+2 oy
1,626 göst.
Aile kategorisinde (53 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Beni taniyanlar bilir 6 yillik kullaniciyim burda masallah nickiyle 

2 yil once ailemin zoruyla 14 yasinda yapmis olduğum evliligi bitirmisdim çok şükür bosandigim gunde cok istedigim bir sey vardi lise ve uni okumak hemen gittim açık ogretime yazildim ayni zamanda da a101 de kasiyerlige basladim tek basimaydim ailem istemedi daha doğrusu bosanir bosanmaz beni tekrae evlendirmek istediler ama ben artik kendim severek evlenmek istiyordum buna hakkim var bence 8 yılımı cope attim ailem yüzünden :(  iste yazildim liseye ve iki yılda hocalarinda destegiyle mezun oldum zaten sinav notlarimda cok iyiydi neyse iste onceki evliligimde adam benim ustume bidaha evlenmisdi dayısının kiziyla bende ayni gun bosanmisdim o kadin dogum yapinca cocuklarima bakamamis doğuyu herkes bilir cocuklari anneye vermiyorlar bana da vermediler ki almaya kalksamda gucum yokdu neyse iste Eskişehir'e tasindim çocuklarım icin o adamla ayni mahalleye adam beni gorunce degistim tabi tip olarakda kültür olarakda fizikende gucluydum artik o kadini babasinin evine gondermeye calisdi benimle barisabilmek icin tabiki ben hic bi zman kabul etmedim hic bi zmanda yuzune bakmadim cok sukurki eskishirde tavuk çiftliğinde veteriner olarak basladim ise 6 ay kaldim ayri bi evdeydim sabah cocuklar babasinda aksam bendeydi babasi guvenlik oldugu icin sadice geceleri calisiyor iste bende gunduzleri oglen 2 kadar calisiyorum o sekilde idare ettim ordaykende liseden mezun oldum cok istedigim bi meslek vardi infaz koruma memuru onun icin kpssye basvuru yaptim 15 eylulde sinavim vardi o siradada biriylede konusuyordum ciddi bi sekilde neyse iste o eski esim kpssye basvuru yaptigimi ve benim kazanirsam o sehirden gitcegimi ogrenince bana iftira atmaya ve bunu aileme soylemeye basldi iste esra tek basina ev tuttu burda ne b.ok yiyo bilmiyoz kimlerle yatip kalkiyo haberimiz yok erkeklerle konusuyor gibi cumleleri ablama ve anneme soylemis ablamla aram acildi kpssye de son 4 ay kalmisdi o zmanlar ben anami aradim dedim koye gelicem sinav calismam lazim ama anam beni kabul etmedi buraya gelirsen evlendiririz dedi cok kotu durumdaydim benim ise gitmeyip calismam gerekiyordu agliyordum yani kendimi bitik hissediyordum duygularimi anlatamam bi anam bi babam var ve hic bi zamn varliklarini hissetmedim iste konustugum kisi beni izmire cagirdi gel bi hava al moralin yerine gelsin diye oyle geldim buraya izmire o gun sabaha kadar sahilde konustuk ben izmirde bi ev kiralayip burda yasamaya baslamaya karar vermisdim sabah anne ve babasiyla tanistim cok iyiler allahima bin sukur iste gorur gormez annesiyle babasi sizi evlendircem dedi oylede oldu bir ay kadar anamlari ikna edip koye gittim cunki benim ne dugunum nede bi baska biseyim olmamisdi bilenler bilir anlatiyordum istedigim sey beni allahin emriyle istesinler dugunum olsun istedim 

Koye gittim hem sinav calisiyorum hemde söz hazirliklari yapiyorum aradan zaman gecti benim gelinlik secmem gerekiyordu bunun icin ablamla izmire geldim zaten ablam izmirde yasiyor yani ben izmire geldim burdan ablamla bulusup esimin evine geldik carisdan gelinlik secmeye gittik yuzuk bakiyoruz falan herseyi bi gune sigdirdik iste ablam onlarin yaninda bana sen evliligi hak etmiyorsun giy yuzugunu cik git ne gerek var dugune gelinlige dedi ki kendisi 3 evliligini yapmis biri bana boyle diyor :( ben onu abla saydim dedim basimda dursun kendini degerli hissetsin ama o bana boyle yapti iste o gunun aksamindada anami arayip demiski esra bana cok kotu davrandi iste esrayla mustafa uygunsuz hareket de yapti bizim namusumuzu kirletti demis oysaki gelinlik secmeye annesi ablam ben gittik o bizimle yokdu bile nasil bi iftira yedim anlayabiliyormusunuz annemi ariyorum acmiyor ayni gun koye gittim gelinligi seçip beni eve kabul etmediler esimde geldi beni aldi arabasiyla nikahimizi kiydik ve hic biseyi bozmadan beni amcasindan istedi sozumuz oldu simdi 20 ekimde dugunum var izmir MENEMENDE herkesi bekliyorum herkes davetli beni sakın kinamayin sakinda elestirmeyin ben ailemdende eski esimin ailesindende cok cektim cok sukurki suanda beni el ustunde tutan bi aileye sahibim ben uzulmuyim diye herseye gogus geriyorlar rabbim cektigim butun sikintilara hediye olarak mustafami verdi

Suanda evim yapiliyor insaatta ve bizim birazda gucumuzu toplamamiz gerekiyor sonrasinda mahkemeyle cocuklarimi alicam vunki babalari beni ölümle tehdit ediyor malesef ki bunun icin de benim mahkeme yoluyla gitmem gerekiyor onun icinde biraz sabir

image

40 Cevaplar

+1 oy
(452 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
bir şeyler yaşamadan o insanı yargılamak kolay oluyor bazen çünkü anlamıyorsun empati duygumuz çalışmıyor herkesin hayatının bir olmadığını idrak edemiyoruz bazen. Ben şu yazdıklarınla seni çok güçlü önce bir KADIN sonra bir ANNE olarak gördüm şayet ve evet bazı kadınlar anneliği haketmiyor gerçekten . sen de mutluluğu buldum istediklerimi de yapıyorum diye çocuklarını hiçe sayıp hayatına devam edebilirdin. Yapmamışsın , burada çocuklarından bahsetmemen ya da kısa bahsetmen bana batmadı açıkçası aksine kendi için bir şeyler yapıp mutlu olmaya çalışan dik durmaya çalışan bir insan okudum.  kalbinde güzelmiş ki Allah sana yeni eşini nasip etmiş çocukların için senin için … Umarım çocuklarını zorluk çekmeden alırsın yanına hayalinde ki mesleği yaparsın Allah bundan sonra ki yolunuzda yüzünğze baksın yeni yuvanızda sağlıklı mutlu huzurlu bir yuva nasip etsin canım 
(452 puan) tarafından
Bu arada ben de denizliliyim acıpayam :)
(53 puan) tarafından
Yaaa ama ben duygulanarak okudum cok tesekur ederim insanlar sadice yargilamayi biliyor benim yaomaya calistigim seyleri gormuyor cocuklara tek basina bakmak cok zor brn kime birakip gidicem ise giderken nasil idare edicem bunlari hic dusunmuyorlar eski esim gayet zengin cocuklarimin bi eli yagda bi eli balda ve cokda iyi babalik yapiyor bir gun olsun onlara bagirdigini gormedim ama bana herşeyi yaptılar ben hic bi zaman hakkimi helal etmiyorum ben dogum yaptigimda kaynanam evde ekmek yok diyip calismaya gondermisdi coxukalrimi o emzirmisdi neler yasadim lohusaligimi bile yasamadim herseyim cok kotuydu magara gibi bi evde yasiyordum mutfagi bile yokdu ama kaynanam gil luks icinde yasiyordu her gece oglunu yemeye cagiriyordu ben o magara evde kaliyordum cok sukur ben bosandikdan sonra anladim ki adamin gayet gucu varmis evini yapti annesi gilin ustune bide araba aldi yani ben varken parayi benden sakliyormus allah belasini versin cok cektim ben ondan :(
(782 puan) tarafından
Acaba merak ediyorum, kuma getirseler burada kiler onu kabul eder mi ?
(2,867 puan) tarafından
Ya kinamiyorm ama esrayi taniyorm ama burdakilerinin inanmamasi da heyet normal kuma getrdi demişsin ama ilk postunda de biz boşandıktan hemen sonra dayisinu kızını gidip getirmiş hemen de hamile kalmış demişsin yani yanlış mı okudum yok gayet bosandgm akşamı gidip getrms demişsin bilemedm canm RABBİM yardımcı olsn
-Reklam-
+7 oy
(6,279 puan) tarafından
Yani lise mezunu olmayanı a101 almazlar bu birincisi ikincisi mezun olmadan nasıl veteriner oldun okul okumadan yalaninda usturubu olur o çocukları görmeyeceği yanına almayacani hepimiz biliyoz acitasyon yapmana gerek yok kinamadim eleştirmedim ama bide  doğru wardir 
(6,279 puan) tarafından
Bende eski kullanıcıyim pohpohlamadim ilk göz ağrım ewet kaçarak evlendim demişti
(5,029 puan) tarafından
Evet bende ilk başta güzel dileklerde bulundum fakat birşeyler dönüyor fatketim kaçarak evlenmesi geldi aklıma bakalım yakında çıkar kokusu
(207 puan) tarafından
Sehercim diğer yorumlara diyorum canım. Sen pohpohlamadigin için senin yorumuna yazdım.
(6,279 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim ♥️
(3,721 puan) tarafından
Seher hanım A101 lise diploması istemiyor. Kuzenim müdürlük yapıyor orda lise diploması falan yok açıktan kaydı var sadece lisede
+3 oy
(3,721 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun ama şu dikkatimi çekti onca yazılanda çocuklarına hiç yer vermemiş sin ben sadece çocuklara üzüldüm 
(53 puan) tarafından
Evlendigim adam cocuklarim icin ev yapturiyor evin yapimi bir yil surucek bir yılın sonunda gucumu toplamis olucam ve cok rahat bi sekilde davami acip çocuklarımı alicam :)
(3,721 puan) tarafından
O zaman Allah kolaylık versin ☺️ inşallah çocukların ile birlikte çok güzel bir hayatın olur
(53 puan) tarafından
Amin insAllah benim icinde kolay olmuyo cocuklarimda ayri ama iste sabretmek gerekiyor
(3,721 puan) tarafından
Tabi canım kolay değil maalesef
(53 puan) tarafından
Ne yazikki oyle
+2 oy
(15,396 puan) tarafından
Ben zaten okul okumam gereken çocuk olarak parkta bahçede oynanam gereken bir yaşta beni evlendiren aileye kendim düşman olurdum küsmüşler mı silmişler mı çokta umrumda olmazdı 
(53 puan) tarafından
O aile beni dogdugum gun bide evlatlık vermisler kiz vocugu oldugum icin :(
+2 oy
(1,844 puan) tarafından
Bı kadın olarak düşüncem;siz daha nişanlısiniz onun çok iyi söylüyor ve geçmişini yüzüne vurnayacagindan nereden biliyorsun

Ayrıca çocukların için Eskişehire geldin o kdr düşünüyorsun da neden evlendin....kendi başınıza çok şey yapmissinjz ama hakkınızda hayırlısı olsun sen doğunun neresinde kalıyorsun ki...
(53 puan) tarafından
Ben dogulu degilim ilk ailemin beni zorla evlendirdirgi kisi urfali ben denizliliyim  nişanlı degilim evliyim nikahimiz kiyildi dedim yazıda sadece hic dugunum yada gelinligim olmamisdi onuda yapmak icin ugrasiyoruz 20 ekime gun aldik iste
(14 puan) tarafından
Anca njye boyle yaptin niye böyle ettin. Hiç yapıcı degilsiniz. Sanane niye oyle niye boyle etti.  Neden evlenmişmiş, evlenmeseydi de eski kocasıda hep umutlansaydı dimi, yeniden evlenebilmek için. Kadin icin bir suru laf cikarmislar. Anlamak mi istemedin?
(1,844 puan) tarafından
Bana mi yazdın bunu,kadın için bir sürü laf çıkarmış diyip sadece benim cevabın altina neden yazıyorsun acaba!!!!!!
(1,844 puan) tarafından
Yapıcı olup olmamam kimseyi hele ki burdaki hiç kimseyi ilgilendirmez, ayrıca bnm cevabima senin cevap vermeye hakkın yok post sahibi yazabilir sana ne oluyor.....
+2 oy
(207 puan) tarafından
Gelinlik postu ile gebelik postu ne alaka , ne çarpık bir aile ilişkiniz var? 
(53 puan) tarafından
Offff ben belirtiler oldugu icin baktim çıkmadı cok sukur dugun yapmak icin hazirlik yapmak lazim nisanliyken 20 ekime gun almisdim ama dugunden 1 bucuk ay sonra malesef ki erken evlilik yaptim simdi dugun gununu bekliyorum
(207 puan) tarafından
Çok hızlı yaşıyorsun ve asla sağlam temeller atmıyorsun. Dünyanın cilvesine kapılıp hata yapıyorsun. 2 çocuğun yokken gelinlik giysen ne giymesen ne,?
(53 puan) tarafından
Daha once hic giymedim ve icimde ukte kaldi vocuklarim kotu bi durumda degiller sagliklilar karinlari tok ve mutlular ben niye icimde kalan bazi seyleri yapmiyimki ?
(207 puan) tarafından
Babasız cocuk üzülür annesiz cocik sürünür.  Çocuklarının içinde sen uktesin nolcak?
Anne olduktan sonra önceliğin her daim cocuklar olmalıydı. İşin varmış ne güzel gündüz çalışıp gece çocukların sende kalıyormuş. Yanlış yapmışsın.
+2 oy
(657 puan) tarafından
Ne garip kadin bunca zorluk cektigini anlatmiş..ama yorumlardaki çoğu kisi kusur aramaaya çalışmış..Rabbim mutlulugunu daim etsin inşallah..
(14 puan) tarafından
Bunlar tecavuze ugrayana "bu saatte bu sokakta ne işi varmiş" kafasindaki insanlar bacim
+1 oy
(437 puan) tarafından
İyi hoşda rabbim mutluluğunu daim etsin de çocukların nerede acaba ben onu merak ettim.
(53 puan) tarafından
Babasında demisim ya onlar için eskishire tasindim diye yazmisim ?
+1 oy
(4,047 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Rabbim daim etsin mutluğunu  kaç çocuk var
(53 puan) tarafından
Amin 2
(4,047 puan) tarafından
çocukların senle mi kalacak yoksa babasında mi
(53 puan) tarafından
Suanda babalarinda kaliyor velayetlerinide tehditle aldi ama simdi artik ben evliyim o anlarda arkamda ne anam ne babam vardi tehdite boyun egdim suanda oyle degilim cok sukur esim bana destek veriyor kendimize evimizi yaptikdan sonra cocuklarimida alicam
(4,047 puan) tarafından
hadi ınsallah cnm düzenin olunca devlet verir evlatlarını
+1 oy
(667 puan) tarafından
Allah bundan sonra aydınlık ferahlık afiyet versin hayatınıza, evlatlarınızı almayı düşünüyor musunuz
(53 puan) tarafından
Evet evet insaat basladi ev yapiliyor simdi evim olamdan mahkeme cocuklari bana vermez cunki karsi tarafda babanin evi var o yuzden bende nimde bi evimin olmasi gerekiyor bu yilin sonunda mahkememi acicam
(667 puan) tarafından
İnşaAllah alabilirsiniz,kaç yaşlarındalar
(53 puan) tarafından
4 5 ikisi
+1 oy
(1,974 puan) tarafından
Allah yüzünüzü güldürsün inşallah. 

İnşallah çocuklarınızla hayatınız boyunca iyi bir bağınız olur bu evlilik çocuklarınızla sizin aranıza girmez ve büyüyünce size sitem etmezler
(53 puan) tarafından
Yok girmez cunki kaynanam da kayinbabamda esimde cocuklarimi istiyor ama önce dava acabilcek gucumuzu toplamamiz lazim
+1 oy
(4,047 puan) tarafından
Rabbim daim etsin mutluğunu  kaç çocuk var
(53 puan) tarafından
Amin canim bi oglum bi kızım var
+1 oy
(455 puan) tarafından
Rabbim yüzünü güldürsün inşallah bir daha dert yüzü göstermesin. Allah karşına iyi insanlar çıkarmış inşallah da öyle devam eder iyilikleri. Çocuklarına da bir an önce kavuşursun inşallah. 
(53 puan) tarafından
Amin insAllah cok sukur rabbime :(
+1 oy
(1,951 puan) tarafından
Ya seni hatırladım sanırım urfada yaşıyordun bi kızın sonra oğlun olmuştu o kisimisin
(53 puan) tarafından
Yok canim Eskişehirde yasiyordum esim tarafi urfakiydi
(1,951 puan) tarafından
Eee tamam osun işte esra. yöresel kıyafet giyince sende urfalisin sandm. rabbim yolunu bahtını açık etsin hep mutlu ol. yıllarca çok çektin okuyordum postlarını kaynana hele deliriyordum yine iyi sabretmişsin bundan sonrasına bak canim
+1 oy
(152 puan) tarafından
Çok çok mutlu guzelim
(53 puan) tarafından
Sende canim insAllah
+1 oy
(49,924 puan) tarafından
Allah gönlüne gore versin insallah
(53 puan) tarafından
Sana da canim amjn insAllah
+1 oy
(3,542 puan) tarafından
Tebrik ederim hayat sana çabanla yeni bir yol açmış, insallah çok mutlu olursun.Kolayliklar dilerim.
(53 puan) tarafından
Amin canim insAllah
+1 oy
(24 puan) tarafından
Sen çok güçlü bir kadınsın tebrik ediyorum seni umarım şimdi ki eşin Tahir kaleli gibi bir insan çıkarda çocuklarına babalık eder.  Yoksa Allah pişman etmesin . Çok zor yaşadıkların çocukların olup 2. Evlilik daha zor bilemiyorsun evlendiğin adamın nasıl bir kişiliğe sahip olduğunu insan bazen kendi çocuklarına zor sabrediyorken bu adam senin çocuklarına iyi davranırsa helal olsun  
(53 puan) tarafından
Oyle biliyormusun bir defa vocuklarimi almaya kalktik ama buyuk bi sikintiya dusmak uzereydik adam cocuklarimi kacirmaya kalkti o yuzden suanda vazgecmis gibi yapip mahkme yoluyla yapmamiz lazim ki kacmaya kalkarsa polisler yakalar
+1 oy
(60 puan) tarafından
Ayy okurken evleneceğin kişi de sana kötü şeyler yaptı diye sonuca bağlayacaksın sandım çok korktum ya çok çok mutlu ol canım boşver öyle aileye aile denmez hele ki o abla nasıl bir insanmış kıskançlıktan başka hiç bir şey değil eşin seni el üstünde tutuyor diye kıskanıyor boşver hayatına bak lütfen 
(53 puan) tarafından
Yok cok sukur o bisi yapmadi ve o suanki esim sirf benim icin ev yaptirmaya calisiyor bu ekonomide
+1 oy
(14,493 puan) tarafından

Herkes türlü sınavlardan geçer hayatta.

Herkesin imtihanı da farklıdır.

Küllerinden doğmaya çalışan bı kadın görüyorum ben :)

Umarım herşey gönlünce olur,

Umarım evlatlarını da yanına alıp istediğin gibi bir hayat surersin Esracim ♥️

(53 puan) tarafından
Amin canimin ici gulum benim mervenur hatirliyormusun ne kavgalar ederdik seninle :D
(14,493 puan) tarafından
Bı sen bı Berivan :D ikinzle kavga edip ikinizi de seviyor oluşum:D
(53 puan) tarafından
Bende seni vok seviyorum cok degerlisin benim ivin havva beden dili  ve bir kac kiisyile wpden konusuyoruz ben seninle de konusmak isterim ozeline numarami birakcam ister ararsin ister aramazsin canim sana bagli ❤️
(14,493 puan) tarafından
:) eskiden kavga da edilse burda herkes tutardı birbirini he kin yoktu şimdi öyle değil biliyo msn..
10 post önce tartsmis olsalar başka yerde önüne çıkarıyorlar :)
O yüzden biz turumuzun son ornekleriydik hep :D
(53 puan) tarafından
Malesef mervem hic bisi eskisi kadar guzel degil ne yazikki

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 1,077 göst.
0 oy
6 cevap 402 göst.
23 Aralık 2020 Aile kategorisinde Busraknc58 (70 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 292 göst.
2 Ekim 2021 Aile kategorisinde Sirine_36 (206 puan) tarafından soruldu