0 oy
360 göst.
Diğer kategorisinde (80 puan) tarafından
Bekarken 47 kiloydum ne güzel.evlendim 57 oldum.hamile kaldım sistim balon oldum.78 le doğuma girdim.sonda 64 e çıktım.emzirmiyorum bıraktım baktım 68 olmuşum.tokluk nedir bilmiyorum.doydugumu pek hisssetmek oldum.yazin normalde herkesin iştahı kapanır benimki çok açık.zayiflamak istiorum.doyet yapan işe yarayan programi olan var mı.bide asla ama asla spor yapamıyorum. Çabuk yoruluyorum sigara içtiğim için sanırım.hantal ve yorgun hissediyorum.acilen zayiflamam lazım.ac kalınca da kan şekerim düşüyor elim ayağım titriyor napacam ben ya.sezeryan gobegimde iğrenç.nasil yok ederim bu kiloları.bir kızım var dört aylık .elde avucta durmaz .aslında tığ gibi olmam lazım ama duba gibiyim

26 Cevaplar

+1 oy
(521 puan) tarafından
Canım bu söylediklerin dışında bişey kalmıyor ki zayıflamak için zaten. Muska mi yazsınlar ne yapılabilir ki başka :) diyet+spor başka türlü verilmez kilo
(712 puan) tarafından
Allah seni iyi etsin kiz guldurdun beni
(521 puan) tarafından
:))))
-Reklam-
0 oy
tarafından
117 kiloyum ve hamileyim 
(242 puan) tarafından
İmkansiz diyen doktor da sorun var bence. Düşük ihtimal diyebilirdi. Benim kuzen 130 kiloyla hamile kaldı 40 yaşında :D :D doğuma kadar 160 olmuştur
tarafından
Doğumu oldu mu  sezeryan mi oldu
(242 puan) tarafından
Evet 2 ay önce oldu sezaryan
tarafından
Zor mu geçmiş nasıl olmuş süreci
(242 puan) tarafından
İkinci doğumu onun. İlkine hamile kaldığında da 100 kg üstündeydi yani hep kilolu biriydi. İki doğumu da kolay geçti hemen ayaklandi hatta ikincisi daha kolay geçti dedi, 6 saat sonra ayağa kaldırıyorlar ya doğumdan sonra bir daha yatmadı hiç zorluk çekmedi
0 oy
(546 puan) tarafından
Spor yapabilirsin .ben 70 ile hamile kaldım doğuma 85 ile girdim şuan 65 . Arada spor yapıyorum almıyorum kilo 
(80 puan) tarafından
Yürüyüş yapınca bile soluğum kesiliyor.bi saat kendime gelemiyorum.olfum olası sporu sevmedim yapamıyorum da. Belki gün içinde binsaat şarkı açıp hem kızımla oynarım hem hareket ederek oyun oynarım.o da etki eder heralde
(546 puan) tarafından
Etki eder cnm sofrayı kurduğun gibi yemeğe başlamadan önce 2 bardak su iç az yersin su yerini doyurur ben öyle yapıyorum kendim iyi kilo verdim v almıyorum da 1 yıldır 65 kiloyum
(80 puan) tarafından
Tamam öyle yapacam .aç karına su içip midemi dolduruyum bakiyim:)
0 oy
(11,539 puan) tarafından
Valla 55 kiloyum ama dikkat ediyorum :) 
(11,539 puan) tarafından
Bendede yok 1.57 :) o yuzden dikkat ediyorum zaten
(80 puan) tarafından
Keşke bende 55 olsam.bekarken fittim .evlilik yaradı mı ne ettiyse etlendim butlandim.verecem ama yarın basliycsm :) diyete
(11,539 puan) tarafından
Bende 52 ile evlendim. Ilkini 75le 2.yi 74le dogurdum. Şuan kizim 19 aylik ben 55 kiloyum. Ama dikkat ediyorum iste canim :)
(80 puan) tarafından
Umarım almazsın .kilo insanı çok yoruyor
(11,539 puan) tarafından
Yok ya almam. Alistim boylr beslenmeye. Midemi asla yormuyorum. Boyle tika basa yedimde aman midem catliycak dedigim hic olmaz mesela
0 oy
(61 puan) tarafından
Ben 57yle hamile kaldım doğuma girerken 80 kiloydum doğumda 10 kilom gitti 70e düştüm şimdi 60a düştüm doğum yapalı 3.5 ay oldu daha ama ne diyet ne spor hiç bir şey yapmadım zayıfladım nasıl olduysa
0 oy
(5,016 puan) tarafından
Bekarken 54-55 arasiydim. Evlenince 57-58 arasiydim. 57 le hamile kaldim. 15 kg aldim. Dogumdan 4 ay sonra 56 ya kadar dustum. 5.aydan sonra kilo almaya basladim. Suan 64 kg yim. 3 gundur diyetteyim dikkat ediyorum. 2 ogun yiyorum aralikli oruc yapiyorum aksam 5 en gec 6 dan sonra bisey yemiyorum. 2 aksamdirda sadece corba iciyorum. 

Daha once de cok denedim ama olmadi en fazla 60 a dustum. Hedefim 57. 54-55 olsam cok iyi olacak ama bidaha olamam heralde :(
0 oy
(442 puan) tarafından
Normalde 50 53 kilo arası gidip geliyorum. Su an hamileyim 57 kiloyum doğumdan sonra hepsi gidecek inşallah 
0 oy
(1,169 puan) tarafından
Emzirmeyi niye bıraktın aslinda emzirmekte kilo verdirir
0 oy
(7,501 puan) tarafından
1.63 boy 51 kilo benim genetik sanırım iki hamileliğimde de 25 kilo aldım ama yine eski kiloma geri dönüyorum. 
0 oy
(409 puan) tarafından
Kilon çok deil ki, keşke bende kilo alabilsem 24 haftalık hamileyim 52 kiloyum.. iki sezeryan oldum her ikisine 60 kiloyla gittim bir ay sonra da 48 49 a geri döndüm, 60 kalsam keşke.. 
0 oy
(5,306 puan) tarafından
59la nisanlandim 62yle evlendim 76yla hamile kaldim 98le dogurdum kasimda 4yil olcak sezeryan olali bir buçuk ayda 7kilo verdim cikklatayi azalttim yuruyus yapiyordm hergun o donem iyiydi simdi yapamiyorum 
0 oy
(1,782 puan) tarafından
56 ile hamile kaldım 

74 ile doğurdum 

26 aylık kızım ve ben 54 kiloyum 
0 oy
(626 puan) tarafından
61le evlendim, 64le hamile kaldım. Maksimum 77 falan oldum. Emzirirken 59a kadar düştüm ama emzirmeyi bırakınca 65oldum tekrar. 60 kilo olmak istiyorum, en son 64.5'tum. boyum 1.70
(1,782 puan) tarafından
Benim boyumda 170cm . 54 kiloyum ben de . Bir 5 kilo alsam iyi olacak
(626 puan) tarafından
Ben hamilelikten önce bir ara 68lerden 58e düştüm. Aşırı memnundum o halimden ama fazla koruyamadim
0 oy
(680 puan) tarafından
158 boy 63 kilo
0 oy
(369 puan) tarafından
Aynı beni anlatmışsın bende 59la evlendim 63 oldum sonra hamile kaldım 79. Doğuma girdim kırkım çıkı 65 kiloydum sonra sütüm kesildi emzirmeyi bıraktım hızlı bir şekilde 75e çıktım çok korkuyorum bu gidişten sezaryen oldum bende :( ve oğlum 2 yaşında hala veremedim sürekli alıyorum 
0 oy
(313 puan) tarafından
Bebisin birazdaha büyüsün bi ayaklansin peşinden kosmaktan zaten zayiflarsin dur sen :))
0 oy
(110 puan) tarafından
164 boyundayım, 78 kilo oldum zayıflamak istiyorum ama yiyorum da, akşamları kesin kuruyemis ve yanında mevsim meyveleri yiyorum :(
0 oy
(851 puan) tarafından
70 le hamilelige başladım 97 ile doğum gittim çok çok aşırı almıştım ödem de vardı.bebegim yaşına girdi yeni şuan kilom 71 oldu.77 kg ya kadar kendim verdim son 1 aydır diyetisyen eşliğinde  devam ediyorum 6 kg daha verdim .hedefim 60 olmak benim ideal olduğum kilo zaten .bende spor yapamıyorum vakit olmuyor .işe gidip geliyorum ev bebek derken hareket halindeyim.spor önemli fakat yüzde 80 beslenme ye dikkat ederek kilo veriiliyor canım bunun başka yolu yok .istersen günde 3 saat koş spor yap oturup 3 tane baklava yersen bir tane çikolata yersen veya bir bardak kola meyvesuyu içtin bitti gitti o spor hiç bir faydası yok .önce sağlıklı beslenme sonra porsiyonları azalmayı alışkanlık haline getirmelisin .3 ana öğün 2 ara öğün yapıyorum bende uzun süre aç kalamam ama akşam 7 de yemeğimi yedikten sonra sabah 8 de kahvaltı ya kadar hicbirsey yemiyorum bence işin önemli bir kısmı da bu gece açlığı mutlaka olmalı sadece kahve veya rezene çayı içip yatıyorum.sabaha kadar midem kaziniyor ama sonuç ta her ay daha küçük beden kiyafetler almaya başlıyorum bunun keyfini hiçbir yemek veremez bana mesela.yaz boyunca 1 kere karpuz yedim en fazla 3 kere dondurma yemisimdir kola meyve suyu hiç içmedim bunlari normalde de sevmem ama yaz sicaginda insan istiyor hele dondurmayı çok canım ister ama vazgeçiyorum her gördüğümde yemekten .bir yerden başlaman lazım canim vücudunu seversen kendini seversin daha mutlu olursun .inanki eline ne gelirse yemenin hiçbir sonu yok asla doymuyorsun yedikçe yersin sonu gelmez yani
0 oy
(5,477 puan) tarafından
173 cm 60 kiloyum. 6 kilo ile doğuma girdim. Vücudum kilo almaya çok müsait ama hiç aç kalmadım. Olay sağlıklı ve dengeli beslenmek. Spor yapınca sigaradan değil kondisyon eksikliğinden tıkanıyorsun. Çocuktan önce günde bir paket sigara içerdim. Durmaksızın min 5 km koşardım. Azimli ol değişimi fark edeceksin
0 oy
(2,933 puan) tarafından
47 kiloyum bende biraz olsun kilo alıyım diyorum asla alamıyorum 

İlgili sorular

0 oy
32 cevap 554 göst.
9 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kaan.m (99 puan) tarafından soruldu
+2 oy
60 cevap 742 göst.
0 oy
121 cevap 1,411 göst.
19 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
+2 oy
82 cevap 1,251 göst.
15 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sugra (1,205 puan) tarafından soruldu

399,430 soru

11,947,647 cevap

36,102 kullanıcı

...