0 oy
197 göst.
Diğer kategorisinde (1,712 puan) tarafından
1 tane 4 yas otizm oğlum var . Gurbetteyim hiç kimsem yok ikizler birde tek başıma yetişemiyorum. Yaptığım her iş yarım kalıyor.  Sorum şu sosyalleşmesi için daha fazla ne yapabilirim . İnanın hiç enerjim de yok ama bir şeyler yapmam lazım yapıyorum ama daha fazla yapmam lazım.  Parka falan her gün götürürüm akşam üstü onun dışında evde dışarıda ne yapabilirim .her gün etkinlik yaparız eğitimde aldığı dersleri düzenli evde de tekrarlamaya çalışıyoruz. Göz teması ismine tepki hiç yoktu şuan var çok şükür. Ama çok takıntılı bazen etkinlik yapmak istemiyor gün boyu ağlak oluyor o zamanlar hiç birsey yapamıyoruz. Daha fazla daha fazla istiyorum hep akışına bırakırsam olmaz . Gurbet beni çok yordu eşim sabah 7 de gidiyor akşam 7 buçuk da geliyor yemek vs derken saat 9 u buluyor yani o hiç ilgilenemiyor çocuklarla benimde gücüm kalmadı artık 

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Özel egitim kresleri var eger imkaniniz durumunuz varsa oraya gonderebilirsin
(1,712 puan) tarafından
48 bin TL istiyorlar geçen hafta konuştum.  Açıkçası ona imkanım yok eşim 70 bin kazanıyor evimiz kira diğeri özel kreşe gidiyor . Özel eğitim ücreti derken maalesef.  Bir de tam gün diye tutturdular.  Yarım günü kabul etmediler
tarafından
Ne demek tam günü kabul edip yarım günü etmiyorlar bak yine delirttiler beni zorla ağzımı actiracaklar bu sefer Allah bilir nereye surulecem.. şikayet et o kurumu öyle bi hakları yok özelde olsa esek gibi kabul etmek zorundalar sırf para uğruna bu çocukları kullanamazlar
(50,128 puan) tarafından
o zaman diger çocuktan kismaniz lazim kres sonucta onu alip bu yavrunu okula yazdir canim
(1,712 puan) tarafından
Zaten gözüm tutmadı orayı özel eğitim aldığımız hocamıza da danistim . Asla uygun görmüyorum dedi Eymen için diğer çocuklardan etkilenir birde ilgilenmihorlar öğretmenleri dedi bende üstüne düşmedim oranın.  Peki gerçekten bu tür kurumlar bu kadar pahalı mı yoksa fiyat abartılmış mi hiç bilgim yok bu konuda 48 i duyunca çok şaşırdım
(1,712 puan) tarafından
@ikbal canım onu da düşündüm kreşe 8.500 veriyoruz . Özel eğitim okulu 48 istiyor yani değişen pek bir şey olmuyor yine arada çok fark var herseyden kismam lazım ki o da hayat şartları malum nereye kadar kisabilirim neyi kisabilirim bilmiyorum
(1,712 puan) tarafından
48. Bin aylik ödeme bu arada yıllık değil
(50,128 puan) tarafından
kiz ben yillik sandim anasinin gözü aylik olur mu devletin değil mi hos ozel de olsa ne o oyle
tarafından
Fiyatı ne yazık ki normal fakat yarım gün tam gün meselesini kabul etmemeleri normal değil işte orası tuzak cnm sende veli olarak bilirsin ki bu çocuklar rehabilitasyonada gitmek zorundalar extra ücret ödemedikce devletin verdiği haftada 2 gün farkı cebinden verenler için haftanın 4 5 günü dersleri oluyor e bu çocuklar günün yarısı orda geriye yarım gün kalıyor bazen diyorlar ki tam ücret ödeyin yarım gün gelsin böyle pislikler işte ömrüm bu pisliklerle mücadele etmekle geçti zaten... başka özel egitim kurumu var mı yakınınızda yada rehabilitasyondq grup dersleri alıyor mu gerçi çocuğun seviyesini durumunu bilmiyorum eğitmenleri grup derslerine uygun gormemiste olabilir
(1,712 puan) tarafından
Ahh bacım yıllık 80 istesinler gözüm görmez  . Aylık özel kurum 48 bin dedi bende senin gibi şok oldum yarım günü de kabul etmediler . Devletin ki bilmiyorum gözüm korkuyor biraz
(50,128 puan) tarafından
aslinda bu kuzularimiza devletten ödenek olması lazım ücreti cok az olmali milletvekillerinin ayliklari bu kurumlara gitmeli
(1,712 puan) tarafından
Grup dersleri eğitmeni uygun görmüyor etkilenir diye . Ya da diğer özel çocuk benim oğlumda etkilenir falan diye normal çocuklarla bir araya gelse daha olumlu sonuçlar alırız dediler.  Haftada 2 özel 2 raporlu ders alıyor.  Onu bile bazen 40 dk boyunca ağlaya ağlaya yapıyor yani imkanım olsa bile o ücreti ödemeye sabah 9 akşam 5 ben oğlumu gonderenem . Kendini ifade edemeyen bir çocuk başına bir şey gelse şiddet uygulansa bunu dile getiremez ( konuşamıyor)
tarafından
Canım bende özel egitimciyim normalde özel çocukların normal cocuklarla biraraya gelmesini biz uygun görmeyiz çünkü o çocuklarda küçük ve maalesef akran zorbaligi yapıyorlar neden farklı neden gerizekali neden konusmuyor dilsiz mi gibi bi çok çocuk bunları bilinçli söylemiyor fakat bilinçli söyleyenlerde var ne yazık ki kaynaştırma öğrencisi meselesi hele en başından beri karşıyım bu çocukların yeri kaynaştırma sınıfı değil olmadı olamaz asla bu çocuklar okuma yazma kendini ifade etme davranış bilimleri güncel hayat üzerine eğitim almak zorundalar Türkçe matematik fen bu çocukların Bi isine yaramayacak fakat bunu bi çok veli anlamiyor ne yazık ki kaynaştırma diye tutturuyorlar sadece ders konusunda değil egitim  beceri ve özellikle zihin bakimindanda kaynaştırma sınıfında geriye gidiyorlar meslektasimi bu konuda eleştirmek istemem o şuan canlı göz fakat rehabilitasyon öğretmenleri rehabilitasyon sahiplerinin emriyle sırf ordaki derslere yönlendirip daha fazla kazanmak için diğer özel egitim kurumlarını bu yüzden önermez halbuki seviyesi aynı cocuklarla birarada olacaksa bu onun gelisimi için çok önemli bi adım olcak (bazen aynı seviyedeki çocuklar birarada olmuyor örneğin bi çocuk konuşurken diğeri konuşmuyor biri otur kalki bilirken biri bilmiyor işte o zaman bizde asla onermeyiz çünkü gerçekten birbirinden etkilenip davranış problemlerine neden olabiliyor)
-Reklam-
0 oy
(455 puan) tarafından
Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim aldırıyor musunuz acaba çocuğunuza 
(1,712 puan) tarafından
Tabiki haftada 4 ders alıyor özel eğitim
(455 puan) tarafından
Grup dersi yok mu peki belki grup dersinde belki sosyalleşme imkanı olur öğretmenler gözetiminde
(455 puan) tarafından
Kaynaştırma öğrencisi olarak devlet anaokuluna alıyorlar mı bir de öyle araştırın isterseniz. Bazı anaokulları alıyor çünkü. Geçen sene oğlumun sınıfında özel öğrenci vardı bir tane.
(1,712 puan) tarafından
Ozel kreşe vericem 2 saat olarak Ekim de o da diğer oğlumun kreş müdürü ile görüştüm yoğun geçiyormuş şuan orası öğretmenler de izne çıkmış eylul ortası yada Ekim başı gibi günde 2 saat olarak anlaştık şimdilik daha fazla tutamam durmaz çünkü
(455 puan) tarafından
Siz elinizden geleni yapıyorsunuz. İkiz çocuk olması sizi zorlamış ama içiniz rahat olsun bence sizin yaptığınızın onda birini bile yapmayan ebeveynler var. Sadece özel eğitime götürüyorlar evde ödevini bile yapmıyorlar. Özel eğitime bile çocuğun eğitimi için getirdiklerinden emin değilim kendileri gezmek için geliyorlar gibi.
0 oy
(5,722 puan) tarafından
Yazacağım her şeyi yazmışsın zaten canım sadece kreş kalıyor göndermek istersen 
(1,712 puan) tarafından
Diğer kardeşinin gittiği kresle konuştum günde 2 saat olacak şekilde gidicek ama Ekim gibi şuan öğretmenler izne çıkmış birde yeni başlayan öğrenciler falan varmış Ekim gibi olur dedi hocamiz
(5,722 puan) tarafından
E daha ne yapacaksın kuzum Allah kolaylık versin kardeşi var yine benimki tek başına benim ömrümü yiyor
0 oy
(9,330 puan) tarafından
Canim elinden geleni yapiyodun inan bi tane oglum var 2 yasinda aksam uzeri kapinin onune indirirsem seviniyorum arkadaslariyla oynadi diye napiyim hersey bana bakiyo gurbette degilim kaynanam 5 dk bile uzakta degil ama faydasi yok annemler desen 20 dk araba mesafesindeler ama calsiyo gelse bile oglum benden ayri durmaz 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 120 göst.
16 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Mariapuder (89 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 473 göst.
6 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sihirlimom (7,035 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 457 göst.
12 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Lovebayb (401 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 184 göst.
19 Eylül 2023 Aile kategorisinde Papatya9519 (357 puan) tarafından soruldu

399,434 soru

11,947,562 cevap

36,102 kullanıcı

...