0 oy
860 göst.
önce Diğer kategorisinde (337 puan) tarafından

Merhaba hanımlar, yaklaşık bir kaç aydır çevremde tesettürlü eş dost bir çok bayan arkadaşım açıldı:wassat:.

Kimisi kocasından boşandı açıldı. 

Kimiside kocam istedi diye açıldım dedi. 

Açıkçası üzüldüm, ahir zamanın içindeyiz sanırım. 

Kuran'da yazan ayetler çıkmaya başladı. 

Mesela eşim istedi açıldım diyen hanım arkadaşlarım, günahı kocaya mı kendilerine mı oluyor? Kafam buna takıldı? 

26 Cevaplar

+7 oy
önce (187 puan) tarafından
Allah'ın rızasını bizim üzerimizdeki hakkının var olduğunu bilen gözetmek isteyen kişi açılmak bir yana dursun hayal bile etmemeli.

Allah ayaklarımızı sabit kılsın amin.

Koca hakkı diye diye insanlar Allah'ın hakkını yok saydılar oysa ki Allah'ın hakkı kullardan once gelir.
önce (337 puan) tarafından
Aynen öyle Allah'ım. Hak hidayet versin cümlemize
-Reklam-
+7 oy
önce (3,524 puan) tarafından
Geçen gün de bununla alakalı bir post açıldı kendini bilmez arkadaşın teki aklı sıra beni linç etmeye çalıştı sırf herkesin kendi fikri sizi ilgilendirmez dediğim için ama yorumumu değiştirmeden aynı şekilde yapacağım 

Herkesin kendi hayatı arkadaşlar ne gerek var burada bu şekilde post açmaya siz burada post açtınız diye o arkadaşlar geri mi kapanacak hayır ya da açılmak isteyen fikrinden mi vazgeçeceksin siz burada post açtınız diye 

Kısacası herkesin kendi hayatı herkesin kendi fikri kimse açık olmak zorunda da değil kapalı olmak zorunda da değil öyle arkadaşlar var ki herkes kapalı olmak zorundaymış gibi davranıyor ya da bir kere kapandı diye ömrü billah kapalı kalmak zorunda Bir kere açık oldu diye ömrü bile açık olmak zorunda gibi davrananlar var kusura bakmayın çok saçma geliyor bana böyle postlar
Tamam haklısın. GBT verdik zaten arkadaşın. Burası böyle bir yer maalesef bir çok açılan postan en normali bence neler neler okuyoruz burada takılmamak lazım
Mesele GBT'ye vermem değil aslında içinin rahat etmesi ama neyse benim anlatmaya çalıştığım şey sen onu kınıyorsun ama burada dedikodu yaparak günahına ortak olmaya devam ediyorsun
önce (2,696 puan) tarafından
O kişiyi veya kişileri biz tanımadığımız için dedikodu yapmış olmuyor belirtmek istedim. Post sahibi genel konuşmuş
önce (5,343 puan) tarafından
Tombul yanaklarından öperim canım :)
Nasıl genel konuşmuş arkadaşım çevremde demiş eşim dostum akrabam demiş bu şekilde nasıl genel konuşmuş oluyor

Aklın yolu bir doga cim ama ısrarla anlamıyorlar ya da ben anlatamıyorum
önce tarafından
Sen işine geldiği gibi davranan birisin :-) işine gelene saygı gösteren kendi hayatı diyen, işine gelmeyene de ahkam kesen yargılayan birisin yani bir duruşun yok çelişki içinde sin yapma ciddiyetin yok komik duruma düşürme kendini daha fazla
Kime göre komik neye göre komik Hafsa sana mı soracağız bir şeye yorum yaparken hayırdır sen kendini ne zannediyorsun ikide bir de her cevabıma bu şekilde sataşarak cevap veriyorsun ya sen regl olmuşsun canım ya da hayatta birilerine sataşmaktan zevk alıyorsun kusura bakma asıl senin bir hayat duruşun yok kaos yaratmaktan kavga çıkarmaktan zevk alan bir insanın ne gibi bir duruşu olabilir önce kendine bak benimle muhattap olma senin gibi bir insanla muhatap olmak istemiyorum diye açıkça konuşmama rağmen ısrarla her yaptığım cevaba gelip saçma sapan yorumlar yapıyorsun ne geçiyor eline benim postlarıma bu şekilde cevap vererek tekrar soruyorum sen kendine ne zannediyorsun kusura bakma komik duruma düşen birisi varsa o da sensin tekrar ediyorum senin gibi bir insan ile muhattap olmak istemiyorum umarım anlarsın diyeceğim ama kapasite yok maalesef sende:)
önce tarafından
Bak şu yorumun bile komik :-) son iki yorumuna cevap yazdım oda tekrar söylüyorum anlarsın belki ÇELİŞKİLİ OLDUĞU İÇİN çok değer yükleme kendine. Ergen ergen senle muhatap olmak istemiyorum demiyorum senin gibi. Küçük dağları ben yaratmadım o kibre sahip değilim. Hayat duruşum emin ol seninkinden daha iyidir çelişip durmuyorum kendimle ilgili en azından işime gelene saygı göstermiyorum burdaki herkes benim konular hakkındaki görüşümü bilir :-)

Hadi selametle kal umarım çelişmezsin kendinle daha sağlam duruşa sahip olursun hayatında...
Ya hafsa tabiki herkes işine gelene saygı gösterecek. Hayat görüşünü beğendiğine saygı duyacak diğerini eleştirecek. Yani hayatın olağan akışı bu yönde :D
Neymiş acaba senin hayat görüşün hiç kimseye saygı duymamak mı milletin arkasından dedikodu yapmak mı fikrinle aynı fikre sahip olmayan insanları bu şekilde her postuna cevap vererek linç etmeye çalışarak mı bir hayat görüşü olduğunu düşünüyorsun yazık sana hafsa yazık:) tek bir kere daha bana ait bir cevaba bu şekilde salça olduğunu görürsem şikayet ederim seni Yeter artık ya iki günde bir seninle mi uğraşıp duracağım ben anlamıyor musun arkadaşım istemiyorum seninle muhatap olmak git ne düşünüyorsan benden uzakta düşün anlamıyor musun ne söylemem gerekiyor anlaman için yapıştır sakız gibi sökülmüyorsun ya hayat görüşüne bak millete sakız gibi yapışmak :) birisi bana seninle muhattap olmak istemiyorum dese çekilirim kenara kimseyi rahatsız etmem rahatsız oluyorum senden Türkçesi bu umarım anlarsın ne düşündüğünde ne söylediğinde zerre kadar umurumda değil senin gibi düşünmüyorum düşünmek zorunda  da değilim haydi şimdi yallah:)
önce tarafından
Doğa öyle bir şey yok. Saygılı görgülü bir insan, insanların hayatlarına burnunu sokmaz yargılama haddini kendinde bulmaz. Kişiye göre belki değişir seversin sevmezsin ama böyle bir ortamda kimseyi tanımıyorsan sadece yazılanlardan ibaret biliyorsan her konuda saygı göstermek zorundasın. Kimseyi sevmek zorunda değilsin ama saygı göstermek zorundasın bu işine geldiği gibi değişecek bir durum değil kusura bakma. Şimdi bu arkadaş bu konuda post açılmasını saçma bulup insanların hayatı diyor ya, bi başka postu karşıma çıktı hortlatmışlar:) orda insanlar üzerine post açıp aldatılan kadınlar hakkında ahkam kesiyo e sen söyle bakalım nasıl bir çelişki bu ? Ben böyle çelişkili insanlara saygı duymam duymamam bana ters bu

Bak sen her konuda bunu savunursun insanların hayatı der köşeye çekilirsin işine geldiği gibi değil bu bir duruştur
önce tarafından
Merak etme seninle diyaloğa girmek için can atmıyorum  sana özel değil zaten kendine fazla değer yükleme başkası da olsa ben yine bu şekilde yorumumu yaparım Buda kimseyi ilgilendirmez ama bu üslupta düşüncede biriyle bende daha fazla muhatap olmak istemem sana başarılar hayatında
Benimle diyaloğa girmek için can atmayan insan ne hikmetse her cevabımın altında bitiyor güldürme beni Allah aşkına:) benim üslubum da bu düşüncem de bu lütfen benimle muhattap olma ne olursun yalvarıyorum sana benimle muhattap olma Yeter ya sakız mısın mübarek ya işin gücün yok ben kime ne cevap yazmışım bunun peşinde mi koşuyorsun ama sen de haklısın herkes kendine yakışanı yapar:)
önce tarafından
Anlama kıtlığı mı var sende bak bunula birlikte üç yorum oluyor üçüde en üstte olduğu için görüyorum :-) fazla değer yüklüyorsun kendine yapma etme bu son olur zaten Bi salsan yapışmasan artık :-):-) hem yalvarıyorsun muhatap olma diye hemde cevap veriyorsun :-) tamam diyorum bak bitti saygı duyuyorum ve sana bir daha yazmıyorum.
Ya Rabb'im çok şükür anladı çok şükür Allah'ım anladı:)
Tombul yanak,  akrabasını arkadaşını tanıyor musun. Birisinden ismiyle bile bahsetsen misal ben sana dedimki görümcem Ayşe şöyle yaptı böyle yaptı sen o kişiyi tanımadığın için dedikodu olmuyor. Öğrende öyle yorum yap canım. Tepki vermek yorum yapmak için kendi yaptığınız birşeyle bile yargılıyorsunuz insanları
(bu arada görümcem yok :)  birsürü de yorum olmuş bi ara okurum..
Konunun görümcenle bir alakası da yok zaten okumasan da olur:) tamam arkadaşım senin dedikodu anlayışınla benimki aynı şey değil ben dedikodu olduğunu düşünüyorum oldu mu şimdi tatmin oldun mu:)
Yani burada birileriyle çekişip başka yorumlarda anlaşamayıp olur olmadık yerde tepki vermek gibi geldi bana yinede siz bilirsiniz ;]
Aynen öyle ben bilirim canım haydi iyi günler:)
İyi de hafsa bu kadın da aynı şeyi söylüyor. Kapanan kapanır açılan açılır size ne diyor. Sen eleştiriyorsun. E şuanda da sen tutarsız konuşuyorsun
Boş ver doğa şimdi tekrar sıçrayacak konu tekrar açılacak Allah aşkına boş ver hayat görüşünü de alsın gitsin artık yemin ederim uğraşacak takatim kalmadı sen de uğraşma arkadaşım
önce tarafından
Doğa ben onun tutarszlığını eleştiriyorum başka bir postta niye okul okmuyorusunuz boşanmıyorsunuz diye hesap soran bir insan bir diğer postta her kesin hayatı bizi ilgilendirmez diyemez . Bu her konuda böyle olmalı cidden şu an bu kadar anlaşılmayacak bir şey mi bu ? Ben şu tesettürle yada açık olmakla ilgili yorum yapmıyorum sadece aradakı çelişkiyi eleştiriyorum
İşte sen de çelişki içindesin. Yazmışsın ki her konuda saygı göstermek zorundasın. Sen de saygı göstereceksin o zaman. Ayrıca sen biraz konuyu çarpıtıyorsun. Ben o yorumun neden yapıldığını gayet iyi biliyorum. Biraz içerledin mi naptın bilmiyorum. Ama buradaki bazılarına çalışmak okumak zor geldiği için evlatlarını berbat iğrenç bir aile ortamında tutmaya devam ediyorlar. Olay bu. Ha sen de çok iyi biliyorsun da işte şimdi bu tarafa çekmek işine geliyor :D
Hay ağzını öpeyim ya olayı o kadar güzel açıklamışsın ki......
önce tarafından
Pes gerçekten pes diyecek bir şey bulamıyorum körler sağırlar birbirini ağırlar misali sizinki

Ben niye içerliyim benimle ne ilgisi var konunun ? Biz herkesin hayatını tek tek bilemeyiz kimi gerçekten çaresizlikten duruyordur kimi rahatı için ama bu kimi ilgilendiriyor? Ne sana düşer ne bana kendi hayatları. İsteyen istediği şartta yaşar ki bu sizin savunduğunuz şey HER KESİN HAYATI KENDİNE o zaman çelişmeyin kendiniz ile konu tesettür islam olunca özgürlüğe sığınıp aksi olunca insanlara saldırmayın Buda sizin işinize geliyor demek ki hakkı ile yapamayınca yapanlara da düşman kesilmek kolayınıza geliyor
Hafsa sen nereden biliyorsun biz açık mıyız kapalı mıyız dinimizi hakkı ile Eda ediyor muyuz etmiyor muyuz nereden biliyorsun bize söylüyorsun ama kendini o kadar ön yargılısın ki kendini savunmak için her şeyi yapabilecek bir insansın hem kendin diyorsun millete saygılı olun senin Saygun nerede kaldı o zaman bizim dinimizi nasıl Eda ettiğimize varana kadar dil uzatacak muhatap olmayayım olmayayım diyorum ama o kadar saçma sapan konuşuyorsun ki elde değil yani
önce tarafından
Farkında mısın bilmiyorum ama seninle muhatap olan yok. Üstüne niye alındın sen muhatabım şu an doğa ve onun bu konudaki tutumunu çok iyi biliyorum daha öncede çatıştık bu konuda. Bir konuda sorun yaşıyorsak hemen genele vuruyorsunuz arkadaşlar bunu yapan sizsiniz ben değil. Bu konuda aynı düşüncede olmayabiliriz gayet normal ama başka konuda aynı düşüncede oluruz bunun için düşman kesilmeye gerek var mı? Bunu en iyi doğa ile yaşadım bir konuda çok kötü çatıştık ama bir diğer konuda aynı fikirde olduğumuz oldu insani bir şey bu
Körler sağırlar birbirine ağırlar şeklinde bir söylemde bulunursan otomatikman bana cevap hakkı doğar yoksa emin ol asıl ben seninle muhatap olmak istemiyorum kendin sataşırsan bu şekilde cevabını da alırsın sabahtan beri biz de zaten aynı şeyi anlatmaya çalışıyoruz sana insanlar bir konuda çelişebilir ama başka konularda anlaşabilir sen de kendine çalışıyorsun bize diyorsun ki bu konuda anlayışlısın diğer konuda anlayışlı değilsin ama ben her konuda anlayışlıyım kimseyle çelişmiyorum nereden biliyorsun benim açık ya da kapalı olduğumu sana tek sorduğum soru bu ver bakalım cevabını nereden biliyorsun benim dinimi nasıl Eda ettiğimi hani ima etmişsin ya biz yarım yamalak yaptığımız için yarım yamalak yapan insanlara hak veriyormusuz nereden biliyorsun Bizim yarın yamalak Eda ettiğimizi sana tek sorum bu
önce tarafından
E sen her yorumuna katılıyorsun körler sağırlar birbirini ağırlar derdim bende o ayrı

Altına da ayrı bir parantez açmışım farkındaysan. Seni ilgilendirmeyen… ben senin dini görüşünü bilmiyorum bu konuda da hiç denk gelmedim oradaki sözüm sana değil ama üstüne alınıyorsan alın sen bilirsin. Ben daha önce de doğa ile bu konuda karşı karşıya geldiğim için bu konudaki görüşünü biliyorum ve ona dayanarak yazdım
önce tarafından
Biz senle şu an bu konuda anlaşamayız konu farklı ama başka bir konu olur aynı düşüncede oluruz. Konular farklı çünkü burayı iyi anla. Ama senin bu son yorumların benim altına cevap verdiğim yorumların daha doğrusu konular, insan hayatı saygı özgürlük ama senin yorumların çelişiyor bak senin yorumun kendinle çelişiyor başkasıyla değil
Birincisi yorumları haklı olduğu için katılıyorum neye katılıp neye katılmayacağımı da sana danışacak değilim:) sadece anlatmaya çalıştığım şey söylediğin şeyden bana da cevap hakkı doğuyor yoksa emin ol muhatabım değilsin o seviyeye inmem:) ikincisi burada kendi ile çelişen birisi varsa o da sensin kusura bakma senin kadar ön yargılı bir insan ömrümde görmedim kendin bana diyorsun herkes çalışamayabilir herkes boşanamayabilir insanları yargılıyorsun diye senin bu yaptığın ne o zaman sen bu yorumu doğaya yapıyorum şeklinde belirtmezsen elbette ki üstüme alınırım çünkü burada 3 kişi konuşuyoruz farkındaysan ben sonuçta sizin dua ile daha önce ne konularda karşı karşıya geldiğinizi de bilemem sizi takip etmiyorum senin aksine neyse ya bu konunun bir yere gideceği yok dediğim gibi uzatmaya da gerek yok ben daha fazla yorumlara dahil olmayacağım gerekli cevapları gerekli kişilere verdiğimi düşünüyorum daha da fazla muhattap olmak istemiyorum iyi günler:)
önce tarafından
Yahu bana sorma zaten. Öyle bir şey iddia eden var mı? Sen ikide bir muhatap olmak istemiyorum diyip konuya dalıyorsun. Bak ben en son sana saygı duyuyorum ve sana yazmıyorum dedikten sonra seni eledim artık muhatabım sen değildin. Doğa girdiği için onunla diyalog halindeydim sen ordan ona katıldın ben yine sana cevap vermedim e ama sen yine dayanamadın yazdın üstüne alınmak istedin ve alındın :)
Sen anlamıyor musun Hafsa körler sağırlar birbirini ağırlar şeklinde bir söylemde bulunursan bana cevap hakkı doğar diye bu üçüncü defa söyleyişim herhalde bir şeyi üç dört defa söylemeden anlayamayan bir yapıya sahipsin sen:) senin aksine sürekli birilerini araştırmadığım için birilerinin fikirlerine bu kadar kafayı takmadığım için ben senin doga ile daha önce hangi konularda çelişip çelişmediğini bilemem bunu da ikinci kere söylüyorum bak anlamazsan üçüncüyü de tekrar ederim sen cevap vermeye devam edersen ben de sana cevap vermeye devam edeceğim yok anlamıyorsun sana anlat ana kadar edeceğim anlamadığın yer varsa şimdi tekrar sor tekrar cevap vereyim sen benim soruma cevap vermiyorsun ama bak yukarıda ne demişsin hakkı ile yapamayınca yapamayanlara hak veriyorsun nereden biliyorsun Bizim hakkı ile yapamadığımızı burada doğa sana söylüyorum şeklinde bir şey varsa getir bana göster kendi sorduğum soruya cevap vermeyip sürekli üste çıkmaya çalışma
önce (48 puan) tarafından
Tombul yanak çok haklısın.Size ne kime ne açılıp kapanmaları .E hadi başkası da post açsın şu aralar çok kişi kapanıyor ve üzülüyorum desin.Biraz empati kurunca kulağa hoş gelmiyor dimi?
Kaç kişi bana hak verirse versin kaç kişi bana artı verirse versin bu tip açılan bütün postlarda benim cevabım en üstte olursa olsun laftan anlamayacak insanlar dolu bu platformda kimsenin hayatına kimse karışamaz kimsenin yaptığı yorumlara kimse karışamaz kimsenin fikirlerine kimse karışamaz biz nasıl sizlerin fikirlerine saygı duyuyorsak siz de bizim fikirlerimizi saygı duymak zorundasınız nokta bitti
önce tarafından
Yok bence anlamak isteyemen sensin :) kaçıncı söyleyişim bilmiyorum ama körler sağırlar birbirini ağırlar lafım evet sizeydi onu inkar eden yok ve onun açıklamasını da yaptım anlamıyorsan tekrar yaparım sıkıntı yok. Boşluk koyup doğaya cevap olarak yazmışım geri kalanını yani orda senin üstüne alınman gereken bir durum yok o yüzden sana açıklama borçlu değilim. Ben senin dini görüşünü bilmiyorum denk gelmedim bilsem yörük yapardım ama bilmiyorum oradaki muhatabım da zaten sen değilsin.

Birilerin fikirlerine kafa takmak değil bu ben karşımdaki insanın düşüncesini önemserim katılırım veya katılmam ama önemserim küçük görmem senin gibi muhatabım değilsin demem. Desem de muhatap almam artık onu istediği kadar yazsın cevap vermem ama sen ısrarla muhatap olmak istemiyorum diyip muhatap oluyorsun karar ver istersen
Boşluk işaretinin bu manada kullanıldığını da ilk defa senden duyuyorum helal olsun kız sana hafsa yemin ederim sen kendini haklı çıkarmak için her yola başvurabilecek bir kadınsın helal olsun sana pes ne diyeyim:)
önce tarafından
Baydın gerçekten baydın haklı çıkmak isteyen sensin demek ki sürekli bu konuyu öne sürüyorsun uğraşamam ben senle daha fazla gerçekten yordun o kadar kişi ile karşı karşıya geldim ama senin kadar yoranı olmadı tebrikler senin söylemin ile sensin tombul yanak sensin bacım. Hadi yeter artık bitsin konu haklısın …
Hafsacım gerçekten seni az çok tanıyorum. Asla anlamaz bir insan değilsin. Gayet de kafan çalışıyor. Neden niye bilmiyorum ama anlamak istemiyorsun :) hatta özellikle de çarpıtıyorsun. :) neyse bakalım :))
Aynen öyle hafsacığım benim:) asıl sen baydın da sırf seni sinir etmek hoşuma gittiği için uğraşıyorum deminden beri sen anlayana kadar da anlatmaya devam edeceğim gıcıklık değil mi:) doğanın da dediği gibi anlamak istemiyorsun konuyu çarpıtıyorsun çünkü bu şekilde işine geliyor farkındaysan bu bir kişinin Fikri değil iki kişinin fikri ben seni tanımam ama doğa seni tanıdığını da söylüyor
önce tarafından
İnan bende aynısın düşünüyorum senin hakkında ve çok şaşırttın bu kez :) dediğin gibi neyse bakalım olabilir insanız ters günüme denk gelmiş olabilir yada sizin bilemiyorum
önce tarafından
Hahaha ama sinir olmuyorum ki şu an aksine haklı çıktığım için hoşuma gitti çünkü yine çeliştin kendinle muhatap olmak istemiyordun sen kendine gel lütfen
Evet evet hafta ben çalışıyorum doğru sen hiç çalışmıyorsun kendinle:) öyleyim ben bacım bak bir tane daha posta yorum yaptım incelemek istersin sen şimdi kadın hiç durmadan doğurmuş ondan sonra da burada yardım dilenmek için post açmış ona da niye sürekli doğurup burada dilencilik yapıyorsun şeklinde bir cevap verdim hadi oraya da altına cevap yaz:)
önce tarafından
Yok bu saatten sonra gerek duymuyorum sana bol şans :)
Benim şansa ihtiyacım yok canım sana bol şans benim cevaplarıma denk gelirsin belki şansına da ağzının payını alırsın iyi günler:)
önce tarafından
Anlıyorum seni canın sıkılıyor uğraşmak istiyorsun ama cidden işim var hadi Allah’a emanet ol selametle
Yav he he :)
önce (14,174 puan) tarafından
Abooo hele bak bizimkiler nasıl çen cen kavga etmişler :)
Öpüyorum kızlar ecik sakin kalın,beni çok sevin ♥️♥️
+3 oy
önce (1,152 puan) tarafından
Eşin istesede acılamazsın bunun bahanesi yok kapanmak Rabbim'in EMRİ.. 
Malesef ki böyle olanlara bende çok üzülüyorum Rabb'im hıdayet  nasıp etsin doğru olanda bu müslüman kardeşin için dua etmek
Demi bende kendisine öyle dedim. Sonuçta ölüp mezara tek gireceksin eşin gelip senin yerine hesap vermeyecek dedim. Aman boşver ya demişti. Allah hak hidayet versin
Canım onun içinde açılmak varmış demek ki Allah doğru yolu nasip etsin ne diyelim
Amin. Aynen öyle allah yardım etsin
+3 oy
önce (1,320 puan) tarafından
Sizin postunuzu yanlış anlayacak olanlar vardır onlar sadece yüzeysel bakar seni çok iyi anladım çünkü bende o kadar çok üzülüyorum ki kapanmak kapanma kararı almak hiç kolay değil fakat bu kararı alıp yıllardır o şekilde yaşamaya alışmış birisi bunu yapması çok incitici onları ona iten daha modern görünme isteği Rabbim doğru yola cevirsin ama dediğin gibi herkes birbirinden görüp açılmaya başladı 
İlla ki başka yöne çeken olur postu.
Aynen öyle özenti olmaya başladı. Hatta biri de bir açıldı bir kapandı kaç defa. Sonra bir açıldı görünce utandım ben. Bir zamanlar vücudunu muhâfaza ediyordu zina ve günahtan şimdi. Bikini giyip paylaşıyor. Bir ara uyarmak istedim baya kötü tersledi.
önce (1,320 puan) tarafından
Dinimizde uyarmak haktır fakat böyle geri dönüşler alınca insan başkasına da laf demeye korkuyor maalesef herkesin kendi düşüncesi deyip oturuyoruz bu daha üzücü
Aynen öyle maalesef :((
+1 oy
önce (275 puan) tarafından
Ben buna şöyle bakıyorum demek ki kendi gönül rızası ve imanı ile örtünmemiş birilerinin zoru ile örtünmüş ve ilk fırsatta örtüden vazgeçiyor. Ben açığım ortunmeyi birçok sefer geçiriyorum aklımdan ama sonra vazgeçilecek birşey değil oyun değil bu iyi düşün diyorum kendime.
Elbette öyle doğru diyorsunuz. Bende ablamın zoru ile kapandım. Hiç açılma isteğim olmadı. Hakkından geleceğimi bilsem çarşafa girmeyi de istiyorumm
Demek ki sizin içinizde az da olsa kapanma isteği varmış ki altından kalkmışsınız.
Çok şükür 12 sene oldu :))
Maşallah
❤❤❤Allâh razı olsun
+1 oy
önce (4,797 puan) tarafından
Eşinin isteği mi Rabbimin emrimi cevap net aslında tabiki Rabbimin emri evet kocalarımız bizden mesul fakat farz olan ibadetlerde kocayı dinlememe hakkın var ki örtünmekte farz kocam istedi sadece bahane 
Bence de öyle bende sizin gibi düşündüm. Açılmak istiyorsan kocana evin için de açıl. Dışarıda başka erkeklerin nefside bedenine düşüyor açık olunca
+1 oy
önce (12,589 puan) tarafından

Bende Burada böyle postlar görünce çok üzülüyorum. Niye bu hale geldik ne oldu bize:( örtünmek farz canım kocanın bu konu da bir hükmü olamaz koca istedi diye anca  kendilerini kandırırlar

Bende uyarmak isteyince banada ters tepti
+1 oy
önce (3,340 puan) tarafından
Yani ben elimden geldiğince yargılamamaya çalışıyorum her konuyu ,kimin neyi niçin yaptığı aklıma takılmaya başlıyorsa elimden geldiği kadar o düşünceden uzak durmaya çalışıyorum  başaramadığım zamanlarda tonla bu arada.

Çünkü bu hayatta hersey zittiyla var ,Allah'ın cemali varsa celalide var.Ve bu özellikler pek cogumuzda var hangi tarafın baskın geldiğine dikkat edip tam zitti durunuda gorerek ,kişinin kendini ordan beslemeye çalışması önemli.Sinavlarda  o taraflardan geliyor çünkü.Ayrica yaradılış gereği hepimize iyilik,dürüstlük, sadakat güven ofke kiskanclik yada inanc ,ilim ,sorgulama vs aynı oranda yüklenmiyor.Her birimiz bir diğerine ozellilerimize ve gelistirilmesi gereken veya daha da arttırılması gereken taraflara göre denk geliyoruz unutmamak lazım bir kişinin yaptığı bir davranış yada tutum kelebek etkisi ile farklı oranlarda pek çok kişinin hayatına bir şekilde etki ediyor.Bak senin arkadaş çevrende gördüğün bir durum hiç tanımadığın bizlere sirayet etti ve düşünmeye zorladı her birimiz de kendimize göre yorumlar yazdık.Neyse umarım doğru anlatabilmisimdir.

Kişi ne yaşadı ,nasıl bir duygu durumuna düştü nasıl düşüncelere boğuldu bilemeyiz herkes kendi yaşadığı deneyimledigi pencereden bakarak olayları görür.O yüzden bu veya başka bir durum yada başka kişiler fark etmeksizin hayat akışının yada sinavimizin yada kaderimizin önümüzde sunduklarını  göre ilerliyoruz.

Mesela kimi bu durumdan Allahim sen koru vesvese verme der, kimi de niye yani çok mu gerekliydi açılmak yolundan şaştı der vs (daha kotusude olabilir) kimide kendi kararı her koyun kendi bacağından asılır der yada başka başka şeyler.Iste bu cevaplar bile kişinin deneyimleri baktığı pencereden gördükleri kendine baskın olan özelliklere göre değişir.

Kişi kendi ile ilgili yada cevresi ile ilgili olumlu veya olumsuz bir tavır, duruş ,davranış, düşünce tarzı sergileyebilir.Ama kimin kime göre ,neye göre sınavı olduğu iste orası görebilene.. 

Allah hayatımızı anlamak açısından  kolaylaştırsin, en basit şekilde anlamizi sağlasin inşallah.
0 oy
önce (1,188 puan) tarafından
Bacım bunları konuşarak günaha yetiryoruz . Ben kapalıyım açılmayı düşünmüyorum valla . Ama ahirzamanda oldugumuz doğru 
Gecn gün birisi bu şekilde post attı linclendi  . Size ne açılan açılır vs denildi. O yüzden yazdım.  Bnmde arkadaşım acilmiss soka girdim onun karari
Linç atsınlar umrumda değil. Sayip sövmedik ya sadece sohbet. Görüp çekiştirmek vardır. Görüp kendisi içinn dua eden vardır. Bir sürü saçma sapan şeyler için konuşurlar cinsellik hakkında. Bir benim posta da linç atarlarsa bende linç atarım gördüğüm namahrem herşeye bacım :))
Herkesin kendi görüşü tabikide  uzman çok var burlarda :D
Nesi günah ben size söyleyeyim hakkında post açtığınız kişiler burada cevap hakkına sahip değil böyle bir platformun var olduğunu bile bilmiyor olabilirler şu anda bunca insana karşı o insanın dedikodusunu yapıyorsunuz o insan açıldı siz de onun günahını ortak oluyorsunuz günah olan bu ayrıca evet herkesten hayatına hiç kimse karışamaz ne gerek var burada bu şekilde böyle postlar açmaya
Peki burada açılan cinsel postları görüp okumaya hakkımız var mı? Eltilerini çekiştiren? Komşuyu çekiştiren?? Burası anonim bir fazla ciddiye almamak lazım. Sonuç olarak kimse isim vermedi. Benim postumda ve GBT vermedik. Düşünceniz size münhasır olsun efendim. Teşekkür ederim ❤
0 oy
önce (19,115 puan) tarafından
Ben en çok burda öğrenmiştim bi arkadaş demişti arkadaşı açılmış Kuran kursu hocasıymış açılmış şok etmişti bu beni
Neeee ciddi misin? Şuan çok şaşırdım bende tüylerim ürperdi
Bende böyle olmuştum burdan birinin tanıdığıymış hatta çile demiş resmen çile çekiyomuş kapalı haliyle
Hmm ilginç evet kendisi yazmış posta
0 oy
önce (1,167 puan) tarafından
 Benimde cevremde cok fazla ve Kur'an kursu hocasıydı bitanesi
Neeee şok oldum. Yemin ederim
önce (1,167 puan) tarafından
Sebebini sordugumda soylediği seyler şok etti beni en cok ta cile cekiyomuşum dedi afalladım kaldım
Ne çilesi kız tövbe tövbe
Benim dediğim arkadaş işte
0 oy
önce (493 puan) tarafından
Bunlar yok eşim istedi yok şu bu günahına ortak alıyorlar veya ki kendilerini öyle kandırıyorlar.Kapanmak moda olmuştu şimdi açılmak moda oldu .Allahını emrini iyice anlayan biri zaten açılmaz.Bunlar Müslüman değil susluman
Allah yardım etsin cümlemize
0 oy
önce (16,864 puan) tarafından
Kocası acil dediyse onda.acildiysa eğer o zaman ikisi de günaha girer. Kendi isteyerek açıldıysa kendine günahı. Bu benim fikrim tabi. İşin teferruatini bilemem. Mantıken böyle düşündüm 
Teşekkürler. Allah yardım etsin cümlemize
0 oy
önce (182 puan) tarafından
Arkadaşım alınma ama az önce başka bir postta hanefi meshebi ağır geliyor. Şafiiye geçtim tekrar. sünneti kılmıyoruz diyorsun. Belki açıldı diye üzüldüğün hanımlar farz kaza sünnet hepsini bir gönül ferahlığıyla kılıyordur. Yani demem o ki herkesin inancı kendine. Başını açtılar diye üzülme.
Bence açtığım post. Burada açılan bir çok postan iyi ve iyi niyetle açılmış farklı yöne çekenler kendi ile bir baş başa kalsın teşekkür ederim. Ha bu arada burası anonim bir yer :)) kimse kimseye filankesin GBTsini vermiyor
0 oy
önce (1,424 puan) tarafından
Aynı şekilde ailem istedi kapandım eşim istedi kapandım buda yanlış ve günahtır Allah rızası için yapılmayan hiç bir ibadet hayır gelmez içinde olan bahane çok 
Aynen öyle
0 oy
önce (4,156 puan) tarafından
Cünku Allah rızasi icin degil moda diye kapananlar aile baskisi yuzunden kapananlar var bekarken kapali olup evlenince acilanlar oldu tiktokda kapali olup fenomen olunca acilanlar oldu bir zamanlar başortusu icin savasiyorduk.uni alınmiyorduk askerlerimizin yemin torenlerine alinmiyorduk onceden saglik karneleri vardi fotograflar acik olmak zorundaydi simdi ozgurlugumuz var ama başortusunu süs esyasi olarak irdeleyen cok l
Allah yardım etsin cümlemize
0 oy
önce (1,101 puan) tarafından
Eee ona kalırsa yıllardır kapananlar da türedi? Bu nasıl bir üslup ya isteyen istediği gibi yaşar kimse siz kapalisiniz diye kapalı kalmak ya da kapanmak zorunda değil aynı şekilde kimse bir başkasi açık diye açık kalmak ya da açılmak zorunda değil. Herkesin kendi inancı kendi hür iradesi bunu konusmak sana bana düşmemeli. 
Tamam :))
0 oy
önce (1,639 puan) tarafından
Demekki içinde varmış cnm kimsenin demesiyle olmaz o iş. Dünden raziymiski açılmış bnm çevremde de çok var açılan. Yabancı ülkelerde binlerce milyonlarca kapanan Müslüman olan o kadar çok insan varki. Tamda ahir zamanı yaşıyoruz elin kafiri Müslüman olurken bizim muslumanimiz kafir olma yolunda onlar bizden daha hakkıyla yaşıyorlar dinimizi muslumanligi kim ne derse desin valla gerçek böyle malesef çok üzücü acınası bir durum. Her koyun kendi bacağından asılır kınamıyorum asla rabbim bizleri doğru yoldan dinden imandan ayırmasın inşallah. Asla ben doğruyum demiyorum kimseyi de yargılamıyorum hepimizin kusurları illaki vardır Allaha doğru kul layık kul olabilmeyi nasip etsin rabbim
0 oy
önce (49,376 puan) tarafından
onlar neyse de totosu acik gezenler cogaldi basimiza iyi ki tas yağmıyor 
önce (12,589 puan) tarafından
Ay vallahi çok doğru dedin
önce (49,376 puan) tarafından
kiz kaba eti meydanda dolasiyorlar
0 oy
önce (386 puan) tarafından
Yaz gelince daralıyorlardır o açılınca o çekecek günahını sen niye bu kadar dert ettin 

İlgili sorular

+1 oy
27 cevap 1,032 göst.
12 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 761 göst.
28 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 100 göst.
1 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Bsrdrk (1,556 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 385 göst.