0 oy
678 göst.
önce Diğer kategorisinde (285 puan) tarafından
Dün arkadaşın evine gitmiştik evi 3. Katta çocuklar oynuyordu evin içinde ara ara da bakıyordum mutfakta oturuyorduk balkonun kapısıda mutfakta diğer kapısıda varmış içerde açık kalmış oğlum balkon demirine bir iki basamak çıkmış aşağı bakıyordu arkadaş ay ay diye telaşla fırladı yerinden o an ne zaman ne mekan kavramı hiçbişey kalmadı bende dedim gitti düştü aşağı herşey bitti nasıl fırladım yerimden orda duruyor daha çektim aldım çocuğumda korktu birden panikleyince elim ayağım titredi 1 saniyede bütün hayatım gitti sandım içim çekildi rabbim kimseye evlat acısı yaşatmasın bi çocuğum daha var ikisinin adına hemen bi sadaka vermek istiyorum ama kimseyi tanımıyorum kime nasıl vereceğimi bilmiyorum ayrıca miktarı ne kadar olmalı.

Bu arada eşimin bunlardan haberi yok olsa o da söylenir durur artık erkek milleti işte daha çok vicdan azabına sokar insanı söylemedim. Sadaka verilirken eşinin haberi olması mı gerekiyor ille nasıl bişey yapabilirim bi aydınlatın beni nolur biran önce para çıkarmak istiyorum evden 

31 Cevaplar

0 oy
önce (48 puan) tarafından
Allah kimseye göstermesin.Erkek milleti öyle valla.Benim oğlum koşturup kafasını vursa bana neden dikkat etmedin der
önce (285 puan) tarafından
Benşmkide öyle ya sinir oluyorum sanki biz zevk alıyoruz çocuğumuzu o halde görmekten
-Reklam-
0 oy
önce (5,343 puan) tarafından
Sadakayı LÖSEV'e verebilirsin. Gönül rahatlığıyla. Geçmiş olsun
Bidahaki birikimim sma veya lösev veya yardıma ihtiyacı olan herhangi bir çocuk için olucak bu olay vesile oldu bize
0 oy
önce (81 puan) tarafından
Benim 1 aylık kızımı pusete koymusdum pusetide bazanin ustune bu nasıl donduyse dönmüş bir karış vardı bazanin ustune düşmüş ters dönmüş küsmüş boguluyordu o kadar korkdumki başından kaynar sular döküldü o an seni anlıyorum eşime solemedim.icinden ne kopuyorsa verebilirsin .benim bu arkadaşım zordaydi ben 10 bin lira vserdim başımın gzoumun sadakasi esiminde haberi yok kendim birikdirmisdim zaten
Allah kabul etsin az çok ne olursa çıkardım verdim az önce
önce (81 puan) tarafından
İyi etmişsin sadakanın azı çoğu olmaz belayı def eder.alah onları bize bağışlasın .niyetinide kabul etsin.ben elimde o kadar vardı o kadar  verdim eşimin haberi yokdu paramdan olmasida gerekmez
0 oy
önce (274 puan) tarafından
Fırınlara yada halk ekmek varsa bulunduğun yerde oraya askıda ekmek bırakabilirsin. Alan veren birbirini görmüyor güzel birşey. Verirken de çocuklarının başının üzerinden çevir öyle ver. Google'a da yaz istersen belki duası filan vardır sadakanın. Eşine de çocuklarımız için sadaka vermek istiyorum de sadece detaya girme 
Öyle bi uygulama yok malesef çevremde yakınımda yok yani ama olsa ne güzel düşünülmüş aslında
0 oy
önce (1,720 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun... Kardeşlerine de düşer sadaka, eşinin bilmesine lüzum yok. Miktar da mühim değil ama sevindirici olsun yine de. Niyet edip ibandan bile atabilirsin.
Verdim bi miktar canım inşallah rabbim kabul etsin
0 oy
önce (99 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun sma hastalarına verebilirsin sadakayı ya da yetim çocuk varsa ona verebilirsin  mama alıp hayvanlara da verebilirsin niyet önemli 
0 oy
önce (7,143 puan) tarafından
Tabiki eşinin bilmesine gerek yok ha parayı o kazandığı için ondan gizlice alıp vermek olmaz ama eşin sana para veriyorsa kullanman için o paradan alıp bir miktar sadaka verebilirsin ven bazen smali çocuklara atıyorum param oldukça onların çok ihtiyacı var sağlık söz konusu dışardaki insanlra güvenemiyorum. Çok geçmiş olsun bu arada rabbim korusun hepimizin evlatlarinu
0 oy
önce (186 puan) tarafından
Benim ablam var durumu iyi dgl eşi olacak adam ona bir TL vermez dikiş nakış işler ihtiyaclarini alır yardım etmek istersen ablam var evinin videosunu atabilirim
0 oy
önce (3,094 puan) tarafından
Okurken gozum doldu :(((  kendimi senin yerine koydum. Bi cami hocasina filan ver canim onlar halleder. Olmadi muhtar filan yakinsa ona da verebilirsin iletsin. 
0 oy
önce (792 puan) tarafından
Allahim korumuş hemen sadakasını verin dinen es bilmesi gerekiyor mu bilmiyorum ama ben de 3uncu katta oturuyorum kızımdan çok korkuyorum her an her şey olabiliyor 

Bi kere benim kız da 1 yaşını geçkindi o zaman üçlüye demir makas sokmuş şartel attı nolduki falan geziniyorum ben bi baktim bebegim orda hiçbir şey olmamış Allah korumuş o an sartel atmayabilirdi de kaynanamla ikimiz vardı hiç boş bırakmayız iki dakikalığına olan bisey eşime söylemedik hala da bilmiyor 2 yaşında kızımız hemen sadaka vermişti kaynanam aklım gitmişti Allah çocuklarımızı korusun
0 oy
önce (1,525 puan) tarafından
Sma çocuklar için para topluyorlar. Ben her gördüğümde elimde ne kadar varsa kutunun içine atarım mutlaka . Sen de öyle bir şey yapabilirsin. Geçmiş olsun bu arada.

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 1,014 göst.
20 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Tugbaank (350 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 432 göst.
20 Nisan 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 167 göst.
23 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 771 göst.