0 oy
375 göst.
önce Aile kategorisinde (326 puan) tarafından
Merhabalar kızlar ben çalışıyorum iki oğlum var 2 ve 5 yaşlarında . çalışırken her hafta annem 1 saatlik yoldan gelip hafta içi bizde kalıp haftasonu geri evine gidiyor. Kaynanam da köyde oturuyor kışın soğuk oluyor diye bize gelmek istiyor . Ama çocuklara da bakamıyor geldiğinde annem bana birde kaynana baktiriyorsunuz diye gelmek istemiyor. Geçen sene çok sıkıntı yaşadim. Annem gelmedi kaynanam gelince eşimle dönüşümlü rapor almak zorunda kaldık . Ne yapmalıyım sizce muhtemelen bu senede aynı problem olacak bu kış nerede kalsam diye konuşuyordu

15 Cevaplar

+3 oy
önce (218 puan) tarafından
Her kıs sıze gelene kadar koydekı evı satsın sıze yakın ev alsın otursun yaz kıs 

Ne kadar saçma 
önce (643 puan) tarafından
Çok doğru valla bacım artiladim
-Reklam-
+1 oy
önce (143 puan) tarafından
Eşine şöyle bak annen gelince benim annem de çocuklara bakmıyor diye o hal etsin kaynananın gidecek başka kimsesi yok mu
0 oy
önce (1,458 puan) tarafından
Kaynananın oğlundan başka evladı yok mu her kış geliyor size 
0 oy
önce (241 puan) tarafından
Şimdi gelme desen yanlış anlasilir esinlede.kaynananlada kötü olursun..bunu eşin çözmesi gerek bu konuda.fikri ne acaba konustun mi bu konuyu onunla..annenin bu dediğinden haberi varmı mesela..bunlarda önemli..ayrıca annen kaynana bakmak zorunda değil .kaynanan yatalakmi kalkip işini gücünü yapamiyormu..yemeğini koyamiyor mu..annenle konuş ona hiç bir konuda.bakmasin sadece çocuklarla ilgilensin....
önce (326 puan) tarafından
Eşim malesef annem tabi ki gelecek her sene sorun çıkarıyorsun diyor. Ama sıkıntı yaşayan ben oluyorum. Çocuklarım şuan küçük desteğe ihtiyacım var bı taraftan çalışıyorum geriliyorum. Birde misafir kaldıracak durumum olmuyor.
önce (90 puan) tarafından
Anneni çağırma bence eşin anasını düşünüyor sende anneciğini düşün uğraştırma kimseyle
önce (241 puan) tarafından
Gelsin gelmesine kendisine dünür baktirmasin..elden ayaktan düştü mü kaynanan hiç mi bişi yapamıyor ki..o zaaman hiç çağırma sıkıntıya dusme..annen baksın o zaman de
0 oy
önce (10,405 puan) tarafından
Kabul etmeyin sizde zaten çalışan insanlarsiniz 
Ben geleyim mi diye sormaz ki ben geliyorum beni şuradan alın der
önce (10,405 puan) tarafından
Alamayız müsait değiliz evde yokuz başka yere davetliyiz vs demen gerekiyor kimsenin evine emrivaki gidilmez
0 oy
önce (1,579 puan) tarafından
Gelmesin o zaman niye geliyor ki? Kabul etmeyin annene yazık . Onun canı yok mu? Alıştırmışsınız siz kaynanayi oh ne ala bakım var hizmet var. 
0 oy
önce (3,444 puan) tarafından
Geliyorsa madem çocuklara da o baksın anneniz biraz ara versin 
Çocuklarada bakmıyor.  Bu sene küçük biraz daha büyüdü bilmiyorum belki bı iki ay bakarsa teklif edicem annem gelmesin diye. Geçen sene söylemiştim benim işim var deyip gitmişti. Ama çocuk küçüktü
önce (147 puan) tarafından
e bu sene yine soyleyin belki yine gider :D
0 oy
önce (90 puan) tarafından
Annen çok haklı. Bir çok insanın evi soğuk durduğu yerde dursun kaynanan hem çocuğa bakmaz hem kendine baktırir ne güzel keyif.Bencd açıkça söyleyin annem senle uğraşmak istemiyor gelme diye onlar herşeyi yüzüne yüzüne söylüyor çekinmeden sonuçta 
0 oy
önce (154 puan) tarafından
Ben üc çocuğa bakamam de yani çocuk gibisin senle uğraşamam de.dy,enimiz bozuluyor de böle demeyince eze eze insanı helvaya çevirir bu kaynana milleti
0 oy
önce (347 puan) tarafından
Sen şöyle soyle anne biz çalışıyoruz annemde bu kış çocuklara bakmaya gelmeyecek sn çocuklarla ilgilenip yemek temizlik yaparsan sevinirim de :-) o zaten otomatik olarak başka yere kacar
Gerçi küçük eltim de çocuk büyük anasınıfı na gidiyor . Sen çalış ben yemeği yapayım getirip götüreyim dedi kaynana eltim kabul etmedi. bencil biraz , kendini çok düşünür kızları da istemiyor malesef damatlarla da kavgalı
0 oy
önce (300 puan) tarafından
Yerinizde olsam eşim annem gelecek diyorsa annenle anlaş dönüşümlü bakın çocuklara benim annem hem çocuğuma hem kaynanama bakmak zorunda değil bende durmadan işten izin alıp düzenimi bozmak zorunda değilim de. Benim annem nasıl bakıyor yediriyor içiriyorsa seninki de yapsın sonuçta benimki anneyse seninki de anne gelebilirse yapabilir de gayet derim 
Bı sene teklif ettim bir hafta 10 gün sen bak annem rahatlasın dedim isim var deyip kaçtı malesef
önce (300 puan) tarafından
Başında söyleyin madem siz eşiniz arasın anne çocuklara bakacaksan kayınvalidem ona göre plan yapacak desin belki hiç gelmez :))
0 oy
önce (1,523 puan) tarafından
Kayınvaliden çokmu yaşlı bakımamı muhtaç annen ona bakmak zorunda değil haklı kadın evinin düzenini bozup zaten sende kalıyormuş bu duruma eşin çağre bulacak 
0 oy
önce (124 puan) tarafından
Sevmiyorum ya böyle şeyleri arkadaş her kış gelip birilerinde kalmak zorunda mı ya illa 
Yatalak olsa yada kendi işini goremese eyvallah ya evinde bakarsın bakamazsa bakıcı tutarsın bısey yaparsın. Ama kendi benden rahat ben hem iş hem çocukla uğraşıyorum. Birde annem bebeklerine ben baktım diye nazlanir onu gonullemeye çalışıyorum. Kaynanam da hiç işi yok sadece evinde oturur evin işi yemek yapacak yiyecek kendi . Tam soğuklarda gelir benim düzenimi bozar gider
0 oy
önce (156 puan) tarafından

Eşinizden başka çocuğu yok mu ki kaynananizin da esinizde bitiyor iş ki zaten kocalar da ana kuzusu bu devirde :angel:

0 oy
önce (2,040 puan) tarafından
Neden bu konuları bu kadar dert ediyorsunuz ki kusura bakma anne çocuklara annem bakıyor sürekli bir değişim çocukları etkiliyor o yüzden annem bakacak sen hiç zahmet etme gelme düzenleri etkilensin istemiyorum de net bir şekilde daha teklif bile edemez siz söylemeden 
Geçen sene söyledim sen geliyorsun annem gelmiyor biz rapor almak zorunda kalıyoruz sıkıntıya giriyoruz. Bn kimseyi rahatsız etmiyorum ki gelirim  dedi
önce (2,040 puan) tarafından
Müsait değiliz kışları gelmek istiyorsanız yakindan eşyalı kiralık ev bulalım istersen desin eşin çünkü annende haklı gelipte bide onunlami uğraşacak

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 673 göst.
18 Ocak 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 555 göst.
13 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Ftm1907 (488 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 485 göst.
16 Eylül 2022 Diğer kategorisinde 2prensesannesiii (161 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 363 göst.

393,982 soru

11,782,535 cevap

35,805 kullanıcı

...