0 oy
782 göst.
Aile kategorisinde (448 puan) tarafından
Ufak bir tartışma  yada normal bir tartısma esnasında eşiniz annenizi yada babanizi arayıp sizi şikayet ederim?Eşimin bu tavrına hiç anlam veremiyorum sanki ailem zorla verdi yada biz okuldayız velime şikayet ediyor.Napdiysam düzelmedi tamam yapmam diyor ama geçen de yine annemi aramış   birde aradığını siler söylemez kendi. İlk basda anneside yapıyordu kızın şöyle böyle diye  zorlamı verdik dedi babam ben kızımın arkasındayım ne tuhaf hareketler bunlar beni bu şekilde arama teyze dedi kapandı mevzu  eşim hala vazgeçmedi bu huyundan konuşuyorum zoruma gidiyor arama onları diyorum tamam diyor annemi gizlice ariyo annem söyledi benimde eşime güvenim kalmadı açıkçası sizin öneriniz varmı bu konuda tecrubeliler yazabilirmi  nasıl yol izlemeliyim

27 Cevaplar

0 oy
(2,121 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Eşim annemi bir kerer ararsa annem aranızda oğlum der kapatır ikinciye ararsa baktı şikayet ediyor kapa çeneni çık git defol evden geliyorum ben kızımın yanına ne bu böyle sikayetciysen gecinemiyorsan zırt pırt ne bu böyle git dava aç madem der aranızda cozemiyorsaniz evlilikmi olur der yiyorsa arasın bak bidaha 
(448 puan) tarafından
Dedi biz anlasiyoz diyor ama aynı şeyler hep labirent gibi çok yoruldum
(2,121 puan) tarafından
Annen aynı böyle tepki verse kesinlikle daha arayamaz
(448 puan) tarafından
Vermiş bakalm napcak ayarsiz biraz yayında skknti var
-Reklam-
+1 oy
(2,098 puan) tarafından
Eşimle ne kadar kavga da etsek yapamaz. Çünkü özellikle babam ağzına s*çar bunu da çok iyi biliyor. Babanız aradığı zaman tamam gelip alıyorum dese bak bir daha arıyor mu? 
(448 puan) tarafından
Sanki beni zorla vermişler gibi hali var
0 oy
(2,616 puan) tarafından

Ailen alalım o zaman desin ya da arama bizi böyle şeyler için desin ne tuhaf huy çok sinir bozucu davranışlar 

(448 puan) tarafından
Annem diyor ama o yine arıyor
0 oy
(455 puan) tarafından
Eşimin bazen neye kızdığını bile anlamam susar oturur bana bile söylemez kaldı ki anne babam.
0 oy
(1,440 puan) tarafından
Ailemle konusur bida öyle bişey yaptıgında gözünü korkutmak için gelip almalarını soylerdim madem her kavgada arıyosun gelip alıp gidiyoruz deyin derdim 
0 oy
(685 puan) tarafından
İnsanın ailesi ciddi söylemeyecek birsorunda aranır bana göre.Madem öyle aradım o zaman ben annemlere gidiyorum.Durdurur kesin ikna etmeye çalışır.Biraz süründürür diretir sonra.Bak defalarca konuştuk anlaştık sen de tamam dedin  tekrar yaptım sana olan güvenim de bitiyor böyle yaparak.Ben senin sözüne nasıl güveneyim şimdi.O konuşur.Sana son bir şans veriyorum eğer ki tekrar aileni arar şikayet etmeyi tercih edersen benim bu evden gitmemi tercih etmiş olursun.Eğer ki sözünü çiğnersen bir dakika bile durmam.Net bir şekilde ve yaparsa da giderim.Başka türlü anlayacağını sanmam
0 oy
(15,394 puan) tarafından
Benim annemi arasa afedersin annem ağzına eder o yüzden asla aramaz da demezde üç beş aylık evli iken bir kez muhabbeti olmuştu sen zararlı çıkarsın demiştim bir daha ne dedi ne aradı :)
(448 puan) tarafından
Arıyor yüzsüz gibi üste çıkıyor bunlar kardeşçe böle
0 oy
(1,060 puan) tarafından
6 yıllık evliyim benimkide son ikidir bunu yaptı bı azar çektimsustu sende aynısını yap kuzu ara anensini babasini ozmn o da yapmayacak . Bende en son şikayet ettim annemd onu ne zoruna gidip mahcup oldu vrayaibazdn kissssa kısas yapmak lazım 
0 oy
(327 puan) tarafından
bu ne cocuk gibi ya 
0 oy
tarafından
Annen babanın verdiği tepkiyi verse belki bir daha aramaz
0 oy
(38 puan) tarafından
Çok ayıp ailen tepki göstersin çocuk değil kızımız arayıp şikayet etmek ne ya desinler kızımızı gelip alcaz madem öyle amacaı bumu acaba sen biliyorsundr ben eşimle tartışınca değil ailem kendi ev içindekilere bile beli etmeyiz aileyle yaşıyrm kaynana elti görünce herkes ve çok kalabalığız ama asla beli etmeyiz odada kalır o tartışma direk konuşuruz anne babam yok ama eşim abimi arasa abim sülaleden girer mahremn eşin o adam değil misin karı gibi eşini arayıp şikayet ediyrsn yani çok kötü şeyler yapar söyler
0 oy
(1,626 puan) tarafından
Yeminle eşim her tartışmada annemi atardı annem beni tutardı bu sefer kaynanamı aradı kaynanamda oğluna git babasını ara derdi babamı arıyor yani ben bile sıkıldım artık aramayı kesti bende senin amcani ariyacam anneni şikayet etcem sana terbiye veremiyor diye öyle böyle baktı ciddi ciddi arıyorum şuan aramiyor arada tutarsa arar
0 oy
(514 puan) tarafından
Biraz anne evine git aklı başına gelsin geri zekalı kocanın 
0 oy
(1,098 puan) tarafından

Nişanlıyken annemle dertleşirdi sorunlarımızı hiç sevmezdim çok tartıştım. Evliyken baya bi yapmıyor gibiydi en son annemle onun şikayetleri yüzünden kavga ettiğimizi öğrendiğimde evi bıraktım gittim akıllandı:) kimse yargılamasın lütfen zaten büyük sorunlarımız vardı özelimizi anlattığını duyunca beynimden vurulmuşa dönmüştüm. Çok şükür şimdi eskisinden daha iyiyiz❤️

0 oy
tarafından
Eşim böyle bisey yapsa elinden tutar anasının evine götürür 1. Sınıf A şubesi öğrencisi.... kisisini getirdim ilkokulu bitirememis egitim hayatını tamamlamadan lütfen mezun edilmesine izin vermeyin der orda bırakır ordan doogru adliyeye gidip boşanma davası açardim ve bu durum %100 kusur sayıldığı için yüklü bi manevi tazminat davası acardim seninde zoruna gideceğine gereğini yap madem ailen arkandaymis ne diye cekiyorsun
(448 puan) tarafından
İki tane bebeğim var aradığını da siliyor annem söyledi sen ona uyma diyo napim anlamadm
tarafından
2 çocuğun olması böyle Bi babayla büyüyecek anlamına gelmiyor annen ağzının payını veremiyor mu ben ailenin yerinde olsam madem bu kadar sikayetcisin gelip alıyorum kızımı der alirdim senin boşanmaya niyetin yok belli ki üzgünüm böyle Bi adam değişmez cekeceksin
(448 puan) tarafından
Bosansam günümüz turkiyesinde anne baba evine ne kadar sigabilirim sen istedin derler 2 gün sonra bunu net olarak biliyorum anneme soluyorum bosancan da n'olacak diyo beni istiyeceklerini sanmıyorum  o kapıdan bir cikdimiydi eskisi gibi olmuyor Karadeniz burası
0 oy
(2,150 puan) tarafından
Benim eşimde aynısını yapıyordu dedim birdaha  annemlere birşey söylersen seninle daha çok kavga ederim herşeyi burnundan getiririm,dedim sanki sen annemlere beni şikayet edince ben onları dinliyecemmi sanki ,gelip tekrardan seninle kavga edecem akıllı ol dedim birdaha yapma dahada yapmıyor 
0 oy
(1,419 puan) tarafından
Ayy benim abim de yapardı konferans görüşme yapıyormuş hatta eşinin annesi benim annem falan . Sonra anneler düşman olur tabi. Evlerindeki bütün sorunu herkes biliyordu. Herkes kıza düşman oldu. Çok ayıp ben de 50 kere söyledim arama etme. Karınla arandaki sorunu kimse bilmek zorunda değil yapma etme diye. 

Bize gelince de eşim asla evde olan bir şeyi kimseye anlatmaz. Hatta 1 yıllık evliyken kaynanam sormuş siz hiç kavga etmiyor musunuz diye. O da etsek bile sizi ilgilendirmez demiş. Birbirimizin ailesine asla şikayet etmedik, etmeyiz. Eşinin aklının başına getirilmesi lazım 
0 oy
(2,632 puan) tarafından
Eşim değil, kaynanam yaptı bir defa. Eşim askere gidecek, son saatlerimiz. Normalde yurtdışında yaşıyoruz ama Türkiyeye gelince kaynanayla aynı evdeyiz. 10 gün boyunca gece yarısı 12, sabah 7 arasındaki uyku mühleti hariç görüşemedik.

Gideceği akşam arkadaşı arabayla bırakacaktı, o yokken ben de annemlerde kalacaktım. Beni o bırakacaktı giderayak. Gece biz kalktık, dedi bana son kez çay koy bakayım. Oturduk gece diye karanlıkta ve fısıltıyla konuştuk. Bunlar benden gizli iş yapıyora getirdi.

Evden çıkacağız valizimi aldım bir kalkışı var sanki baskın yapacak, nereye diye. Biliyor ama yine soruyor. Neyse ufaktan açıkladım tekrar ve indim eşimle birlikte gideceğiz. O anne baba oğul olarak gideceklerini düşünmüş, oğlunu askere bırakıp dönecekler onun kafasında. Eşimse arkadaşım bırakacak diye kaç gündür söylüyordu.

Ben de gecenin bir uyarısı EŞİM BENİ EVE BIRAKSIN DİYE son dklarımız olduğu için birlikte gidince kıyameti kopardı.

Annemle kaynanamın evinin arası 20 dk. O 20 dkda annemi uyandırmış, sen nasıl kız yetiştirdin diye başlayan bir ton hakaretler etmiş, demediğini bırakmamış, ben eve geldim annem çat diye yüzüne kapattı ben fark etmeyeyim diye. Çünkü 4 aylık hamileyim, üzülürüm falan düşük tehlikem var.

Eşim askere gitti, bu başladı bir ton ses kaydı atmaya... Hakaret üstüne hakaret, SIRF BEN NİKAHLI EŞİMLE ANNEMİN EVİNE GİTTİM DİYE. Halbuki onun karın ağrısı kendisi bensiz oğlunu bırakamadı ya, o yüzden tripleniyor. O günden beri asla sevmiyorum o kadını. Samimiyetimi de geri çektim.

Bir de Eşim askerde diye son ana kadar ben sakladım, gitmiş o anlatmış. Bir de Eşim ona hak vermeyip kızınca beni arayıp neden beni oğluma şikayet ediyorsun diye bağırmıştı. Anında uzaklaştım.

Şu an anneme laf söyleyecek haddi kendinde nasıl buldu bilmiyorum ama söyledi diye uzun süredir evine gitmiyorum. Telefonla bir tek şimdiki gebeliği haber vermek için konuştum, daha da konuşma yanlısı değilim. İslami olarak farz değil, vacip değil.
0 oy
(6,576 puan) tarafından
Geçtiğimiz aylarda bı kavga ettik ama bağırış çağırış büyük ettik yani ben pek birşey demedim annemlere annesigil şuan köyde onların yanına gittik geldik orda beni tersledi olay eve gelince yine tekrarladı bana küfür etti git diye bende aradım abimi ben yarın oraya geliyorum beni terminalden al diye oda g.t korkusuna babamı aramış kızın gidiyo diye :D neyse babam ben gelene kadar sorununuzu halledin yoksa ben ikimizinde ağzına dedi benden sonra babam telefonda ne konuştuysa ertesi gün konuşmaya felan çalışıyor tabi ki konuşmuyorum neyse babam geldi babam benim yanımda çok birşey demedi ben kızımın arkasındayım felan dedi eşimle dışarı çıktılardı eşime bir daha en ufak bir şeyini duyarsam ne çocukları bırakırım sana ne de kızımı demiş :D arada bana babanı niye aradın diyo bende s@l@k arayan sensin aramasaydın abimi aradım ben sakinleşince de gitmicektim diyorum yani babanın bı göz dağı vermesi lazım 
0 oy
(2,167 puan) tarafından
Sende onun annesini babasını ara. Oğlun bugün şunu yaptı diye ara şikayet et. Görsün o da. Nasıl bir saçmalık yaptığı. Laftan anlamıyorsa sende ona onun gibi yap ciddiyim. Bazen de bilerek yanında ara. 
(448 puan) tarafından
Yapdm anası beni arama zilli vs dedi zaten bosanmami bekliyorlar gelmiyorum gidmiyorm senede bir kaç kez gidiyoruz eşimin yüz suzlugunden

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 835 göst.
13 Haziran 2019 Aile kategorisinde Gizeemmm (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 479 göst.
2 Aralık 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 347 göst.
23 Nisan 2023 Aile kategorisinde Syma (699 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 259 göst.