+1 oy
527 göst.
Diğer kategorisinde (868 puan) tarafından
Kızlar eşiniz duzenlı bir işi olmasa ne yapardınız mesela bir ay calıssa  2 ayda evde olsa 

19 Cevaplar

+3 oy
(3,705 puan) tarafından

Keyfi bir durum değilse, yapabilceğim bir şey olmaz destek olmaktan başka. Keyfi değilsede, kendim çalışır kendi ihtiyaçlarımı gideririm oda kendi başının çaresine bakar:)

(868 puan) tarafından
Keyfi bununkı cabalasa ilaki iş bulur izin vermiyor calış ama
(3,705 puan) tarafından
Keyfi ise sıkıntı ya:( allah yardımcın olsun
-Reklam-
+1 oy
(1,876 puan) tarafından
Sabır canım ne yapalım 
(868 puan) tarafından
Cok bunaldım bir ay TIR soforlık yapar 2 ayda evde olur burda iş yok bir yerlere gidelim dıyorum yok gitmiyor
(1,876 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum eşimin düzenli işi var ama meaaleri çok bizde hep evdeyiz
(1,876 puan) tarafından
Ama.twtil.ayarlayacak inşallah bu yil
(868 puan) tarafından
Amin inşallah canım inan suan iş yok diyor cabalasa burdan gitsek her yerde iş var
(1,876 puan) tarafından
Hakkınızda hayırlısı olsun canım
+1 oy
(19,818 puan) tarafından
Ya eğer hastalık iş bulamama gibi durumlar varsa idare ederdim ama bilerek ve isteyerek yapıyosa konuşurdum sonra Allah bilir bilemem
(868 puan) tarafından
Yok hasta degil TIR soforlık yapar 1 ay yapar 2 ayda evde olur iş yok suan ama bende dıyorum bir yerlere gideli. İş yok burca
(19,818 puan) tarafından
Mesela nereye gideceksiniz
(868 puan) tarafından
Mesela iş olan bir yere şehire Gaziantep şanurfa Mardin İstanbul nerede iş varsa
(19,818 puan) tarafından
Komplemi taşıncaksınız yani başka bi iş yapamazmı canım
(868 puan) tarafından
İşte arasa burdada bulur biz koyde yasıyoruz yani kasaba burda iş yok şehire gitsek iş bulur
(868 puan) tarafından
İsterim taşınmak ama o koyde cıkmaz elektrik beles su beles
(19,818 puan) tarafından
Alışmış rahatlığa o zaman kuzum
(74 puan) tarafından
Elektrik nasıl beleş ?su nasıl beleş vergi odemiyor musunuz ?
+1 oy
(8,044 puan) tarafından
Düzenli bir işe girmesini sağlarsınız baktın ugrasmiyor cabalamiyor beni başkalarına muhtaç ediyor o zaman da son bir şans siz çalışır o çocuklara bakar baktın yine yapmıyor olmuyor boşarım kendime zaten yeteceksem koca ya ne hacet
(868 puan) tarafından
Burda iş imakan yok hani bende diyo burda gidelim ama yok  izin vermiyor calışmama
+1 oy
(15 puan) tarafından
Benim de esiimin düzenli bı işi yok ne yazık ki akşam kaynanamlardan çıksak ertesi gün geri geliyoruz gitmiyorum. Diyorum zorla goturuuyor masrraf gitmesin diye kızım da öldü üç aylık çok mutsuzum hep kayinbabam mi bize bakacak söylüyorm kulak asmiyor üstüne bı de kızıyor biz de napacagimizi şasirdik
(868 puan) tarafından
Cok uzuldum bende alt ust oturuyoruz onlarda bazen yemegini davet eder domates patlıcan ne lazım olursa verirler ama ben cok yoruldum artık 3 yıldır evliyim duzenlı bir iş yok
(15 puan) tarafından
Ne yazık ki öyle babam ddedi gel otur gitme e ne diye kizacam kocamın düzgün bı işi yok hep evde diye mi kızıp gidicem ,ben evlenirken de babama söyledim o istedi evlenmemi ıssız adama kız verilmez düzenli işi olmayan adamla evlenilmez dedim ama babam o da bbenim gibi bı yiğit olsa ekmeğini taştan çıkartır seni çocuğunu aç komaz muhtaç etmez kandım evlendim ama kocalarimiztaştan ekmeğini çıkaramıyor demek
+1 oy
(394 puan) tarafından
Benim.kocam tam da bu. Oda tir şoförü işine gelirse calisir bir kere görmedim bi yerde 2 ay calismis
(868 puan) tarafından
Benimkide 1 kızım var 2 bucuk  yaşında bende 4 aylık hamileyim cocuklar kendinle mi getirdin yoksa babaya mı bıraktın gecen gun kavga ettik eşinle babama ardım dedi kızı bırak gel dedim nasıl bırakayım kızı. Kabul etmediler bende gitmedim hatta  post acmıstım
(394 puan) tarafından
Kendimle getirdim bir kere gelip aldilar. 3 gün sonra gittim aldım geri bırakmam onlara çocuklarımı. Dogru düzgün baktıkları yok bide küçük kızım kalp hastası saatli ilaçları var verilmedi lazim
(868 puan) tarafından
Benimki uzak. 6 7  saat yol  cok gecmiş olsun Rabbım şifa versin inşallah şuan duzenlı bir iş bulmasın mı bekliyon
(394 puan) tarafından
Hayır tamamen bitircem inşallah. Boşanma davami açtım evrak gider 1 aya
(394 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun
+1 oy
tarafından
Sinir hastası olurdum çok şükür öyle bi alışkanlığı yok düzenli çalışır bide dediğim dedik birisi cıldırırdım
+1 oy
(455 puan) tarafından
Benim eşimin evlendiğimizden beri düzenli işi olmadı Rabbim in bize sınavı da bu dedim. Her zaman halimize şükrettim. Rabbim sağlıkla sınamasın evlatlarımızla sınamasın dedim. Etrafımızda o kadar çok baskı vardı ki özellikle onun ailesi tarafından ama yine de hep eşime destek oldum. 
+1 oy
(3,597 puan) tarafından
İkna etmeye çalışırdım düzene sokmak için 
+1 oy
(244 puan) tarafından
Bende cok kavga ettim baktım aynı akışına bıraktım canım Allah büyük benimki de aylarca evde oluyor bazı zamanlar 2 ay çalışır çıkar ama elinden geleni de yapar yani çalışmadığı halde ama oyle de olmuyor yani bir yanımız eksik kalıyor 
+1 oy
(610 puan) tarafından
Baştan beri öyleyse en başta evlenmezdim
+1 oy
(4,275 puan) tarafından
Sorumsuz bir insan özelliği kendinden başka hiç kimseyi düşünmeyen bir insan öyle bir adamla benim işim olmaz 
+1 oy
(8,992 puan) tarafından
Yani is mi degistiriyo surekli 
+1 oy
(1,093 puan) tarafından
Mesela ben gibi yani :) sabır ve duadan başka elimizden birşey gelmiyor. Eşim de çok üzülüyor zaten, napalım nasip...
+1 oy
(261 puan) tarafından
Önemli olan nokta şu bu adam gerçekten çaba göstermesine rağmen mi işsiz parasız yoksa oturduğu yerden yayılıp öğlene kadar uyuyup yaylana yaylana iş arıyor bulduğunu da beğenmiyor diye mi işsiz. İkisi çok farklı. Çünkü evlenirken evet her durumda iyi günde kötü Günde evleniyoruz bugun düşeriz yarın çıkarız önemli değil ama çalışmayı sevmeyen adamdan da bisey çıkmaz. Eğer keyfe keder issizse aylaksa hiç evlenmezdim ola ki gerçek yüzünü göremeden evlendim zor yani o evlilik kavgadan gürültüden çıkmazdım. Ya ben de çalışırım ki çocukların yeni doğduğu zamanlar hariç hep çalıştım da kocamın işi olmaz ben evi de gecindiririm ama kocam da yan gelip yatamaz valla . Önemli para ya da işsizlik değil kocamın sergilediği davranışlar aslında a
+1 oy
(1,600 puan) tarafından
Benm bildiğim tır işiyle uğraşanlar hep gurbete olur niye esin gitmiyor ki 

Kardeşimin gorucusu bile çıktı sırf eve gelmicek hep başka şehirlerde olur diye kabul etmedik 
+1 oy
(2,861 puan) tarafından
Ben dicem o düşünsün. Eve para getirecek o. Ha ben çalişiyorum o çalışmıyorsa eğer işler sıkıntıya girer. 
+1 oy
(509 puan) tarafından
Eşimin evlendigimizden beri düzenli bir işi olmadı ve işsiz olduğu zmaanlar gerçekten evde olmasını hiç istemiyordum. Ben borcum olduğunda rahat uyuyamayan aklıma takan biriyim eşim daha rahat o yüzden evde olması beni strese sokuyordu
0 oy
(3,500 puan) tarafından
Evlenmeden öncede mi böyleydi yoksa sonradan mı oldu benim için önemli olan o. Evin geçimini sağlayacak olan erkektir bi yolunu bulmalı bu devirde 1 ay çalış 2 ay ye mümkün değil. Başka iş bulmalı veya sürekli mesleği neyse onu yapmalı 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 452 göst.
29 Haziran 2024 Diğer kategorisinde Ayselaras (262 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 313 göst.
3 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Hilalkz (267 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 1,171 göst.
0 oy
37 cevap 1,156 göst.
15 Ocak 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu