0 oy
443 göst.
Diğer kategorisinde (7,605 puan) tarafından
9 ocak 2020 doğumlu oğlum ağustosun ilk haftası  okula gittik yazdırmak için okul müdürü küçük olduğunu diğerleri boyama, etkinlik yaparken oğlum yapamazsa özgüveninin kırılacağını ve geride kalıp okuldan sıkılabileceğini söyledi onlar yapıyor ben yapamıyorum kompleksine girer diye bu sene erken bence seneye verin diyor ne yapacağımı şaşırdım benim düşüncem göndermekten yana ama gerçekten de yapamaz geri kalır özgüveni düşerse ezerlerse sen yapamıyorsun diye 

Kafam karıştı ben bi deneyelim diyorum eşim hiç başlamasın bu sene seneye başlar diyor sizce ne yapılır bu durumda nasıl hareket edilir illaki tecrübeliler vardır öğretmen vs olan yardımcı olur musunuz banaa

21 Cevaplar

0 oy
(9,487 puan) tarafından
Benim oğlum da 2020 Nisan doğumlu 4 yaş sınıfı ayrı açıyorlar kontenjan kalirsayben vericem. 4 yaş sınıfına 
(7,605 puan) tarafından
Bizim burda olmicak büyük ihtimalle ya çünkü müdür o yönden hiç olumlu konuşmadı
(9,487 puan) tarafından
Bize de kesin bişey söylemediler açıkçası olursa vercem çok istiyor çünkü
(7,605 puan) tarafından
Benim oğlanda çok istiyor müdür dedi bi kaç gün gelir uyum sağlarsa kaydını yaparız dedi ama bu sefer gidemez ise iyice kırılcak of şaşırdım valla bende
(5,037 puan) tarafından
48 ay sonrasini devlet aylir. kaldiki 48 aydan biyuk degilmi benim kizim da 9 ocak 2017 dogumlu. 2 sene ust uste gtti 1. sinifa da gtti suan 2 ye gecti. yani bende senin gbi verdim ki pandemi var diye aslinda 48 ay oncesi de verecektim. ocak dogumlu oldugumdan digerlerinden buyuk bile oluyor ccklar sinifin en buyuklerinden olacak. boyama moyama da tabiki becerir niye beceremesin. eylulde 57 aylik olmus olcak nerdeyse
(7,605 puan) tarafından
Ay ne bilim müdür öyle bi konuştuki sanki hiç. Birşey yapamıcam gibi geri kalıcak gibi
(5,037 puan) tarafından
yok canim sacmalamis ilkokul yasindami anasinifina vercem yani  sacmalamis mudur. bu sene de seneye de anaokuluna verebilirsin. istersen bu sene anaokuluna gider seneye birinci sınıfa başlar isteğine bağlı velinin onayına bağlı ama gerek yok bence çok erken gitmesine büyük büyük gitmesi daha iyi birinci sınıfa o yüzden ben iki sene ana sınıfına verdim sonra bir
(7,605 puan) tarafından
Sıkılmadımı ya müdür kafamızı çok karıştırdı sıkılır verim alamayız cart curt bide benim oğlan çok çekingen nasıl olacak bilmiyorum
(5,037 puan) tarafından
yok be. ne sikilmasi agliodu haftasnu tatil
diye. 1. sinifta zaten dersler  baslio anasinifinda diya doya etkinlik yapsin. evde biz verimli olamiyoruzki. hem orda kurali kaideyi ogreniyor ilkokulda anasinifina gtmeyen cc ile bir sene gden cck ve iki sene ust uste giden cck uc grup arasi daglar kadar fark oluyor inan heleki cekingense dedigin gibi ozaman iki sene kesin sart ilk sene alisir ikinci senesi kurdu olur okulun anasinifinin.sonra 1. sinif icin vok kolaylik olur. anasinifinda yemedigi bircok seye alisti mesela arkadaslariyla yan yana yerken. ilkokulda yemekhaneye ve etite de kaydettim  9 dan 4 e kadar okulu suan 2. sinif olacak. arkadaslariyla yemekhanede yemedigi hircok seyi yemeye alisti. anasinifinda da ayni sey olmustu alismisyi
-Reklam-
0 oy
(4,003 puan) tarafından
gonder tabi ki , kendi yaş grubu ile olmayacak mi zaten 
(7,605 puan) tarafından
Çoğu 5  5 buçuk olacakmış canım
0 oy
tarafından
Çocuğunu en iyi sen tanırsın. Evde boyama falan yapmıyor mu, motor becerileri nasıl gözlemlemişsindir. Yaşıtlarından geri kalmaz diyorsan gönder, çocuk içinde iyi olur.
(7,605 puan) tarafından
Boyama yapmayı sevmiyor ya :/ onca kalem kitap aldım yüzüne bakmıyor o yüzden de biraz kararsızım
tarafından
Hadi onu arkadaşlarından görür bir şekilde yapar da makas falan tutumu nasıl ?
(7,605 puan) tarafından
Ooo süper kesilmedik bişey bırakmas :D
0 oy
(96 puan) tarafından
Kendinden büyüklerle olacaksa hiç gönderme canım bence özgüveni kırılabilir ama yaşıtları varsa her türlü uyum sağlar 
(7,605 puan) tarafından
5 ve 5 buçuk yaşlarda olacakmış cnm
(96 puan) tarafından
Bence gönderme canım seneye yollarsın hem okuldan da sıkılmaz biraz daha büyümüş olur neden kendi yaşıtında çocuklar yokki acaba normalde o yaşlarda oluyor diye biliyorum ama
(7,605 puan) tarafından
Köy deyim cnm normalde ayrı ayrı oluyormış bu sene olmicakmış herlade
(96 puan) tarafından
Anladm en iyisini sen bilirsin yine de bence yollama yaşıtları yoksa
0 oy
(4,050 puan) tarafından
Bence küçük yada iki sene üst üste anasıfı olacak bence yarım zamanla kreşe falan verebilirsin 
(7,605 puan) tarafından
Olduğum yerde kreş vs yok maalesef var ama çok uzak cnm
0 oy
(14,371 puan) tarafından
eger 4 yas grubu ile olursa gonder benim kizim da 4 yasinda onlar ayri sinifta olacaklar ama 5 yassa bekle seneye gonder dedigi dogru 
(7,605 puan) tarafından
5 , 5 buçuk yaşında olacakmış cnm çoğu sınıfta
(14,371 puan) tarafından
seneyi bekle canim daha iyi olur oglun icin
0 oy
(921 puan) tarafından
Bugün daha yigenini goturdu eşim birleşik anaokullari almadı ..yarın sabah müstakil anaokuluna yazdıracak Mart 2020 doğumlu.

Kontenjana bakarlar açık kalırsa 4 yas grubu açılır yoksa açılmaz 
(7,605 puan) tarafından
Biziö bırda yok öyle bişey malesef
0 oy
tarafından
Kaç yasindakilerle olacak
(7,605 puan) tarafından
5 ve 5 buçuk
0 oy
(4,374 puan) tarafından
Bak ne yap biliyor musun evde resim yapmayi ogret okul baslayincaya kadar en azindan kalem tutmayi ogrenir benim cevremde 4 yasinda baslatti hep 4 ve 5 yas ana okulana gittiler 6 yasinda ilkokul masallah hepside basarili
(7,605 puan) tarafından
Sevmiyor ya sıkılıyor hemen
0 oy
(1,266 puan) tarafından
4 yaş ve 5 yaş gelişimi farklı oluyor cidden. 4 yaş sınıfı olan devlet anaokuluna yazdırsanız iyi olur
(7,605 puan) tarafından
Bırda birtane var okul malesef ya
(4,374 puan) tarafından
Denersin canim olmadi gonderirsin benim kuzenim evi boyar diye hic kalem vermemis cocuga o bile okula gittikce ogrendi birseyleri araba sıralamasi varmis cocuklardan biri dokunsa hircinlasiyormus okula gittikce normale dönmus
(7,605 puan) tarafından
Ay inşallah ya ilk bi kaç gün getir dedi müdür belki uyum sağlar dedi bakalım denicem
(1,266 puan) tarafından
Evde boyama, kalem tutma gibi şeyleri gösterebilirsin parmak kasları gelişir. Oyun hamuru ile oynasın en azından
0 oy
(409 puan) tarafından
Ben gönderdim oğlumu 4 yaşındaydı kendinden bir uas büyüklerle birlikteydi hiç sorun yaşamadık. Zaten sürekli hasta oluyordu bir gidiyor bir gitmiyordu. Ben sabahçı yaptığım için yaşıtları yoktu öğlenden sonraki grupta küçük yaslarda vardı. Bence bir deneyin deneyim olsun ben ilk dönem gönderdim ikinci dönem neredeyse hiç gitmedi. 
(7,605 puan) tarafından
Bende ondan korkuyorum ya hep hasta olacak
(409 puan) tarafından
Seneye de gönderseniz hasta olacak.
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Sakin yollama ben yolladim bin pişman oldum. çok küçük gücü yetmiyor adapte olamıyor ve geri alırsan herzaman ağladım annem beni aldı okuldan diye yerleşir beyninde her okula başladığında daha ciddi sikinti yaşarsın. 
(7,605 puan) tarafından
Bende bundan korkuyorum :(
0 oy
(1,625 puan) tarafından
Bence küçük daha ben göndermem ki göndermedim 6 yaşında anaokuluna gitti 7 yaşında 1. Sınıfa başladı hep zamanında yani. Erken göndermek hiç iyi bi şey değil artı kendinden büyükler olacakmış hep anlaşması çok çok zor. Öğretmen kabulcetmez zannetmiyorum 
(7,605 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım korkuyorum ileriyi etkiler diye
(1,625 puan) tarafından
Geç ver ama erken verme tek tavsiyem bu 2 ay bile çok etkili oluyormuş. Eylülde okullar açıldı Aralık ayında 7 yaşına girmişti oğlum 3 ay var mesela arada ona bile erken dedi öğretmeni düşün. 3 e geçti bu sene zorla kitap okuyor hatta okumuyor yazisi çok kötü asla yazmak istemiyor sorumluluk istemiyor o kadarbuyuk bı karmaşanın içindeyim ki
0 oy
(16,026 puan) tarafından
Benimkiyle yasitlar canm bize müdür öyle birsey demedi burda da 4 5 yas çocuklar olacak karışık yani birde bizim bebeler 4.5 yaşında çokta küçük değiller yani uyum sağlarlar sorun olmaz bence deneyelim bakalım 
(7,605 puan) tarafından
Burda olmicak büyük ihtimalle cnm ya hep 5 , 5 buçuk olcakmış müdür öyle konuştu
0 oy
(66 puan) tarafından
Öğretmenim canım ben 30 Eylül itibariyle 56 aylık oluyor çocuğunuz yani gitmesinde fayda var seneye 68aylik olur ki dilekçeyle 1e kaydedersiniz durumuna bakıp (69aylik çocuklar direkt 1oluyor başka nedenler yoksa)
(66 puan) tarafından
İyi bir öğretmen araştır bence verirsen bu yıl seneye rahat edersiniz hem sen hem çocuğun o kadar fark oluyor ki okul geçmişi olan ile olmayanin
(7,605 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım❤ olmadı bir iki hafta gider deneriz bi
(66 puan) tarafından
En küçük kaç aylık alıyorlar acaba benim kiz 2020 Aralık dogumluda küçük heralde
(66 puan) tarafından
Aralığın kaçı ? Aslında okuldan okula değişiyor 48ay öncesini almayabilirler kontenjan 5 ve 6 yaştan doluyorsa almayabilirler . 4yas şubesi varsa olabilir yani
(66 puan) tarafından
14 aralik
0 oy
(14,164 puan) tarafından
Ben anaokulunda çalışıyorum çocuklar gayette yaşlarına uygun ellerinden geldiğince yapıyorlar her yaptıkları bir öncekinden daha iyi oluyor müdür neden öyle konuşmuş anlamadım sınıf açmak istemiyor olabilir 5 yaşa ağırlık vermek istiyor olabilir 
(7,605 puan) tarafından
Büyük ihtimalle cnm bizden bi öncekinede aynı konuştu
0 oy
(1,467 puan) tarafından
Gücünüz varsa özele gönderin derim eğitim şart bence ben 2.5 yaşından beri veriyorum uyum sağlasın sosyelleşsin diye yarım gün yine karar sizin aynı yaşıtlarıyla ama
(7,605 puan) tarafından
Var şükür cnmda çok uzak biz köyde oturuyoruz bir saate yakın yol var aramızda
(1,467 puan) tarafından
Ay ne güzeldir köy'çocuklar var mı yaşıtları o zaman seneye verirsin canım hakkında hayırlısı olsun
(7,605 puan) tarafından
Tanıdığımız yok malesef cnm
Allah razı olsun teşekkür ederim canım ❤
(1,467 puan) tarafından
Cümlemizden Allah razı olsun
0 oy
(1,306 puan) tarafından
Benim oglumda kasim 2020 dogumlu bende kararsizdim gittim konuştum ve 4yas sinifida açılacakmış cook sevindim varya cunku bnde  büyüklerinin yaninda ezilir diye dusunuyordum simdi yasitlariyla olacgi icin yazdirdim ben eger benimde buyukler sinifina gidecek olsaydi oglum gondermeyebilirdim
0 oy
(217 puan) tarafından
Benim kızım da 10 ocak 2020 doğumlu bu yıl ben de vermeyi düşünmüyorum seneye inşallah çünkü zaten evde herşeyi yapıyor 
0 oy
(13,766 puan) tarafından
27 Şubat 2020 doğumlu ger şeyi yapabilir 

Kızım geçen sene Eylül de hitti 3.5 yaşındaydı hoca ilk 1 hafta denedi sonra devam etmesini uygun gördü 

Sen de dene şimdi her şeyi anlama kavrama zamanları 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 116 göst.
16 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Babygirl babyboy (1,345 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 51 göst.
5 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Livmirmin1993 (292 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 101 göst.
0 oy
3 cevap 124 göst.
15 Eylül 2023 Diğer kategorisinde sinos2194 (151 puan) tarafından soruldu

395,556 soru

11,832,573 cevap

35,906 kullanıcı

...