0 oy
460 göst.
Diğer kategorisinde (1 puan) tarafından
Eşim beni herkezten kiskandigini söylüyor hatta bu kıskançlık yüzünden çok kavgamız oldu 

4 ay sonra bedelli eskerlik yapacak ve benim ailesinin yanında kalmamı istiyor ama ben senin kıskançlıkları yüzünden kalmak istemiyorum kalmiycam kendi evimde kalacağım diyorum bu arada kaynanamlar Diyarbakır'da benim evim Sinop'ta gurbetteyiz yani herneyse eşim diyorki bana itaat etmelisin benim dedigimi yapmalısın yoksa öbür dünyada vebali büyük bende dedim ki sen kiskaniyorsun herşeyden herkezden ben değil ben kendi evimde kalacağım dedim sen bilirsin nasıl istersen öyle yap dedi sizce nasıl davranmalıyım 

14 Cevaplar

+9 oy
(815 puan) tarafından
Söylediklerimi linçleyenler çıkabilir, açıkçası umurumda olmadığını en başından belirtmek istiyorum o yüzden. 

Hani herşeyi dört dörtlük İslam'a göre yaşıyosanız itaat konusunda eşin haklı, ama afedersin namaz yok oruç yok her türlü pislik var bi düzense içinde bulunduğunuz eşin İslam'ın işine gelen tarafını kullanıyo demektir. 
(191 puan) tarafından
Zaten bilen insan öyle bir cümle bile kullanmazdı diye düşünüyorum
(815 puan) tarafından
Ne açıdan
(191 puan) tarafından
Dinimizde kibarlık kalp kırmamak ön plandadır. Namus gibi büyük bir sorun olmadıkça bana itaat etmek zorundasın lafı kırıcı küçük görmek gibi oluyor.
(815 puan) tarafından
İtaat etmelisin demiş yazdığı kadarıyla, zorundasın dememiş ama en başında da yazdığım gibi dinini dört dörtlük yaşıyosa haklı, diğer türlüsü dini işine geldiği gibi kullanmaya girer. İlla namussuzluk gibi bi mesele olmak zorunda değil bi de, eşinin tek başına kalmasını istemeyebilir, bunu sadece erkek değil, kadın da istemeyebilir. Eşler birbirlerine saygılı olmalı ve birbirlerinin isteklerini gözardı etmemelidir. Konuşarak çözülebilecek bi mesele bu, hani eşinin ailesinin yanına gitmek istemiyosa ve eşi de tek kalmasını istemiyosa en basitinden hanımefendi kendi ailesinin yanına gitmeyi seçenek olarak sunabilir mesela
(191 puan) tarafından
İşte böyle konuşarak çözülmeli. Benim eşim çok şükür dinini yaşayan biri buna benzer şeyler yaşadık ama hiç bir zaman böyle olmaz onun yerine konuşarak hallettik. Karşıdakinin fikrini isteğini önemseyen eş olmalı kadın itaat etmeli diye ondan sadece kendi istediğini yapmasını bekleyemez. Aynı şeylerden bahsediyoruz  dinimizde kurallar vardır fakat bunu sertlikle zorunda bırakarak yapılacak şey değil. İstemediğini sebepleriyle dile getirmek ayrı itaat etmeli vebali var diye mecbur bırakmak ayrıdır ki kadının canı sıkılmış bu yanlış
-Reklam-
+1 oy
(1,782 puan) tarafından
Eşin seni herkesten kıskanmıyor . Eşin hem sana hem de kendine güvenmiyor. Psikolojik rahatsızlığı var. Bunu adı kıskançlık değil çünkü. Aşağılık kompleksi de var muhtemelen çünkü bana itaat edeceksin demesi bunu gösteriyor bence. Burda kararı vermek de sana düşüyor. Bu arada dini de kafasina göre yorumlayıp kimse hükümunde karar vermeye de kalkmasın . 
0 oy
(838 puan) tarafından
İtaat etmelisin yeri benim nedense sinirimi bozdu ama bence kendi evinde kal eğer kalabilirsen tek kalmakta korkun yoksa
0 oy
(818 puan) tarafından
İtaat edeceksin sjsjsjsjsjs pardon da kendi neymiş ki itaat edeceksin? 
0 oy
(119 puan) tarafından
Bu erkeklerin kendilerini kutsal görmeleri beni deli ediyor bıtane bende var onsuz birşey yaparsam ben cehennemlik kadınmışım ama o bensiz herşey yapar sonradan öğrenirim 
0 oy
(9,357 puan) tarafından
Güzel bir dille evimizde kalacagım de canım. İtaat felan girmesin işin icine. 
0 oy
(205 puan) tarafından
Bizimde düğün var görümce bayburta gidelim söyle geline demiş eşimde nbana sordu gitmek istemiyorum demedim evimden ayrı kalınca çok moralim bozuluyor iştahım kaçıyor uykum kaçıyor dedim tamam dedi alttan alttan bu şekilde ikna edebilirsin canım
0 oy
(455 puan) tarafından
Ben eşim askere gidince kendi ailemin yanında kaldım. Çünkü evlenirken askerliğini yapmadın kızımız tek başına ne yapacak dediler (İstanbul dan Maraş a gelin gidecektim) eşimde kendisi nerede isterse orada kalır dedi. İlk bir ay çalışıyordum kendi evimde kaldım işten dönerken eşimin ailesine uğrardım arada bir hiç kalmadım. Sonrasında eşim izne geldi kendisi götürdü ailemin yanına bıraktı beni. Bende oradan 3 kere eşimin yanına gittim haftasonu evci çıkardım. 
0 oy
(248 puan) tarafından
Eski eşim böyleydi abimden dahi kıskanır kavga ederdi kendi erkek kardeşinden kıskanır kavga ederdi , market , balkon vs yasak sadece ev tıpkı hapis gibi bir yere gidilecekse o götürür o getirirdi , dışarda benim olduğum taraftan bir erkek geçerse neden senin olduğun taraftan geçti diye kavga ederdi , başımı kaldırıp yukarı baksam döner binalara bakardı kime baktım diye , üç yılın sonunda ayrıldım bir yaşında kızım vardım Allah'a şükür kurtuldum kızım şimdi on yaşında öyle bir insanla ömür geçmez 
(273 puan) tarafından
Bu bennn aynılarını yaşadım
(248 puan) tarafından
Allah'a şükür kurtuldum kızımı da aynısını yapacaktı o kadar zor ki 100 yıl gibi yaşattı üç yılı ve bütün hayatımı etkiledi Allah gün yüzü göstermesin böylelerine
(273 puan) tarafından
Aminn canım ben daha kurtulamadım 3 tane bebegim var cok mucadele verdim baska sorunlarda vardi çok şükür duzeldi biraz eskiye göre en azından çarşıya markete parka izin vermeye başladı ama ömrüm gittii senin yazını görünce gözümde canlandı hersey tabiki bende yaşadıklarımdan etkisinden kurtulamıyorum kabusum olmuştu resmen simdi de bama yaptıklarını gözümün önünde çekiyor Allah ona çektirdikce şükürler olsun diyorum kalbim temiz o benim sınavımdı simdi kendi sınavda
(248 puan) tarafından
Benim tek çocuk olduğu için daha kolay oldu üç çocukla zor , ben hep diyorum iki çocuğum olsa gidemezdim ondan , annem dedi sakın ikiyi yapma bununla olmaz haklida cikti , Allah sabır versin size de
0 oy
(2,001 puan) tarafından
Eşin ne ki itaat edeceksin? Kal kendi evinde ne diye kaynananın evine gideceksin ki 
0 oy
(1,298 puan) tarafından
ĞBana itaat etmelisin benim dediğimi yapmalısın demek ne demek ya bu nasıl bir bağnazlık kölesi misin sen 
0 oy
(1,534 puan) tarafından
Benim eşime Antep görevi çıkmıştı 15 gün gitti mesela ben kendi evimde kaldim kucucuk bebeğimle. Annemi yanıma çağırdım. Evlendigimizde de onun tayini çıkana kadar sırnakta 4 ay yalnız kaldim. Ailesi kimmiş ben onların yanına gidicem :D eşim varken bile Max yılda 4 gün kalıyorum. Sana güvenmiyorsa o kendi bileceği iş 
0 oy
(7,228 puan) tarafından
İtaat etmek ne kadar kadını alçaltıcı bir laf.... 
0 oy
tarafından
Kendi ailenin yanında kal bende eşim askare gidince öyle yaptım daha rahat ettim 

Bu arada eşin seni kıskanmıyot sana da kendne de asla güvenmiyor

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 304 göst.
28 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Miniminnaķ (3,164 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 423 göst.
9 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Buse06 (296 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 166 göst.
18 Kasım 2023 Diğer kategorisinde SL (1,077 puan) tarafından soruldu
0 oy