0 oy
125 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (204 puan) tarafından
Merhaba.

Oğlum 1 yaşında ve demir eksikliği var. Şimdiye kadar demir damlaları ve şuruplar hep ciddi kabızlık yaptı düzenli veremedim. Ama son 1 ay Ferro Zinc adında bir şurup kullandık demiri yükselmiş. Yine de henüz referans aralığı içinde değil, sınırda. Doktor 1 şişe daha kullanmamızı önerdi ama çok zor içiyor. Şişesiyle birlikte gelen enjektöre çekip veriyorum ama bayağı ağlıyor, boğazına kaçıyor vs.

Sizin kullandığınız bir yöntem var mı? Mesela meyve püresi ile birlikte versem diye düşündüm ama lifli gıdalar emilimini zorlaştırır birlikte kullanmayınız uyarısı var. Benzer bir yol var mı?

9 Cevaplar

0 oy
(112 puan) tarafından
Ben ocean kullanıyorum bebekliğinden beri 20 aylık şu an . Kaşığa döküyorum öyle veriyorum içiyor 
(204 puan) tarafından
Kullandım onu da ama yükseltmedi. Çok düşüktü değerleri. Alerjik bir bebek. Alerji doktorumuz neye tepki verdiğini buluncaya kadar yeni bir gıdaya başlatmadığı için et yemeye de geç başladı. Ben de alerji diyetinde dana eti yemedim, benden de alamadı yeterince. Ferritin 2 çıkmıştı. Bu damlalar işe yaramadı hiç en fazla 5 oldu Ferro Zinc'ten önce. Ama onu da içmeyi reddediyor.
(112 puan) tarafından
İnşallah bir yolu bulursun canım valla ben hiç yaşamadım sağlık sorunu olarak
(204 puan) tarafından
İnşallah, teşekkür ederim cevabınız için.
-Reklam-
0 oy
(503 puan) tarafından
Kokusu o kadar kötü ki meyve suyuna katip verdigim halde dokuyordu yarisini agzindan icmiyordu .. ben zorla vermekten baska care bulamadım 
(204 puan) tarafından
Evet tadı da çok kötü. Hak da veriyorum içmek istememesi için ama mecbur, içireceğiz. Teşekkür ederim cevabınız için.
0 oy
(607 puan) tarafından
Bizde bunu kullandık,portakal suyuna kattım içmedi şırıngayla az az sıktım ağzıma tabiki ağladı hep ama el mecbur 3 ay her sabah ağlata ağlata içirdim
(204 puan) tarafından
Ağlaya ağlaya içerken de genzine kaçıyor, boğulacak gibi oluyor. O yüzden alternatif yollar arıyorum ama galiba yok. Teşekkür ederim cevabınız için.
(607 puan) tarafından
Bi kaşığa koyup hepsini bir verseniz belki daha kolay olur, sonra ödül verebilirsiniz sevdiği bişey belki işe yarar
(204 puan) tarafından
İçmesi gereken ölçü 1 yemek kaşığına ancak sığar ama oğlum 1 yaşında, kaşık ağzına sığmaz. Yine iki seferde vermem gerekir ki yine aynı zorluğu çıkarır tadını aldıktan sonra.
(607 puan) tarafından
Keşke sevdirecek bir yolu olsa kokusu bile çok kötü ama sağlığı için mecbur yapıyoruz inşallah çabuk toparlar da daha fazla kullanmak zorunda kalmazsınız
(204 puan) tarafından
İnşallah. Teşekkür ederim.
0 oy
(571 puan) tarafından
Yemeğine damlatiyordum ben 
(204 puan) tarafından
Damla değil de şurup olduğundan miktarı biraz fazla yemeğe koysam tadını değiştirir. Bir de içinde lifli gıdalarla birlikte tüketmeyin yazıyor emilimini zorlaştırıyormuş. Yine de teşekkür ederim cevabınız için.
0 oy
(4,156 puan) tarafından
Meyve suyunun icine koysan anlar mi visne suyu mesela rengide belli etmez
(204 puan) tarafından
Bunu denemedim, yarın bı deneyeyim bakalım işe yarayacak mı. Teşekkür ederim cevabınız için.
0 oy
(249 puan) tarafından
Ben lectus kids kullanıyorum değerimiz de çok güzel çıktı bayıla bayıla içiyor kendi ağzını açıyor görünce deneyebilirseniz eğer deneyin tadı kötü olan bişeyi bile bile içirmek çok zor çocuklara ne yazık ki 
(204 puan) tarafından
Lectus kids'e baktım. İçindeki demir oranı kullanmakta olduğumuz şuruba göre çok daha düşük. Bu ve benzeri demir damlaları veya ilaçları yeterli gelmiyor maalesef. Değerleri çok düşük çıkmıştı benzer ilaçlar kullandık yükseltmeye yetmedi. Bir tek Ferrozinc şurup, ama işte onu da zor içeriyorum. Yine de teşekkür ederim cevabınız için.
0 oy
(1,395 puan) tarafından
Geçmiş olsun, benimde ikizlerime demir eksikliği çıktı bende ferozinc kullanıyorum, doktor 1 ölçü dedi o yüzden şırıngaya 5cc çekiyorum , kızımın ağınzına şırınga ile veriyorum ama şöyle, yastıksiz yere düz yatırıyorum ellerini başını tutup , şırınga ile direk boğazının deliğine değilde , dudak kenarından sıkıyorum öyle olunca boğazında kalmıyor, 2 defa  sıkıyorum bide sana tavsiyem verdiğin zaman hemen yüzüne üfle direk yutuyorlar, oğluma da veriyorum ama onda kızım kadar başarılı olamadım, doktora sordum pekmezli su yap biberona içine dök dedi oğlumda o şekilde içiyor, kızımda pekmezli su yönetimi işe yaramadı, kaşıkla içmiyor, mecburen böyle şırınga ile binbir eziyetle veriyorum ama herşey onların iyiliği için, 3 ay kullan dedi 1 ay bitti kaldı 2 ayımız :(((
(204 puan) tarafından
Pekmezli suyu sade haliyle bile içmedi. Meyve suyu ile deneyeceğim bakalım. Olmadı sizin de yaptığınız gibi devam. Size de geçmiş olsun. Allah keyifle büyütmeyi nasip etsin ikisini de.
(1,395 puan) tarafından
Hepimize inşallah aminn
0 oy
(2,354 puan) tarafından
Sabah akşam Danone ye karıştırıp veriyordum doktor demişti
(204 puan) tarafından
Danone yoğurt değil mi? Kalsiyumla birlikte kullanımı emilimini engeller diye biliriz hep, ilacın prospektüsünde de yazıyor hatta süt ürünleri ile birlikte vermeyin diye. İşe yaramış mıydı böyle kullandığınızda?
(2,354 puan) tarafından
Evet canım bende öyle biliyordum başka seçenek yoktu bnm için doktora söyledim o dedi. Meyvelı donane ver ise yaradı ama 1 ay sonra gittim kan değerlerine Baktık düzelmişti
0 oy
(39 puan) tarafından
Emzik kullanıyorsa emziği veriyor gibi yapın ağzını açınca dalmayı verin hızlıca ama yanağına doğru dökmeye çalışın genzine kaçmasın 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 67 göst.
2 Temmuz 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Birisii3 (134 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 87 göst.
0 oy
6 cevap 389 göst.
13 Nisan 2020 Diğer kategorisinde ❤Hanifela ❤ (4,725 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 60 göst.
14 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Doruk (2 puan) tarafından soruldu

392,803 soru

11,747,334 cevap

35,736 kullanıcı

...