0 oy
141 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (66 puan) tarafından
Hanımlar hamileyim nasipse kış doğum ve tek başıma gurbetteyiz doğuma kadar da çalışacagim muhtemelen anlayacağınız kış hazırlıgi yapıyorum

Dolmalık biberi nasıl koyuyorsunuz 

İçli köfte yi çıkarır çıkarmaz mi pisiriyorsunuz bu ikisi sorum teşekkürler şimdiden 

7 Cevaplar

0 oy
(19,610 puan) tarafından
İçli köfte koymuyorumda dolmayı bu sene kurutmayı düşünüyorum 
(66 puan) tarafından
Himm kuru dolmaligim var canim
-Reklam-
0 oy
(5,041 puan) tarafından
Dolmalık biberi bilmiyorum da canım annem çok yapar içli köfte haşlayıp saklama kabına bazen çiğ olarak atıyor ama haşlamadan attığında tepsiye diziyor bir gün buzdolabında bekletiyor ertesi gün buzluğa atıyor haşlayıp atacağı zaman soğumasını bekliyor öyle atıyor buzluğa canım
(66 puan) tarafından
Bu bilgi güzel oldu teşekkürler canım ilk defa yapicam da içini pisiriyim dışı çiğ kalsın istedim olur diyodum anneciginiz yapiyosa oluyor demektir :)
(5,041 puan) tarafından
Öyle oluyor zaten canım :) iç harcını pişir dışını çiğden bırak :)
(66 puan) tarafından
Haslayan var biberini yada pirinci çiğden koyan var
(66 puan) tarafından
Teşekkür ederim:)
0 oy
(916 puan) tarafından
İçli köfteyi kızartma olarak yaparım canım çiğ olarak buzlukta dondurup poşetler koyarım pişirecekken yağı kızdırıp buzlu sekilde [psiririm
(66 puan) tarafından
İç harcı pişmiş oluyor dimi dışı çiğ ? Teşekkür ederim şimdiden
(916 puan) tarafından
Evet canım içini pisiriyosun soguyo o sonra hazırlayıp buzlukta bekletip posetliyosun afiyet olsun şimdiden :)
(66 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım :)
0 oy
(2,603 puan) tarafından
Arkadaşım temizleyip cigden koyuyor. 
(66 puan) tarafından
Annem de öyle yap istersen dedi ama su tadı gelmez mi ? Biberi önden haslasam mi bakicaz
(2,603 puan) tarafından
Biber kupkuru olsun . Poşete koy pipetle havasını al bisi olmaz .
(66 puan) tarafından
Mantıklı teşekkürler canım
0 oy
(703 puan) tarafından
Ben doğum yaptım. İçli köfte yapmaya zamanım yetmedi ama eğer koysaydim harcını pişirip dışını çiğ koyacaktim. Once tepsiye dizip donduracak sonra posetleyecektim. Dolmayı da kuru dolmalığım vardı. Kurutmaliklari az bisey yumusattim ve doldurup olduğu gibi koydum dolaba, çıkarıp pisiririm. 
(66 puan) tarafından
İçli köfte için ben de öyle düşündüm canım pişirirken direkt atiyosunuz dimi yağa yada suya ? kuru dolmaligim var ama yaşını da koymak istedim ben seviyorum da
(703 puan) tarafından
Yaş dolmaligi direkt doldur koy buzluğa. İçli köfteyi hiç koymadım canim ilk defa koyacaktim zamanım olmadı. Ama ben genel olarak önce suda az bisey haşlayıp sonra kizartirim. O şekilde daha yumuşak oluyor.
(66 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım öyle yapayım ben de
0 oy
(3,490 puan) tarafından
Dolmayi dolu koy çıkarınca zeytinyagi su tuz direkt pisir bisey olmaz . Ben bu sene boş koydum onu da hafif buzu gecince doldur oyle pisir. İcli kofteyi bi bes dakika bekle oyle kizart. Bunlar benim yaptıklarım 
(66 puan) tarafından
Dolmanin içini çiğden mi pisirirek mi koyuyorsunuz iç yapıp koymayı düşünüyorum da
(3,490 puan) tarafından
Cig istersen kavurabilirsin
(66 puan) tarafından
Teşekkürler canım
0 oy
(8,832 puan) tarafından
Dolmalik biberi temizleyip oylece posetliyorum doldurmadan ama cikarinca erimeden hizli doldurman lazim icli kofteyi de cozdurupte kizaetabilirsin buzlu da ben genelde buzlu yaparim vaktim olmuyo 
(66 puan) tarafından
Teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 191 göst.
5 Mart 2024 Diğer kategorisinde Zelihaanne (1,226 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 111 göst.
4 Ekim 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde NurAsel09 (131 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 105 göst.
10 Mart 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Betiz (6,438 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 114 göst.
5 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Prensannesizey (522 puan) tarafından soruldu

395,556 soru

11,832,574 cevap

35,906 kullanıcı

...