0 oy
88 göst.
Aile kategorisinde (451 puan) tarafından
Oğlum ekimde 3 yaş olcak evde hiç kızmayız bağırmayız bisey yapınca güzelce kibarca söyleriz parka sık sık cikarriz eşim camiye giderken götürür elimden geldiği kadar arkadaşlar ile görüşüp cocuklar ile kaynaştırmaya çalışırım ama biri elindekini alsın hiç savunamaz birinin elindekini isterken 1 defa bana söyler sonra susup kenarda masumca bakar parkta sürekli yanina bizi çağırır anne gel baba gel yalnız gidemez bizi çağırır biri dövunce hemen ağlar kim napti derim söyleyemez gösteremez çok üzülüyorum acilmasi için napabilirim 

6 Cevaplar

0 oy
(7,625 puan) tarafından
 Herşey zaman'ı var  oğlunun kişiliği  gelişiyor gün gün farkli olabilir 
(451 puan) tarafından
Yaşıtları farklı sorun bende mi diye üzülüyorum
(7,625 puan) tarafından
Niyeki sonuçta çocuklarımızı biz doğuruyor olabiliriz   ama onların da birer bırey ve  kişilik olduğunu unutmayın lütfen    ıyı yada kötü huyları olucak davranış olucak bunlardan biz  sorunlu olamayız bız ancak verdiniz terbiye  ögretti mız ahlâk    tan sorumlu  hissederiz
-Reklam-
0 oy
(7 puan) tarafından
Canım bi kreşe yazdırabilirsin yada oyun gruplarına götürebilirsin sosyalleşmesi icin
0 oy
(17 puan) tarafından
Benim oğlum da küçükken biri ona vursa elinden biseyini alsalar öylece bakar ağlardı şimdi biri ona vursa oda vuruyor elinden birsey almak istediklerinde vermiyo ben pek bişey yapmadım açıkçası yaşı büyüyüp aklı biseylere erdikce kendini savunmayı ogrencektir şuan 4 yaşında kimseye asla durup dururken vurmaz sadece ona vururlarsa karşılık verir. Çok kibar naif birşey isterse alabilir miyim oynaya bilir miyim de sorar ister 
0 oy
(844 puan) tarafından
 O yaşlarda kızım da öyleydi kendinden küçük biri bile bağırsa ağlardı bazen hiç tepki vermezdi. İlla sen gel derdi. Sonra sonra oda çevreye uyum sağladı herşey biranda olmuyo ama emin olun oda alışacak kişiliği oturacak siz sosyalleşmesi için kreş oyun grupları parklara götürün illaki meyvesini alırsınız
0 oy
tarafından
Olabilir onun yapısı şuan bu şekilde. Zamanla alışır her şeye mesela benim oğlum 4 yaşındayken bu evimize taşındık çocuklarla oynarken siz kavga ediyorsunuz diye eve kaçmıştı çok kibardi. Sonra gün geldi ve büyüdü şimdi ikinci sınıfa geçti ve mahallenin ağası gibi takılıyor. Bazen lanli lunlu konuşuyor kızıyorum abartıyor:)) demem o ki değişiyor çocukların hareketleri..
0 oy
(19,961 puan) tarafından
Daha çok küçük hepsini öğrenir canım Okanda tek büyüdü bi süre çekingendi okula filan nasıl gidicek diyordum şimdi okulda 4.sınıflar bile ilişemiyo tekvandoya yolladık geçen sene bu senede git diyorum gitmiyo

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 238 göst.
8 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Nur ela (3,795 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 207 göst.
29 Haziran 2024 Diğer kategorisinde Ayasa (1,284 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 353 göst.
6 Haziran 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 213 göst.
19 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Beratcinar (2,919 puan) tarafından soruldu

399,733 soru

11,956,955 cevap

36,123 kullanıcı

...