+1 oy
402 göst.
Aile kategorisinde (1,265 puan) tarafından
Kizlar gorumcemle qyni yerdeyiz kizi 10 yasinda gorumce ise gidiyo kiz buraya iniyo kahvalti yapiyo kucuk oglumla oynuyo gidiyo sonra acikirsa bsy isteyecekse geliyo gorumce bi yere giderse bazen birakiyo gidiyo buraya kadar hersey cok iyi ama kizin bi duru yok ne gorse onu istiyo buyuk oglumla hic anlasamiyo azcik yuz versem her lafa bir cevap veriyo  alisverise gttik onuda goturduk evde tek kalmasin diye aldigimiz aburcubur bikac bsy iste eve geldik onu istiyo bnden getirde yiyelim diye xaten onada aldik bikac bsy ama onunla yetinmiyo ne gorse istiyo dayisi markete goturur ogluma ne alsa aynisindan onada alir bnimle gittiginde bnde aliyom ama bunlarla yetinmiyo ogluma ne yapsam aynisini kendide istiyo bnde dun aldiklarimdan ona bikac bsy verdim ama vicdan yaptim acaba getirsemde hep beraber mi yeselerdi diye ortaya bsy koydugumda hemen hepsini yiyo ogluma birakmiyo tabak ayirdigimda yok ogluna cok koydun bana az koydun filan yapiyo annesini gorunce aşırı simariyo boyle iste nasil davransam bilmiyom 

12 Cevaplar

+5 oy
(2,017 puan) tarafından
Ben rahatsız olmaya başladıysam çocuğu kabul etmem. İnsan bazen kendi çocuğundan yoruluyor belli edemiyor, başkasının çocuğuna tahammül edemem. Nazını, değişik huylarını çekemem. Kimse kusura bakmasın. Annen orada der gönderirim. Annesi işe gidecek diye kimsenin çocuğuyla uğraşamam. İşe gidiyorsa tutsun bakıcı baktırsın evinde. Yada versin yaz kreşine, oyun okuluna. Çocuğun derdiyle gerilemem. Kimse kimsenin çocuğuna bakmak zorunda değil 
(418 puan) tarafından
Aynen katılıyorum canım bizim sıkıntımız bize yetiyoda artıyo bile
(2,017 puan) tarafından
Kesinlikle. İnsanın kendi sıkıntıları olur, evinin sıkıntısı, çocuğunun sıkıntısı.. bir de geçip başkasının çocuğunun tuhaf tuhaf huylarına, nazlarına kimse katlanmak istemez. Arkadaş fazla bile katlanmış
(418 puan) tarafından
Aynen  öyle valla görümcem bir iki defa bırakmak istedi ben bakamam dedim iki çocuğuma zor yetişiyorum az bişi yüz versen hep getirir bırakırlar en azından kafam rahat misss
-Reklam-
0 oy
(14,651 puan) tarafından
Annen abur cubur yemene izin vermiyor de. Annesine söyle tembihlesin abur cubur isteme desin. Gerçi kesin anneside yanliş anlar ama yapacak bişey yok. 
(1,265 puan) tarafından
Iste yanlis anlar bn kötü olurum azcik bi kizsam gidiyo annesine yalan yanlis anlatiyo
0 oy
(14,547 puan) tarafından
Bu kadar rahatsız oluyorsanız size bu kadar sık gelmesine engel olun. Abur cuburu ya hiç ortaya çıkarmayın ya da ona da verin ama herkese az az tabaklarına koyun tekrar istediğinde de daha dayınla bizde yemedik bize kalsın de 
(1,265 puan) tarafından
Orataya cikarmiyom zaten oglumun elinde bsy varsa onu bile mecbur boluyom markete gittigimizde onada aliyoz ama masada olsun dolapta olsun gordugunu istiyo bide verdigimde yetmiyo daha istiyo engel olamiyom cnku evlerinde kimse olmuyo o yuzden geliyo
0 oy
(334 puan) tarafından
Canm çocukların hepsi ister istekli olur.belki annesi de bilmiyordur böyle yaptiginj.benm oğlumda ev abur cubur dolu olur bir yere gideriz hicbirsey görmemiş gibi ister yer hayatta en nefret ettiğim şey başkasının dolabını karıştırmak ve açım demesi aç degilse bile gittiği yere açım ben diyo :-) yemek vereyim diyorum yok diyo.istrdigu abur cubur dolap çekmeceler aburcubur dolu halbuki.sen annesiyle  konus.bir yere götürdüğünde başkasından abur cubur istediğini söyle bilerek.uyarsin aburcubur falan isteme kimseden diye.gorumcene dersin benden istese neyse uyuşturucu veren bile var aburcubur un içinde.kotu niyetli insanlar var istemesn birşey falan de uyar kadını böyle 
(1,265 puan) tarafından
Aynen oyle anneside biliyo mahcupta oluyo ama engel olamiyo bnde cocuk diye bsy diyemiyom
0 oy
(1,424 puan) tarafından
Oda çocuk abur cubura dur diyemiyorlar benim eltim bu konuda çok dikkat ediyor saklıyor yani geldiklerinde yemesinler diye kızlarına da özellikle tembihliyor siz gizli gizli yiyin sakin onlara vermeyin diye bu arada görümce kocası vefat etti kaynanamla yaşıyor onlarda alt üst oturuyor yani görümcem ne alsa verir eltimin kızlarına hatta kendi kızlarından daha çok alır verir
0 oy
(734 puan) tarafından
Yani goruncen zor durumdaysa eşinden ayrı vs kıza bakacak kimse yoksa Allah rızası için gözyum artık annesine şöyle çok abur cubur yiyor diye o uyarsın. Fakat böyle bir durum söz konusu değilse ve sen ztn bakıyorsun sen ztn alıyorsun diye bosverilmisse bu çocuk görümcene direk şunu soyluyorsun bu çocuğuda ben bakayım diye mi yaptın. Çocuklarımla ilgilenemiyorum ztn anlasamiyorlar senin kini uyarsan çocuk bu dışlanmış hissediyor benimkini uyarsan kiskaniyor. Buna başka bı hal yol bul de çık işin içinden.

Uzun olcak ama anlatmak istedim gelinimize ben çalışicam sen bak sana para verim dedim istemedi. Gün geldi kendi işe girdi çocuklarıni bana bırakmak istedi söyledim yekten sen bakmadım ben niye bakım dedim. Geçende getirdi sende kalsınlar bugün dedi. İki tane yetişkin kız ben el oğluyla evliyim. Evde düzgun yatak yok bişey yok eşim gece kalksa kızlar üstüne alınır. Ben eşime güvenim sonsuz ama onlar yeni yetişme çağındaki benim evimde onlar rahat edemezler. Ben babamın oğluna güvenmiyorum elin oğluna hiç guvenmem dedim kabul etmedim. Bazı şeyleri açıkça söylemek gerek. 
0 oy
(48 puan) tarafından
Zaten şımarmış.Senden de çok yüz bulmasın bence.Ya biz öyle değildik çekinirdik bazı çocuklar çok fena.Hiç tahammül edemem 
0 oy
(624 puan) tarafından
Ayni durumu bende yasiyorm canm gorumcemin kizindan sen ne yaşıyorsan aynisni bakkala gtsem kizlrmla en fazlasını o alıyor herşeye karışıyor ediyor ama artk mesafemi koydum 9 yaşında ama o kadar gözü acki çok seçici her yemeğide yemiyor durmadan disardan sipars ver diyor İllallah getirtti bana cocuklara aldığım abur cuburlarn ayrı dolabı var bu ne zmn gelse o abur cuburlari bulamam yani kaynanamla karşı karşıya oturuyrm orda kalıyor sabah ,7 oldumu kapıyı çalar çocuklari uyandrmak icn acmyrm artk bıktım cnku sabahları gelip çalma kapiyi bak anneannenin orda kahvaltı yapyrsn bide geliyorsun cocuklarn tabaginida boşaltiyorsun ayıp bak bu kadar gözün aç olmasn dedim bı iki surat yaptı yine aynı bu kız yüzünden soğudum oturduğum yerden
(624 puan) tarafından
Eve misafir geliyor bu kız yine burda tabi çıkmıyor bzden uykusu gelene kadar misafirlere bseyler hazlriyorm çayın yanında bunlarada ayrı veriyorm hiç utanmıyor gelip misafr tabagindkini yiyor doymuyor bizm tabagida bitiriyor en son sinir oldum yeter bak bsey bırakmadın dedim ayıp görgüsüz olmussn iyice dedim eşimde yigenine kızdı yani gördü olanları ama hep böyle değişmiyor annesine sohbetim yok öyle gorumceyle ama dedim yani kızın rahat durmuyor bak ben hamile halimle uğraşamam artık dedm bı sure yollamadi sözde ama işte geliyor yinede sevmiyorm kızı artk
0 oy
(472 puan) tarafından
Bakmaaaaa cnm valla bakarsan da kötü oluyor sun
0 oy
(2,007 puan) tarafından
Ben kabul etmem herkes kendi çocuğumla ilgilensin 
0 oy
(9,098 puan) tarafından
En sevmedıgım cocuk tipi canım gorgusuz olanı. Almak zorunda degılsın evıne. 
0 oy
(1,451 puan) tarafından
Kizsan annesine diyormuş ayy sen sabrediyorsun yanlış anlarsa anlasın evime almzdim çocukla tartışıyor vuruyor gelmesin bir değil iki değil bırakmıyor oynasın der almazdım görümcenede şöyle bakamicagi çocuğu doğurup sana niye baktiriyor böyle cocugada vicdan yapılmaz şımarık ckcuklara hiç gelemiyorum

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 462 göst.
19 Eylül 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 252 göst.
0 oy
10 cevap 584 göst.
30 Eylül 2020 Aile kategorisinde Yesilim (2,066 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 464 göst.
18 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Yesilim (2,066 puan) tarafından soruldu