+1 oy
671 göst.
Diğer kategorisinde (75 puan) tarafından

Kızlar dün post açmıştım dükkan açmak istediğimde ilgili çoğu kişi cafe dedi benimde içime çok sinmisti. Yarisi oyun alanı yarısi cafe şeklinde biyer düşünüyorum. Eveet şimdi asıl sorum su ki bir musteri olsanız böyle birşeyde olmazsa olmaz dediğini dediginiz şey ne olurdu ? Yiyecek, içecek veya aklınıza gelen herhangi birşey :) 

Birde İstanbul esenyurtta oturan varsa bana dükkanın daha işlek olabilecek yer önerisi yaparsa sevinirim araştırma içindeyim şuan :)

27 Cevaplar

0 oy
(9,468 puan) tarafından
Canım Arnavutköy de masal park var Instagram sayfası.var bir bak anne ve çocuğa hitap eden. Ama bunu yapabilmen için ciddi bir bütçen ve onaylarin olması lazım. Çok güzel kazanıyor 2 saat oyun alanı 250 lira olmuştu en son. Kafe bölümünde pizza hamburger menüleri olmalı çay çeşitleri kahve çeşitleri olmalı çocukların sevip ilgisini çekecek tatlılar pastalar 
(75 puan) tarafından
Çok büyük biyer düşünmüyorum o kadar bütçem yok küçük çaplı biyer istiyorum aslında. Pizza hamburger biraz fazla olmaz mı cafe için tatlı tamam ama cafelerde hiç görmedim fast food ürünleri
(9,468 puan) tarafından
Çocuk olacaksa oyun alanind oynacaksa illaki acıkır biseyler yemek ister benim fikrim tabi bu ve çoğu kafede var aslında
(75 puan) tarafından
Aslında bı yandan ben pilavcı da açmak istiyordum  cafe ile onun arasında kalmıştım cafeye pilav eklesem gider mi
(9,468 puan) tarafından
Cafede pilav sırıtır bence
(75 puan) tarafından
Dimi :) içimde kaldı o pilav bı şekilde olmalı ama dur bakalım :D
(9,468 puan) tarafından
Yani beni yanlış anlama pilavciya genelde erkekler gençler rağbet ediyo kadın olarak onlarla uğramak zor olabilir diye düşünüyorum
(75 puan) tarafından
Doğru :)) bakalım elime yüzüme bulaşmadan cikicaz inşallah içinden :D
(9,468 puan) tarafından
Kadınlar kafasına koyduğunu başarır. Açarsan söz bir gün gelicem sana kafene. Arnavutköy deyim Esenyurt da arkadaşlarim eşimin akrabaları falan var geliyoriz o tarafa.
(75 puan) tarafından
Beklerim tabiki hele bı olsun da inşallah ❤️❤️
-Reklam-
0 oy
(105 puan) tarafından
Esenyurt da mı rabbim kolaylık versin bende orda yaşıyorum bulut tarafında olabilir meydana yakın oluyor işlek orası baya okullarin yakınlarında olabilir anneler oturuyor gidip iyi oluyor :)) 
(75 puan) tarafından
Ah bide boş dükkan olsa :(( işlek yerde olanlar ya çok minik yada çok pahalı ortasını bulmaya çalışıyorum
(75 puan) tarafından
Sende orda yaşıyorsan dükkanı actigimda beklerim canım :)))))
(105 puan) tarafından
Rabbim koalylik versin açınca yaz burdan bı gelip kahveni içelim canm her şey gönlüne göre olur inşallah küçük bir kafe ama göze hitap eden olursa çok iyi olur tabela tarafida olur bak o taraflarada bı bak istersen simit durağı var tabelada pastalariyla sadece yok satiyorlar cokk taze ve lezzetli pastaları mesela göze çok hitap eden bı mekan değil ama lezetti çok iyi pastalarınn öyle bir pastane tarzida olabilir :))
(75 puan) tarafından
Hiç beceremem o tarz işi aslında :))) tatlılarda iyiyim ama hamur işinde hiç yokum :)) açayım da gel iç kahvemi valla
0 oy
(1,180 puan) tarafından

Ben tatlı tuzlu ev yapımı kurabiye koyardım cay yanına :D

(75 puan) tarafından
Evet güzel fikir aklımda kalsin :))
0 oy
(18 puan) tarafından
Dondurma olmalı bence yazın tek dondurma yicek yer arayabiliyo insan çay latte türk kahvesi mutlaka olur zaten. Tatlılar birde sandiviç mesela sabahları poğaca simit alan olur okul için vs 
(75 puan) tarafından
Evet güzel fikir bunu da yazalım bı kenara :)
(18 puan) tarafından
İşlek yerler dışında genelde insanlar pazar kahvaltısı olsun okula olsun işe olsun alıp yolda yemeği seviyolar veya evde o yüzden katmer olur tekli uzun böreklerden olur . Mesela ekler olabilir insanlar belki misafirliğe geldi o tarafta o tarz şeylerde bulabilmeli umarım fikir olur size
(75 puan) tarafından
Senden güzel fikirler geliyor sevdim :))))
(18 puan) tarafından
:))) aklıma geldikce yazarım canım içeçek dolabıda mutlaka olsun su kola bazen yol üstünde alır içer eve alır küçüklü büyüklü cocukları cezbeden şekerler olur pamukşeker vs gücünün yettiğinde bişeyler koyarsın canım satıldıkca duruma göre allah işini rast getirsin
(75 puan) tarafından
Amin canım inşallah bakalım inşallah başarabilirim ❤️
0 oy
(1,216 puan) tarafından
Kesinlikle waffle olmalı :) 
(75 puan) tarafından
İstanbul esenyurttayim canim
(1,216 puan) tarafından
Bende kurtköy viaport AVM Pendik'te oturuyorumda viaportta çok çalıştım pendik kartal kadıköy çok işlek yerler ama sen avrupadasın buraya gelişin gidişin zor olabilir
(75 puan) tarafından
Yok cocukla bide aşırı zor :))
(1,216 puan) tarafından
Tek başına çeviremezsin ki müşteriyemi bakıcaksın mutfagamı yoksa kasayamı yanına en az 2 eleman alman lazım
(75 puan) tarafından
Yok tek olmiycam zaten çocuk alanında da biri gozetmenlik yapması lazım zaten artı getir götürü yapacak biri tabiki yetemem tek basima
0 oy
(1,417 puan) tarafından

Yazın bollll çeşit soğuk içecek kışın bol çeşit sıcak içecek kesinlikle 

Temizlik hijyen 
Bunlar önemli 
(75 puan) tarafından
Teşekkür ederim ❤️
0 oy
(4,155 puan) tarafından
Biz genelde yemek yiceksek cafede pizza dilimi siparis.veriyoruz patates kizartmasi nugget falan oluyor yanında tost yenir tatli cesitleri guzel gidiyor ama cogunlukla icecek aliyoruz
(75 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım❤️
0 oy
(734 puan) tarafından
Canım bulunduğun yer konum nedir nasıldır bilmiyorum fakat benden sana bir öneri umarım güzel fikir olur. Eski evimin orası yeni yeni gelişen biyerde cafe vs var ama çok fazla değildi. Orada bir kreş açıldı ve yan tarafına  anne çocuk cafe açıldı. İçinde büyük bir alan oyun alanı cafe kısmından direk gözüküyor iç içe gibi bir çit ayiriyor sadece.  Hem anneler mutlu hem çocuklar. Çocukları almaya giden veliler vs hep orda oturuyor. Çok cici bir mekan tam olarak ismini hatırlayamıyorum belki nette vardır. 

Ürünler tatlılar hep orda yaplan şeyler hazır ürünler değil.  
(75 puan) tarafından
Bende tam olarak öyle biyer düşünüyorum ama içeriğinde olmazsa olmaz şeyleri sizlerden fikir arıyorum :))
(734 puan) tarafından
Ev yapımı tatlı  ( magnolia chesscake ev yapımı kurabiye ) hatta sarma içli köfte. Yemek olayı çok karmaşık olmadan sade  şeyler. Karın doyurmalik değil keyif surmelik olmalı
(75 puan) tarafından
Teşekkür ederim ❤️
0 oy
(27 puan) tarafından
Ankara'da yeni acılan bı kafe vardı gıtmeden yorumlarını okumak ıstedım ortam menü fiyat oyun alanı herşey begenılmıs baya da övülmüş ama calısanların asık sıratı ılgılenmemesı sıparıslerın soğuk veya yanlıs gelmesı bu durumu musterı bıldırdıgınde ise calısanların göz devırerek ters konuşması... Yanı bence sırf bu yüzden insan gıtmek istemez kı şahsen gıtmedım de. Bence bunlar oncelık olmalı
(75 puan) tarafından
Ben normalde de çok guleryuzlu bı insanım Allah'tan :)) calisanimi da ona göre alırım zaten
(27 puan) tarafından
Ne güzel o zaman :)
0 oy
(2,017 puan) tarafından
Bütün tatlı çeşitleri pastasından trileçesine brownisine, kurabiye çeşitleri tatlı ve tuzlu, kahve çeşitleri, çay, soğuk içecekler limonata gibi, sabah saatlerinde poğaçalar olabilir. 
(75 puan) tarafından
Teşekkür ederim ❤️
0 oy
(147 puan) tarafından
Çocuk oyun alanı olmazsa olmaz 
(75 puan) tarafından
Kız zaten cafenin amacı o olcak :))))
0 oy
(4,305 puan) tarafından
Bulut durağı, meydan, tabela ve depo durağı olabilir. 

Çocuklar için patates tabağı, hamburger, köfte, ve tatlı pasta mutlaka olsun. İçecek olarak limonata, meyve suyu vs. Çay, kahve çeşitleri
(75 puan) tarafından
Çok büyük bıyer olmayacak aslında ama hamburger falan çok olmaz mı ya
0 oy
(2,184 puan) tarafından
Çay ve kahve yanına özellikle ev yapımı kurabiyeler toplar olabilir aşırı gürültü olmuycak ortamda yeri gelince arkadaşla okey tavla oynayabilecem yeri gelecek tek başıma kafa dinliycm bir yer olabilri
(75 puan) tarafından
Teşekkür ederim ❤️
0 oy
(8,629 puan) tarafından
Ay cok guzel dusunmussun harika fikir sahsen cafe mafe bil.eyiz bizde anlattigin gibi bi yer olsa ben giderdim sahsen cocugun keyifle oynatabilecegi bi oyun alanı  guvenle teslim edebilecegim bi oyun ablasi olsa oglumu gorebilecegim bi yere oturup bende esimle arkadaslarimla cay kahve icsem tatli yesem ay ne guzel olurdu 
(75 puan) tarafından
Teşekkür ederim Allah'ın izni ile bı kaç aya kadar acicam onsallah :) yakinsaniz beklerim :))
(8,629 puan) tarafından
Ankaradsyim canim ben i
(75 puan) tarafından
Oo uzakmis
0 oy
(10,330 puan) tarafından
Kahve çeşitleri olmalı ve çocuklar için sağlıklı yiyecekler de konulabilir. Ben gittiğim cafelerde sağlıklı atistirmalik bulamiyorum. 
(75 puan) tarafından
Nasıl bir atıştırmalık mesela örnek verebilirmisin
(10,330 puan) tarafından
Hijyene dikkat edilerek yapılan.....
Çocukların görselini de beğendiği mesela havuç topları hergun yapilmali tabi. Yada meyve salatası vs. Ev yapımı bebe bisküvisinden pastalar olabilir.
(75 puan) tarafından
Teşekkür ederim ❤️
0 oy
(636 puan) tarafından
Bizim burda var bı yer canım hem oyun alanı hemde anne baba için oturcak yerler yapmışlar çeşitli pastalar tatlılar börekler faln yapıyorlar ama hepsini kendileri yapıyor çeşitli içecekler sıcak soğuk paket alıp evede goturebiliyorsun mesela kadın günlerinde kapatıyorlar doğum günü bilmem başka kutlamalarda kapatıyorlar üç beş tane oyun ablası var çocuklarla onlar oynuyor anne baba dinleniyor çay kahve içiyor faln umarım yardımcı olur 
(75 puan) tarafından
Teşekkür ederim ❤️
0 oy
(3,797 puan) tarafından
2-3 çeşit kahvaltı tabağı olmalı hem çocuklar hem yetişkinler için. Ekstra olarak omlet çeşitleri ve pancake de koyabilirsin. Tost, ev yapımı nugget, tortilla ekmeğine pizza gibi kolay ve hızlı servis edilecek ürünler olabilir. Ev yapımı (çocuk dostu) kek, kurabiye olabilir. Meyve ve yoğurt alırsın isteyen çocuklara meyveli yoğurt sunabilirsin. Süt alerjisi ve gluten alerjisi olan bebek ve ebeveynler için mutlaka birkaç ürün sunmalısın bana göre. Cafenin içerisinde çocuk ürünleri mutlaka olmalı. (küçük boy bardak, mama sandalyesi, küçük boy çatal bıçak, tek kullanımlık mama önlüğü). Çocuklar ayakkabılarıyla girmeyecekleri için eşya veya ayakkabı dolabı gibi bir nokta girişte olmalı, bebek arabası park alanı da aynı şekilde, çocuk boy tuvalet ve lavabo olmalı. Aklıma gelen şimdilik bunlar. 
(75 puan) tarafından
Teşekkür ederim ❤️❤️
0 oy
(625 puan) tarafından
Nargile olabilir ve eşimden esinlenerek şunu söyleyeyim sigara içilecek alanında olması. Mesela sigara içilmeyen cafeler oluyor. Uzun oturunca sürekli dışarı gidip geliyor. Küçük bir yerde yaşıyoruz başka alternatifimiz olmadığı için mecbur kalıyor gidiyoruz ama memnun değiliz. Masada sürekli yalnız kalıyorum gibi. Çok önemli bir detay mi bilmiyorum ama göz önünde bulundurabilirsin bence.
(75 puan) tarafından
Bende kullanıyorum ve bunun için dış alanini kullanabileceğim bir yer olarak bakıyorum :)))
(75 puan) tarafından
Nargie koyma taraftarı degilim açıkçasi cunki cocuklu bir ortam olacağı için pek uygun gorulmez
(625 puan) tarafından
Gençlerin genelde heves ettiği şeylerden biri diye önerdim. Mesela bir tarafı aile + çocuk alanı olsa bir tarafı camla ayrılıp sigara , nargile ve okey oynamak isteyenler için ayrılabilir. Ama sen daha yeni açacağın için bu kadar teferruat yorabilir maddi anlamda. Umarım çok güzel işlere imza atarsın.
(75 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım ❤️
0 oy
(4,782 puan) tarafından

Bizim favori mekandan yola çıkacak olursam anne babalar için yeşillik alan var içersi oyun alanı kum havuzu ışıklı arabalar top havuzu ve şişme balon oyuncakların bulunduğu alan var 

Yiyecek olarak Fas food tarzı yapıyorlar tost pizza hamburger gibi içecek olarakta frozen soda çeşitleri çay kahve çeşitleri soğuk içecekler dondurma vs var kızım orayı aşırı seviyor ablalarda ilgili 

image

(75 puan) tarafından
Burası bayağı büyük bir alan :)))
(4,782 puan) tarafından
Evet canım baya büyük daha ayrı olarak anne baba için cafe alanıda var yeşillik bahçe tarzında
(75 puan) tarafından
Benim bütçem böyle büyük biyere yetmez kendi çapımda bütçeme göre küçük biyer yapmayı düşünüyorum ben
0 oy
(634 puan) tarafından
Essnyırt meydan cıvaru

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 61 göst.
0 oy
6 cevap 149 göst.
17 Haziran 2023 Tatil-Seyehat kategorisinde Busrabusra0 (544 puan) tarafından soruldu
+1 oy
17 cevap 519 göst.
18 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde ASEL ESRA (1,563 puan) tarafından soruldu
0 oy
47 cevap 1,085 göst.
7 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

392,760 soru

11,745,769 cevap

35,730 kullanıcı

...