0 oy
143 göst.
önce Aile kategorisinde (3 puan) tarafından
Kızım cok erken konusmaya başladı ama sürekli ekolali yapıyor bir cümleyi sürekli söylüyor bunu yap yap alsana alsana yapana kadar insanı delirtiyor çok fazla konuşuyor 3 bucuk yasinda bu normal mi söylediklerimize cevap veriyor anlıyorda ama çok tekrar ediyor neden böyle bunalıyorum artik umursamamakta işe yaramıyor

5 Cevaplar

+1 oy
önce (279 puan) tarafından
Sizin dediğiniz ek olalı değil ki ekolali siz ne derseniz papağan gibi tekrar etmesi mesela kızım şu içer misin dediğin de o da sana evet demek yerine kızım şu içer misin der bu ekolali diyalog kurmayı öğrenen tüm çocuklarda olur ama bu bir en geç 3 yaşına kadar geçmesi beklenir sizin 3 buçuk yaş ki sizin dediğinşz ekolali gibi gelmedi bana dediklerini yaptırmak için sık sıl yaparlar benim kızlardan öyle istedikleri olana kadar öyle
Tv izliyorsa ordan öğreniyorlar benim de 4 yaş 2 buçuk yaş kızım var onlarda da var olana ladar
Sorarlar tekrarlar gelişimlerinin parçaları
önce (3 puan) tarafından
Mesela 3 bucuk yasindasin den daha gidiyor millete hesap soruyor oraya niye ciktin ki s
Düşersin gibi gibi delirtene kadar ısrar var korku zaten yok mesela birseyle twhdit etsen oda ediyor:) aşırı mı uyanik nedir anlamadim tuvalet egitimini bile cok zor verdim sürekli herseyi anlattm oyunlar yaptim her yere işerdi yeni yeni ögrendi oda cok zor hala bile yapiyor
Daha ne olsun zeki çocuk gayet şüphe ettiğin başka bişey yoksa gayet normal
önce (558 puan) tarafından
Ya bu yazdıkların aynı benim oğlum valla yeminle . Dün babasıyla memlekete gittiler babasını delirtmiş ben teyzemle anlaştım beni oraya götür diye hiç susmamış babası diyo yemek bile yedirmedi hiç susmadan götür dedi durdu bu ne ya böyle diye  teyzesine götürmüş :d bana bisiklet alın diye taktı bi ara sürülebilir b sürü oyuncağı var hiç oynamaz başkaocuklara verir alana kadar sürekli ama sürekli söyledi yemek yerken tuvalette mutfakta banyoda artık boğulduk söz verdirdim oynayacağım kimseye vermeyeceğim diye almayız yoksa dedi tmm dedi söz dedi aldık şimdi havuz istiyor arada sürüyor isteyen oldu mu ben kaşımı kaldırıyorım agysg annem izin vermiyo diyo haha oğlum bindirme baban kızar diyorum başka zamn biri istesin annem yokken vereyim diyo o sırada her boşlukta benden havuz istiyor :/
-Reklam-
0 oy
önce (224 puan) tarafından
Ben de merak ettim akolali ne demek acaba a
önce (3 puan) tarafından
Ya bir cümleyi 20 kere söylüyor insanı bunaltana kadar acıklamaktanda anlamıyor ama söyleneni anlıyor cevapta veriyor normal konuşmada otizim desen otizim farkli nie böyle acaba bilemiyorum ben cok kitap okurdum şarki söylerdim 7 aylik konustu
önce (224 puan) tarafından
Bizim kide konuşsada susmasa valla ama küçükler hep çok sorar neden niye sürekli sorar ben arabayı bazen 100 kez söylüyorum
0 oy
önce (581 puan) tarafından
Benim oğlumda öyle tepki verme yarım saat söyler aynı kelimeyi birde üzerine kendine yapayım mı diye sorup yap deyip onay verir yapar :D
0 oy
önce (9,412 puan) tarafından
Senin dediğin ekolali değil o daha farklı senin kız ısrar ediyo ki karşılık cevap alması için oda çoğu çocukta var. Benim oğlum gelir mesela "sselim dışarı çıkalım mı" de der bana ben söylemezsem ben ona onu söyleyene kadar söyler ben söyleyince "oleeeyy tamam hadi çıkalım" der 
0 oy
önce (3,966 puan) tarafından
Bence her çocuk yapıyor bunu oğlum su ister verene kadar anne su ver diye tekrar eder 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 102 göst.
29 Mart 2024 Diğer kategorisinde Saregulsum (29 puan) tarafından soruldu
0 oy
90 cevap 5,750 göst.
18 Nisan 2024 Aile kategorisinde Ecrinsu (94 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 142 göst.
15 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Papatya43 (536 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 219 göst.
5 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

391,015 soru

11,698,293 cevap

35,577 kullanıcı

...