0 oy
209 göst.
önce Diğer kategorisinde (373 puan) tarafından
Sorun kaynana... Eşimi doldurur, evde herşeyi laf eder ne bileyim her şeyime karışır. Cok yoruldum tükendim. Lafda edemiyorum dahada kiyameti koparan biri. Seviyyesizce soz dalasina girmem lazim ama yapmiyorum benim terbiyeme uygun tavirlar degil diye ne yapsa etse susarim. Sadece konusmam onla buda onu dahada delirtir. Kocamida doldurur ama kocam sovmez dovmez nede annem haksiz demez anliycagniz benide hakli gormez dolduruştan dolayı. Eşim bazen sadece umursama dedigi laflari, bir kulagindan al digerinden ver falan filan gibi sözler söylüyor. Ama olmuyor dahada sinirlerim alt üst oluyor hastalik bulucam sonunda icime atmaktan

7 Cevaplar

0 oy
önce (649 puan) tarafından
Aynı evde mi yaşıyorsun 
önce (373 puan) tarafından
Evet:(
önce (649 puan) tarafından
Eşinin maaşı iyiyse ayrı eve çık
-Reklam-
0 oy
önce (3,262 puan) tarafından
Böyle insanları evlenmeden önce iyi araştırmak lazım neden birlik oturmayı kabul ettiniz
0 oy
önce (862 puan) tarafından
Ayrı eve çıkma gibi bi seçeneğin olsaydı çoktan çıkardın canım eminim 

Lafını ver sende  

Şakayla karışık söyle sen de 

Madem o terbiyesini bozuyor sen de öyle yap 
Evet öyle bi şansim olsa cikardim... Işte veremiyorum o zaman dahada kizisiyor. Gorumcemde cabasi..
0 oy
önce (57 puan) tarafından
aile terapisi alın bence. çok faydası oluyor. 

ama öneri olarak da, sorunlarını aslında kaynananın tarafını tutuyor gibi kaynananla konuş. örneğin, "annecim artık ben sizinle yaşıyorum. kendi ailemle değil. o nedenle bu sorunlarımı sizinle konuşmam gerektiğini düşündüm. bana en çok senin yardımcı olacağını düşünüyorum. ben senin şu şu davranışını sanırım yanlış anlıyorum. biliyorum niyetin illaki iyi ama bana farklı hissettiriyor." gibi yumuşak cümlelerle girip konuya her fırsatta onu sevdiğini ona inandığını vurgulayarak bütün sorunlarını yavaş yavaş konuş. 

eğer gerçekten fitne fesat bir kadın değil de sadece anlaşmazlıktan kaynaklı gıcıksa muhtemelen çözülecektir. ama en başta dediğim gibi kesin çözüm istiyorsan aile terapisi şart
önce (97 puan) tarafından
Asla katılmıyorum size .
Hep böyle derler tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır diye karşıdaki insan kötüyse kötüdür değişmiyor ne kadar güler yüzlü ol tatlı dilli ol ..
Evet belki o delikten çıkıyor ama çıkıp sizi sokuyor :⁠-⁠|
Fitne fesat bir insanı değiştiremezsin . Tabiki laf dalışı da yapmasın soğuk mesafeli ve sıkıcı cevaplar versin zaten istediğini alamayınca zamanla bırakacak.
yukarıda da dediğim gibi eğer gerçekten fitne fesat bir kadın değilse işe yarar o dediklerim. ama sizin de dediğiniz gibi kötü insan kötüdür. o ayrı konu. bazen sadece iletişimsizlik kaynaklı sorunlar yaşanabiliyor.
Ya canm bazen iyi davraniyorum hastalanir yemegi yatagina gotururum. Bişeye ihtiyaci varmi diye dakkada sorarim. Ama ben hastalandim nasilsin diyede sormadi. Yatakta kaldim sonunda anneme gittim o bakti. 1 hafta. Yine 1 hafta boyunca telefonda etmedi nasil oldun diye.. Boyle bi insanla neyi nasil konusayim
öyleyse Allah yardımcın olsun. ben basit gelin kaynana takışması ise diye yorum yapmıştım. temelde iyi niyet varsa diğer her sorun çözülür de. temelde art niyet varsa bilemiyorum ne olur nasıl olur
0 oy
Canım tam aynı olmasa da aşağı yukarı buna benzer şeyler yaşadım ama sizin kayinvalideniz daha cadı belli .

Ve şunu çözdüm cevap vermek yerine sıkıcı bir insan olun çünkü zaten onlar sizi delirtmek cevap almak kızdığınızı taktiginizi görüp o şekilde mutlu olmak istiyorlar. Gayet size karıştığı zaman şu şekilde cevap verin mesela benim kayınvalide başlarda sürekli beni köye çağırıyordu sonra bir yere gitmedigimde düğün piknik filan arayıp niye gitmedin diye sorguya çekiyordu bende bahane bulup gülmek yerine gayet soğuk şekilde canım istemedi gitmedim yapmadım demeye başladım veya beni köye cagirdiginda (amacı çalıştırmak) tek başıma gelmek istemiyorum teşekkür ederim demeye başladım önceden olsa işte gülüp ya işte gelmeye çalışırım bakalım filan böyle syeler diyordum. Mesela önceden yengesi beni aradı git köye kaynanana yardım et diye bende ***** gibi tatlı tatlı gülerek gitmeye düşünüyorum ama bakalım ne zaman filan dedim şimdi olsa aynen şunu derim gidip gitmeyeceğime ne yapacağıma kendim karar verebilirim teşekkür ederim ...

Asıl ozaman onlar delirmeye başlıyor sakın takıldığını belli etme gayet soğuk ve sıkıcı şekilde hı öyle mi ..

Tamam vb sıkıcı cevaplar ver bu arada ben ilaç kullanmaya başladım bu halimi biraz da ona borçluyum diye bilirim psikiyatriye gittim hafif bir ilaç yazdı 
Eşinize karşı da güçlü ve dik durun mesela kayinvalideniz bir şeye karışıyor zorla yaptırmaya mı çalışıyor kayinvalidenize istemiyorum teşekkür ederim de geç ama gülerek değil soğuk ve mesafeli. Sonra da eşine yapmak istemedin birşeyi yapmak istemediğini söylediğini şöyle ve kararlarına saygı duyması gerektiğini ..
Veee kayinvalidenizin sizin hakkınızda eşinizi doldurduğunu eşinize açıkça söyleyin buna inanıyorsan bunu senin sorunun kendin bilirsin ya bana saygı duyacaksınız kararlarıma ya saygı duyacaksınız başka seçeneğiniz yok deee . Böyle yaptığimdan beri kafam daha rahat eşimde artık sınırlarımı öğrenmiş oldu.
Sen anlatinca ben rahatladim cevaplarindan dolayi vallahi. Ay alinir kavga cikarir şuna söyle diyim, cagirdi gidiyem falan derken icim curudu. Öyle olmaya calisicam. Oyle olmak aslinda guclu karakterlerin işi. Ben cok duygusalim kendimi zayif hissediyorum. Bisey oldumu gozum dolar. Biri bisey dedimi gidip aglarim. Ama guclu olmak laf edenlere laf yapistirmagi cok isterdim
0 oy
önce (89 puan) tarafından
Bir erkek ailesinden ayrı ev açamıyorsa evlenmeyin arkdaşım. "Biraz birlikte yaşar sonra kendi evimize çıkarız" kadınlara en çok söylenen yalanlarda ilk üçe girer. 
Hic oylede demediki bana. Zaten ben mal gibi öyle bi talepte bulunmamıştım
önce (89 puan) tarafından
Ayırma imkanınız yok mu?
Anne babasini bırakıp gidemezmiş... Ben anne babamı bırakıp geldim diyorum ama. O işler öyle olur zaten diyor kocam olacak adam. Kotu biri degil bana karsi iyi ama ne yapsada annesine laf etdirmiyor
0 oy
önce (228 puan) tarafından
Senin durumunu 7 sene yaşadım sonunda zor da olsa çıktım o evden ne edip edip çıkmaya bak çocupun varsa al ananın ewine git deki kocana ewi ayır bıktım ben baya direnmen lazım yoksa ayrılmıo lar 
1 kızım var. Eşime dedim hayir gidemezsin bizi rezilmi edeceksin falan dedi. Bende gorursun birazda tepem atsa gidicem bak gör dedim. Gitmiyorum diye rahat belli bi defa goze alip cekip gidicem belki ayri eve cikar. Yoksa anasinin dibinden ayrilmaz
önce (228 puan) tarafından
Rezillik asıl onun anasıyla onun yaptığı.. Sen al çocupu git dik dur yolun dan dönme bende yapmıodum son raddeye geldi gittim bide benşm bebeğim 2 aylık tu kucağım da asıl konuyu anlatsam yüzlerine tükürrsün bende aldım çocupu çağırdım anamı babamı onlar evde yokken gttim evden Bi buçuk ay orda kaldım direndim sonunda evi ayırdı bak gör çok rahat olacaksın
Annem babam üzülecek diye gitmedim şimdiye kadar yoksa çoktann gitmiştim. Kapilari acik her zaman ama bu kadar mutsuz oldugumdan hic bahsetmedim onlara. Bazen gidiyorum kaliyorum 2, 3gün.sanki cennette gibi oluyorum huzur depoluyorum orda. Anne babam cok sakin insanlar kavga gurultu olmaz evde ben oyle buyudum geldim buraya hergun kavga sesine uyanip kavga sesine uyuyorum. Kaynanamin kavga etdigi bi tek ben degilimki telefonla onla kavga eder bunla kavga eder sesinden bebegim uykudan uyanir. Allahtan duam başka bi ev. Eşimle ikimiz iyiyiz o annesine benzemiyor kavgaci biri degil ama annesinede laf etdirmez.

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 290 göst.
5 gün önce Aile kategorisinde Acemianne48 (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 434 göst.
10 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Hayat devam ediyor (829 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 219 göst.
20 Aralık 2022 Aile kategorisinde Berfin 2134 (43 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 193 göst.
19 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Mevlanaa (4,858 puan) tarafından soruldu

391,024 soru

11,698,798 cevap

35,582 kullanıcı

...