0 oy
918 göst.
önce Aile kategorisinde (1,187 puan) tarafından
Benim annem biz küçükken mide kanaması geçirdi ben ve abim şahit olduk. Baya küçüktüm ilkokul 1 yada 2 ye gidiyordum köyde yaşıyorduk annem kan kustu gece . Babam hastaneye götürdü. Anneannem baktı aylarca bize .

Suan hala mide ilacı kullaniyor 54 yasinda . Allah bütün hastalara şifa versin amin 

33 Cevaplar

0 oy
önce (571 puan) tarafından
Kardeşim tedavi oluyor diye 5 6 sene amcamlar teyzemler dayimlarda kalıp çocukluğumu onlarda geçirmem mi desem. Sonra kardeşimin vefat etmesini mi desem. Yaşadığım tacizleri mi desem. Babamın sinir hastalığının sorununu ailecek cekmemiz mi desem. Ölümüne yediğimiz dayaklari hiç unutamıyorum. Hangisini anlatayim.  En iyisi hiçbirini. Gece gece ağlamak istemiyorum:'(
önce (1,187 puan) tarafından
Anlatma . Ama aklından hiç çıkmaz zaten ömür boyu kalacak hatiranda
-Reklam-
0 oy
önce (410 puan) tarafından
Ben de çok küçüktüm ama hala net hatırlıyorum babam karpuz getirmişti ben karpuzu ikiye ayırdım en küçük kardeşim geldi karpuz kabuğunu ağzına attı boğazında kaldı o an babam çıkartamadı annemin çığlığı kardeşimin morarması korkunçtu çok şükür babam soğukkanlıydı son anda çıkarttı hepimiz rahat bir nefes aldık ama hala etkisindeyim
Kardeşine bisi olsa bir ömür boyu vicdan azabı cekerdin
önce (410 puan) tarafından
Aynen öyle:(((( Allah korudu
0 oy
önce (219 puan) tarafından
Bir sürü var.annem gözümün önünde tandıra girdi 

Sonra amcam miydi dedemmiudi gözümün önünde annemi tokatladı 
Yandı mı annen
önce (219 puan) tarafından
Elleri baya yandı
Onada şükür komple yanmaktan iyidir
0 oy
önce (8,525 puan) tarafından
hangi birini anlatayım... bazıları hala devam ediyor. bugün bile kalbimi pır pır eden bir olay oldu. bazı şeyler de anlatılmıyor 
Herkes kendi yaşadığını bilir.
önce (8,525 puan) tarafından
evet, keşke böyle olmasaydı ama ben kendi travmalarımı çocuğuma yansıtmamak için uğraşacağım. genelimiz farkında olmadan çocuklarımıza aktarıyoruz. bı döngüyü kırmak lazım
Aynen yaşatmayalım .
0 oy
önce (578 puan) tarafından
O kadar uzun ki yazmaya üşeniyorum anlatmaya mecalim yok:(
Bosver anlatma . Herkesin hikayesi ayni zaten şiddet alkol . Kaza cinayet
0 oy
önce (46 puan) tarafından
Burdaki tüm travmaları okudum ..cogü anne baba kavgasi yüzünden..Ama benim travmam farklı..ben cok cok mutlu ailede büyüdüm cok şükür..babamla annem cok seviyorlar bir birlerini..anne baba mutluysa vocuklar daha mutludur...Ama annem benim 2 yasimda sinir hastası olmuş turkce ona ne deniyo bilmiyorum..yani bizleri tanimiyo..kişkiriyo..anne aneme zorla beni döv doye yalvariyor falan..sinirleri tamamen bozulmustu yani ..2 yil falan babam hastanelerde annemle ..ve cok şükür normale döndü..ben o gunleri hiç hatirlamiyorum bile..iyiki hatirlamiyorum....Ama 11 yaşimda oturuyorduk annemle kiyafet katliyorduk...Annem yeni dogum yapmişti..birden annem fenalaştı..başladı bağirmaya acı cekercesine..yere yigildi garip hareketler yapti. Bilinçsiz sekilde yanı..baya acı cekiyordu agliyordu...babaannem bize yakın bir az .köyde yaşiyoruz..yol daşlarla dolu ve ben ayakyalın şekilde agliya agliya babaanneme koştum onu cagirdim..o gunden beri ara ara oldu annem öyle..şu an kardesim 10 yasinda bebekliginden beri annemi oyle gordu ..her annem oyle olunca gelirdi yanima kulaklarini tutardi ..bagirdigi ivin annem ..ben de kendi kulaklarimi..o kadar iyrenç hisslerdiiki ..kaç defa diger odadayız annem bagiriyor birden sesi kesiliyor..tabi bu sirada komsular hepsi sese gelmiş bize..bekliyordum gene bagricakmi neden kesildi ki ses diye..öldümü acaba annem...kac defa öldügünü sandim..Kardesimin ve benim travmam bu..simdi evliyim annemle konusupta sesini biraz halsiz duyarsam ..teelefonu baglayip agliyorum..kardeşim su an yalniz ben yokum ..annem eger gene oyle kotu olursa o kime siginicak diye dusunuyorum...kim siki siki onun kulaklarii tutucak..kim bu hastalik her keste olan bir sey diyipde kardesimi sakinleştirecek..eski gunler geldi aklima resmen ..yaslar akiyor gozlerimden yaza yaza . Allah kimseye yasatmasin bogle seyler 
Amin inşallah. Anne hastaysa herkes hasta
0 oy
önce (625 puan) tarafından
Babam annemi tüfekle kovaladı. Kardeşim bize yetişemedi, ben annemle kaçtım. Evin karşısında babamın malzemelerini koyduğu bir depo gibi bir oda var. Bir köşesine de banyo yapmış. Annemle koşa koşa oraya girip kapıyı arkadan sürgüledik. Yere çöktük, Kapıyı zorladı. Sağ ve sol duvarda pencere var bi o tarafa gidiyor bir bu tarafa camlar açıksa camlardan ateş edecek anneme.. Anneme banyoya kaçalım dedim o beni koruyor ben onu. Halbuki babamin derdi bizimle değildi. Kardeşim 5-6 yaşlarında çığlık çığlığa. Kardeşime,  babamın bir amcası var gidip onu çağırmasını söyledim. Gidip çağırmıştı o da tüfeğini getirmişti babama sıkacaktı. Oğulları falan geldi araya girdiler. Amcası babama iki tokat atıp gitti.. Ah canim annem neler çektin babamdan hep bizi bırakmamak için. 
Yaaa ne kadar kötü bir durum . Zoru neymiş acaba
Anladığım kadarıyla babam evlilik adamı değil. 3 evlilik yapmış üçünede aynı davranmış. Arayıp bulamadığı ne bilmiyorum.
Gorusuyirmusunuz
Babamda o kadar kişinin ahı var ki cezaevine girdi 15 yıl oldu. Annem resmiyette boşanmadi ama görüşmüyor. Ben üzerimde emeği var diye yine de evlat olarak görüşüyorum. Annem görüşme diye hiç karışmadı.
Görüş bosver . Ölüm denen bir gerçek var .
0 oy
önce (1,445 puan) tarafından
Babam annemi kuma üzerine getirdi annem hep şiddet görü öyle böyle değil demir sandalyeyle kürekle elektirik kablosu ne dersen eli acimasin diye vurmazdi çok şahit oldum 

Bir gün yine babam olacak kişiye anneme vurdu annem bayıldı yine vurma devam etti uyansın diye üvey abim vardı evli komsulardik çağırdım gelip el atmadım o zmn üvey ablam üvey abimin eşi geldi ayırma çalıştı 

Ben annemi kaldırma calirken başından kan geliyordu üvey abimde elinde çay gülüp bakıyordu sonra konuştu tartıştılar çekip gitti asla o günü unutmam Allah'a hepinizden çıkarsın diyorum 

Annem çok acı çekti çok dayak yedi 

Annemsiz kaldık küçükken öyle böyle geçti ama unutulmuyor annem hala o kişiyle evli şuan bile küfür hakaret herseyi söyler annemde bosanamiyor nereye gitcem kardeşlerin var deyip duruyor 
Sığınma evine
0 oy
önce (885 puan) tarafından
Küçükken okul çıkışı eve giderken yanımdan bi bisikletli geçti ve köprünün altına doğru girdi. Bende haliyle o köprü altından eve gidiyordum. Ben taam köprünün altına girdim şeyini çıkarmış kendiyle oynuyordu. Elim ayağım birbirine dolandı ama geri de gidemedim hızlı hızlı yanından geçmeye çalıştım baktım elini arkadan ağzıma kapatmaya çalıştı ama eli ağzıma denk gelmediği için imdaaatt diye bağırdım telaş yaptı beni bıraktı koşa koşa kaçtım ordan. O kimdi şuan yaşıyorsa bile nerde yada önceden beni tanıyan biri mi hala aklımda.

Ki o zamanlar mavi önlük giyiyordum öyle küçüktüm
********  adam . Ailen biliyomu
Hayır o zamandan bu yana hiç söylemedim. Üstünden yıllar geçti. Düşün mavi önlük giydiğimiz zamanlar. O zaman ben suçluymulum gibi düşünüp korkup söylememiştim. İşte çocuk psikolojisi. Rabbim kız evlatlarımızı korusun inşallah
2000 li yıllar demekki
Aynen o zamanlara denk geliyor. Ve ben bu olayın bir benzerinin lisede staj zamanı yaşadım aynı şekilde evime giderken adamın bir tanesi kristal diye bir şey içmiş kafası iyiymiş geldi bana Fatma nereden geliyorsun dedi ben laf atması benim ismim Betül dedim geldi koşturdu beni ara sokakta ağzımı kapatmaya çalıştı tam o sıra üstüne dayım geldi resmen Allah gönderdi sonra polise haber verdik kamera kayıtlarına kim olduğu bulunduğu o kişiyi şikayet ettik aynı gün yakalandı zaten ve içtiği anlaşılmış yani kafası güzel beni eski sevgilisine benzetmiş o anda beni öldürebilirdi insanın başına geldi mi birkaç defa aynı olay geliyor yani
Aynen büyük şehirde hersey gelebilir. Bende mavi önlükle okula gidiyordum köyde 2 abimle ve komşu çocuklarıyla gidiyorduk güvenli bir şekilde yani
0 oy
önce (48 puan) tarafından
Annemin babamdan her dayak yiyişinde elimizden hiçbir şey gelmemesi.Kafasına sopa darbesi aldığında bile ...
Adamın sonunu bilemezsin tek başına can verir belki.
Allah büyüktür.Gelmiş 70 yaşına.Bu zamana kadar bişey olmadı.Bu saatten sonra olsa kaç yazar?Zorbalıklarla  gelmiş 70 e.
Gelmiş ama insana en lazım olduğu zamana gelmiş elden ayaktan düşme vakti
Aman annem iyi olsun da onun da ne hali varsa görsün
Aynen . Etme bulma dünyası.  Hayat onuda inim inim inletir .
0 oy
önce (427 puan) tarafından
önce tarafından düzenlendi

Eğer öyle bir şeyse annem benim de ciddi travma sebebim. Gözümün önünde 6kez kalp krizi geçirdi. Belinde fıtık vardı ciddi derecede. Ameliyat olana kadar evde kedi gibi geziyordu yürüyemiyordu dik duramıyordu. Ameliyat zamanı yanlış iğne sonucu ölümden döndü. Bir kez beraber yürüyen merdivene bindik. Kol kolaydık ve ben daha 14-15 yaşındaydım. Annemin Bi an başı döndü ve kaydı gitti. Yuvarlandı merdiven aralarına sıkıştı. Tutamadım. Ablamın merdiveni durdurun bağırışları benim koşa koşa babama haber vermem ahhh çok kötü bir andı. Hâlâ korkuyorum o merdivenden. O gün bugündür asla binmedim.

Daha da eskiye gidecek olursak babamın annemin ve kız kardeşimin (daha 1 yaşında falandır) üzerine demlikteki kaynar suyu dökmesi. Annemin sırtının kardeşimin bel altının komple yanması. Hastaneye bile götürmemesi annemin parasız pulsuz Bi şekilde hastaneye gitmesi geri gelmesi. Dedemin sürekli anneme sebepsiz küsüp evi terketmesi. Hastalık halinde olsa bile anneme eziyet etmeleri... Babaannemin anneme bedduaları, babama vur kır kemiklerini diye destek vermesi. Ah canım annem neler çekti neler. Daha 44 yaşında 35 inden beri olmayan hastalığı yok. Hep onlar yüzünden. Ama şimdi el bebek gül bebek bakıyorlar. Bir şey olmasın iyi olsun diye gözünün içine bakıyorlar. Ama iş işten geçti. Zamanında yaptıklarının ne telafisi kaldı ne de unutuldu. 
Kan kusmasi bana göre büyük bir travmaydi. Küçüktüm caresizdim.

Geçmiş olsun sanada çok zor
Gerçekten öyle. Yazdıktan sonra daha çok şey geldi aklıma valla sinirim bozuldu kız
Daha kötü durumda olanlar var . Allah şifa versin annene
Aminnnn hepimizinkine
0 oy
önce (1,526 puan) tarafından
Posta cevap yazmaktan çok cevapları okumaya geldim ama çok üzgünüm ki yarısından çoğu babam anneme şiddet uyguladı cevapları var çok üzüldüm Allah kimsenin hakkını kimsede bırakmasın inşallah inşallah:(
0 oy
önce tarafından
Yorumları okudum da benim hiç travmam yokmuş meğer neler yaşamış ya insanlar bu coğrafya kocaman bir b*k çukuru kadinlar için.
Evet . Bnm babam bir melekmis meger

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 961 göst.
9 Nisan 2020 Diğer kategorisinde Pıtırcık (1,069 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 629 göst.
2 Mart 2022 Diğer kategorisinde Tugba1234567 (1,253 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 334 göst.
20 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Nur ela (3,794 puan) tarafından soruldu