0 oy
410 göst.
Diğer kategorisinde (5 puan) tarafından
Offf evi mahvetmişler duvarlarda boya kalmamış her yer delik teşik ankestre yerini komple sökmüşler bütün ampüleri sökmüşler evin elektriğini bozmuşlar ev harabeye dönmüş resmen ya 9 ayda evin içine etmişler her yer yağ kir 3 küçük çocuğum var ben o evi nasıl düzelticem nasıl temizlicem 

15 Cevaplar

0 oy
(190 puan) tarafından
Allah hayırlı insanlara karşılaştırsın pisli.k mikroplar
(5 puan) tarafından
Amin inşallah vallahi kendimi zor tutuyorum kadını arayıp rezil edecektim eşim izin vermiyor ben hallederim diyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ah ahh ben ise dört yıldır aynı evde kiraciyim saat dışında bir çivi cakmadim. Evi tertemiz temizlerim çekmece içlerine örtü sererim ki deforme olmasın diye. 

İnsanlar ne düşüncesiz
(5 puan) tarafından
Of geldi söyle bacım ya evim tertemizdi yeni boyanmıştı iş sebebi yüzünden başka şehire geldik 2 yıldır bende kirada oturuyorum vallahi duvara çivi bile çakmadım 3 küçük çocuğum var hep peşlerindeyim eve zarar vermesinler diye
0 oy
(265 puan) tarafından
Evin kira sözleşmesi yok muydu biz kiradayken depozito istendi sözleşmede de ev nasıl teslim edildiyse bize bizde öyle teslim edeceğiz diye imza attık çıkmadan boyasını yaptık 
(5 puan) tarafından
Hayır sözleşme  yoktu biz başka şehirdeyiz kayınbabam verdi evi onlara geçen sene. 8 bin  depozito var bizde bide kiranın yarısı yani  toplam 12 bin  var olmadı ondan kesicez
(265 puan) tarafından
Ordan kesin bencede yazık evi bu şekilde kullananlara karşıyım bizde kiracı olduk kendi evimiz gibi gördük ev sahibi bize teşekkür etti hatta 4 yıl kaldık evde asla evin bir yerine zarar gelmedi
0 oy
(1,448 puan) tarafından
Sorması ayıptır niye taşındılar 
(5 puan) tarafından
Bizim işlerimiz ters giti geri evimize dünücez. Ve kiracılar evi tuttuğunda biz onlara dedik 1 sene içine döneceğimizi o şekil kabul etiler
0 oy
tarafından
7 yıldır kiradayim çivi bile cakmadim eve Allah iyi insanlarla karşılaştırsın 
0 oy
tarafından
Rabbim hayırlı insanlarla karşılaştırsin. Ev sahibi olmanın da kötü yanları işte...
0 oy
(8,301 puan) tarafından
Hergun silerim ben yağ  olmasın diye çam  var ocağın yanında onu silerim yağ olursa acılmaz diye duvar kağıdı yapiyom duvarlar yağ olmasın diye ocakta duvara yakın bi  iki kapıda eski model kapılar  eşime sinirlenip kıridim çamları   oda bana sorun cıkardı kolum dikislik olmustu onu yapticem mesela tuvalet mermeri renk değiştirdi onuda yaptırım cıkmadan oda benim hatam ama şükür şuan cıkmayı düśünmuyom ben 
0 oy
(3,665 puan) tarafından
Depozito almadin mi? Aldiysan iade etmeyeceksin, o parayla temizlikci tutacaksin. Almadiysan Allah kolaylik versin diyim.
(5 puan) tarafından
Depozito aldık 8 bin ama hasar daha büyük neyse bunada şükür ne diyim
0 oy
tarafından
bildiğim kadarıyla kira sözleşmesinde bunlar belirtilir yani çivi bile çakılmayacağı. hatta yanlış hatırlamıyorsam kiracıdan tahsil edilebiliyor yanlışta olabilirim aklımda kalan bu
(5 puan) tarafından
Sözleşme yok biz farklı bir şehirdeyiz kayınbabam evi verdi
0 oy
(2,723 puan) tarafından
Bizimde başımıza geldi öyle. Sıfır daire verdim 2 yıl oturdu. Mutfak dolaplarının kapaklarını aşağı indirmiş hep. Kolidordaki fayansı kırmış. Salonun tam girişinde parkede kocaman kabarık ve deforme olmuş parça var. Salon camını içeriden kırmış. Ebeveyn banyosunun kapısı camdı menteşeleri düştüm düşücek. Balkon kapısı da aynı şekil menteşeleri oynamış kapı aşağı düşmüş. Şimdi kapanmıyor. Eve girdiğimde duvarlar delik deşikti hepsini yaptırdım badana yaparken. Ama diğerleri çok fazla istiyordu. 12. Katta oturuyorum camı tamamen söküp yapmamız lazım onun içinde site içine araç girmesi lazım dışarı düşmesin diye cam ama site içine araba giremiyor giriş yok. Geçenlerde kızım elini kesti :( mecbur bantladık. Ona çözüm bulamıyoruz şu anlık. Bütün pisliği temizledik eşimle ama kaba şeyler henüz duruyor. Allah kiracınında iyisini versin. İlk taşındığımız zaman ikametgahını almadı 2 sene kayınvalidemde oturuyor göründük. Kadını aradım ikametgahını alır mısın kendi evime ikametgahımı alıcam diye o da şu an belirli bir ikametgahım yok sen gidip burada yaşamıyor diye belirt dedi bunu söylediğinde de hamileydim temmuz sıcağında. Belirttim durumu gidemem bu sıcakta doğuma az kaldı filan diye beni ilgilendirmez dedi senin sorunun sonuçta dedi sonra cevap vermemi bile beklemeden her yerden engelledi. Baya uğraştık aklıma geldikçe Allaha havale ediyorum. 
(5 puan) tarafından
Allah böylelerin belasını versin. Eşim adamı aramış neden evi bu hale getirmişsiniz demiş evin duvarlarını mahvetmişsiniz demiş adam dalga geçer gibi evin boyası zaten çirkin demiş daha güzel bir renk yaparsınız demiş
(2,723 puan) tarafından
30 yaşındayım bu zamana kadar bela okumadım. Mümkünse sen de okuma canım. Rahmetli ananem çok beddua ederdi beddua geri döner derler. Allah'a havale et o daha iyisini bilir.
(5 puan) tarafından
Haklısın bende etmem genelde ama çok sinirliydim evin o halini görünce
0 oy
(659 puan) tarafından
Eğer evi onlar boyatmadılarsa boya parasını istemen hakkın 
(659 puan) tarafından
Bizde kiracıyız ama babam emlakçı ordan biliyorum
(5 puan) tarafından
Ya depozito var bizde onu vermicez
(659 puan) tarafından
Haaa bak iyi iyi
0 oy
(712 puan) tarafından
Allah islah etsin  oylesini gecen sene benimde basima geldi evi bocek basmisti 37 binlik masraf cikarrti 1100 tl ye oturdu bide giderken hakkimi helal etmiyorum dedi sebebi de 750 lira depozitoyu vermedik diye onuda kendimiz yemedik zaten faturalarini odedik hakkim helal degil 3 cocuk arti 8 aylik hamilelikle canimiz cikmisti
(5 puan) tarafından
Off benimde çocuklarım küçük kızım bu sene 1 sınıfa gidecek 1 hafta sonra gidicez kızın okuluylamı uğraşiyim evlemi vallahi psikolojim bozuldu
(712 puan) tarafından
Evet malesef o dert bende de var ama birinci siniflar eylulde basliyor galiba ya
0 oy
tarafından
düzenlendi

Kiraciyim elimden geldigi kadar dikkat ederim ev aldığım gibi sağlam hatta banyo tavanı akıyor diye ev sahibine hem video çekip attık hem aradık bilgileri olsun görünümü görsünler dedik millet nasil içine ediyo aklim almiyo yaa şimdi çıksam burdn dip köşe gene temizleyip çıkarım o derece ya bazılarının Allah korkusu yok yada vicdanları yok yoksa başka bi açıklaması yok 

Hatta benim girdiğim ilk ev berbat otesiydi çok kötü pisti ne yaptım temizledim hepsini ve ev eskiydi pırıl pırıl yaptım evi ev eski olduğu için kulplar kendi sokuluyordu ev sahibini aradık söyledik sonra kulplari sakladım o evden çıktım gene çıkana kadar temizledim nakliye eve geldi eşyalar çıkardı ben sonra nakliye arkasından supurup çıktım adam geldi evi kontrol etti adam baya şok oldu ev hiç zarar görmemiş dedi biz kulplari ve sökülen dolap kapaklarını adama verdik abi bunlar kendi sokuldu size söylemiştik dedik adam dedi normal dedi eskimisler çıkıyorlar gönül rahatligiyla oradan çıktım ben 

Geçen annem abime ev tuttu kiralik o eve ilk defa kiracı girdi bizim kapı komsu kadın evini tertemiz teslim etti sonuç evin içine edip çıkmışlar ev sahibi evi yeniden parke yapıp doseyecek öyle anneme teslim edecek Allah vicdan merhamet versin nasıl o hale getiriyorlar onuda aklım hiç almıyor ztn uzun oldu ama çok içim gidiyo evlere para kolay kazanılmıyor:( 
0 oy
(1,632 puan) tarafından
Ev sahipleri arada kiracının evine gidip ziyaret amaçlı kontrol etmek lazım evi bence. Mesela bizim bı kiracimiz var bu sıcakta çamaşırlarını evde kurutuyor balkonda var kocaman kurutma makinesi yok biliyorum bunu.1. Kat.bide rutubet olacak büyük ihtimalle camları açık Allahtan da.
0 oy
(577 puan) tarafından
Depozito almadiniz mi bu gibi durumlar için.. bizim eski evimizde peteklerin ikisi oglumuzun yaramazligindan düşmüştu dolap ayaklari kirilmisti cekmeceleri. Kulplari elimde kalmisti musluklar bozulmustu eski ev oldugu icin cikarken hepsini esim tek tek tamir etti bende tertermiz sildim supurdum anahtari biraktik girerken boya yapmistik cikarken yapmadik temizdi bir oda haric ille onu boya diye tutturdu esimde ben ugrasamam depozitomu verme napiyim dedi o parayi birakti ki cok cok fazlaydi boya icin oyle verdik yani .. herkes insafli olmuyor ya Allah kiracininda ev sahibininde hayirlisini versin
(5 puan) tarafından
Aldık cnm kiracı gidip ankastre yerini bide elektriği falan yapacağını söylemiş yapsa parasını göndericez boyayıda evden 1 hafta erken çıktılar o kalan parayı göndermicez

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 585 göst.
0 oy
1 cevap 66 göst.
18 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Mavi-beyaz (2,089 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 1,543 göst.
27 Haziran 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 228 göst.

399,988 soru