0 oy
825 göst.
önce Aile kategorisinde (3,017 puan) tarafından

Gizli derken aslında anlatmaya çalıştığım benim eşim biraz savruktur para hesabi tutamaz bana getirir verir geri alır filan bende bisey tutamıyorum asla birikim yapamıyoruz konu böyle olunca bende kenara koymak ıstiyorum gram vs yapmak istiyorum sizinde varmidir boyle planlariniz 

Eşim görmüş olsa sıkıntı olmaz ama ilk parasız kaldiginda onlarida ister:woot:

43 Cevaplar

+1 oy
önce (90 puan) tarafından

Ben birikim yapamayanlardanim ya elimde olunca harcıyorum ister istemez:pouty:

önce (3,017 puan) tarafından
Bende ayni aliyorum ama ucun ucunda kafama koydum kenara koycam
önce (1,561 puan) tarafından
O para beni sokuyor iii bende aynıyım valla
Harcayin ama koyunda ☺
-Reklam-
+1 oy
önce (648 puan) tarafından
Yapiodum sonra altına donusturuyordum.  Altını ona aldiriyordum çarşı uzak diye.  Bıraktım yetmez oldu para . Daha atmıyorum kenara bisi 
Bizim borç harç yok alırım inşallah ama onun haberi olursa ona güvenir ondan gizli yapcam jsjsjs
İyi olur haberi olunca ister hemen . :D
Aynen adam yılışıp yılışıp beni yiyo bilmesin sonra derim ben ona bi bilezik yapayim kısa adam şok jsjsjs
Aynen :D
+1 oy
önce (1,658 puan) tarafından
Bizde ben tutumluyum, çok güzel biriktiririm. Eşim biraz daha harcamadan kismayan taraf ama o da abartmaz. Çocukken bile sürekli biriktirir altin alırdım. Babaanne derlerdi ailemdekiler hahaha. He elim cok açıktır herkese o ayrı tabii. Kimi cimrilikte tutumlulugu karıştırıyor
Hayir bende yer icer gezerim dünyaya biea gelmicemya ama esim 5 lirasi olsa onu bile tutamaz ne paralar verir bana ucun ucun geri alir bende gizleyim dedim ilerde bi karsimiza çıkar
önce (1,658 puan) tarafından
Eniştem öyle canım maşallah çok iyi her huyu ama 10 tlsi olsa tutmaz ablam da pek para tutmaz ama yine eniştem kadar asla değil. Birikim yapıp bilezik alacağım diyordu o da dün :)
Yapsın bencede benimki hesap sormaz bilmez bile ben ***** davrandim gitti 5 yıl ☺
+1 oy
önce (627 puan) tarafından
Altın takı alcaksam biriktiririm yetmezse üstüne eşim koyar beraber alırız takiysa hevesim gidene kadar takarım çeyrek falnsa direk kasaya atarız haberi olur hep oğluma diye yaparım:) istersede borç veririm geri öder:) 
Ne guzel bak koyuyomussunuz benimki bi gram bile koyamaz mesala ben birikimden bahsediyorum mesala simdi elimde 3 bin var 700 de sakladim jsjsjs
önce (627 puan) tarafından
Para olarak bende saklıyordum ama şimdi oğlum her gördüğüne yapışıyor bakkalı marketi hiç bitmiyor o yüzden para birikmiyor bende de bu ara
Bizdede para durmuyo altın dolar vs yapcam
+1 oy
önce (430 puan) tarafından
Gizli para biriktirenlere helal olsun nasıl saklayabiliyorlar eş illa denk gelir öğrenir
Benimki ogrensede kizacak biri degildir çünkü bir lira birikim yok en azindan düzenli koyulda belki biseyler bigun cikar karşımıza
önce (430 puan) tarafından
İyi bari. Maalesef  bazı kocalar var verdiği aldığı geldiği gittiği tüm parayı takip eden hesabını yapan kocalar var
Yok onu yapmaz Allâh var verdiğini unutur yani anca zorda kalirsa benden alir
+1 oy
önce (130 puan) tarafından

Çok şükür ikimizde savurgan olduğumuz için ne kocam ne de ben elimizde para tutamıyoruz habire bu sefer para biriktircez diye başladigimiz ise iki ay sonra aman bir daha mı gelicez dünyaya deyip harcıyoruz :D

Evet o bidahami gelcez dünyaya mevzusu bizde 5 yıldır mevcut ama cocuklar okula gidecek eksik gedik illa şart tamam yer icer gezeriz mesala şuan 3 .700 var 700 cebellezi adamin ruhu bile duymaz he söylesem onuda sıkıntı etmez ama yarin sıkışsa versene der verip verip geri tirtiklayan cinsten☺
Ya gerçekten para biriktirebilen insanlardan olmayı isterdim. Acil bisey olunca da işte kredi kartından kullanıp onu ödüyoruz  .
Ben hic koymuyodum kenara bi ara evde is yaptım onlardan gram ceyrek gram filan yapmıştım Cumhuriyet yaptim esim bana al senin diye verir ama sıkışınca geri ister varsa paran versene borc diye eee yokta diyemiyon hepsi gidiyodu karar verdim yarısını biliyosa yarisini bilmicek jajsjs
Çok mantıklı eğer öyleyse söyleme bence de hatta her gün şunu aldım bunu aldım falan fazla fazla söyle zaten hersey hergun pahalaniyor paranın olmadığına iyice inansın
Onu sorgulamaz ben eve hicbisey almasam bile nereye gitti demicek biri ama bilmemeli jsjsjs
+1 oy
önce (753 puan) tarafından

Bazı kişiler , birikim yapan kadınların kocası çok cimri zannetmiş. Aslında kocası çok harcamaya meyilli kadınlar daha çok birikim yapar:) 

Bakın abartmıyorum, şuan eşimin uyandırıp, sabah tatile gidelim desem, inanın hemen tamam der , gideriz. Yani rahat rahat harcama yapan biri olmama rağmen, yine de gizli birikim yapıyorum ben. Ama bu birikimi gün gelip de söylemeyi düşünmüyorum. Çünkü söylersem güveni kırılır. Hani ortaya çıkarınca sevinen kocalardan olmaz. Peki ben neden birikim yapıyorum , soracak olursanız; evlilik birliği içinde maddi sıkıntı yaşamıyorum ama Allah korusun eşim vefat etse ya da boşanma gibi bir durum olsa, ha deyince çocukla toparlanamam bir başıma. Toparlanamam derken, mesleğim var, ailem de iyidir. Ancak ben çocuğu bez, mamadan ibaret görenlerden değilim. Avrupai bir hayat sunamayacak olsam da, mümkün olan en iyi şartlarda büyüsün diye , bazı şeyleri garantiye alıyorum. 
Bence her kadının kenarda gizli bir birikimi olmalı. Ben yıllarca yapmadım ama çocuktan sonra fikrim değişti. 
Bende ayni seyi düşünüyorum yani bunu bigin icin degil esimize bisey olsa napariz diyede düşünmek lazim benim esimin teyzesi yillar önce bak bunu ablamdan aldim diyomus bi bilezik vermis bunu arkadastan aldim demiş çıkarmış simdi boşanmaya kalkti bütün bilezikleri yaptırdı adama ☺
0 oy
önce (2,520 puan) tarafından
45 bin biriktirdim aldı araba parasına ekledi sözü var ama iki bilezik olarak alacak bu sene
650 birikse bi 0.25 alabilirsin en minik altin ucun ucun biriktir al mesala
önce (6,330 puan) tarafından
Öyle yapayım bari çünkü az çok koyabiliyorum harcamadan birşey almak en iyisi
Bende oyle yapcam birden alınmıyo hicbisey
önce (512 puan) tarafından
Recoco 0.25 gram altında mı var yanlış mı anladım
Evet var bende bir kere aldım da kar etmemiş gibi hissediyorum kendimi:D 0.25-0.50-1 gram olarak var
0 oy
önce (2,855 puan) tarafından
Ben asla birikim yapamam, harcamayı severim. 
Bende harcarim ama koymamda lazim cok kararliyim jsjsjs
0 oy
önce (4,001 puan) tarafından
Esimden gizli borcum var :) benim esim tutar ben tutamiyorum elimde para ogluma birsey gorup begeniyorum aliyorum hemen
Ya oyle alacak kadar var şükürler olsun mesala 3 var suan 700 cukka jsjsjs
0 oy
önce (5,118 puan) tarafından
önce tarafından düzenlendi

Ben para biriktiremiyorum ya ama eşim bana verir  onları harcamam :)) döviz olarak bozduğu için kiyamiyorum :)

Aynen dolar euro altin olunca bizdede duruyo para nooo jajsjs
önce (5,118 puan) tarafından
Çil çil altinlarda güzel :))
Aynen ama koyabilirsen jsjsjs
0 oy
önce (8,586 puan) tarafından
Eşimden gizli borcum var 
Ahahaha bunu biyerde daha okumustum onuda ben yapamam jajajs
Tek maaş ve asgarî ücretli olunca üstüne kiracı olunca birikim imkansız. Birde gizli birikim...tutumlu bir insanım aslında ama şartlar maalesef imkansızlastiriyo
Yok kuzum askeri ücret ve kira desen gerisi boş zaten şükür bizim calisinca iyi aliyo ev arabada var Allah sizede nasip etsin inşallah
Amin teşekkürler cnm ♥️
❣️❣️❣️❣️❣️
0 oy
önce (9,092 puan) tarafından
Gizli değil tabikide. 

Eşime gelen amorti paralari genel olarak her akşam bana verir. Bende onları biriktiririm maaş yetiyor sonuçta. Her ay bir gram parası ya da fazlasını topluyorum. Yetmediği zamanlarda da çıkartıyorum ilaç gibi geliyor.
Aynen bende  lazim olsa cikaririm ama saglik vs yoksa esim cok savruk
0 oy
önce (960 puan) tarafından
Tek maaşla birikim imkansız ya
Benim esim çalışsa guzel para kazaniyo ay 15 yatiyo jsjsjs
0 oy
önce (14,582 puan) tarafından
Evet bitiktirirken gizlidir ama değerlendirdikten sonra söylerim. 
Bende öyle düşünüyorum darda zorda kalınca veririm diye
0 oy
önce (4,956 puan) tarafından
Kazandığı bütün para bendedir o yüzden gerek duymuyorum.
Banada verir ama birikim koyamıyorum ondan gizli yapcam siz birikim koyuyomusunuz
önce (4,956 puan) tarafından
Evet canım aylık harcamalarımi yapıp aylık net 20 bin koyuyorum bazen 15 bine düşüyor çocukların giderlerine göre ev kendimizin bu arada o yüzden rahat birikim yapabiliyorum.
Ooo maşallah cok iyi bizimde ev araba var ama adama kalsa 1 lira koyamayız o tüm maasi vermeyi teklif ettim onuda başaramadık
0 oy
önce (7,014 puan) tarafından
İki cumhuriyet altınım var eşimin haberi yok
Benimde bıtane var onu biliyo bilezik yapcam biriktirip
önce (420 puan) tarafından
Cumhuriyet altını dediğiniz tam altın mi oluyor ?
Evet evet biri kulplu biri kulpsuz sekilde iste bende kulplu var
önce (420 puan) tarafından
Cevap için teşekkür ederim bereketli olsun inşallah
Rica ederim ne demek kuzum
0 oy
önce (4,561 puan) tarafından
Aylık bana harcamam için verdiğinden gram alıp atıyorum kenara kalanı zaten yetiyor bana sonra toplatıp takı yapıyorum zaten eşimle gidiyoruz bilgisi var istemez benimki 
Benimki araba bozulsa versene der hemen hic çalışayım onunla yaptırayım filan demez direk ona güvenir ondan ben bilezik yapmaliyim koluma takmaliyim jsjsjs
önce (4,561 puan) tarafından
O kendi atıyor maaştan zaten
Iste bizimki koyar kendine banada verir yetiremez benden alir filan yani cok savurgan
0 oy
önce (10,819 puan) tarafından
Eger esim savurgan para gostermeyen birisi olsaydi yapardim sanirim. Ama esimin maasi bana yatiyo. Harcadigimi harciyorum bireysel emekliliklerimiz falan var onlari oduyorum kalanda orda birkiyo yine. O yuzden ihtiyqc duymuyorum
Biz hic kenara koyamıyoruz evet esim bana dünyanın parasini verir ama ben para olarak tutamıyorum he altin gram ceyrek olursa ancak durur bizde ondan gizlicem he ogrensede neden demez verdigi parayi sorgulamaz ben kendime kota koyuyorum sadece
önce (10,819 puan) tarafından
Yani harciyosan o zaman aldigini direk altin yap mesela kalana gore ayagini uzat
Aynen yari yariya koymam lazim
0 oy
Kenara para koyuyorum ama altın vs alamıyorum çünkü sıkışınca ordan alıyorum çok pahalı çünkü önceden alıyordum altınlar ucuzken 
Ondan bir tane aldım da kar ettim mi bilmiyorum:D
Bak ben haziranda 2200 e gram aldik düğün vardi simdi gram 2.600 koyuyo kiz yeterki koyabil sakla
İnşallah yaparım ya
İnşallah azim et yeterki yapılır
Evet yaparım ya :)

İlgili sorular

0 oy
48 cevap 625 göst.
30 Ocak 2024 Aile kategorisinde oguzelikiziakc (88 puan) tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 584 göst.