+1 oy
664 göst.
Diğer kategorisinde (21 puan) tarafından
Merhaba eşim ailesiyle para vermişler köyde mezarlıkları var benim adimada vermiş.. ben istemiyorum kötü insanlarla aynı yerde gomulmeyi .. benim hayatımı maf ettiler bağri ölümümü rahat bıraksınlar.. nasıl nereye gitmem lazım iki günlük dünya .. nezaman ölecegimiz belli değil .. nereye gitmeliyim..

27 Cevaplar

+7 oy
tarafından

Sen vereceğin imtihanı düşün , onların yanında yatman umrunda bile olmayacak boşver :D

(21 puan) tarafından
Cokmu komik ben burda ciddi birşey soruyorum.. imtihanı düşünüyorum zaten ona göre yaşıyorum .. bazı insanlar hiç olmicem diye yaşıyor.. ben sizden fikir almak için yazıyorum espiri için değil
tarafından
Ama vallahi billahi çok komik :D ruh bedenden çıktıktan sonra gerisi önemli değil
-Reklam-
+1 oy
(219 puan) tarafından
Daha ölmeden mezarlıktan yermi ayarlamislar;((
(21 puan) tarafından
Evet.. ama oraya gomulmek istemiyorum.. nereye gitcem 25 yaşındayım hiç bir bilgim yok bu konuda .. belediye valiligemi?
(219 puan) tarafından
Kizz ilk defa duyuyorum böyle birseyi
(4,889 puan) tarafından
kiz mezarlik degip cecme 40 bin 50 bin 100 bin oara verip mezarlik yeri satin aliyorsun. esimin anne babasida almis teee 20 yil once kayseride:) orda yatiolar simdi
(21 puan) tarafından
Ya yok öyle değil yanlış anladiniz eşimin köyü zaten kendilerine ait yani mezarlik taşı vs için para toplanmadi etrafı güzel yapmak için ve yol hiç iyi değildi beton dökmek için verildi para
(4,889 puan) tarafından
he. bizim koy gbi ozaman kim nere isterse ginuyor satilik alinan yer yok
+1 oy
(7,143 puan) tarafından
Senin isteğin dışında nasıl yer ayiriyolar ki sana. Kandırıyor olmasinlar sizi
(21 puan) tarafından
Yok hayır .. kendi yerleri var mezarlık hepimiz para topladık mezarlık yapmaları için kendi köyleri..eşimde diyor ben nereye sen oraya okadar diyor
+1 oy
(1,906 puan) tarafından
Aman allah aşkına öldükten sonra nereye gömüldüğünün ne önemi var
(21 puan) tarafından
Benim için önemli
+1 oy
tarafından
Bu nefretle öbür dünyaya nasıl gideceksin?
(21 puan) tarafından
Bu seni ilgilendirmez.. nasıl gidecegimden Allah'ı ilgilendirir.. onun kararı.
(201 puan) tarafından
Bence kadının nefret etmesine bukadar sebep olan kişiler öbür dünyaya nasıl gidecek bunu desen daha iyi olurdu :) kimse durduk yere kımseden nefret etmez çektirmişler demekki
+1 oy
(885 puan) tarafından
En mantıklısı vasiyetini yaz gömülmek istediğin yer ile beraber, ilerde vefat ettiğinde mecburen vasiyetine uyacaklar
(21 puan) tarafından
Teşekkür ederim .. normal bı kağıtami yoksa biyeremi gidip yazdiracagim
(1,187 puan) tarafından
Noter huzurunda yazidirliyormus
(21 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim..
0 oy
(4,889 puan) tarafından
satin alinan mezar yerini degistirmesin bence ama oraya gomuleceksin diye bir kaide yok. herkes mezar yeri satin almiyor bis bir yere gomuluyor belediyeden falan heralde veriyorlar ada pahta no. herkes para verip yer satin almiyorli. . bizim oluleri mezar satin alinmiyor koyde herkez yakin yere gimmeye calisiyor bir mezarlik var. esimin kayseride anne babasinin mezari var tere ozaman satin almislar parayla 5 sene ustune gecincemi ne gimuluyormus ya. esim diyor bizde biraya gimulcez. derrdim ne cocuk

ccgum istanbulda burda biyere gomerler kurtkoy sihliya gimuluyor bizim son olen tanidiklar bizi de oraya gomsunler iste diyorum teee kayseride ne isim var cocuk cocugum senede bir ya gelecek ya gelmeyecek.
0 oy
(1,424 puan) tarafından
Kız ölmeden mezar yerini mi belirliyorsunuz 
(21 puan) tarafından
Sonuçta ölcez yani .. ölümlü dünya..ben belirlemedim bu arada eşimin aile taarafi
0 oy
(5 puan) tarafından
Büyük ihtimalle eşin ya da çocukların ilgilenir cenaze ile , vasiyet edersin gömülmek istediğin yeri olur biter.
(21 puan) tarafından
Ediyorum zaten ama eşim dinlemiyor ben nereye sen oraya diyor.. bizim burda gomuleceksin diyor istemiyorum ben ama
(607 puan) tarafından
Belki eşiniz sizden önce ölecek
0 oy
(2,353 puan) tarafından
Vasiyet bırak notere onaylat gömülmek istemiyorum diye o zaman gommezler bende istemiyorum eşimin koyunu kimseyi tanımam etmem benim eşimde aynı şeyi diyor ben nereye sen oraya ama benim ikinci evliliğim çocuklarımın memleketi başka ben çocuklarımin memleketine gömülmek isterim çünkü çocuklar mutlaka oraya gelecek yani bence danisilmali bende eşimi kendi memleketime gömmek isterim ama kimse bana sormaz yani o önce giderse ben kendi memleketime dönerim ne yapcam burada onsuz 
(21 puan) tarafından
Teşekkür ederim bilgi için hakkımızda herşey hayirlisi odun gibi adamla evlendim hayatımı maf etti..
0 oy
(1,187 puan) tarafından
Belediyeye sor en iyisi 
(21 puan) tarafından
Teşekkür ederim tamam
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Mesela benim babamnemin vasiyetiydi köye gömülmek .dedem de orda onu da çok severdi ama onun yanına yatmadı .yılandan çok korkardı dedemin mezarının orda yılan gördü siyah çok kere asla beni oraya gommeyin dedi istemedi kadın.babam da istediğini yerine getirdi yol kenarına yakın biyere gömdüler.istedigin yere yatabilriisn vasiyet edip canım 
0 oy
(12,174 puan) tarafından
Ben öldükten sonra isterlerse evin bahçesine gömsünler yani bunun ne önemi var bu kadar eteklerinizin tutuşacağı kadar 
0 oy
(1,326 puan) tarafından
Öldükten sonra kötü insanların yanın da gömülsen ne olur boş bir araziye gömülsen ne olur bunu mu dert ediyorsunuz kendinize öldükten sonra ahiretinizi düşünün nerde gömülü olduğunuzu değil. 
0 oy
(19,107 puan) tarafından
:D ay ya yarabbim 
0 oy
(607 puan) tarafından
Kişi sevdiği ile beraberdir. Peygamberimiz böyle buyurmuş. Öldükten sonra yanınızda yatan ölü ile burdaki gibi komşu olmayacaksınız. Eğer ameliniz iyi ise sevdiklerinizle birlikte olacaksınız. Allah sorgumuzu kolay eylesin, belki Rabbim mezara koyulacak bir beden bile bırakmayacak geride bu kadar dert edinmeyin 
0 oy
(1,003 puan) tarafından
Ben esimi de ailesini severim ama ölürsem kesinlikle kendi anamin babamin yanina gomulmek isterim doğdugum ailem ile olmak isterim 
0 oy
(219 puan) tarafından
Bende asla eşimin ve ailesinin yanında gömülmek istemem şuan Antalya da yaşıyorum ama bütün ailem konyada dedem ananem dayım ve biricik Annem onların yanında gömülmek istiyorum kardeşlerime eşime tanıdığım herkeze söyledim asla beni Antalya da gömmmeyin memleketime annemin yanına gömün dedim sende tanıdıkları na söyleyebilir sin böyle şeyler unutulmaz akıllarında kalır 
0 oy
(8,667 puan) tarafından
Seni gömmeye ne aceleleri var bismillah yaşarken yer belirlemek:)
0 oy
(48 puan) tarafından
Aaman ben öldükten sonra isterlerse köye isterlerse Zincirlikuyu mezarlığına gömsünler .Ha dostumun yanına gömülmüşüm ha düşmanın.Küçük kiyametimi yaşıyorum o an buna mı takacağım 

İlgili bir soru bulunamadı

392,797 soru

11,746,854 cevap

35,733 kullanıcı

...