0 oy
1,093 göst.
Diğer kategorisinde (2,722 puan) tarafından
Bu pahali hayat şartlarinda nelerden nasıl tasarruf ediyosunuz 

34 Cevaplar

0 oy
tarafından

Öncelikle ayağımı yorganima göre uzatırim.. bende ister herşey dört dört Luk olsun ama olmaz olmamalı... Har vutup harman savirmam.. elimdeki üç beş kuruşu tutupta kuaföre oraya buraya harcamam... Bakımlı olmak için illakin kuaföre para bacak şart degil:D 

Sonracima kızlara herşeyden almaya çalışırım herzaman en özeli olmayabilir ki genelde olmaz ama çakma makma onun gönlü olsun yeter... Esimde para tuttuğunu bilir ve bu yüzden maaşın hepsi benimdir yovmiye gitse bile günlük ne alırsa cebime indirrim:))))) öyle işte nebilim mesela şuan soba yakiyoz biz sabah kahvaltıdan sonra sobanın ustune akşam yemegimi katarı m yavaş yavsa pissin diye tüpten tasarruf:))). 

(2,722 puan) tarafından
Ohhh Miiiis rabbm yardm etsn
tarafından
:)) sağol cnm cümlemize
-Reklam-
0 oy
tarafından
Valla canım bir markete gidiyoruz en az 300 500 harcıyoruz hiç bişey de almıyoruz herşey o kadar pahalı olmuş ki tasarruf asla olmaz
(2,722 puan) tarafından
Aynen canim poset sayisina aldigima bakiyorm ele alcak yok ama fise bakiyorm en az 300
tarafından
Aynen öyle valla
0 oy
(2,159 puan) tarafından

Etmiyoruz canm ahahahajaja:D

İlk okuldayken annem bana günlük sabahları 1 TL verirdi ve o 1 tlye simit meyve suyu şeker alırdım yanıma 25 kuruşta atardı :D

Ama şimdik nasıl ortalık Bi  Simit 1.5   2 TL felan. Böyle Bi durumda nasıl tasarruf edecen :D

(2,722 puan) tarafından
Dogru diyon kiz ben liseye giderken 75 kurus verirdi annem bi durum alirdm simdi 8 lira 10 lira
0 oy
(1,277 puan) tarafından
Valla canım inan bişeyden kıssan bişey muhakkak çıkıyor daha hamileyim doğum olmadı doğalgazı pek açmıyorum 1 ay sonra çocuk doğacak diye elektrik desen 2 kişi yine 90 lira gelmiş 70 lira tüketim bedeli 20 lira KDV hadi böyle devirde artırmak ne mümkün yinede halimize binlerce şükür
(2,722 puan) tarafından
Artirmayi gectim ben canım borca girmeden ayi bitirir yasarsak bizden iyisi yok diyorum
(1,277 puan) tarafından
Öyle canım valla Rabbim hepimizin yardımcısı olsun inşallah
0 oy
tarafından
Çok zor gerçekten geçim zam üstüne zam koyuyorlar kısmaya çalışıyoruz çoğu şeyden olduğu kadar işte
(2,722 puan) tarafından
Aynn ne kadar oluyosada olmuyo yani
0 oy
(664 puan) tarafından
Mutfak ve banyonun çeşmelerinin alttan vanasini kısıyorum kombi en düşük ayarda çamaşır makinesini 30 dk da çalıştırırim renklileri çünkü her gün kıyafet değiştiriyoruz kirlenmiyor beyazları yüksek de yıkıyorum ütü yü akşamları 10 dan sonra yapıyorum bulaşık makinesini de gece calistiriyorum bim 'in bulaşık makinesi deterjanını kullanıyorum indorimleri takip edip stok yapıyorum salonun spot lambalarını gevşettim 1 tanesini bıraktım sadece tek lamba yanıyor ama faturalar yine de yüksek geliyor bunları yapmasam ne olur bilmem 
(2,722 puan) tarafından
Alir basini gider faturalar canm allah kolaylik versin
(664 puan) tarafından
Amin canım cümlemize inşallah
0 oy
tarafından
Herşey çok pahalı tasarruf yapılması çok zor 
(2,722 puan) tarafından
Aynn cok zor canm hele cocuk olunca
0 oy
(194 puan) tarafından
Valla cnm çevredekilere bakıyorum ki en yakın aileden, hep dışardan yemek yiyorlar, eve temizlik için kadın alıyorlar ütüyü dışarıya yaptırıyorlar şaşırıyorum.her gün yemek yaparim dışarıdan yemeyiz. Yaptığım yemeği eşime de koyarim işte yer. Yemek kartına alışveriş yapariz. Fırını çok nadir açarım.  Abur cubur nerdeyse almam. Hamileyim.bklm bebek olunca nolcak.hiç kuaför masrafım yok. Kaş bıyık kendim alirim.saçımı kendim keserim.
(2,722 puan) tarafından
Aynn canm ben bazen yasamayimi bilmiyom diyorm bizden az maas alanlar rahatca gezyo yiyo harciyo bn anlamiyorum
0 oy
(4,547 puan) tarafından

Yemeği dökmem 3 günde kalsa sofraya gelir o yemek sonra lambaları akşama kadar yakmam ütüyü pek kullanmam zaten eşim ütülü giymek istemiyor blendır la tost makinesini az kullanırım taze ekmek 1.25 ama biz 1 gün önceden kalan ekmeği alıyoruz tanesi 0.75 e falan geliyor hem yumuşak oluyor daha güzel mesela 1 paket makarnayı 4 kerede yapıyorum benle eşim bir de bebeğimm tekiz zaten oduna kömüre para vermiyiruz eşim sonbaharda bir sürü odun toplamıştı kışın yeticek kadar kömürde yardım kömürü zaten öyle işte çok masrafımız yok 180 kira 300 mutfak 50 tüp 50 bebeğin masrafı 50 de elektrik 630 tl tamamdırrrrr :D

(2,722 puan) tarafından
Allah kolaylik versin canm
0 oy
(66 puan) tarafından

Bu devirde nasıl tasaruf yada birikim yapılır ki ?herşeye zam herşeye zam

5 lt teneke yağ 45 46 tl adam getiriyor asgari ücret

1 çocuk var 

Devletin yaptığı zam ise yaramıyo bizi tatmin etmiyo 

Çünkü marketler mağazalar zam üstüne zam koyuyorlar  asgari ücret zamlandikca  kira desen bin tl 

Anlatıcam çok şey var da işte sesimiz duyan yok 

;)

(2,722 puan) tarafından
Aynen canm bir yapyosa uc aliyolar maas napsin
0 oy
tarafından
Valla canim nerden tasarruf edecezki elektirik faturasini harcadigimizin iki katini oduyoruz surekli ona zam buna zam esimode isten cikarttilar dusun dusun napacaz bakalim
(2,722 puan) tarafından
Allah yardmcnz olsn canm cok zor cok
tarafından
Amin canim amin bizim milletimiz sustukca daha neler gorecegiz bunlar neki issizlik diz boyu cocuk okul ev Allah kirada olanlara yardim etsin diyorum cogu zaman kasikla  verip kepceyle aliyolar
(2,722 puan) tarafından
Katiliyorum canim
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Valla kaç kere tasarruflu olayım da birşeylerden kısayım dedim kıstıkça daha fazlası gitti o yüzden artık kısmıyorum ama boi yere israfta yapmıyorum 
(3,136 puan) tarafından
Amin canım cümlemize. Bu zamanda memurda olsan geçin zor oluyor. Eşim memur ama ancak evin ihtiyaçlarına yetişebiliyoruz ve ev bizim olmasına rağmen
(2,722 puan) tarafından
Benim esimde memur 1000 kira 2000 borc elktrk su dogalgaz telefnlar gecim 2 cocuk ayni dedigin cok zor gecinmek
(3,136 puan) tarafından
Hem de nasıl zor. Birde sizde allah bağışlasın 2 çocuk var
(2,722 puan) tarafından
Sagol canm allahim isteyen herkese nasip etsin evlat
(3,136 puan) tarafından
Amin inşallah canım
0 oy
(423 puan) tarafından
4 tane kredimiz var canm tasarruf etmeye gerek kalmıyor hepsini krediye çekiyor paranın çünkü.:)
(2,722 puan) tarafından
Allah kolaylik versn canm nasl tasarruf etcen

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 743 göst.
16 Aralık 2019 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,769 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 186 göst.
14 Mayıs 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 225 göst.
24 Nisan 2022 Diğer kategorisinde SuDuru (321 puan) tarafından soruldu

380,201 soru

11,382,229 cevap

34,880 kullanıcı

...