0 oy
110 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (358 puan) tarafından
Oğlum 17 aylık 1,5 yaşinda dış çıkınca hiç ateşi olmadı heralde bu yan dişlerde ateş oluyor,  sabah uyandığında az ateşi vardı kahvaltıdan sonra ateş düşürücü verdim duş aldırdım  , az önce bakdım ateşi 37,5  2 dakika sonra bidaha bakıyorum 36 oluyor ateşi inip çıkıyor ilk defa ateşi oldu , sirkeli su ateşi daha mı arttırıyormuş normalde ateşi olana sirkeli su yapılırmış azalıyor öyle bilgisi olan varsa önerilerinizi almak isterim 

5 Cevaplar

0 oy
(7,606 puan) tarafından
Sakın sirkeli şu yapma sakın iç ateşi yükselir 37,5 tam sınırda üstünü incelten yeter üstüne çıkarsa ateş ozaman ilaç ver duş aldır
(358 puan) tarafından
Yok cnm yapmıyorum annem ablam yap dedide ben dedim ateşi yükseltiyor o dedim, zıbınla uyuyor birazdan uyurken karnını doyurcam uyansın ilaç vercem bidaha
(7,606 puan) tarafından
Aman kuzum daha kötü sonuçlanır allah korusun dediğim gibi 37,5 üstüne çıkarsa ilaç ver bu haldeyken verirsen vücut bağışıklık kazanıyor ilaca ilerki zamanda işe yaramıyor ateş düşürücü
(358 puan) tarafından
Ben zaten allahdan dişlerden huysuzlandigi için ara ara veriyorum ondan ateşi çıkmıyordu,  sabah verdim şimdi yine vereyim inşallah geçer cnm
-Reklam-
0 oy
(112 puan) tarafından
Sirkeli su hiçbir işe yaramaz. Onun yerine bezi ıslatıp koltuk altlarına bacak eklem yerine altına koyabilirsiniz. Hâlâ geçmezse ılık duşa sokun ama soğuk değil ılık. Ve en son bunlar da fayda etmediyse ilaç kullanabilirsiniz dolabınızsa mutlaka ateş düşürücü bulunsun ve ilacı son çare olarak görün eğer yine geçmiyorsa çözüm acil veya hastane 
(358 puan) tarafından
Yapmıyorum zaten sirkeli su annem ablam yap dedi bana, teşekkür ederim ilacimiz var biticekdi dun allahdan w tane yedek aldım her zaman evde tutarm ilaç , inşallah yükselmez hastaneye götürmem
(112 puan) tarafından
Merak etmeyin ben 38-39 da düşmedi bir kez o zaman götürdüm onun dışında hep sırayla bunları uygularım düşer inşallaha düşer geçmiş olsun
(358 puan) tarafından
Teşekkür ederim ben ilaç veriyim vucudu 38 oldu
0 oy
(1,946 puan) tarafından
Sirkeli su yapma ılık banyo yaptır soğuk su ile yıkamakta doğru değil evde calpol varsa bir kaşık verebilirsin 37.5 zaten yüksek bir ateş değil endişe etme geçmiş olsun
(358 puan) tarafından
Dediğin her şeyi yapdim cnm şükür çok iyi şimdi hiç dişinden ateşi olmazdı bugün başladı yan dişler aylardır kabarık beyazlamış şişmiş patlamadı bı türlü, saol ufak ateşi bile  korkutuyor
(1,946 puan) tarafından
Benim oğlum da 16 aylık üç hafta önce hasta oldu kafası  40 derece oluyor du 5 gün yüksek ateş gezdik hergün farklı hastaneleri gezdik hem boğaz enfeksiyonu hem el ayak olmuş şükür iyi şimdi
(358 puan) tarafından
Geçmiş olsun iyiyse çok şükür el ayak hastalığı var maymun çiçeği var napacagimizi şaşırdık, hiç ateşi olmadı demek yan dişler ateş yapıyor
0 oy
(1,466 puan) tarafından
Sirkeli su iç ateş yapar hiç iyi değil ya ılık duşa sok ya sade suyla ıslattğn bezleri eklem yerlerine koy benim tek yaptığım ve memnun kaldığım doğal gül suyu özel bölgeler hariç tüm vücuda baştan ayağa sürüyorum mis gibi düşüyor ateşi 
(358 puan) tarafından
Sirkeli su yapmadım zaten , dün sabah ılık suya soktum akşam ilaç verdim  yeni uyandıgi için aksam lavaboda ellerini kollarını ayaklarını yüzünü yikadm ateşi düştü, ama şuan yine var 37,5 biraz kendine gelsin kahvaltıdan sonra yine duşa sokcam insallah geçer hiç atesimiz cikmamisdi bu zamana kadar
(1,466 puan) tarafından
Anladım canım dediğim gibi doğal gül suyu deneyebilirsin çok çok geçmiş olsun
(358 puan) tarafından
Teşekkür ederim cnm bende gül suyu var denerim
(1,466 puan) tarafından
Şifa olsun inşallah
(358 puan) tarafından
Amin cnm ya ateşi bı bakıyorum 37,5 bı bakiyorum 38 oluyor sonra bakınca düşüyor ateşi ama ateş ölçer ışığı kapanıyor bekliyorm snra bakıyorum ateşine üst üste lde basmuyorum
0 oy
(358 puan) tarafından

kulak arkası boğazlarına felan vicks sürdum bogazinda düğüm oluşmuş soğuk bişe yiyip icirmiyorum ama yinede boğazları dolmuş şişmiş heralde salgın var akşamdan belli uyanıp agliyor, sabah 6 da bidaha ağladı ateşi 38 olmuş ıslak bez koydum alnına koltuk altına felan sağolsun annemde yardım etti , sütünü icirdim calpol verdim daha şimdi uyudu,  yavrum ya ateşten eli ayağı nokta nokta bişiyler dökmüş , acaba el ayak hastalığı mi bu hiç gecirmedik bilen varsa bilgi verebilir mi 

image

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 54 göst.
0 oy
4 cevap 46 göst.
12 Ekim 2024 Diğer kategorisinde Evrim.34 (544 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 87 göst.
0 oy
1 cevap 30 göst.
28 Ağustos 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 1acelya_l (25 puan) tarafından soruldu

400,680 soru

11,989,650 cevap

36,173 kullanıcı

...