+2 oy
792 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Yoksa haber mi edersiniz ben izin alırım kolay kolayda hayır demez eşimde

60 Cevaplar

+3 oy
(1,357 puan) tarafından

31 yaşında insanım ne izni ya sadece haber veririm :)

tarafından
Ben 22 yaşındayım bir sene olacak evleneli acaba yeni evli olduğumuz için mi eşim böyle yapıyor bi düşündüm
(1,357 puan) tarafından
Olabilir ☺️
(678 puan) tarafından
İki erişkin insanız neden izin alayım ki? Annem babam olsaydı da izin almazdım rızasını sorardım. Eşimden de izin almam haber veririm o da acil durumda sağda solda birbirimizi aramayalım diye. O da benden izin almaz, ne münasebet, soğurum öyle bir şey yapsa
(1,232 puan) tarafından
Yeni evlilikle alakası olmaması lazım. Haber edip cikarsiniz sanki uzaya mi gidiyorsunuz izin alacaksınız ya da çıkınca aylarca dönmeyeceksiniz de ondan mı soruyorsunuz. Eşler arasind abir bağ olmalı ama bu denli bağlılık sağlıklı değil ben şahsen eşten izin alma durumuna tuhaf bakıyorum (iki taraf için de)
(678 puan) tarafından
Benim anladığım hanımefendinin eşinin biraz var oluşunu ispatlama çabası var, dinimizdeki izin alma konusu sırf erkek kendini ispatlasın diye değil ama eşi kendine göre yorumlamış konuyu.
-Reklam-
+1 oy
(3,895 puan) tarafından
İzin almam yalnızca haber veririm. Burası deprem bölgesi, bir sorun olursa eğer birbirimizi nerede aramamız gerektiğini bilmemiz lazım sonuçta. 
tarafından
Ben bi kaç defa haber eder gibi konuştum sen beni yok sayıp kendin mi karar alıyorsun ben seni ne zaman sıktım dedi
(3,895 puan) tarafından
Peki o hep haber verir mi sana?
tarafından
Şehir dışında çalıyor zaten izinli olduğunda bir yere giderken anlatır zaten genelde birlikte gideriz mesela sanayiye gidecem arabanın yağsını değiştirecem der anlatır yapacağını gidim mi demez ama çünkü haftada bir evde
(3,895 puan) tarafından
Seni sıkmıyorsa eğer izin al nolacak.  Yeni evlisin, çok normal. Zamanla alışacaksınız bazı huylarınıza. Ben bazen haber verirken aceleyle konuşup gidebilir miyim diyorum kahkaha atıyor, git tabii bana niye soruyosun diyor.
tarafından
Eşimi tanıdığıma göre hiç değişmez bence
(3,895 puan) tarafından
Benim eşim değiştiyse herkes değişir. Balkona çıkıp oturdum diye günlerce kıyamet koparıp kavga etmişti. Niye bana sormadın, ben eş*şek miyim demişti. Bugün o zamanları hatırlatınca hakkaten de eş*şekmişim diyor :)
tarafından
Hahaha erkek milleti işte
+1 oy
(2,085 puan) tarafından
Genelde alirim cnm ama dışarı cikan birisi degilm pek: )
tarafından
Bende pek çıkmam tek eşimle birlikte gideriz
+1 oy
(3,740 puan) tarafından
Alırım tabiki 
(3,740 puan) tarafından
Evet o yüzden izinsiz bisi yapmam genelde para biriktirmek hariç;)
tarafından
Benim ne kadar param olduğu bilir ben söylerim
(3,740 puan) tarafından
Söylemem genelde . Ceyrekler gramlar vardı bnmdi hepsi gitti . Arabaya lastik alınacak. Bandrolu ödenecek. Biseyim kalmadi .
tarafından
Benim eşim kendi yaptırır öyle masrafları
(3,740 puan) tarafından
Toplu para lazım olunca karttaki yetmiyo napsin .
+1 oy
(1,454 puan) tarafından
Hiç almadım haber verdim sadece çıkıyorum diye 
tarafından
Evliliğinizin ilk aylarında bile mi izin almadın
(1,454 puan) tarafından
Yoo almadım hemde gurbete gelin gittim dışarı çıkıyorum dedim çıktım :)
+1 oy
(1,206 puan) tarafından
Haber verırım sadece
tarafından
İçin rahat ediyor mu yada eve gelince dışarda ne yaptın diye soruyor mu
+1 oy
(2,013 puan) tarafından
Ben buraya gidiyorum haberin olsun derim , o kadar gitme etme demez hiç bir zaman 
tarafından
Ay ben öyle yapsam eşim kendini yok saydığımı düşünür gitme der gidim mi dersem kendine söz hakkı verip fikrini sorduğum için git der
+1 oy
tarafından
İzin almam sadece haber veririm.
tarafından
Ben öyle yapamam ya eşim öyle alıştırmadı gidim mi diye sorarım sadece markete giderken mesaj atarım öyle istedi benden Annemgile gitmek istediğimde gitme derse oraya bile gitmem kolay kolayda gitme demez
+1 oy
(938 puan) tarafından

İkimizde birbirimizden izin almayız kimin ne.isi varsa haber verir bazen vermez hallederiz..

Ünv de başka şehire gitmek için babamı aradım.izin alayım diye..beni bir daha izin almak için arama kendi kararini verecek yaştasın sadece haber et buradayım diye..ondan beridir kimseden birşey için izin almam
tarafından
Ben şehir dışına eşimle çıktım sadece babandan kalan bi alışkanlık olmuş sana
(938 puan) tarafından
Babadan kalan bir aliskanlik değil aslında kendi kararını verecek yaştasın kimseden birşey için izin isteme dedi...
tarafından
Benim babam hiç öyle yetiştirmedi sorumsuzdu annemde öyleydi
+1 oy
(459 puan) tarafından
Hiç almam çoğu zaman gideceğim yeri de söylemem dışarı çıkıyorum haberin olsun der geçerim ne izni koca koca insanlar 
tarafından
İçin rahat ediyor mu peki öyle gidince
(459 puan) tarafından
Niye etmesin izin alıyo olsam da aynı yere gitcem olmasam da herkes birbirine saygı duymayı öğrenicek izin almak ne demek çok merak ediyorsa işten gelince günümün nasıl geçtiğini sorar öğrenir
tarafından
Benim eşimde sorar tabi ama senin yaptığın gibi yaparsam beni yok sayıyorsun der hiç izin vermez aslında burda öğretmek istediği izin vs değil herşeye kendim karar vermeyip bazı şeylerde eşiminde fikrini alıp söz hakkı vermem bir senelik evliyiz belki zamanla değişir
(459 puan) tarafından
Bizde iki senedir evliyiz bunun zamanla bir alakası yok dışarı çıkman eşinin fikir yürütmesi gereken bir konu da değil izin verme durumu da söz konusu olamaz o dışarı çıkarken izin almayacak ben alıcam yok öyle bir dünya kusura bakmayın. Bunaldınız çıkmak istediniz ne olacak çıkma derse ? Bide ona nolur çıkayım bunaldım diye yalvarıcam mı ? Benlik değil böyle bir ilişkinin içinde bulunmam şahsen.
tarafından
Geçen hafta ful dışardaydık eşim geldiydi bir hafta oldu gideli bi kaç defa markete gittim bugün çarşıya gidim biraz dedim gitme sıcak dedi belki gelecek bana sürpriz yapacam bilmiyorum durduk yerde hayır demezdi bende gitmedim
+1 oy
(14,493 puan) tarafından

Bazen durumlardan görür dışarda olduğumu :D.

tarafından
Aaa gerçek mi benim eşim durumlara hiç bakmaz bile
+1 oy
(322 puan) tarafından
haber veririm 
+1 oy
(325 puan) tarafından
Ben ilk başlarda gidebilir miyim derdim git canım bana neden soruyorsun vaktin varsa ben ne karışırım derdi ama bende ki alışkanlık bişi demeyeceğini bildiğim halde yine izin alıyorum Allah var hiç yok demedi ama şimdi 2 yaşında oğlum var onu bazen babasına bırakıp bişi yapmak istiyorum neticede her yere bebekle gidilmiyor oğlum biraz hareketli o yüzden yok diyor 3 defa baktı sadece :D çocukla gitmek istediğim yerlere kendine güveniyorsan git diyor 
+1 oy
(806 puan) tarafından
Haber veririm sadece,  Gittiğim yerde market zaten, tek başıma gezmeye tozmaya çıkmam. Genelden birlikte gideriz.
+1 oy
(1,438 puan) tarafından
Benim eşim izin almana gerek yok haberim olsun yeter demişti bende sadece suraya gidiyorum haberin olsun diye mesaj atıyorum yada arıyorum
+1 oy
(57 puan) tarafından
O kim köpek . Şuan sihirli olduğum için sanırım böyle ters yazdım ama normalde almam, haber ederim 
+1 oy
(1,408 puan) tarafından
İzin almam. Hatta okul çıkışı arkadaşlarla askeriyeye yemeğe gitmiştik aradığında aklıma geldi söyledim. Aramasam haberim olmayacak dedi :D. Ama aniden gelişti plan ve  bebeğimi almaya gitmiştim eve. Bir şey yapacaksam soylerim ama eşim izin alır. Okey oynamaya gidebilir miyim falan diye. Çünkü evde çocuk var yoruluyorum dışarı cikacagi günü bana göre ayarlar 
+1 oy
(1,515 puan) tarafından
Haber veririm nolur nolmaz diye oda haber verir 
+1 oy
(803 puan) tarafından
Haber veririm sadece izin almam insanlık halı dsarisi kötü en azndan bilsin nerde olduğumu
+1 oy
(15,359 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Yani bazı konu var fikrini sorarım arkadaşlarım çağırıyor işte buluşalım dedik birine ziyarete gidilecek gibi gibi onun fikri de önemli kocam sonuçta :) ama aile vs gideceksem markete gideceksem haber veririm

İlgili sorular

0 oy
52 cevap 688 göst.
18 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Esenb23 (310 puan) tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 492 göst.
7 Aralık 2021 Aile kategorisinde kubraugur (2,529 puan) tarafından soruldu
0 oy
60 cevap 1,043 göst.
27 Mayıs 2020 Aile kategorisinde Zeynoş (117 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 1,188 göst.