0 oy
869 göst.
Diğer kategorisinde (12,379 puan) tarafından
1 çocuğu olup yaşı ilerleyip keşke 2. Yi de yapsaydım diyeniniz var mı? Veya yaşı 30 dan sonra 2. Yi yapanlar zorlandiniz mı enerji olarak?

Benim 2.5 yaşında kızım var hep zor bi bebekti artık o eski yükü yok 2. Yi istedim eşim yok dedi şimdi değil dedi şuan benim yaşım 30 ve eski enerjim yok artık 2. Yi yapmasam pişman olur muyum?

41 Cevaplar

0 oy
(29 puan) tarafından
Eylül'de iki yaşına girecek bir kizim var ve 34+2 hamileyim nasipse Eylül'de bir de oğlum olacak. Hamilelik annelik çok zor ama hep bir kardesi olsun istedim. Eşim istemiyordu ama kazara hamile kaldım gönlüme göre oldu. Şu an 33 yaşındayım eğer bekleseydim yaş aralığı acilsaydi rahata alışıp daha sonra istemezdim gibi geliyor. Bir de yaşım ilerleyecekti daha zor olurdu diye düşünüyorum her açıdan. Şimdi iki küçük çocuk başlarda zor olur tabiki ama 2 seneye rahat edeceğim diye kendimi motive ediyorum. 
(12,379 puan) tarafından
Maşallah canim Allah bağışlasın işte ben de tam senin gibi düşünüyorum bide hemen hamile kalabilecek miyim böyle bi faktör de var ama eşime anlatamiyorum
(29 puan) tarafından
Sağ ol canım seninde Allah bağışlasın ve Rabbim gonlune göre versin. Dediğin gibi hemen hamile kalıp kalamayacağını bilemiyorsun ve en önemlisi enerjin aynı olmuyor kadının yaşı çok önemli oluyor biz her türlü dusunuyoruz ama maalesef erkekler onu dusunemiyor.
-Reklam-
0 oy
(1,918 puan) tarafından
kızım 2 yaşında hem iki çocuk istemiştim ben ama hem ben hem eşim çalışıyoruz ailelerimiz uzakta eşim şehir dışına git gel bir işi var ben yapayalnız çok zorlandım bakıcı bul işleri ayarla vs derken bu süreçte çok zorlandım. kızım da çok zor bir bebek hala çok zor. geceleri bile uykusu düzenli değil şu an. açıkçası ben ikinci bir çocuk olursa psikolojik olarak ona yetemem ve yazık olur düşüncesindeyim. 
(12,379 puan) tarafından
Allah kolaylık versin canim inşallah işte bende tam tersini düşünüyorum benim kızım da çok zor bi bebekti gece mutlaka kalkıyor ama büyük yükü attım hepten rahata alışırsam bu sefer de sil baştan başlamak beni daha büyük strese sokacak kendimi biliyorum o yüzden istiyorum ama eşimi ikna edemiyorum
(1,918 puan) tarafından
eşin yanındaysan çok tek kalmıyorsan çok güzel bir şey canım geceleri acillere bile tek başıma götürdüm çok zorlandım gerçekten
(12,379 puan) tarafından
Esim yanımda canım Allah var bu kızıma çok baktı geceleri kalktı ilgilendi
(1,918 puan) tarafından
O zaman çok iyi canım düşünebilirsin ikinciyide
0 oy
(913 puan) tarafından
29 yaşındayım 2 yaşında kızım var. Hem hamilelik hem doğumum çok çok zordu. Kızımda aşırı zor bir bebek. Hala sabaha kadar 4 _5 kez kalkıp ağlıyor. Bu sebeplerden ikinci çocuğu hiç istemiyorum. Ama sonra pişman olur muyum korkusu bende de var maalesef. 
(12,379 puan) tarafından
Gece neden kalkıyor canım memeyi bırakmadı mi benim yeni oturuyor düzene
(913 puan) tarafından
3 ay oldu bırakalı ama hala kalkıyor. Bir türlü uykusu düzelmedi
(12,379 puan) tarafından
Gündüz uykusu çok geliyor olabilir mi canım veya sıcaktan da kalkıyor olabilir
0 oy
(5,316 puan) tarafından
Vala cnm bir kızım 3 yaşında oğlum bir buçuk yaşında ben hep 4 çocuk olsun isterim Rabbim verir mi bilemem .  Yaşım 30 şuan yoruluyor muyum valahi yoruluyorum ayaklarım şişiyor . Yaş araliklri aynı hemen hemen eşim istemiyor.

Biz 6 kardestik 2 abimi kaybettik kaldık 4 

Eşimin ailesi 10 kardeş ve  8i eekek hepsinin arasında 2 yaş var  

Sorsan eşimin pek arkadaşı yoktur çünkü kardeşleri var onlarla takılıyor. O kadar güzel bir duygu ki bem öyle hissediyorum 

Maddi olarak Rabbime hamd olsun kendi yagimizda kavruluyoruz   yetiyoruz   olsun ya isterim çocuk ;)
(12,379 puan) tarafından
Maşallah ya benim hayalimde öyle kalabalık kendine yetebilir bi ailem olsun ♡
0 oy
(290 puan) tarafından
37 yaşında 2.cocugumu doğurdum ve keşke önceden yapsaydım diyorum kafa çekmiyor belki yastan sonra zorlaniyorsun  kesinlikle yapın çocuk 30 yas çok erken sonra pişman olursun ben gibi pes peşe buyurler
(12,379 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum canım ama işte eşimi nasıl ikna etcem bilmiyorum
0 oy
(1,547 puan) tarafından
Çocuk insanın psikolojisi ve bütçesi kaldırabilekse yapılmalı kimi tek çocuk kimi dört önemli olan maddi ve manevi olarak yetebilmek benim iki çocuğumun arasında 13 yaş fark var 42 yaşında anne oldum ikinci kez 35 yaşından sonra ikinciyi düşündük Rabbim bu zaman uygun gördü ve verdi ama yaş ilerleyince bakması zor oluyor onu söyleyeyim 15 aylık oğlum var zor koşuyoruz eşimle arkasından iyiki kızım var o bakıyor sağolsun
(12,379 puan) tarafından
Allah sağlık versin canim size bağışlasın ♡ ilk çocuğum zor olduğu için rahata alıştıktan sonra bakması daha zorlayacak beni ben o yüzden istiyorum aslında ve dediğin gibi bide hemen olacak mı bu var
0 oy
(1,337 puan) tarafından
Ben 31 yasindayim. Ekimde kizim dogacak. 
(12,379 puan) tarafından
Maşallah canım Allah sağlıklı hayırlı evlat etsin ♡
Ben yaştan ziyade işte kızım zor bi bebek oldu hep şimdi rahata alışınca 2. Daha zor gelecek yaş faktörü de var diye dedim
0 oy
(5,495 puan) tarafından
33 yaşında ilk çocuğumu yaptım. :D 
(12,379 puan) tarafından
Maşallah ilk çocuktan sonra benim enerji nanay  :)
0 oy
(203 puan) tarafından
Teyzemin bir oğlu var keşke bir çocuk daha yapsaydım diye hüngür hüngür ağlamıştı oğlu evlenip karısının istegiyle uzaga gittiginde. Ev sahibinin 2 çocuğu vardı birisi vefat etti çok acı çekti kadıncaz, bir gün keşke 3-4 tane çocuk yapsaydım çok pişmanım diye ağlamıştı, bir arkadaşımın da tek çocuğu var çevresindeki çiftlere mutlaka 2 çocuk tavsiyesi veriyor. Dayı oğlum 50 yaşında ve hala beni kardeşsiz biraktiniz diye ailesine sitem ediyor. Aksi olup pişman olan da vardır mesela bir arkadaşımın 1 oglu var ve çocuk gereksiz bir şey ne gerek vardi ayak bağı demisti. çocuk maddi manevi zor  ama yine de en az 2 tane olmalı. Ben 3 isterdim
(12,379 puan) tarafından
Bende 3 tane isterim canım bana kalsa ama eşim 2. Ye yanaşmıyor diyorum şimdi o istemiyor bi kac sene sonra da ben istemicem kızıma da yazık
0 oy
(2,603 puan) tarafından
30 daha erken . Arkadaşım 42 yaşında çocuk doğurdu. 2. Evliligiydi. Biraz bunaldı ama mutlu. 
(12,379 puan) tarafından
Ah eşim istese hemen baslicam  :)
(2,603 puan) tarafından
Ya bu erkekleri anlamıyorum taşıyacak olan biziz niye istemiyorlar.  Bnm esimde 2. Coxugu istmedi. İlk çocuğum kardeşim olsun istiyorum falan diye çok diretti öyle yaptık yani .
(12,379 puan) tarafından
Ben istemem sanırım ya rahata alışınca yapmayı ki 3 yaşından sonra istiyorlar galiba dimi
(2,603 puan) tarafından
Okula başlayınca istemisti. Diğer çocukların kardeşi varmış bnmm niye yok diye uzuluyodu
(12,379 puan) tarafından
Ay  :)
0 oy
(1,266 puan) tarafından
Ben de 2. Çocugu hiç istemiyordum. 29 yaşında annemi kaybettim.oğlum 10 aylıktı. Annemin cenazesinde baktım yanıma kardeşlerimden başka bir şey kalmamış. oğlum bu dünyada tek kalmasın istedim. Bebeğim küçüktu ama dedim 2.olsun birlikte buyurler birbirlerine yoldaş olurlar. Ben mesela çok ağladım annem öldukten sonra keşke bir kız kardeşim olsaydı diye. Tek başıma yaptım her şeyi. Erkek kardeşim geldi destek oldu ama işte yapabildigi kadar. 
(1,266 puan) tarafından
Bu arada ben de 30 yaşındayım 2 ay sonra bir oğlum daha olacak nasipse. Herkes kazayla mi oldu diyor. Yoo isteyerek yaptık dedim. 35 ten sonra zor olurdu diye peş peşe yaptij m
(12,379 puan) tarafından
Basın sagolsun canım bende bunu düşünüyorum kardeşsiz olmaz diyorum ama 30 dan sonra da geç olacak diyorum bide rahata alışınca sil baştan olması daha zor olacak gibi geliyor
0 oy
(14,974 puan) tarafından
Bence hala istiyorsan yap. Otuz geç bir yaş değil ben ilk çocuğum olduğunda 32 yaşında idim. Şu an hala o istek var ise ilerde pişmanlığa dönüşür bu arada ben 35 te ikinciyi düşünmekteyim :)
(12,379 puan) tarafından
Ya canım ben istiyorum ama eşim ikna olmuyor kesinlikle yaşım da geçiyor diyorum da aslında rahata alışırsam sil baştan oluşu beni zorlayacak
0 oy
(38 puan) tarafından
Bence yapılmalı sonradan çok zorlanırsn eltim 38 fln çok zorlanıyor korunurken oldu ama tek çocuk çok günah vallah büyüdüğünde kardeş isticek bnm akrabm sağlık sorunlardan dolayı tek kızı var 24 yaşlarında kızı hep anne sana hakımı helal etmiyorum bni yanlız bıraktığın için evde tek kalıyordu annesi babası çalışıyr bide çok istekleri şımarık oluyorlar saygı göstermiyrlar anneye babaya çünkü anne baba çok düşkün oluyor kıyamıyor tektir her isteğini alıyor sonrada o artık anneyi babayı yünetiyor hiçbir zaman çocuğunuzun her istediğini almayn yokluğu varlığı da bilmeleri gerekiyor büyüdükleri zmn çok zorlanıyorlar
(12,379 puan) tarafından
Evet canım onu biliyorum ve oyle de yetiştirmek istiyorum ama kardeş düşüncesi kafamı kurcaliyor
0 oy
(3,562 puan) tarafından
31 yaşındayım bir oğlum var ikinciyi hiç düşünmedim hiç de pişman değilim 
(12,379 puan) tarafından
Anladım canım ben ilerisi için düşünüyorum pişman olur muyum diye
0 oy
(644 puan) tarafından
Otuz yaşta ne var cnm kendini piskolojik yorgun yaşlı gibi görsen otuz yaşta yaşlı gelir 20 yaşta otuz yaş en dinç olduğun en genç olduğun zmn eğer zamannn imkanın varsa tamm bilinçli anne olma yaşı bana göre artık zmn devir değişti insanlar otuzun yeni evleniyor 
(12,379 puan) tarafından
Bende öyle düşünürdüm canım ama psikolojik yorgunluk benimki kızım da zor bi bebekti
0 oy
(78 puan) tarafından
Ben kızımı 28 de oğlumu 32 desimdi de yine hamileyim yaşım 34 ama planlı degildi sonuncuyu istemiyorduk nasip oldu çok şükür verene 
(12,379 puan) tarafından
Maşallah canım Allah bağışlasın
0 oy
(1,205 puan) tarafından
Yaş 30u gectigi icinmidir yoksa iki tane cocuk oldugundan midir nedir. Enerji varda sabır bazen olmayabiliyor. Bi sinir basıyor arada falan. Iki cocuga yetisebilmek gercekten zormus diyorum ben. Yetisemedigim yerde de uzuluyorum. Bazen büyügüne bazen kucugune. Bi kosturmaca gidiyor. Ama cok sukur iyi ki varlar. Kardeş candır. 
(12,379 puan) tarafından
İllaki zorluğu vardır canım bi tanesi zorlarsan 2. Olması daha da zor elbette ama ilerisi için de gerekli keşke dememek icin
0 oy
(265 puan) tarafından

İlk etapta çok pişman olursun ama Allah nasip ederse o da kendi işlerini biraz halletmeye başlarsa daha rahat olursum maddi açıdan bakacam olursak bu devirde ilk çocuk bile getirilmez ama 1 evladın olsun istiyorsun benimde şuan 23 aylık bir oğlum var Allah nasip ederde 2.yi eşimde bende düşünüyoruz oğlum 1 yaşına kadar çok sakindi 1 yaşından sonra sık sıl hastalandı hastanede yattı derken huyu suyu hep değişti zor bir çocuk olmasına rağmen biz istiyoruz çünkü tek kalmasını istemiyoruz ikimizde kendi rahatlığımız için onun kardeş özlemi çekmesini istemiyoruz maddi açıdan da bakacak olursak o korkutuyor ülkenin gidişatı iyi değil maalesef  :( 30 yaşındayım bende

(12,379 puan) tarafından
Allah bağışlasın canım evet maddi açıdan düşünürsek zaten 1 tanesi bile zorluyor ki benim kızımın bi gideri bile yok şuan için ben daha çok maneviyatı önemsiyorum bilmiyorum eşimi ikna edemedim Allah hayırlı olanı versin inşallah
0 oy
(66 puan) tarafından
Benim yaşım 31 nasipse 32,de doğum olacak ilk çocuğum . İkiyi söyle düşünüyorum ara olsun yaş farkı olsun da istiyorum böyle düşününce 36 37 oluyor o zaman da yaş geçiyor hem de maddi olarak ve enerji olarak yeterli olamayız diye düşünüyorum yani sadet olarak tek çocuk iyidir ya .. ama nasip
(12,379 puan) tarafından
Allah bizler için hayırlı olanı versin canim hepsinin bi vakti saati vardir
(66 puan) tarafından
Amin canım cümlemize
0 oy
(7,481 puan) tarafından
Valla çevremde tek çocuk olup mutlu olan pek görmedim. Hepsi keşke kardeşim olsa der. Bende kizimi 29 yaşımda doğurdum oglumu 32 de. Yani 30 yaşta geç bir yas değil. Zorlanmazsin. 3 yas var aralarında hep ideal yas 3 diye düşünürdüm öyle oldu ama şimdi aklım olsa aralarını 2 yasi geçirmezdim. Yas farki ne kadar çok okadar zor Bence. Herkese kocakarı tavsiyesi olan ikisi bir buyuru öneriyorum bende:)))
(12,379 puan) tarafından
Ben de o kafadayım valla çünkü insan rahata alışınca 2. Zor gelir ya heleki ilki zorlu bi benektiyse  :)

İlgili sorular

0 oy
41 cevap 717 göst.
2 Mart 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Deniz. 01 (2,247 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 379 göst.
0 oy
10 cevap 474 göst.
1 Nisan 2022 Aile kategorisinde Sevgidolu (196 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 155 göst.
22 Eylül 2021 Aile kategorisinde Serpil ahmet (554 puan) tarafından soruldu

395,556 soru

11,832,580 cevap

35,906 kullanıcı

...