0 oy
207 göst.
önce Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (379 puan) tarafından
Kızlar idrar yolu enfeksiyon mu vajina enfeksiyon mu çözemedim yada başka bişey. 1 aydır çekiyorum ya ilkde gittim idrar yolu enfeksiyon dediler 2 ayrı antibiyotik kullandım. Sonra regl oldum biraz öyle uzadı gidemedim. Fitil de kullandım yok bu geçmiyor  önceden ilişkide acı ağrı vardı şimdi o geçti bu sefer ilişki sonrası vajinamda yanma oluyor 1 gün öyle yanıyor geçmiyor peçeteyle silerken bile acıyor. İdrarım gelince yanma hissi oluyor. Hala enfeksiyonmu var bilmiyorum bazen karın boşluğuma ağrı gırıyo sırtıma doğru acaba böbreklerdemi bişey var. Kadın doğuma randevu iptal ettim diye 2 hafta alamıyorum halbuki erken etmiştim ama o bölüme vermiyor ayın 17 sine kadar alamıcam randevu. Üroloji mi gitsem yeniden. Yada jinekolog mu hangisi daha iyi anlar yardım edin lütfen. Bide hastane uzak git gel 1 saat. Ama bu kendi kendinede geçiçek bişey değil :( 

5 Cevaplar

0 oy
önce (3,974 puan) tarafından
Sirkeli suyla yıka canım bide nioli damla var ben çok etkisini gördüm belki sana da fayda eder 
önce (379 puan) tarafından
Sizin de böylemiydi? Belirtilerinz
Ben hiç sıkıntı yaşamadım canım elhamdülillah tedbir olsun diye aldım evde bulunsun yoksa kaşıntı yanma falan hiç olmaz. Ama bi gece yatarken birden ağrıyla uyandım çok afedersin sanki içimden birşey çıkmaya çalışıyor ama çıkamıyor ağrı yanma sanki ta rahmimde kaşıntı var huylandırıyor sonra kalktım damlayı damlattım yattım sabaha çok akıntım gelmişti onunla geçti bidaha olmadı
Bide senin çok su içmen lazım günde 3 lt idrar yanmasının en etkili tek yolu bu canım istediğin kadar antibiyotik ilaç al su içmezsen kurtulamazsın
Kız içiyorum da 2 lt ama 3 lt nasıl içiyim patlarım 2 lt yi bile zor içiyorum:((((
Aslında 2 lt de az değil ama bide nioli al dene belki şifa olur bilinmez tabi doktor kontrolünü de ihmal etme bence ürolojiye de git mutlaka hatta varsa tahlil sonuçlarını yükle de bakalım bi
-Reklam-
0 oy
önce (16,684 puan) tarafından
Urolojiden al o zaman böbrek ile olan sikintini siylersen onda tahlil ister 
0 oy
önce (375 puan) tarafından
Ne zaman öyle yanma vs olsa bikaç tur kolonya sürüyorum avucuma döküp, 3 5 dakika boyunca acayip yanıyo, ama 2 3 kere aynı şeyi yapınca şikayetlerim ortadan kalkıyo
Baştan beri var ama korkuyorum acır o kolonya pH dengesini bozmazmı???
önce (375 puan) tarafından
O kadarını bilemiyorum açıkçası, uzun uzadıya araştırdığım bi mesele değil, ama senin de dediğin gibi bazen peçeteyle silerken bile canım yanar kıvama geliyorum, öyle zamanlarda avucuma kolonya döküp sürüyorum. Hani dediğim gibi acayip yakıyo 3 5 dakika boyunca ama yarım saat bi saat arayla 2 3 kere yapınca o yanma durumu geçiyo. Kesinlikle yap diyemem ama kendi bileceğin iş ama ben faydasını gördüm biçok kez o kadarını söyleyebilirim
0 oy
önce (102 puan) tarafından
Bende hamileyim 35 haftalık başından beri enfeksiyon sıkıntım var geçmek bilmiyor. 7 gün antibiyotik içtim ertesi gün idrar testi verdim yine enfeksiyon çıktı. Sağlık ocağı doktoru enfeksiyon hastalıklarına sevk etti. İstersen sende enfeksiyon hastalıklarına git. Çünkü beni kadın doğumcu üroloji ye gönderdi ürolog da enfeksiyona yönlendirdi. İdrar kültürü yaparlar enfeksiyon hastalıklarında ona göre duruma bakarlar.
İdrar kültürü yaptırdım canım üreme yapmadı sonucu. Ama o idrar kültürünü yaptığımda antibiyotik kullanıyordum internet de diyor ki antibiyotik kullanmamak gerekiyormuş idrar kültürü verirken doğru sonuç vermezmiş. Ne yapsam bilemiyorum kadın doğuma 7 gün randevu alamıyorum. Çok zor bir üroloji gıtcem tekrar bakayım ne dıcek . Göğsümün orasına batan ağrılarımda var. Kum felan olabilir ondan şüpheleniyorum  .
önce (102 puan) tarafından
Eğer kum taş gibi şeyler varsa onlar da enfeksiyona neden oluyor. Ama idrar yolu enfeksiyonu böbreğe de ağrı verebiliyor kum taş olmasa bile. Üroloji ye git böbrekte sorun yoksa o zaman o seni yönlendirir enfeksiyon hastalıklarına
0 oy
önce (6 puan) tarafından
Aynı sorun bendede var anlattikalrinla aynı 1 aydır çekiyorum doktora gidecektim bir isim çıktı geç iptal ettim diye 15 güne attılar kadın doğuma da sıra yok bu pzt gideceğim insallah
Hangi bölüme gidiceksin canım
önce (6 puan) tarafından
Saglik ocağındaki  doktor üroloji ye git dedi muhtemelen sıra alırken üroloji alcam bulamazsam kadın doğum önceliğim üroloji
Anladım canım seninde ilişkiden sonra yanma hissi oluyormu?
önce (6 puan) tarafından
Yok ilk ilişkiye girerken oluyor sokra geçiyor somra yanma olmuyor
Benimde ilk öyleydi sonradan o geçti yanma oldu.

İlgili sorular

+1 oy
5 cevap 233 göst.
21 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Susam (4,236 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 202 göst.
11 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sinem48300 (630 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 53 göst.
2 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Merveeeee (123 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 98 göst.

391,129 soru

11,701,656 cevap

35,590 kullanıcı

...