0 oy
193 göst.
Diğer kategorisinde (24 puan) tarafından
Salam qizlar burda yeniyem qizimin 5 yasi olacaq amma 26 kq dir. Yemekyedikce yemek isteyir bezen elinden aliram ondada pis oluram.sizce boyudukce ariqliyar? Eslinde gunde 3 defe yeyir amma tez kokelir

7 Cevaplar

0 oy
(939 puan) tarafından
Ayyy canım eltimin kızı da aynı 4.5 yaşında ama 27 kilo o çok yiyor abur cuburu da çok yiyor..eğer bunları yiyorsa azaltmaya bak tabağını küçült dolu gibi görünsün 
(24 puan) tarafından
Yok ben cok vermiyorum hep dikkat etdim eltimnb usaqlari gunde 5 defe yeyir hemde dolu bosqab hic kilolari yox men ekmeyinde az verirem yenede kilolu
(939 puan) tarafından
Belki genetik öyledir anne baba sizde yapılı iseniz eğer belki çocukta da vardır bu durum
-Reklam-
0 oy
(9,720 puan) tarafından
Azeri sin sanırım :) sağlıklı yiyecekler yesin büyüme çağında çocuk cokda kısmamak.lazim ama cokda yedirip obez olmasın tâbi. Hiç doktora daniştin mi ?
(24 puan) tarafından
Evet azeriyim canim. Sagliqli yeyir meyveyle sogan arasi iyi hep yiyer acikcasi danismadim hala
0 oy
(815 puan) tarafından
Çocukluğunda şişman olması büyüdüğünde de şişman olacağı anlamına gelmiyo, tıpkı çocukluğunda zayıf olması büyüdüğünde de zayıf olacağı anlamına gelmediği gibi. Genetik faktörler çok önemli açıkçası bu konuda, ben 7 8 yaşıma kadar zayıf sayılabilecek bi çocuktum, 1800 gram civarı doğmuşum zaten, 7 8 yaşımda 20 kilo falandım diye hatırlıyorum. Ama sonrasında ben bi kilo almaya başladım, her sene ortalama 10 kilo aldım. Kâh zayıfladım kâh yeniden kilo aldım. Ama benim genlerim genel olarak iri ve kilolu biri olmaya yatkındı, hani ailemin geneli iri ve kilolu. Zayıf kalmak için ciddi çaba harcamam gerekiyo
(24 puan) tarafından
Ay ne gozel dediniz insAllah boyuyunce kilolu olmaz. Ozude kilolu olmagindan xoslanmir.
0 oy
(206 puan) tarafından
Benim oğlumda 4,5 yaşında 24 kilo ama hiç göstermiyor boyundan kaynaklı 
(24 puan) tarafından
Aslinda kizimin boyu yasitlari kadar. Qarin hissesi cox sismandir.
0 oy
(455 puan) tarafından
Hareket etmesini sağla o zaman canım. Önünden almakla olmaz kimi çocuğun yapısı kiloya müsait oluyor ne yaparsan yap alıyor. En güzeli spor etkinliklerine vermen. 
(24 puan) tarafından
Aslinda cok hereketli. Evet haklisiniz onunden aldikda uzulur kiyamiyorum
(455 puan) tarafından
Evin icindeki hareket maalesef yetmiyor atamıyorlar enerjilerini. Benim oğlumda çok hareketli ama yorulup uyudugunu görmedim ev içindeyken. Dışarı çıkınca daha çok yoruluyor. Yüzme, jimnastik gibi kurslara verebilirsin.
(24 puan) tarafından
Bizde bag evi yazi hep disardalar hovuz falan yorulup yatiyor) yinede tombis karni cikiyo
(455 puan) tarafından
Yediği yarıyor demek ki benim oğlum da çok hareketli yemesi de fena değil ama kilo almıyor 5 yaşında 19 kilo
0 oy
(3,492 puan) tarafından
Kızım 5 buçuk yasında 15 kilo hiç kilo almıo seninkide belki boya verir azar azarda kısabilirsin 
(24 puan) tarafından
Bendede ikiz tayi oyle 3 yildir 16 kq dir 5 yasinda aslinda yemeyi normal
0 oy
tarafından
Hoş geldin aramıza :) 

Önlemini şimdiden al bence. Benim yegende kuccukken çok kiloluydu şuan hala kilolu. Hazır yaz şuan götür bir jimlastige falan yazdır. 
tarafından
Zayıf olsa dert olmasa dert valla bu anaların çilesi bitmiyor ya.
(684 puan) tarafından
Zayıflıgına inan kafama cok takmadım yiyor aslında ama çok hareketli doktorun öyle demesi canımı sıktı
(24 puan) tarafından
Hos bulduk evet oda iyi fikir. Son zamanlar taktim kafaya o kadar kendinede dedim kucuk akliyla oda takiyor artik)
(684 puan) tarafından
Rabbim saglıklarını versin inşallah
(24 puan) tarafından
Amin  insAllah

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 177 göst.
15 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Lisa1234 (1,389 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 347 göst.
14 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Cabbar (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 187 göst.
15 Eylül 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde TOLGA123 (65 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 215 göst.
31 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde Alpingo!!45 (676 puan) tarafından soruldu

399,416 soru

11,947,013 cevap

36,102 kullanıcı

...