0 oy
163 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (674 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar bu benim üçüncü sezaryenim olacak Allah nasip ederse. Tansiyonum yüksek çıktığı için 38 hafta olunca almak istedi bebeği doktor. Benim diğer sezaryenim çok uzun sürdü ve soğuk alerjim var fenalaştım. Spinal anestezi yapıyor ve ben beklemekten helak oluyorum. Beni zaptedemiyor yanımdaki hemşireler. Sonra da tansiyon yüksek olduğu için uzun süre yoğun bakımda kalıyorum. Tamamen bayıltmasını istesem sizce tuhaf mı olur? 

Bir de kordon bağlamak istiyor doktorum. Riskli diyor 3 tane sezaryenden sonrası hayati yönden. Başka çocuk düşünmüyoruz ama yine de bağlatma fikri üzdü. Sizce ne yapmalıyım? Bağlatsam pişman olur muyum? 

10 Cevaplar

+1 oy
(1,732 puan) tarafından
Bende ilk sezeryanimda beni bayiltmasini tansiyonumun olduğunu söyledim bana bu çok riskli anestezi bebeğe geçebilir bu riski alamayiz dedi sonra ameliyathanede tansiyonum sürekli düşüyordu sanırım bayiltmislar ama anestezi ile değil ağızdan mi ne gözümü açıp kapatiyodum
(674 puan) tarafından
Teşekkürler bilgi için canım. Sağolsun doktor çok güzel dikiyor çabuk toparlanıyorum sezaryenden sonra ama uzun sürdüğü için aynen tansiyon sorunu yaşıyorum. Baş edemezlerse beni de bayıltırlar belki. Ben de talep edeyim o zaman.
(11,062 puan) tarafından
Sakinleştirici o canim. Banada vrrdiler 2 digumdada. 2.ben istedim
-Reklam-
+1 oy
(1,098 puan) tarafından
Tam baymayı çok önemli bir durum yoksa yapmıyorlar bende istedim baymadılar. Benim önüme örtü kapatmadan sezaryana başladılar bende korkunca bağırdım kendimi görüyorum diye uyumak ister misin dediler evet dedim uyuttular bebeği alınca da geri kaldırdılar 
+1 oy
(730 puan) tarafından
Beni ilkte belden aşağı uyusturdular ama ben hissettiğim için komple bayiltmaya karar verdiler. 1 saate kadar da kendime gelmişim 
+1 oy
(2,970 puan) tarafından
Sedasyon istiyorum de
(674 puan) tarafından
İsteyince yapıyorlar mı yarı özel bi hastane tıp fakültesi
(2,970 puan) tarafından
Canım anestezi doktoru karar veriyo ona
+1 oy
(11,865 puan) tarafından
Anesteziden ayılmak daha zorlayıcı. Benim de tansiyon çok düşük 8-4 falan dakikalarca titredim spinal sonrası. Ama Dr um bu daha mantıklı genel yapmam dedi. Ben de bağlatıcam korkma kız. Allah üç evlada can sağlığı versin. Annemin 27 yıldır bağlı tüpleri 
+1 oy
(8,189 puan) tarafından
Tamamen bayılmak çok kötü ondan sonrası var öksurmek.istiyon olmuyo sonra her yerin şisiyo yüzüm davul gibiydi dudaklarimda da
+1 oy
(179 puan) tarafından
bence bu tür konularda doktorun işine karışmamak lazım. ben de tamamen bayıltılıp olan biteni görmemek istedim. riskli bir doğumdu ve bebeklerimin yaşayıp yaşamayacağını bilmiyordum. ama doktor uygun değil dedi. bebeklerin yaşama şansını artırmak için böylesi daha sağlıklı dedi anestezi gitmesin diye. o zaman sakinleştirici verseniz dedim o da olmaz dedi. derin nefes alarak bekledim sadece. çok zorlu geçen dakikalardı ama geçti. 

bebeğinizin sağlığı için ne gerekiyorsa elinizden geleni yapın.
+1 oy
(1,871 puan) tarafından
Ben bağlatmaya karşıyım 
+1 oy
(252 puan) tarafından
Yani 3 ten sonra pişman olmazsın bence yaşın büyükse istediğini yap.bayiltma konusunda da benim ilk spinaldi ayy kediyi hissettim bayilttilar olurda yeniden dogursam yine bayitin derim
+1 oy
(2,572 puan) tarafından
Baglat tabiki . Rahatsızmissin birde . 

Bende 2 sezeryani uyutularak oldum. Daha düşünmüyorum korkuyorum. 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 85 göst.
30 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 72 göst.
12 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 93 göst.
4 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

395,485 soru

11,830,785 cevap