0 oy
207 göst.
Diğer kategorisinde (238 puan) tarafından
2 buçuk yaşında oğlum var kızlar. Önceden bu kadar düşkün değildi ama sabah 5 gibi uyanıp süt istiyor. Süt bitti alicaz sabah olunca diyorum uyumayip ağlıyor acıktım acıktım diyip bağırıyor. Neyse bir biberon doldurup getiriyorum içiyor. Uyuduktan sonra 9 10 gibi uyanıp kahvaltı yapıyoruz 1 2 gibi öğlen uykusuna yatmadan yarım saat önce yemek yediriyorum uyuyacagi zaman yine süt istiyo karnı tok biliylrum ama bağımlılık oldu sanki. Uyandıktan sonra bir saat geciyo süt istiyo. Akşam oluyo 8 8 buçuk gibi süt istiyo yatacak yine süt istiyo yemek yediği halde istiyo ya napiyim nasıl kesicem 

11 Cevaplar

0 oy
(14,212 puan) tarafından
once gece beslenmesinden basla canim gece verme 
-Reklam-
0 oy
(137 puan) tarafından
Benim kızımda süt somuyordu bı gün her istediğinde verdim hiç ikiletmedim ne zaman istedi hep verdim gün boyu bir buçuk litreyi bitirdi sonra küstü öyle böyle degil kendiliğinden bıraktı o gün bugündür hic süt istemez ne biberonla ne bardakla iyyyy der hep.d
(3,282 puan) tarafından
Ama kusmemesi de gerekiyo kiz dozunda faydali bisey sonucta. İlerde de icmezse bu kez icirecem diye uğraşırsın :))). Ben de pek sevmem
(137 puan) tarafından
İcmesin zaten süt yararlı bişey drgil ki :)
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Kuzenimin oglu da cok takintiliydi sute. Doktor azaltin filan demisti cunku kan değerlerini etkilemişti. Sen yine de bi doktora saglik ocağına filan danis ne kadar verebilirim diye
0 oy
(191 puan) tarafından
Benimki de içecek içmeyi seviyordu yani mamadan sonra ben karadut özüne başladım hem aşırı içemiyor hem de kutu süt kadar faydasız değil ve az az yapıyorum
0 oy
(1,304 puan) tarafından
Benimkide devam sutu iciyor onu istiyor. Sabah mutlaka 6 gibi yarim biberon veriyordum simdi vermiyorum bukez sabah kahvalti oncesi icmek istiyor
0 oy
(703 puan) tarafından
Sütün hiç faydası olmadğını söylüyor doktorlar. Kabızlık kansızlık şişkinlik vs çok yan etkisi var.dişleri çürüttüğünü de duymuştum. bence hiç içmese daha iyi alışkanlık olmuş
0 oy
(7,090 puan) tarafından
Bu kadar süt içen çocukta kansızlık olur normalde değerleri nasıl 
0 oy
(289 puan) tarafından
Önce yavaşça azaltmayı yada içine su katıp yavaş yavaş su miktarını arttırmayı deneyin isterseniz bu kadar süt yarardan çok zarar bir çay bardağı içmesi lazım normalde onu da hergün tavsiye etmiyor doktorlar dayımın kızı da böyleydi günde nerdeyse 1 litre süt içerdi bırakalı seneler oldu şu an 9 yaşında ama kan değerlerini yeni yeni toparlıyorlar süt gerçekten kan değerlerini ve sindirimi alt üst ediyor biran önce bırakır inşallah 
0 oy
(1,917 puan) tarafından
maalesef 2 yaşında kızım var gece kalkıp biberonla mama içiyor ben de kesmek istiyorum nasıl kesicem bilmiyorum
(1,917 puan) tarafından
bu bilgi için çok çok teşekkür ederim mutlaka deneyeceğim
(3,396 puan) tarafından
Bizde Dr tavsiye etmişti benim kizim 4.gun bıraktı sade su içti sonra onuda bıraktı.Insallah sizin işinize de yarar
(1,917 puan) tarafından
Az önce denedim bi ölçek az kattım böyle devam edicem çok teşekkür ediyorum
(3,396 puan) tarafından
Rica ederim ,su miktarı arttıkça tadını beğenmeyip bırakıyorlar siz de sade su vererek ilerlersiniz daha sonra.
(1,917 puan) tarafından
çok sağolun :)
0 oy
(3,396 puan) tarafından
Süte su eklemeye başla 2 günde bir miktarı arttır kendi vazgecsin.
0 oy
(1,838 puan) tarafından
Yeğenim şu an 13 yaşında. 2 yaşından beri günde 1 litre süt içti süt aşığıydi hala aynı 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 448 göst.
0 oy
8 cevap 189 göst.
0 oy
8 cevap 138 göst.
12 Nisan 2022 Aile kategorisinde MARMELAT -_- (560 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 161 göst.
4 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Aysel Güzel (1,151 puan) tarafından soruldu

393,733 soru

11,774,653 cevap

35,791 kullanıcı

...