0 oy
380 göst.
Aile kategorisinde (161 puan) tarafından
Kızlar şimdi benim bebeğim 7 aylık..Ve sütten kesmek zorunda kaldım..hamile olduğum için ..Süt içince hem ishal hem kusma vardı doktor tavsiyesi ile kestim..ama smdi geceleri uyanıyor ve her uyanışında da  sallayarak uyumuyo mama istyor ..her seferinde mama versem zarar verir mi? Bazen 5 kere uyanıyor..doktora da gidicez ama önce bı size sormak istedim varmı bilginiz

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Daha küçük olduğu için canım uyumak için emme isteği duyar kucaklanmak anne kokusu almak ister mama ver bir şey olmaz bence zaten acıkmasa mama içmek istemez zamanla alışır daha az beslenmeye baslar 
(161 puan) tarafından
Sağol cnm bnm ya çok yardımcı oldun
tarafından
Rica ederim canım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hayır niye versin ki sütü olmayan anneler mama veriyor hep çocuk ac mı kalsın canım 
(161 puan) tarafından
Ha tm cnm ya sağol içimi rahatlattin..ne blim zarar görmesin de gerekirse 40 defa kalkıp veririm
0 oy
(2,267 puan) tarafından
Ölçek sayısını azalt canim çok uyandığı günler..bebeğinin beslenme düzenini sen daha iyi bilirsin normalde toplam kaç ölçek içiyorsa onu paylastir.. 
(161 puan) tarafından
Zaten iki ölçek veriyorum her seferinde..yani mesela ben 4 ölçek yapsam acaba daha mı geç acıkır
(2,267 puan) tarafından
Canım 7 aylık bebek için iki ölçek az zaten 4 ölçek yap ver bigun ne kadarını içecek karnı ne kadar doyarsa o kadar uzun uyur diş sıkıntısı veya başka bi sıkıntı olmadığı surece.. birde toz şeklinde kaşık mamalar var yatmadan önce onu denedin mi o da çok tok tutuyor
(161 puan) tarafından
Yok vala hiç denemedim ama denerim ya çok çok shaol camm
0 oy
(232 puan) tarafından
Canım bebeğin daha küçük bende kızıma 1 yaşına kadar mama verdim sonrasında güzelce sütünü içirip yaptırıyorum sabaha kadar uyuyor Allaha şükür 
(161 puan) tarafından
Ay darısı başıma insalh canm benim..peki mama kilo aldırır mı birazcık çöktü de
(232 puan) tarafından
Ben sütten kestikten sonra hiç almadı benim kızım hamile kaldım direk kestim keşke emzirseydim doktor emzir dedi ama annem izin vermedi
(161 puan) tarafından
Cnm bnde napim rahatsız oluyordu oğlum
0 oy
(1,424 puan) tarafından
Canim 7 aylık muş ya uyumaya yakın muz armut mandalina püresi yap tok tutar uyumaya yakında mama ver. Biraz daha geç kalkar 
(161 puan) tarafından
Kız meyve purelernin her çeşidini denedim nerdyse yemiyo
0 oy
(6,681 puan) tarafından
Canim bende oglumu sutten 6aylik'ken kestim doktor gece mama vermemeyi onerdi..hem rahatsiz olur hemde aliskanlik yapar geceleri rahat uyamaz diye..ben dinlemedim   verdim ac kalmasin diye 4yasi olacak hala geceler kalkiyor
(161 puan) tarafından
E peki mama vermezsem ne verecem ki
(6,681 puan) tarafından
Hic bir sey..bende kiyamadim ama bakiyorum cogu insan vermiyor
(161 puan) tarafından
Ay asla durmaz benmki..hem bende kıyamam ki ya ..zaten yakinda kardeşi olacak ..Bide ikisi birden kalkrsa ..vay anam vayy :(
0 oy
(594 puan) tarafından
Canım benim oğlımda 7 ayljk bende hamileyim. Nasıl niye kestin kesmek gerekiyormu. 
(161 puan) tarafından
Bnm oğlum sutumden rahtsiz oldu o yüzden kestim cnm
(594 puan) tarafından
Kustu mu canım. Belirtisi nneydi
(161 puan) tarafından
Küstü ve ishali vardı ama zaten sütten kilo falan da almaz dedi doktor ve bende kestim

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 77 göst.
0 oy
2 cevap 133 göst.
0 oy
8 cevap 275 göst.
0 oy
13 cevap 194 göst.
11 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,443 soru

11,419,793 cevap