0 oy
487 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (461 puan) tarafından
Iyı aksamlar kızlar. Bnm kızım 5 aylık oldu 2 gun once. Yavaştan bıseyler vermeye basladım ama agzına ne versem mıdesını bulandırıyor. Neden acaba hep boyle mı olucak nasıl yapsam acaba. Demın patates hasladım ezdım pure ettım 1cay kasıgı zeytın yagı koydum sutumle sıvılastırdım hıc yemedı. Azıcık agzına verdım mıdesını bulandırdı kusacak gıbı oldı kac defa. Gerı cıkardı. Ne yapsam acaba. Ilk neler versem bı el atın hele yaa

12 Cevaplar

0 oy
(4,136 puan) tarafından
Diş cikariyo olabilir.. 
(461 puan) tarafından
Yok valla canm hıc dıs belırtısı yok.
(4,136 puan) tarafından
Ozaman canim emzikler var mesela meyve koyuyosun onun tadini cekiyo. Bilmem taniyonmu onu
(461 puan) tarafından
Aldım onu kullandı ama kasıkla verınce yemıyo
-Reklam-
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Bence hemen patatesle başlama tadımlık olarak yoğurt pirinç unu meyve püresi ver 6 aydan sonra onu ver şuan tam yemez tadımlık yani
(461 puan) tarafından
Basta meyve verırsem sonra sebze yemez dıye korkuyorum. Kıx hıc yemedıkı tadımlık olsub
(3,669 puan) tarafından
Sebze corbasi tavsiye ederim o zaman
0 oy
(1,639 puan) tarafından
Yemek suları tattırarak başla hemen püre ağır gelmiş olabilir canım.
0 oy
tarafından
Cnm öyle şeyler için çok erken yoğurtla  başlamalısın yavaş yavaş onları ver yayla çorbası felan ver mesela 
0 oy
(3,446 puan) tarafından
Cabim patates filan değil benim kızımda yemez midesi bulandırdi

Yemeklerin suyundan ver sadece

Ve yoğurt 

Ve kendiniz yemek yerken sizinle beraber olsun 

Yemeye dahabkolay alışacaktr
(461 puan) tarafından
Yemeklerın suyu tuzlu degıl mı. Zarar lı bılıyorum.
(3,446 puan) tarafından
Yok ya ne zararı sonuçta bir buçuk yıl sonra zaten sizin yemeklerinizde m yemeye k mi bu çocuk
(461 puan) tarafından
Orası oyle ama bunye bır anda farklı yıycekler deneyecek. Baharat tatlı ve tuzlu bıraz daha gec verilmeli bence
0 oy
(5,519 puan) tarafından
Normal canim tatlara alisik olmadigi icin once ne verirsen midesini bulandirir
0 oy
(901 puan) tarafından
Benim de oglan 5 aylık canım günde bir kere cicibebe bir kere pirinç unu bir kere günlük yogurt uyutup veriyorum kahvaltı yaptıgımızda ise hevesleniyo tuzlu yogurt yumurta ne varsa yalatıyorum 
(178 puan) tarafından
Tuz  zararlıymış cnm böbrekler süzemiyormuş bende dikkat etmemiştim saglık ocagından ebe öyle dedi
0 oy
(2,201 puan) tarafından
Bizim kizda ayni ya 4 gun sonra 5 aylik olcak ne versem ööög yapiyo ama cok tatli oluyo oyle yaparken :)))
(461 puan) tarafından
Cok tatlı ama boğulacak dıye korkuyom. Bıde yemezse hep boyle alısırsa dıye
(2,201 puan) tarafından
Evet haklsiin bu benim de korkum
0 oy
tarafından
Zeytin yağı koymadan ver yada tam ezmiyosundur belki benim kızın ağzında da tanecik gittimi midesi bulanıyor yada çok  verince
0 oy
(6,724 puan) tarafından
Ben ilk önce yoğurtla başladım sonra meyve verdim. Meyveli yoğurt ve meyve suyuda verdim. Patatese gecmedim 5.ayın sonunda vermeyi düşünüyorum canim
0 oy
(6,681 puan) tarafından
Ayni benim kizi anlatmişsin bende ayni senin gibi patetes bide havus hasladim diliyle disari atdi kusacak gibi oldu vermedim..
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Yoğurt ile başla patates ağır gelebilir.havuc haşla eş az z.yagi ile ver canım.sakin kendi yemeğinin suyundan verme bobreklerini yorarsın daha çok küçük 
(461 puan) tarafından
Yok canm ver diyenler olmuş ama asla vermem 1 yasından once
(5,938 puan) tarafından
Dun 1 yaşına girdi oğlum inan 1 haftadır vermeye başladı m

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 183 göst.
17 Mart 2022 Diğer kategorisinde Bernnn (204 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 401 göst.
23 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Ebsu (1,790 puan) tarafından soruldu

380,446 soru