0 oy
420 göst.
Aile kategorisinde (2,078 puan) tarafından
En büyük sebep neydi size bu kararı aldıracak? 

10 Cevaplar

0 oy
(106 puan) tarafından
Be sürekli karar verip ayrılamıyorum :/ çok seviyorum.. Sebepler de küçük sebepler ayrılık sebebi olmadığı için... Ama annemle babam ayrıldı babam çok kumar oynuyordu çalışmıyordu vs vs... Allah korusun kendim eşimden ayrılırsam ailesi yüzünden olur ona eminim ama 
(2,078 puan) tarafından
Benimde ailesi yüzünden ama şöyle eşim dengeyi sağlanamıyor alt üst oturuyoruz ailesi herseye karisa bilir özellikle annesi kadının yanında bana hersey dio en küçük tartışma da sık.tir git kapı orda ben buna niye katlaniom ailesi bozuk sülalesini s..ktigim şiddet de var karşılıklı ikimizde daha bundan bir ay önce kolumu mosmor etti aileme yalan söyledim düştüm dedim kaç gün yatamadım neyse bu binadan gidek dedim sen burda gebericen dio saygı yok oğlum çoğu şeye şahit artık anlioda
(106 puan) tarafından
Bence Bi müddet ailenin yanına git uzun zaman dönme telefonunu kapat açma gelip götürmek isterse ordan taşın başka yerde ev tutarsan gelirim yolda yok de ama burda aile desteği de önemli. Ben bir hafta evden gittim açmadım telefonları annem babam da dedim boşanmayı düşünmüyorum daha ama bişeyler düzeltmek için de bu sekilde davranmam lazım sizde arkamda durun dedim. Burunu sürtmezse eger degişmez çünkü başında dırdırcısı var önce ordan Bi sıyrılman lazım senin başka yere
-Reklam-
0 oy
(1,534 puan) tarafından
Bir gün yuvam yıkılırsa ailesi yuzunden olur...
(2,078 puan) tarafından
Benimde.
0 oy
(48 puan) tarafından
Ailesi herşeyime ama herşeyime karışıyordu ama eşim olacak adi de buna izin veriyordu aşırı doldurusa geliyordu aradaki dengeyi asla sağlayamıyordu rahat huzur hiçbisey kalmamıstı.Zaten çocuğum da yoktu bir daha mı geleceğim bu dünyaya ne diye kahrınızı çekiyorum deyip bir gittim ama pir gittim iyiki de gitmişim.. Bu hayatta kendime yaptığım en büyük iyilik ondan ve ve ailesinden ayrılmak oldu çok şükür
(2,078 puan) tarafından
Şuan ben senin durumundayim 6 yıldır ağlıyorum bir oğlum var artık dayanamıyorum hakaretler şiddet küfür saygı yok ama karşılıklı bende artık saygı duymuyorum bıktım artık sürekli ezmesinden bıktım iki kuruş elime veriyor diye neler neler sayıyor görsen
(48 puan) tarafından
Benimde 4 yılım hergün ağlamakla geçti o kadar merhametsizlerdi ki ben gurbetteyim diye beni çok eziyorlardı bu dünyaya bir kere geldik onların kahırlarını çekmeye gelmedik inşallah hakkında hayırlısı olur Rabbim yardımcın olsun
(2,078 puan) tarafından
Aminn inşallah cnm :(
0 oy
(2,198 puan) tarafından
Hakaret şiddet aldatma ne ararsan vardı bir gün canıma tak etti kızımla çıktım aile evine geri de dönmedim köpeğe
(2,198 puan) tarafından
Bir gece otur düşün tek başına herkes uyuduktan sonra evlendikten sonraki ile evlenmedem önceki hayatını hangisi sende mutluluk yaratacak
(2,078 puan) tarafından
İnan kuzu 6 yıldır dört duvarın arasında o kadar ezildim ki şuan hem ansiyete hastası hemde korkak biri oldum kimseyle adam gibi konuşamıyorum tek başıma bisey yapamaz hale geldim
(2,198 puan) tarafından
Sen kadınsın güçlüsün evet ezildin ama değiştirmek senn elnde bak ben ayrldm ikinci bir evlilik yaptm ha dört dörtlük değil ama huzur var silkele kendini kalk ayaga
(2,078 puan) tarafından
:( inşallah
(2,198 puan) tarafından
Kız bizler çocuk doğurabiliylruz bir ** yüzünden yıkılıp tekrr toparlarız:)
0 oy
(821 puan) tarafından

Yeni hamile olduğum ama daha bilmediğim o hormonlarımın üst düzey olduğu zamanlarda eşime boşanma davası açmıştım  :D sonrada birlikte eve gelmiştik. Anlık bir öfkeyle gittim ama üzücü bir durum. Ailesi yüzündendi. Beni anlamıyordu sanki. Sabah ekmek almaya giderdi dönüşte abisi camdan gördüğü için istisnasız evine çağırır kahvaltısını yapar çayını içer gelirdi. Arardım abimdeyim geliyorum. Bekle ki gelsin de birlikte kahvaltı yapalım. O toktu ben yalnız başıma oturur yapardım. Bir sorunumuz olunca abisine anlatırdı büyük yerine koyup o da eşimi doldurur geri gönderirdi daha fazla tartışırdık. Kaynanam odaya çeker konuşurdu ben girince sus pus. Hakkımda mi konuştu diyince hayır derdi ama ben 1-2 defa duydum. Eşim beni savunsa da hoşuma gitmezdi. Kaynanam vefat etti. 1 hafta sonra abisi ile büyük bir tartışma yaşadık. Abisinden uzaklaşınca birbirimizi ne kadar çok sevdiğimizi ve birbirimize ne kadar uyumlu olduğumuzu anladık. İnşallah sende dost görünümlü düşmanlardan arınırsın.

(2,078 puan) tarafından
Amin inşallah cnm :(
0 oy
(273 puan) tarafından
Canım şöyle söyleyim bi laf var istenmedigim yerde gölgemi bile bırakmam...
(2,078 puan) tarafından
Bir tane oğlum var kararsız kaldım ama artık dayanamıyorum orası kesin
(273 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun
0 oy
(149 puan) tarafından
Anlaşamıyorduk hep tartısma hep kavga baktım olmuyor hep sıkıntı oturdum yeter böyle olmuyor anlasamıyorz bıkackeZde baskalari ile yazışmalarını yakalamıstım anlaşmalı gittik imza attık geldik tek celsede bitti 1 ay oldu daha yeni kurtuldum diyorum şeker dağıttım celse bitti zaman 8 yıllik evliydim
(2,078 puan) tarafından
Peki şuan napiyosun yani maddiyat olarak sıfırdan mi başladın çocuğun var mı?
(149 puan) tarafından
Ailem yanına geldim inan sıfır dan başladım ne maddi ne manevi hiç bir hak talep etmedim benim psikolojim onlardan daha önemli
0 oy
(4,318 puan) tarafından
Yakın arkadaşım bosandi sebebi ihanet .

Teyzem boşanacak sebebi ihanet . 

Halam boşandı sebebi kocasi çalışmaz eve bakmaz halamın parasını yerdi hırsızlık yapıp uyuşturucu kullanırdı. 
0 oy
(541 puan) tarafından
Acının depreminde uyandim  nişanliyken cok iyiydi ailesi kendisi kursa falan gidiyordum destekliyorlardi evlendikten sonra aşırı hastalikli derece kıskançlık aşırı sinirli perdeyi actirmaz kapiyi üstümden kilitler işe gider eve gelir heryeri kontrol eder evin içinde saçımı açtirmaz boynumu actirmaz evin içinde pardesü haliyle gezdirdi sebebi beni cok seviyor her evde üç harfliler vardir ondan bile kiskanirmis ailesinin yanina gittik bi kac ay orda dahada çoğaldı bogazimi sıkmalar tokat atmaya baslamalar kime baktin tv nie kactin tvde olan erkekleremi heveslendin derken kactim kurtuldum ailemin yanina sığındım bosandim tek celsede hayat varmis dedim surekli disariya ciktim ailemle evde durdukca sürekli başımda o olacakmış gelecekmis gibiydi psikolojik destek aldim ayrildiktan sonra birgun bi mesaj geldi telefonuma ben melegimi buldum bacim diye dünyam karardı o mesaja ona gore bacimiydim o melegim dedigi kisi en yakin arkadaşım di ilahi adalet simdi o kizada aynisini yapıyormuş 
(541 puan) tarafından
Çok şükür ki korudu rabbime hamd olsun cok agir tehditleri vardı işe girdim kafami dagitayim diye birgün işten cikip eve giderken arkamdan birisi dileeek diye bir bagirdi ama boyle varya soguk soguk terler bosaldi arkamida donemiyorum  göğsüm sıkışmaya başladı hemen bi kadin geldi yanima iyimisin kizim dedi ellerim titreyerek arkamda dedim kimse yok kizim dedi döndüm baktim o bagiran kişi orta yaslarda bi adam küçük kiz arabalarin önüne atlamasin diye kosarken bağırmış  siz siz olun bu korkuyla bile yasatacak insanlari silin hayatinizdan kimse sizden daha önemli değil
(2,078 puan) tarafından
Kuzu valla üzüldüm senin adına bu gibi erkekler gebersin inşallah kadın olmak ne zormuş Allah yardımcın olsun
(182 puan) tarafından
Yeniden evlendin mi kuzum., bu anlattiklarinla yeniden birine guvenip hayat kurmak cok zor olurdu
(541 puan) tarafından
Cok zor oldu 5yil sonra evlendim esimle tanıştığımda eşim de benim gibi yıkık bitik bir haldeydi rabbim sanki bizi birbirimize denk getirmis ikimizde acilarla imtihan etmis gibiydi eşim nişanlanmis düğüne bir hafta kalmış hersey ayarlanmis kartlar dağıtılmış düğün hazirliklari başlamış nişanlısı Erzurum'a baska birine kaçmış megerse hep konuştuğu varmış mesajlarini falan gosterdi bana istanbuldaymis nisanlisi e haliyle uzakta olunda ankarada esim rahatlatlikla aldatmış herşeylerini alıp gitmiş oda cok zor gunler geçirmiş bir anasi kalmış babasi üzüntüden kalp krizi geçirmiş vefat etmiş esime de annesi var kimse birlikte oturmak istemez diye korkmuş bende kendimi anlattim annesiyle yasayabilirim ama tek sartim kiskanc olmamasi beni dovmemesi kısıtlamamasi eski seyleri yaşatmamasiydi çok şükür ki oyle oldu cevresi ben dulum diye tepku gosterdi annesi hariç eşim tek lafiyla herkesi susturdu kayivalidem allah razi olsun başina taç etti beni bende onu oyle iki tanede yavrumuz oldu ellerinizden öper yavrularımız iyilestirdi unutturdu bizi
(2,078 puan) tarafından
Yaaa çok sevindim cnm çok mutlu olun inşallah Allah nazarlardan saklasın maşallah size :)
0 oy
(205 puan) tarafından
En büyük sebep kendisi idi

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 436 göst.
14 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Hatice061987 (1,617 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 399 göst.
3 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Miniminnaķ (3,164 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 94 göst.