehirde imkanım varsa al ya da sipariş et. Onu meyve suyu gibi yap şekersiz bol bol iç idrar yolu enfeksiyonuna birebir arastorabilirsin. Bide bol bol su içerek gecirebilirsin
(455 puan) tarafından
Hamilelikte kullanmaya uygun mu peki kızılcık. Daha önce hiç duymadım araştıracağım.
(100 puan) tarafından
İcilebiliyor araştır yine bak ben çok ictim
(455 puan) tarafından
Teşekkür ederimm
(455 puan) tarafından
Peki taze kızılcık mı yok kurusunu da alıp kaynatarak çay gibi içsem aynı etkiyi verir mi
(100 puan) tarafından
Kurusunu da aynı şekil yap çayida olur
(455 puan) tarafından
Teşekkürler deneyeceğim

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 26 göst.
0 oy
2 cevap 68 göst.
11 Eylül 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ecrin-Busra (2,001 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 125 göst.
11 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Sibelhome (1,115 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 74 göst.
30 Temmuz 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

399,434 soru

11,947,536 cevap

36,102 kullanıcı

...